Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak

Zonguldak

Zonguldak, Karadeniz Bölgesinde yer alan ve ticari anlamda büyük gelişimler gösteren kentler arasındadır. Ticari anlamda gelişmelerin olabilmesi Karabük, Düzce, Bolu, Bartın gibi iller ile komşu olmasından kaynaklanmaktadır. Zonguldak aynı zamanda turistik olarak da zengin bir ilimizdir. Bu sebeple her yıl 300 bine yakın turist ağırlamaktadır. 200 bin civarında nüfusu ile gelişmiş şehirler arasında yer alan Zonguldak, limanı sayesinde birçok ülke ile de ticaret yapmaktadır. Bu sebeple de önemli bir yere sahiptir. Ülkenin zengin madenlerinin yer aldığı Zonguldak, maden ocakları ve kömür işlemeciliği konusunda büyük gelişmeler kaydetmiştir. Hititlere kadar dayana köklü geçmişi ile tarihi açıdan da oldukça zengin bir şehirdir. Sağlık, kültür ve doğa turizmi açısından da gelişim göstermiş olan kentte dikkate değer birçok turistik destinasyon yer almaktadır. Barındırdığı benzersiz doğal güzellikleri ve köklü tarihinden kalan eserler ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerimiz arasındadır. En ucuz Zonguldak uçak bileti satın alarak harika bir tatil planlayabilirsiniz. Biletinizi bilet.net web sitesi üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde satın alabilirsiniz.

Zonguldak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zonguldak, ülkemizin Karadeniz Bölgesinin batısında yer almaktadır. Zonguldak’ın komşuları kuzeybatıda Bartın, doğuda Karabük, güneyde Bolu ve güneybatıda Düzce’dir. Zonguldak hem batı hem de kuzeyden limana sahip olduğundan kilit bir deniz ticareti merkezi haline gelmiştir. Kentin köklü tarihi ve eşsiz doğa güzellikleri, gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Özellikle Ereğli ve Çaycuma ilçeleri bölgenin ilgi gören bölgelerindendir. Zonguldak’ın yerleşim tarihi M.Ö. 1200’li yıllara uzanmaktadır. Özellikle madenleri, şelalesi, mesire bölgeleri ve eşsiz yeşil alanlarıyla meşhurdur. Zonguldak’ın merkez ilçesi ile toplam 8 ilçesi bulunur.

Zonguldak'ta Konaklama İmkanları

Zonguldak’ın konaklayabileceğiniz yerleri oldukça çeşitlidir. Şehir merkezi ve ilçelerde olmak üzere birçok bölgede konaklama imkânı bulmak mümkündür. Özellikle gezilecek yerlere yakın da bulunan tesisler bölgeyi ziyaret eden turistlerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Zonguldak ziyaretinizde konaklayabileceğiniz otellerin seçiminde zorluk çekmezsiniz. Bunların en ünlüsü Dedeman Zonguldak Otel’dir. Kaliteli ve lüks odaları ile meşhur olan bu otel birçok imkana sahiptir. Bir diğer popüler otel Bab-i Zer Boutique Otel’dir. Bab-i Zer Boutique Otel de konumu ve verdiği hizmetle ziyaretçilerini memnun etmeyi başarmış otellerdendir.

Zonguldak’ta Turistik Yerler

Zonguldak, ülkemizin Kuzeydoğu bölgesinin gözde şehirlerindendir. Bünyesinde bulunan tarihi eserleri, doğa harikaları ve temiz plajlarıyla ziyaret edilebilecek yerleri bol olan bir şehrimizdir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Zonguldak, ülkemizin turistik illeri içerisinde yer almaktadır. 17. yüzyılın son dönemlerinde inşası yapılan Halil Paşa Konağı, günümüzde Ereğli Müzesi olarak sergilenmektedir. Aktif olarak kullanıldığı dönemlerde okul olarak da hizmet vermiş binada, Karadeniz bölgesinin kültürel özelliklerini yansıtan birçok eser bulunmaktadır. Filyos Kalesi adındaki Roma Döneminde yapılmış antik kenti de Zonguldak’ın ziyarete değer bir başka durağıdır. Zamanında suyu şehre dağıtmak amacıyla kullanılan tarihi kemerler ve antik tiyatronun bulunduğu alanlar, bölgeyi ziyaret edenler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Hristiyanlar için önemli kabul edilen Cehennem Mağaraları da Zonguldak’ın 50 km kadar uzağındadır. Mağaraların kendine has görüntüsü, görenleri etkiler niteliktedir. Bu mağaralar eskiden saklanmak ve ibadet etmek amacı ile kullanılan yerlerdi. Günümüzde yapılan ışıklandırmalar, mağaraları cezbedici bir mekân haline getirmiştir. Hava şartlarının uygun olduğu bir zamanda yolunuz Zonguldak’a düşer ise Filyos plajı’nı ziyaret edip, denizde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en derin mağaralarından olan Gökgöl Mağarası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Mağaranın derinliği yaklaşık 3500 metredir ve şehirden uzaklığı yalnızca 3 km bir kadar kısa bir mesafedir. Çeşitli turistik mekanları ile ilgi çeken Zonguldak, her yıl birçok yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Zonguldak’ta ziyaret edilebilecek alanları içinde tabiat güzellikleri arasında Kızılcapınar Baraj Gölü, Harmankaya Şelalesi, Gökgöl Mağarası gibi yerler almaktadır. Bunun yanında kültürel ve tarihi eselerin sergilendiği birçok müze ziyaret edebilirsiniz. Zonguldak Maden Müzesi, Gazi Alemdar Müzesi bunlara örnek verilebilir. Tarihi açık hava müzesi niteliğindeki Filyos Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Doğal güzellikleri ile ünlü Harmankaya Şelalesi, Bölüklü Yaylası ve Veysioğlı Köyü Anıt Ağacı’nı da görmenizi öneririz.

Gökgöl Mağarası, şehir merkezine 5 km uzaklıktaki mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Ulaşımı özel araç, taksi ya da minibüs ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Özel araç ile 5 dakika minibüsle ise 15 dakikada mağaraya ulaşabilirsiniz. Gökgöl Mağarası, yürüyüş yolu dahil olmak üzere yaklaşık 850 metre uzunluğa sahip, oldukça derin bir mağaradır. Sadece pazartesi misafire kapalı olan Gökgöl Mağarası, yılın dört mevsimi serin bir havaya sahiptir. Mağara gün içerisinde saat sabah 9 ile akşam 6 arasında ziyaretçilere açıktır. Giriş ücretiyse çok uygun bir fiyat aralığındadır.

Kızılcapınar Baraj Gölü, Zonguldak’ın Ereğli ilçesindedir. Göl, şehirden 55 km kadar uzaktadır. Bölgeye özel araç, taksi ve minibüs vasıtasıyla ulaşım mümkündür. Mesire alanı olarak da kullanılan Kızılcapınar Baraj Gölü 1994 yılında kurulmuştur. Eşsiz doğa harikaları ve sakin tabiatıyla bölge halkı tarafından sık ziyaret edilen bir alandır. Göl haftanın her günü ve her saati ziyaretçilere açıktır. Göl etrafında yürüyüş, piknik yapıp doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Kızılcapınar Baraj Gölü’ne giriş ücreti talep edilmemektedir.

Ülkemizde madenciliği ile öne çıkan Zonguldak’ın madencilik ile ilgili müzelerinden ilki olan Zonguldak Maden Müzesi Zonguldak’ta mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir. Müze Çınartepe Mahallesinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan müzeye ulaşım çok rahattır, şehir merkezinden yürüyerek on dakika sürmektedir. Müzede madencilik yapılırken kullanılan teknik aletler, birçok sanat eseri, heykeller sergilenmektedir. Müze, pazartesi günleri hariç saat sabah 9 ile 17:30 arasında hizmet vermektedir. Müzeye girişte ücret talep edilmemektedir.

Harmankaya Şelalesi, üç şelalenin birleşimi ile oluşan büyük bir şelaledir. Bir doğa harikası olan şelale yerli yabancı turistler tarafından rağbet gören bölgelerdendir. Şelale şehir merkezinden ortalama 14 km uzakta bulunmaktadır. Bölgeye ulaşım dolmuşlarla yarım saatte sağlanabilir olmasıyla da oldukça rahat ziyaret edilebilir. Şelale etrafında manzarayı izleyebileceğiniz güzel oturma alanları ve yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Zonguldak'ta Ulaşım İmkanları

Zonguldak Terminali, merkeze yalnızca 5 dakikalık mesafede yer almaktadır. Otobüs vasıtası ile kente yapacağınız yolculuklarda çok rahat bir şekilde kent merkezine geçiz yapabilirsiniz. Hava, kara ve demir yolu ile seyahat edebileceğiniz Zonguldak’a en pratik ve hızlı yol olan uçak ile seyahati tercih edebilirsiniz. Zonguldak Havalimanı, şehir merkezine 55 km mesafededir. Zonguldak uçak bileti fiyatları genel olarak belirli fiyat aralıklarında seyretmesine rağmen zaman zaman fiyatlarda değişimler olabilmektedir. En uygun Zonguldak uçak bileti için çeşitli indirim ve kampanya zamanlarında biletlerinizi bilet.net aracılığıyla satın alabilirsiniz. Zonguldak kent içi toplu taşımalar da uygun fiyatlarda olduğundan uygun fiyatlı bir tatil planlayabilirsiniz. Özellikle belediyeye ait toplu taşımalarda kent kart sistemi sayesinde uzun mesafelerde yapacağınız aktarmalarda indirimli gezme şansınız olur. Bunun yanı sıra minibüs ve dolmuşlarla da farklı güzergahlarda seyahat edebilirsiniz. Geziniz sırasında özel bir şekilde gezmek istiyorsanız araç kiralama yöntemini de kullanabilirsiniz.

Paz
14,02°
Pzt
10,39°
Sal
11,79°
Zonguldak
24 Nis Çrş, Bulutlu
17,98°
Prş
17,47°
Cum
16,82°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery