Erzurum Uçak Bileti

Erzurum

Erzurum

Doğu Anadolu’nun en büyük şehri olan Erzurum, kış turizminin en gözde şehirlerinde biridir.800 bini aşkın nüfusa sahip olan ilde, oldukça eski bir   tarihe ait olan tarihi, doğal ve kültürel pek çok zenginlik yer almaktadır. Türkiye’nin en soğuk şehri Erzurum, her yıl ortalama 2 milyon turisti şehrinde en iyi şekilde ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Erzurum Havalimanı ile ulaşım pek çok alternatifi bünyesinde barındıran Erzurum'da kış tatilinizi en iyi şekilde geçirmek için en ucuz Erzurum uçak bileti seçeneklerini bilet.net aracılığıyla kolayca inceleyerek, bütçenize göre seçiminizi yapıp uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz.

Erzurum Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erzurum, Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık şehridir. Türkiye’nin en önemli kayak merkezine sahip olan şehir kış turizminin en büyük gelir kapısı olarak bilinmektedir. Dadaşlar Diyarı olarak anılan Erzurum ilinde, ülkenin ticaret kollarına en önemli ham madde desteği sağlanmaktadır.

Erzurum'da Konaklama İmkânları

Kış aylarının vazgeçilmez uğrak noktalarından biri olan Erzurum’da yoğun ziyaretçi sayısına uygun olarak, şehrin her bölgesinde konaklama imkânı yer almaktadır. Erzurum’da konaklama konusunda dilediğiniz tipte otel odasını, oda içerisinde, istediğiniz tüm olanakları bulabileceğiniz her özellikte oteller vardır.

Kar tatili için Erzurum'a geldiyseniz, Palandöken bölgesinde yer alan otellerden, iş seyahatleriniz ve günübirlik geziler için kent merkezi, Yakutiye lokasyonlarında yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Erzurum’da ziyaretçilerin en çok konaklama yaptığı oteller arasında; Polat Erzurum Resort Hotel, Snowdora Ski Resort Hotel Suites, Palan Hotel Ski Convention Resort, Dedeman Palandöken Ski Lodge, Butik Lodge Hotel, Grand Çatalkaya Hotel. Kış tatilinizi, kış sporları yaparak geçirmek için en uygun Erzurum uçak bileti satın alma işleminizi bilet.net üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Erzurum’un Yöresel Yemekleri

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yemek kültürünü halen devam ettiren Erzurum'da yetiştirilen ürünler, yemek kültürünü etkilemiştir. Çok eski medeniyetlerin uğrak noktası olan Erzurum’da oldukça meşakkatli aşamalardan geçerek oluşturan yöresel yemekler et ağırlıklıdır. Erzurum mutfak kültürü ile dünyaca tanınan sayılı şehirlerden biridir. Şehirde çorba çeşitliğinin fazla olması, her öğünde mutlaka çorba tüketilen bir yemek kültürü haline gelmiştir. Yöresel lezzetler arasında; Çağ Kebabı, Gliko, Çaşır, Aşotu Çorbası, Kartol Oturtması, İsfir Fasulye Sulusu, Erzurum Su Böreği, Kete, Tatar Böreği, Pirpirim, Guguı, Ayran Aşı Çorbası, Çortuti Çullaması, Dut Çullaması, Herle Aşı, Çirişli Aş, Lalanga, Hosta, Çortuti Pancarı, Kadayıf Dolması, Lor Dolması, Şalgam Dolması.

Şehrin her noktasında yapılan bu lezzetleri en önemli lezzet durakları olan; Muammer Usta, Paçacı Sülfettin Usta’nın Yeri, Ye Gör Çağ Kebap, Büyük Erzurum Sofrasında deneyimleyerek yemeklerin yapım aşamaları hakkında bilgi almak için Erzurum uçak bileti fiyatları sıralamalarında tercihlerinize göre seçim yaparak, uçak biletini tatilinize uygun olan tarih aralıklarına göre Erzurum uçak bileti satın alabilirsiniz.

Erzurum'un Turistik Yerleri

Tarihin en önemli anlarına şahitlik eden kültürel yapılarıyla ünlü Erzurum ilinde, ziyaretçilerin gezebileceği yerler oldukça fazladır. Şehrin her köşesinde medeniyetlerin izlerinin olduğu Erzurum şehri, ziyaretçilerine görsel şölenler sunmaktadır. Her mevsim farklı güzellikler sunan Erzurum’da görülmesi gereken yerler arasında; tarihin izlerinin derinliğini hissedebileceğiniz Üç Kümbetler, Pasinler Kalesi (Hasan Kale), Rüstem Paşa Sarayı, Erzurum Resim Heykel Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Erzurum Arkeoloji Müzesi, Erzurum Tarihi Kapılar, Oltu Rus Kilisesi, Nene Hatun Milli Parkı, Aziziye Tabyası, Mısri Zunün Kümbeti…

Doğanın tüm anlarına şahitlik edebileceğiniz; Narman Peribacaları, Tortum Gölü, Tortum Şelalesi, İspir Yedigöller, Zökün Gölü, Yüzen Adalar, Balıklı Köyü, Palandöken Kayak Merkezi, Narman Beş Göller, Erzurum Gökkuşağı Tepeleri, Hınıs Kanyonu, Uzundere…

Erzurum'da Ulaşım İmkanları

Kış turizminin en önemli destinasyon noktası olan Erzurum, havalimanı noktasına ulaşımda konforlu araçlardan, oldukça ekonomik fiyatlarla ulaşım sağlayan pek çok araçla ziyaretçilere yardımcı olmaktadır. Erzurum Havalimanı noktasına ulaşımda tercihlerinize uygun olarak seçim yapabileceğiniz taksiler, yolcu servisleri, minibüs, otobüs ve servisler yer almaktadır.

Otobüs

Ekonomik bir ücret ödeyerek havalimanına ulaşım sağlamak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırlarda yer alan otobüsler Erzurum’da iki farklı kategoride hizmet vermektedir. Doğu otobüs seferleri sadece hafta sonları hizmet vermekte olup, Erzurum Kart ile ücret almaktadır. Batı otobüs seferleri ise hafta içi her gün şehri ziyarete gelenlere havalimanı noktası ulaşım için yardımcı olmaktadır. Batı otobüs seferlerinde Erzurum Kart ve nakit ödeme kabul edilmektedir. Otobüs seferlerinin geçtiği güzergâh durakları ve çalışma saatleri şöyledir;

Doğu Otobüs seferleri Çalışma Saatleri;

 • 1 numaralı otobüs hattı 06:30 ile 17:30 saatleri arasında,
 • 4 numaralı otobüs hattı 07:20 ile 18:30 saatleri arasında,
 • 5 numaralı otobüs hattı 06:50 ile 22:00 saatleri arasında,
 • 7 numaralı otobüs hattı 07:00 ile 21:00 saatleri arasında,
 • 10 numaralı otobüs hattı 06:0 ile 23:00 saatleri arasında,
 • 11 numaralı otobüs hattı 06:40 ile 20:30 saatleri arasında,

Batı Otobüs seferleri Çalışma Saatleri;

 • 1 B numaralı otobüs hattı 06:10 ile 18:40 saatleri arasında,
 • 2 B numaralı otobüs hattı 08:00 ile21:00 saatleri arasında,
 • 3 B numaralı otobüs hattı 07:00 ile 19:00 saatleri arasında sefer yapmaktadır.

Doğu otobüs seferleri;

 • Yonca- Havalimanı 1 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Yoncalık, Ali Ravi Sokak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Köşk Bulvarı, Palandöken Hastanesi, Erzurum Numune Hastanesi 3. Durak, Gez Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Gürcü Kapı, Bankalar Kavşağı, Kongre Merkezi Önü, Köse Ömer Caddesi, Gül Ahmet Caddesi, Mahalle Başı Caddesi, Kars Kapı Karşı Durağı, Gürsel Evler Arkası, Çukur Evler İkinci Etap Önü, Kazım Yurtları Durağı, Dadaş Evler, SU deposu karşısı, Palandöken Evler, Abdurrahman Gazi mahallesi, Mezarlık Bulvarı, Eski Mal Meydanı, Dörtyol kavşağı, Dörtyol, 23 Temmuz Kavşağı, Mahallebaşı, Gül Ahmet sokak, Yeni Hayvan Pazarı, Çamlıca Mahallesi, Eski Terminal,  Yeni Otogar, Yeni Mahalle 36. Cadde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • Yıldız Kent- Havalimanı 4 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Yakutiye Bulvarı, Yoncalık, Tebriz Kapı Mahallesi, Ciddiyet Caddesi, Gürcü Kapı, Gez Mahallesi, Erzurum Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Caddesi, Stadyum kavşağı, Stadyum, Yakutiye Araştırma Hastanesi, Çat Yolu, Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyaz Siteler Önü, Telsizler Caddesi Alt yol, Park Önü, 19 Mayıs Kavşakları, Alparslan Türkeş Caddesi, Osman Gazi caddesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • Yenişehir-Havalimanı 5 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Yenişehir, Gül Evleri, Karaca Evler Bulvarı, İncesu, Onkatlar Bulvarı, Yenişehir Alt Yol, Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Durak, Şair Nedi caddesi, Tebriz Kapı, Cedit, Gürcü Kapı, Kongre Merkezi, 50. Yıl caddesi, Kömür Fevzi CADDESİ, Oto Sanayi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • Gürcü Kapı-Havalimanı 7 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları;  Yunus Emre CADDESİ, Küme Evler Önü, Dedeman Turizm Okulu Kavşağı, Cemaliye Cami, Sagıp Efendi Cami, Polis Okulu, Su Deposu Alt Yol, Abdurrahman Gazi Mahallesi, Dadaş Evler, Kredi Yurtlar Kurumu Mahallesi, Gürsel Evler, Erzurum Belediye Evleri, Mahallebaşı Caddesi, Gül Ahmet Sokak, Köse Ömer Cami, Kongre Merkezi Caddesi, Topçuoğlu Caddesi, Gürcü Kapı, İstasyon Meydanı, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Paşalar Caddesi, Palandöken Hastanesi 3. Durak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • Şükrü Paşa-Havalimanı 10 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; İbrahim Hakkı Bulvarı, TEDAŞ Bölge Müdürlüğü, İbrahim Hakkı Caddesi, Evre Evler, ÇAYKUR, 5. Evler, Geçit Cumhuriyet Lisesi, Kongre Merkezi Caddesi, Gürcü Kapı, İstasyon Meydanı, İstasyon, Gez Mahallesi, Erzurum Numune Hastanesi, Erzurum Kız Meslek Lisesi önü, Erzurum Atatürk üniversitesi Kampüs Kapısı, İmam Hatip lisesi 4. Durak, Palandöken Devlet Hastanesi, Paşalar Konağı CADDESİ,  Kazım Karabekir Caddesi, Gürcü Kapı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • Şehitler-Havalimanı 11 numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Şehitler Caddesi, Gaziler Bulvarı, Gazambar Caddesi, Aziziye İlköğretim Okulu Mevki, Gölbaşı, Mahallebaşı, Gül Ahmet caddesi, Kongre Merkezi Caddesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tadilat merkezi Önü, Aziziye Mahallesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.

 

Batı Otobüs Seferleri;

 • 1 B Numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Ilıca, İstasyon Mahallesi, Ferah Mahallesi, DDY Geçit, Aziziye Caddesi, Şeker Fabrikası, Lojmanlar, Kaplıcalar Caddesi, TOKİ Caddesi, TOKİ Konutları, Sebze Hali, Dadaş Kent, Stadyum Kavşağı, Anfiler Bulvarı, Atatürk Üniversitesi Kampüsü Kapısı, Yurtlar Önü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Kolordu Önü, Palandöken Hastanesi Durağı, Köşk Kavşağı, Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yoncalık, Adnan Menderes Bulvarı, Gürcü Kapı, Gez Mahallesi, Erzurum Numune Hastanesi, Erzurum Lisesi, Kız meslek Lisesi Durağı, Tarım İl Müdürlüğü Önü, Şifa Hastanesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • 2 B numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Dadaş Kent, Ethem Baba CADDESİ, Egemenlik Caddesi, Tarıkdar, Kaviş Bulvarı, Emir Şeyh Caddesi, Güvenli Çelebi Caddesi, İstiklal Mahallesi, Tarımsal Bölge önü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.
 • 3 B numaralı otobüs hattı güzergâh geçiş durakları; Söğütlü Bulvarı, Adaçay Kavşağı, Tınazlı CADDESİ, yarımca, Dadaş Kent Yolu, İmam Hatip Lisesi Önü, Palandöken Hastanesi, Paşalar Caddesi, Erzurum Numune Hastanesi, Gez Mahallesi, Kız Meslek Lisesi, Genel Kavşak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.

Servis

Sınırlı sayıda yolcu alımı yaparak havalimanı giden Erzurum Hava servisleri hafta içi ve hafta sonu ayrı çalışma saatleri ile yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

 • Hafta içi günleri çalışan Erzurum Hava Servislerinin yolcu alım noktaları ; Erzurum Atatürk Üniversite, Erzurum Teknik Üniversite, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Meydanı, Hal Meydanı, Kredi Yurtlar Kurumu Önü, Liseler Durağı, Oto Terminal Alanı, Askeri Lojman Evleri, Palandöken Devlet Hastanesi, Erzurum Numune Hastanesi, Paşalar Caddesi, Gez Mahallesi PTT ÖNÜ, TEDAŞ, Erzurum Gençlik ve Kültür Merkezi Önü, Cumhuriyet Caddesi 2. Sokak, Erzurum sanayi Sitesi, TOKİ Konutları Caddesi, Topdağı Caddesi, Gaziler, Yoncalık, Aziziye Bulvarı, Su Deposu Karşısı, İbrahim Hakkı Caddesi, Pakmaya Caddesi.
 • Hafta sonu çalışan ERZURUM Hava servislerinin yolcu alım noktaları; Erzurum Atatürk üniversitesi Eğitim Fakültesi Önü, Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüs Kapısı Önü, İstasyon Meydanı, Yıldız Kent Üst Mahalle, Yıldız Park, Menderes Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, On Katlılar Caddesi, Solakzade Mevki, Kredi Yurtlar Kurumu Önü, Eski Otogar, Otogar, Gez Mahallesi, TEDAŞ, İncesu, Kars Kapı Önü, 5 Evler Bulvarı, TRT Merkez Binası Önü, Kavak Cami Durağı, Yanıkdere Kavşağı, Tabya 36. Cadde, Nene Hatun.

Taksi

Erzurum şehrini ziyarete geldiğinizde havalimanına ulaşım da yön bilgisini sorun etmeden kullanım sağlayabileceğiniz taksiler hizmet vermektedir. Taksiler uzman şoförleri ile yolculara pratik bir yolculuk deneyimi yaşatmaktadır. Erzurum’da en uç noktasından bile biniş sağlayarak taksiler ile havalimanına gidebilirsiniz.

Minibüs

Havalimanına geçiş sağlayan minibüsler ilçelerinden sadece hafta içi günleri tek sefer düzenleyerek havalimanına yolcuları götürmektedir. Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Aşkale, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Tekman, Şenkaya, Tortum, Uzundere ilçelerinden hareket etmektedir.

Şehir içi güzergâh noktalarından yolcu alımı yaparak Erzurum havalimanı giden minibüs hatlarda bulunmaktadır. Bu minibüs hatları haftanın her günü 3 sefer yaparak havalimanına gitmektedir. Oldukça makul oranlarda taşımacılık hizmeti veren minibüslerin hat numaraları ve güzergâh noktaları bu şekildedir;

9 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Tebriz Kapı, Yeni Şehir, Alt yol Bulvarı, Yıldız Kent, Gürcü Kapı, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Paşalar Caddesi, Köşk Bulvarı, Yıldız Kent, Selimiye Cami, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Oto Terminal, Havalimanı.

10 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Şükrü Paşa Semt Garajı, Öz Nasip Evleri Önü, ÇAYKUR Altı, Dadaş Köy Yolu caddesi, Doğu TV Önü, Kombina caddesi, Gez Kavşağı, Çaykara Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kudaka, Havuzbaşı, Erzurum Kız Meslek Lisesi, Üniversite Kavşağı, Stadyum Önü, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.

12 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Hilal Kent Caddesi, Erzurum Sanayi Sitesi Önü, Kongre Merkezi Caddesi, Gürcü Kapı, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Havuzbaşı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Havalimanı.

13 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Küme Evler Sitesi Önü, Kayak Yolu, Kayak Yolu Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Kazım Yurdalan Caddesi, D100 Karayolu, Mahallebaşı Sokak, Gürcü Kapı, Gez Mahallesi, Oto Terminal, Havalimanı.

Ek minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Şıh Köy Yolu, TEDAŞ Önü, Şükrü Paşa, Kongre Merkezi Caddesi, Gürcü Kapı, Oto Terminal, Havalimanı.

15 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Telsizler, Çat Yolu, Erzurum Üniversite Hastanesi U Dönüşü Karşısı 2. Durak, Göğüs Hastanesi, Paşalar Caddesi, Hastaneler Caddesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havalimanı.

17 Numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Aziziye Mahallesi, Selimiye Cami Önü, Sebil Evler Sitesi Karşısı, İstiklal caddesi, Eğitim Bulvarı, Erzurum Maliye Müdürlüğü, Turizm Sokak, Taş Ambarlar, TOKİ Konutları, Cedit Caddesi, Ali Ravi caddesi, Kömür Fevzi Caddesi, Endüstri Caddesi, Hilal Kent,  A. Gazi Mahallesi, Küme Evler, Dedeman Turizm Okulu Karşısı, Cemaliye Cami, Topçuoğlu Caddesi, Köse Ömer Cami, Alt Yol Kavşağı, Yonca Evler, Kolordu Müdürlüğü Karşısı, Gez Mahallesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü, Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüs Kapısı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Oto Terminal, Havalimanı.

Yolcu Servisi

Erzurum Havalimanı'na gitmek için Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin şehri ziyarete gelen yolculara sunduğu yolcu servislerini kullanabilirsiniz. Yolcu servisleri havalimanın gerçekleşecek olan her uçuştan 2 saat önce belirli noktalardan hareket ederek havalimanına ortalama 50 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Özel günlerde ve resmî tatil günlerinde uçuş saatlerinden 3 saat öncesine kadar da hat seferleri başlatılmaktadır.

Yolcu servisinin güzergâh geçiş noktaları; İstasyon Meydanı, Gez Mahallesi, Erzurum Hastaneler Caddesi, Erzurum Kız Meslek Lisesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Önü, Yeni Terminal Caddesi, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal Önü, Havalimanı.

Yolcu servisleri havalimanına ulaşımda iki otobüs ulaşım bedeli kadar ücret almaktadır. Erzurum Kart sahibi olan yolculardan 2 tam biniş ücreti çekmektedir.

Cum
8,64°
Erzurum
15 Haz Cmt, Güneşli
12,96°
Paz
13,45°
Pzt
13,07°
Sal
12,36°
Çrş
14,1°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery