Kars Uçak Bileti

Kars

Kars

Türkiye’nin kuzey doğusunda bulunan ve kış mevsiminin çok soğuk ve karlı olması ile bilinen ilimizdir. Türkiye’nin en önemli tatil rotalarından biri olarak her sene yerli ve yabancı turistleri ağılamaktadır. Oldukça zengin bir tarihi yapıya sahip olmasının yanı sıra doğası ve doğal güzellikleri ile de oldukça dikkat çekmektedir.  Aynı zamanda Kars, tarihteki en eski yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Bu insanı kendine hayran bırakan şehirde gezmek, burayı gelip görmek özellikle de kış aylarda bembeyaz kar ile örtünmüş bu şehre seyahat etmek için bilet.net adresi aracılığı ile en uygun Kars uçak bileti bulmak mümkündür. Sizlerde burayı gezip görmek istiyorsanız eğer erken ve ekonomik bilet alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kars Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kış turizmi konusunda kendini oldukça geliştirmiş olan Kars karla kaplı olan dağları ile insanları adeta kendine hayran bıraktırıyor. Aynı zamanda çok kültürlü olarak bilinen bu şehir Azerilerin, Kürtlerin, Türkmenlerin beraber birlik içerisinde yaşaması ile de çok fazla farklı ibadet yerleri de bulunmaktadır. Yüz yıllar boyunca çok fazla medeniyetlere ev sahipliği yapmış olup aynı zamanda sınır bir kent olduğu için çok fazla işgale maruz kalmış bir şehirdir. Çok fazla işgale maruz kalması ve tarih boyunca çok fazla savaşlar, başarılar elde etmesi ile ‘’gazi’’ unvanına sahip olmuş ve gazi madalyasını almıştır.

Kars'ta Turistik Yerler

Oldukça zengin bir tarihi ve mimari yapıya sahip olan Kars, tüm bunların yanı sıra kışın çok fazla rağbet gören ve tercih edilen kış turizm konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehir merkezinden sakin bir yürüyüş ile başlayarak, buram buram tarih kokan bu şehri gezebilir aynı zamanda bu gezi sırasında geleneksel ürünleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğiniz kocaman çarşısında gezmeniz mümkündür. Tarihi ve doğal güzellikleri ile kendini her zaman hayran bırakan bu şehri kısa sürede ne gezmeye ne görmeye doymak mümkün değildir. Karsta gezilmesi görülmesi gereken birkaç yer bu şekildedir;

 • Sarıkamış Kayak Merkezi: Kış turizmi konusunda çok fazla tercih edilen ve sizlere kış tatili imkânı sunan bir merkezdir. Kristal kar yapısı ile bilinen ve kar konusunda kendine hayran bırakan şehirde çok kaliteli ve uygun fiyatlı bir kış tatili geçirmeniz mümkündür. Sizler iyi güzel ve kaliteli bir kış tatili için tercih edebilir ve doyasıya kayak yapabilirsiniz.
 • Kars Kalesi: Karsın en önemli sembolü olarak bilinmekte olan bu kale içerisinde 12. Yüzyıllardan kalma bir türbe, mescit ve bir cephanelik bulunmaktadır. Kars kalesi tarih severlerin oldukça gözde bir yeri olmasının yanı sıra kalenin bulunduğu konum açsından sizlere eşsiz bir manzara sunmaktadır.
 • Çıldır Gölü: Doğu Anadolu’da en büyük ikinci göl olarak kabul edilen bu göl görenlerine adeta kendine hayran bırakmaktadır. Çıldır gölü kış aylarında üzerinde atlı kızaklar ile gezilebilecek bir göl halini alarak Türkiye’nin kış aylarında tamamen donan tek gölüdür.
 • Horomos Manastırı: Bulunduğu konum açısından sosyal ve kültürel olarak çok önemli bir öneme sahiptir. Bu manastır çok eski zamanlarda Ghoshavank olarak bilinmekte olup eşsiz güzelliği ile etkilemekte olup gezilmesi gereken yerlerden biridir.
 • Fethiye Cami: Kars şehir merkezinde bulunan bu cami dikdörtgen bir şekilde oluşturulan bir yapıdır. Eşsiz mimarisi ile inanılmaz bir görkeme sahip olan bir camidir.
 • Ani Harabeleri:  Bu harabeler yüzyıllar boyunca pek çok savaşa tanıklık etmiş aynı zamanda pek çok uygarlıklara da yaşam alanı olmuştur. Bölgede yapılmış olan kazı çalışmalarında Ani Harabelerin bronz ve demir çağlarına kadar dayanan ve o zamanlardan günümüze kadar kendini koruyan bir yapı olduğu keşif edilmiştir. Görenleri geçmişi ve mimarisi ile etkileyen bu harabeler görülmeye değerdir. 

Kars'ın Yöresel Yemekleri

Geçmişten bu güne çok fazla uygarlıklara ev sahipli yapmış olan bu şehir turizm konusunda da zengin olduğu gibi yeme içme konusunda da oldukça zengindir. Kars denildiği zaman akıllara ilk gelen şey ise kaşar ve gravyer peyniridir. Aynı zamanda bu kentte en çok kullanılan ve tüketilen şeylerin başında un ve hayvansal ürünler gelmektedir. Karsın en başta gelen yöresel yemekleri ise; hengel, Kars ketesi, elma dolması, un çorbası, pişi, ekmek aşı, nozbaş, Kars böreği, sulu köfte ve erişte pilavıdır. Kars'ta yeme içme konusunda çok fazla tercih edilen bazı mekânlar ise;

 • Kars Kaz Evi
 • Hanımeli Kars Mutfağı
 • Han-ı Hanedan
 • Kale Cafe Restoran
 • Kars Ayaz Restoran

Kars'ta alınabilecek doğal ürünler ise; kaşar peyniri, gravyer peyniri, sarı yağ, dana sucuğu, Kağızman pekmezi, köy yarması, tarhana, tulum peyniri gibi çok fazla doğal ve geleneksel ürünler bulunmaktadır. 

Kars'ta Konaklama İmkânları

Kars uçak bileti fiyatları konusunda bilgi aldıktan ve en ucuz Kars uçak bileti bulunduktan sonra, ilk yapacağınız ve araştıracağınız şey konaklanma imkânlarıdır. Çok çeşitli ve gelişmiş konaklama çeşitleri bulunan bu şehirde her bütçeye uygun olan konaklama imkânlarına sahip bir şehirdir. Sizler burada bütçenize en uygun pansiyon, otel, motel, apart, günlük kiralık daire gibi birçok seçenekten faydalanabilir ve ekonomik bir tatil planlaması yapabilirsiniz. Karsta fiyatlar her sezon değişiklik gösteriyor ancak en aktif olan sezonda bile her bütçeye uygun konaklama ve otel bulmanız oldukça kolaydır.  Konaklama seçenekleri şu şekildedir;

 • Oteller: Gerek şehir merkezinde gerek kayak merkezinde kalabileceğiniz pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Hemen hemen her bütçeye göre otel bulmanın oldukça kolay ve mümkün olduğu bu şehirde erken rezervasyon ile çok daha uygun fiyatlı bir konaklama yapabilirsiniz.
 • Pansiyonlar: Şehir merkezinde çok fazla otel dışında pansiyon, butik aparatlar gibi seçeneklerde mevcuttur. Pansiyonlar veya moteller otellere göre daha ekonomik ve daha uygun fiyatlıdır. Şehir merkezinde pek çok butik apart veya pansiyon bulmanız mümkün olup erken rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.
 • Kiralık Ev- Apart: Şehir merkezinde çok çok daha uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği ise kiralık ev veya apart kiralamaktır. Çok fazla seçenek olup günlük, haftalık, aylık olarak ev kiralayabilir ve bu konuda çok fazla seçenek bulabilirsiniz.  

Kars'ta Ulaşım İmkânları

Kars, kış turizm açısından oldukça önemli bir yere sahip olmakla beraber aynı zamanda uygun şartlarda kaliteli ve güzel bir vakit geçireceğiniz yerler bulundurmaktadır. Gezmeye ve görmeye doyum olmayan şehirde ulaşım ise konaklama gibi oldukça kolaydır. Kars’a ister hava yolu ile ulaşım ister kara yolları ile ulaşım yapmak mümkündür.

 • Hava yolu ile ulaşım sağlayanlar havalimanın özel servisleri ile Kars Harakani Havalimanı'ndan şehir merkezine çok rahat bir şekilde gidebilir. Aynı zamanda havalimanından özel araç kiralama veya taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içinde ulaşım ise oldukça kolay olup şehir içi toplu taşıma araçları yani otobüsler minibüsler ve taksiler ile ulaşım imkânı mevcuttur.
 • Otobüs ile ulaşım sağlayanlar için ise Kars Otobüs Terminali merkeze 3 km mesafede olup, otogar içinde bulunan taksiler veya minibüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlamak oldukça kolay bir yöntemdir. Şehir içi gezilecek yerler birbirine yakın mesafede olduğundan yürüyerek de bu şehri gezebilir. Bu şehrin tarihini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.
Pzt
19,0°
Sal
9,07°
Çrş
11,94°
Prş
12,68°
Cum
12,86°
Kars
15 Haz Cmt, Güneşli
11,91°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery