Atlas Global Uçak Bileti

Atlas Global

Atlas Global

Atlas Global Hakkında

Atlas Küresel 2001 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Günümüzde kullanılan ismini 2015 yılında almış olan Atlas Global’in ana merkezi Atatürk Havalimanı’nda bulunmaktadır. Havayolu şirketi ‘Hayallerin üstünde bir dünya’ sloganı ile yurt dışına açılmış ve bir birinden kaliteli hizmetler sunmaya devam etmiştir. 21 ülkede yaklaşık 40 farklı destinasyon üzerinde düzenli olarak seferler düzenlemektedir. 2016 yılında 5 yeni Avrupa ülkelerine yaptığı seferlerle gelişerek alanını genişletmeye devam etmiştir. Uçuş güvenliğine büyük önem vermekte olan havayolu şirketi Transit, A-check bakımları, konaklama bakımı, arıza giderme modifikasyon yapma konusunda kaliteli yetkin personelleri ile düzenli olarak müdahalede bulunmaktadır. Bu bakımlar JAR 145 belgesine sahip kaliteli personel kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan sahip olduğu yetkinliği diğer şirketlerle de paylaşabilecek düzeydedir. 1 tane A319, 9 tane A320 ve 16 tane A321 model uçaktan oluşan 26 adetlik filosu ile yurt içinde ve yurt dışında seferler düzenlemektedir. Atlas Global, TİM aracılığı ile düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçı Firması” taramasında 9. Olmaya hak kazanmıştır. Dünya üzerinde hizmet vermekte olan 400 ticari hava yolundan 41 tanesi 4 yıldızlı otel olarak seçilmiştir. Atlas Global de Skytrax araştırma şirketi tarafından yapılan taramada '4 Yıldızlı Havayolu' ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Atlas Global Uçak Bileti Fiyatları

Güvenli uçuşun ve kaliteli hizmetin adresi olan Atlas Jet ile siz de harika yolculukların tadını çıkarabilirsiniz.Çok uygun fiyatlardaki Atlas Global uçak bileti sayesinde herhangi bir endişe duymadan en ekonomik yolla yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. Atlas Global bilet al seçeneği ile tüm bu ekonomi dostu biletleri bilet.net üzerinden satın alabilirsiniz.

Atlas Global Uçak Bileti Satışı

Atlas Jet ile yapacağınız uçuşlarda bilet satın alma işlemlerini internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Atlas Global online bilet alabilmek için tek yapmanız gereken bilet.net sitesine giriş yapmaktır. Bilet.net aynı zamanda Atlas Global bilet sorgulama için ihtiyacınız olan arama motorunu size sunmaktadır. Böylece tek bir uygulama üzerinden birçok işleminizi kolayca halledebilirsiniz.

Atlas Global Hava Yolları Check-in

Atlas Global Check-in işlemlerini online olarak çok kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Uçağınızın kalkış saatinden 2 gün öncesi ile 90 dakika öncesi arasında online check-ininizi çok basit ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak bu check-in imkanlarından belirli seferler faydalanabilmektedir. Atlas Global’den almış olduğunuz biletler üzerinde chek-in yapabilmeniz için uygun olan seferler; Adana, Amsterdam, Antalya, Bodrum, Cluj, Çimkent, Dalaman, Düsseldorf, Ercan, Erivan, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kharkov, Kişinev, Konya, Kopenhag, Londra, Lviv, Milano, Paris, Sharjah, Stockholm, Tiflis, Trabzon, Zaporijya, Zürih seferleridir. Online ya da mobile çekin yapmış ve gerekli çıktı veya mobil biniş kartı ile bunu ispatlamaları gerekmektedir. Bu aşamalardan geçmiş olan yolcuların bagajları ile birlikte özel online-mobile bagaj teslim kontuarlarında işlemlerini yapmalarına müsaade edilmektedir. Aynı zamanda yolcularının hızlıca işlemlerini yapabilmeleri ve olabildiğince zaman tasarruf edebilecekleri bir diğer yöntem olan return check-inden yararlanabilirsiniz. Bu yöntem aynı gün içerisinde gidiş ve dönüş yapacak bagajsız yolcular için tasarlanmıştır. Check-in işlemlerinizi gidiş sırasında tamamlayarak dönüşte zaman kazanmanızı sağlamaktadır. Ancak bu yöntemden yalnızca Atlasmiles kart numarasını bildiren Atlasmiles üyeleri faydalanabilmektedir.

Atlas Global Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Özel işaret ile belirlenmemiş olan koltukların seçimi Atlas Global’in sitesinden ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak acil çıkış kapıları bu seçimler arsında yer almamaktadır. Koltuk seçimini standart bir yolcu tipinde ücretsiz bir şekilde yaparken de size uygun olabilecek koltuğu seçmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle Atlas Global’den almış olduğunuz biletin hangi uçakta olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Online check-in ve koltuk rezervasyonu sırasında Airbus A320 uçağı ile sefer yapacağınız görünüyorsa 1A sınıfı koltukları seçerek konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Kapının arka kısmında bulunan bu koltuklar serin olduğu için seçim aşamasında mevsimi de göz önünde bulundurmanız gerekebilmektedir. A320 uçaklarında kanat kısmına gelen ve gürültülü bölümlerde bulunan koltuklar 15 ile 20 arasında numaralandırılmış olanlardır. Bu kısımlardan uzak durmanız daha sakin ve rahat bir yolculuk yapabilmenizi sağlayacaktır.

Atlas Global Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Yurt içi ve yurt dışı seferlerde serbest bagaj hakkı 20-40 kg arasında uygulanmaktadır. Çeşitli paketlere bağlı olarak değişim gösteren bu bagaj hakları yolculuk tipine göre belirlenmektedir. Ekstra bagajlar için kilogram başına yurt içinde Türk lirası yurt dışında dolar üzerinden belirli ücretler talep edilmektedir.

Kabin bagajlarının ebatları maksimum 25x45x56 cm olduğunda kabul edilmektedir. Bagajların 8 kilogramdan fazlası kabul edilmemektedir ve ekstra ödeme ile arttırılmamaktadır. Atlas Global bagaj hakkı yolcu tipine göre farklılık göstermektedir Ekonomi sınıfındaki yolcular için bir adet 8 kilogramlık bu uygulama Business Class sınıfı yolcularda 2 adet 8 kilogramlık bagaj alabilme hakkı bulunmaktadır. Bu sebeple kabin içerisinde mevcut raflara sığacak ende ve ağırlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Bebek yolcular için 10 kilogramlık bir bagaj hakkı bulunmaktadır. Bir diğer yöntem de kabin koltuk bagajlarıdır. Bu bagaj yönteminde rezerve edilmiş koltuğun ücreti ödenmektedir. Sonrasında 75 kilogramlık 25x45x56 cm boyutlarındaki bagajınızı rahatça taşımanız mümkündür. Tüm bu bagajların yanı sıra laptop, bebek çantası tarzındaki kişisel eşyaların taşınmasına izin verilmektedir. Öğrencilere özel olarak sağlanan 5 kilogramlık bir bagaj hakkı bulunmaktadır. Ancak bu uçuşlar spesifik olarak Türkiye ve Kıbrıs arasında gerçekleştirilen uçuşlar için geçerli sayılmaktadır. Bu standart bagaj limitleri ve hakları uçuş güzergâhına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Serbest kayıtlı bagajların maksimum ağırlığının 32 olması belirlenmiştir. Tüm yolcuları kapsamakta olan bu kuralda ekstra serbest bagaj için kilogram başına belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Atlas Global Yolcu Hakları

Yolcularına ihtiyaçları olan tüm hizmeti sağlamak için gerekli çalışmaları yürütmekte olan Atlas Global kent merkezine ücretsiz servis hizmeti sağlamaktadır. Fly&Bus isimli bu hizmet ile Türkiye’de ücretsiz servis hizmetini başlatan ilk hava yolu şirketidir. Uçuşlarında 77 cm aralıklarla dizilmiş olan geniş konforlu koltuklarla aynı zamanda güvenli bir yolculuk hizmeti sunmaktadır. EkonomiPlus ve Bussiness Class hizmetlerinin kapsamında çeşitli ikramlar, koltuk seçimleri ve bagaj taşıma gibi hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak sunulmaktadır. 3 saat ve üzeri uçuşlarda ‘Uçan Şef’ hizmeti ile beraber uçak içerisinde sizlere özel olarak tabaklar ve sunumlar hazırlamaktadır. Belirli uçuşlarda sınılmakta olan bu hizmetin yer aldığı mevcut tarifeler şu şekildedir:

  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Londra
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Paris
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuveyt
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Düsseldorf
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Köln
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Bişkek
  • İstanbul Atatürk Havalimanı – Amsterdam

Bununla birlikte farklı bir beslenme tarzınız varsa eğer İstanbul kakışlı dış hat seferlerinin hepsinde 2 gün öncesinden özel menü sipariş etmeniz mümkündür. Diğer yurt dışı uçuşlarında 54 saat öncesinden yemek talebinde bulunmanız gerekmektedir. Atlas Global diyabet yemek, az tuzlu yemek, düşük kalorili yemek, çiğ sebze, az laktozlu yemeklerden oluşan geniş seçenekli mutfağı ile sizlere farklı çeşitler sunmaktadır.

Atlas Global Özel İhtiyaçlı Yolcu Hakları

7. ayını doldurmuş olan hamile yolculardan doktor raporu ya da herhangi bir ön şart istenmemektedir. Ancak 8. Aya giriş yapmış olan tüm hamile yolculardan hamilelik süresine ilişkin bilgi istenmektedir. Yalnızca bir bebeğe gebe olan hamilelerin 28 ile 35 hafta arsında olmaları durumunda hekim izninin açıklamalı olarak yer aldığı bir rapor ile başvurulduğunda herhangi bir problem görülmemektedir. 35 haftanın üzerinde seyahat etmek için raporla dahi gelindiğinde uçuş izni verilmemektedir. Aynı durum birden fazla bebek bekleyen yolcular için de geçerlidir.

Hasta yolcular hekimden aldıkları seyahat edebilir onaylı bir raporla yolculuk yapabilmektedirler. Engelli yolcular için yurt içinde bir uçuş ise bir saat öncesinde yurt dışında bir uçuş ise 2 saat öncesinde havalimanında bulunup Atlas Global yetkili personelleri ile görüşmeleri beklenilmektedir.

Görme ya da duyma engeli bulunan bir yolcunun herhangi bir rapor sunmadan ya da refakatçinin eşlik edilmesi şartı koşulmadan seyahat etmesine müsaade edilmektedir. Ancak her iki engele de bir arada sahip olan yolcuların bir refakatçi eşlik etmeden yolculuk yapmasına müsaade edilmemektedir.

Havalimanındaki refakatçi köpeklerin temiz olmasına, aşılarının hepsinin yapılmış olmasına ve ağzı bağlı bir şekilde bulunmasına izin verilmektedir.

Seyahat etmekte olan engelli yolculardan doktor raporu istenmemektedir. Fakat hareket kısıtlı bireylerin refakatçisi olamadan yolculuk yapmalarına müsaade edilmemektedir. Kabin ekibi tuvalete gidiş ve gelişlerde yardımcı olurken kişisel ihtiyaçlarınız konusunda herhangi bir hizmet vermemektedirler.

Tekerlekli sandalye isteğinde bulunabilmek için havalimanındaki yetkili personele en az 10 gün içerisinde yazılmış olan bir raporu göstermesi gerekmektedir. Yolcunun net bir şekilde ihtiyacının ve kimliğinin belirtildiği bu raporlar sayesinde hareket kısıtlı bireyler Atlas Global tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Raporsuz tekerlekli sandalye taleplerinde belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Atlas Jet Bilet İptali/İadesi Nasıl Yapılır?

Bilet iptallerinde genel olarak 12 saatin altında gerçekleşen işlemlerde herhangi bir ücret kesintisi olmadan biletinizi iptal etmeniz mümkündür. Ancak bazı ekonomi ve bussines sınıf biletlerde hiçbir koşul ve şartta bilet iptali yapılamamaktadır. Biletinizi iptal etmek ve kendi bilet sınıfınıza göre ayrıntılı bilgiyi alabilmek için bilet.net müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve haklarınız için mevcut Atlas Global iletişim kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Atlas Global müşteri hizmetleri ile de iletişime geçerek bilet işlemlerinizi yapabilmeniz ve alışverişinizden memnun kalabilmeniz adına büyük bir hassasiyetle sizlere sunulmakta olan hizmetten faydalanabilirsiniz.

Jetmil Programı Nedir?

Jetmil kartı sayesinde yolcuları ile bir bağ kurmak isteyen havayolları harika bir fırsat sunmaktadır. Atlas Jet Hava Yolları kampanya şartları arasında sadece Atlas Global yolcusu olmak yer almaktadır. Jetmil karına sahip yolcular yaptıkları seyahatlerle Jetmil puanı kazanmaktadırlar. Biriken bu puanlar sayesinde Atlas Global bu sadık yolcularını indirimli ya da ücretsiz biletler ile ödüllendirmektedir. Ücretsiz bir şekilde kaydolabileceğiniz bu programa Atlas Global’in web sitesinde yer alan Jetmil üyelik formunu doldurarak kolayca üye olabilirsiniz.

Atlasglobal Hakkında
Merkez ofis:İstanbul
Kuruluş yılı:2001
Uçak Sayısı:23
Uçuş Noktası Sayısı:48
Uçtuğu Ülke Sayısı:25