İstanbul Uçak Bileti

İstanbul

İstanbul Varışlı Uçuşlar
İzmir - İstanbul Uçak Bileti
23 Mayıs 2024
1548,98başlayan fiyatlar
İstanbul

Türkiye'nin kültürel, bilimsel ve sosyal anlamda gelişmiş ve sevilen şehri İstanbul, iki kıtayı birbirine bağlayan yönü ile de oldukça dikkat çekmektedir. Türkiye’deki en büyük şehir olması ile birlikte konumu ve tarihinin de etkisi ile bir fırsatlar şehri olan İstanbul, gelişmiş bir ekonomi ve eğitim sistemine sahiptir. İstanbul, 15 milyonluk nüfusu ile ülkenin en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip olan kentidir. Asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde birçok topluluktan çeşitli eserler miras kalmıştır. Hemen her sokağında ayrı bir tarihle karşılaşabileceğiniz kentte, birbirinden farklı atmosferlerde vakit geçirebilirsiniz. Bir sanat şehri olan İstanbul’da farklı milletlerden değerli sanatçıların konserlerine, resitallerine, sergi ve atölyelerine katılma sansı bulabilirsiniz. Uluslararası çeşitli festivallere, yarışmalara ve çalışmalara da ev sahipliği yapmakta olan kentte her mevsim farklı manzaralar hakimdir. 9 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği İstanbul’da ulaşım; hava, deniz ve kara yolu ile sağlanabilmektedir. En konforlu ve hızlı ulaşım yolu olan havayolu ile yapılan seyahatlerde İstanbul uçak bileti fiyatları bazı bütçeleri zorlayabilmektedir. Bu sebeple En ucuz İstanbul uçak bileti satın alabilmek için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Biletlerinizi kampanyaların olduğu zamanlarda ya da daha az uçuşların düzenlendiği mevsimlerde uygun fiyatlar üzerinden satın alma şansı elde edebilirsiniz. Bu İstanbul uçak bileti işlemlerinizi bilet.net web sitesi üzerinden güvenle ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geçmişinde 120’den fazla imparatorun yönetimi altında kalmış olan İstanbul, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi büyük medeniyetlerin eserleri ile çevrelenmiştir. Kent, M.Ö. 685 yıllarında Yunanlar tarafından kurulmuş olan bir yerleşkedir. Geçmişten günümüze sanat, kültür ve bilimden beslenen şehir günümüzde harika etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Müzeleri, mimari eserleri, konserleri ile birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü vazifesi gören kentin boğazında vapur ve teknelerle düzenlenen geziler turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul’daki Kapalı Çarşı’da 3000’in üzerinde dükkân çalışmaktadır. Dünyanın en eski alışveriş alanlarından birisi olan bu çarşı görülmeye değer mekanlardandır. 16. yüzyıldan bu yana dünyanın en kalabalık illerinden birisi olan İstanbul, üç binin üzerinde camiye ev sahipliği yapmaktadır. Yüzlerce yıllık geçmişi ile birçok tarihi eserin bulunduğu şehir, turistik anlamda dünya genelinde önemli şehirlerden birisidir. Turizm ve sanat alanındaki ilerlemelerinin yanı sıra bilim ve ticaret konusunda da gelişen merkez kentlerden birisidir.

İstanbul'da Konaklama İmkanları

Büyük bir metropol olan İstanbul’da bütçenize ve zevklerinize uygun birçok konaklama merkezi bulabilirsiniz. Merkezi, tarihi, sosyal ya da doğaya yakın konaklama merkezlerinden farklı bütçe seçeneği sayesinde dilediğinizi seçebilirsiniz. İstanbul, çok büyük çaplı bir şehir olduğundan konaklayabileceğiniz alanları bölgelere ayırarak inceleyebiliriz. Sultanahmet, Eminönü, Taksim Beşiktaş, Kadıköy ve Ortaköy gibi birçok destinasyonda konaklamak için size uygun merkezler bulabilirsiniz.

İstanbul’un en dinamik semtlerinden birisi olan Beşiktaş, genel olarak iş seyahatlerinde ve turistik gezilerdeki konaklamalarda tercih edilmektedir. Beşiktaş çarşısına olan yakınlığı, gece hayatı ve yeme içme imkanları ile ideal bir konaklama fırsatı sunan bu semtte isteklerinize uygun oteli seçerek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Ulaşım açısından da ideal bir nokta olan Beşiktaş’ta uygun fiyatlı otellerden olan The Hub Hostel, Sunrise İstanbul Suites ve Puffin Suites temel standart otel hizmetlerinin sunulduğu ideal konaklama merkezlerindendir. Biraz daha lüks bir otel ve hizmet açısından kapsamlı bir sunum isteyenler için ideal otel seçenekleri arasında The Capital Hotel ve W İstanbul önerilebilir.

Denize çok yakın olmak ve sevimli sokaklarda vakit geçirmek isteyen turistler için uygun tatil destinasyonlarından birisi de Ortaköy’dür. Restoran kafe seçenekleri ve alışveriş merkezleriyle gelişmiş olan bu semtte uygun konaklama merkezleri bulabilirsiniz. İstanbul’un eğlenceli ve hareketli sokaklarına yakın olabileceğiniz bu semtte Lale Inn Ortaköy, Corner Hot Bosphorus, daha sakin bir konaklama imkânı bulabilirsiniz. Boğazın kıyısında yer alan inanılmaz manzaraları ile göz doyuran Çırağan Palace Kempinski’de ya da yine kapsamlı hizmeti ile lüks otellerden birisi olan Four Seasons Hotel Bosphorus’de konaklama şansı yakalayabilirsiniz.

İstanbul denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisi de Taksim’dir. Kültür, eğlence ve alışveriş konusunda merkez semtlerden birisi olan Taksim’de konaklayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çok fazla imkana kolayca erişebileceğiniz bu bölgede lüks otellerden pansiyonlara varıncaya kadar çok fazla konaklama seçeneğine erişebilirsiniz. Meşhur İstiklal Caddesi’nin de içerisinde bulunduğu bu bölgede birçok tarihi eser ve müze bulunmaktadır. Nostaljik bir seyahat planlayanlar için en uygun noktalar; Pera Bölgesi, Galata ve Odakule civarındaki yerlerdir. Innpera Hotel Galata, Antique Hotel, The Marmara Taksim Hotel ve Pera Palace Hotel tercih edebileceğiniz oteller arasındadır.

İstanbul’da tarih severlerin tercih ettiği konaklama noktalarından olan Karaköy, geleneksel ve modern mekanları bir arada bulabileceğiniz biraz daha kentin gürültüsünden ve karmaşasından uzak bir bölgedir. Denize çıkan güzel sokakları ile ruhunu ve dokusunu yitirmemiş bu semtte Ada Karaköy Otel, Peninsula Galata, Boutique Hotel ve Karaköy Rooms’da konaklama imkânı bulabilirsiniz. Lüks bir otel arayışında iseniz Vault Karaköy / The House Hotel ziyaretçilerinden tam puan alan oteller arasında yer almaktadır.

Tarihi çarşıları, müzeleri ve mimarisi ile Eminönü ve Sirkeci, turistlerin kalmayı tercih ettiği bölgelerdendir. Tarihi Yarımada olarak bilinen alanda kalan Eminönü, restoranları ve kafeleri ve hareketli hayatı ile tercih edilmektedir. Semt içerisinde ve dışına olan seyahatlerde Otobüs, Marmaray ve dolmuşlar sıkça kullanılmaktadır. Deniz ulaşımı da yaygın olan semtte, bütçenize uygun konaklama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Beyaz Köşk Hotel, Alpek Hotel İstanbul, Regie Ottoman Hotel ve Legacy Ottoman Hotel gibi konaklama merkezleri beğenilen oteller arasındadır. Bu oteller arasında tarihi köşklerde sunulan modern hizmetleri ya da daha konforlu lüks otelleri tercih edebilirsiniz.

İstanbul’da konaklayabileceğiniz popüler adreslerden birisi de yabancı turistler arasında oldukça popüler olan Sultanahmet’tir. Tarihi eserlerin yoğunlukta olduğu bir gezi programlandığında restoran, kafe ve alışveriş merkezleri açısından da kullanışlı bir konaklama mekanıdır. Uygun fiyatlı oteller arasında The Reina Hotel ve Alzer Hotel İstanbul öne çıkmaktadır. Yere batan sarnıcının hemen yanında konumlanmakta olan Vogue Hotel Supreme, kaliteli bir hizmet deneyimi için ideal oteller arasında yer almaktadır.

Asya Yakası’nın en popüler bölgelerinden olan Kadıköy, konaklamak için tercih edilen noktalar arasında yer almaktadır. Alışveriş, gece hayatı, kültür ve eğlence merkezlerinden birisi olan Kadıköy’de enerjik ve dinamik bir tatil planlayabilirsiniz. Bossuite Hotel Kadıköy ve Juliet Rooms & Kitchen turistler taraşından en çok beğenilen otellerdendir. Çeşitli mekanları keşfetmek için Sarnıç Butik Hotel konaklamak için uygun bir oteldir.

Daha sessiz ve ulaşımın da kolay olduğu bir mekân arayanlar için Üsküdar ideal noktalardan birisidir.  Anadolu Yakası’nda, tarihi eserlere yakın bir tatil için buradaki otelleri tercih edebilirsiniz. Kapsamlı hizmet anlayışı ile Ottoman Suites by Sera House ve Su Merdum Boutique’de konaklayabilirsiniz. Daha uygun bütçeli bir konaklama içinse Hotel Serra Butik Otel temiz hizmeti ve şık tasarımı ile en uygun oteller arasında gösterilebilir.

İstanbul’un Mutfak Kültürü

Dünyanın sayılı mega kentleri arasında yer alan İstanbul, gastronomi konusunda da kozmopolit bir mutfak kültürüne sahiptir. Kendine özgü geleneksel yemekleri günümüze kadar gelmemiş olmasına karşın ülke genelinde yer alan birçok mutfağın geleneksel yemekleri bulunmaktadır. Döner, kebap, lahmacun gibi klasikleşmiş fastfoodlar çokça tüketilmektedir. Bunun yanı sıra Türk mutfağından füzyon mutfağına, Çin mutfağından Fas mutfağına kadar çok farklı lezzetlere İstanbul’da kolayca ulaşmanız mümkündür. İstanbul’da klasikleşmiş mekanlardan olan Konyalı 1897 restoran, geçmişten gelen lezzetleri deneyimleyebileceğiniz bir mutfak sunmaktadır. Osmanlı yemeklerini tadabileceğiniz bu restoran geçmişte önemli yöneticilerin de lezzet duraklarından birisiydi. Harika bir manzara eşliğinde ülkemizin doğu bölgelerinde yaygın olan ocak başı kültürünü deneyimleyebileceğiniz Tersane Ocakbaşı öne çıkan mekanlardan birisidir. Türk meyhane kültürünü yaşayabileceğiniz Aret’in Yeri’den İtalyan mutfağına doyabileceğiniz Emporio Ristorante’ye kadar İstanbul’da keşfetmek isteyeceğiniz sayısız restoran bulunmaktadır.

İstanbul'da Turistik Yerler

İstanbul; her semtinde yansıttığı atmosferi, sayısız tarihi, kültürel ve doğal mekanları ile sadece Türkiye’de değil Dünya genelinde de ilgi çeken bir şehirdir. Yıllardır toplumsal olaylarda, çeşitli eğlencelerde ve kutlamalarda öne çıkan noktalardan olan Taksim meydanı, tarihi bir alan olarak dikkat çekmektedir. Özellikle 100 yıllık geçmişi ile Cumhuriyet anıtı, kentin sembolleşmiş noktalarından birisidir. Canlı sokakları ve eğlenceli mekanları ile İstiklal Caddesi’nde dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulabilirsiniz. Alışverişin yanı sıra Suriye Pasajı, Yapı Kredi Kültür Merkezi, Galatasaray Lisesi ve Rumeli Han gibi önemli noktaları ziyaret edebilirsiniz. Daha çok yabancı turistlerin ilgisini çeken Eminönü çarşısının keşfedilmemiş tarihi sokaklarında gezebilir, hemen yakınlarındaki Galata köprüsünde dinlenebilirsiniz. Alışveriş severler için bir diğer önemli adres de Kapalıçarşı’dır. 4 bine yakın dükkânı ve eşsiz atmosferi ile kendine hayran bırakan bu çarşı, yabancılar tarafından Grand Bazaar olarak bilinmektedir. İstanbul’un farklı bölgelerindeki geniş, kapsamlı çarşılarının yanı sıra niş çarşıları da saymakla bitmez. Bunlardan organik ürünler satan Mısır Çarşısı da popüler olanlardan bir tanesidir. İçerisinde yüzlerce baharat çeşidi ve organik ürünler bulabileceğiniz bu çarşıyı gezi listenize ekleyebilirisiniz. Bizans İmparatorluğu’ndan miras kalan 1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı; tarih ve müzikali bir arada görmek isteyenler için harika bir seçenektir. Normal şartlarda müze olarak hizmet vermekte olan bu tarihi eser, çeşitli konser ve resitallere ev sahipliği yapmaktadır. Yıllarca farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü kentte birçok saray bulunmaktadır. Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı, Çinili Köşk, Hıdiv Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Ihlamur Kasrı, Tekfur Sarayı, Küçüksu Kasrı görülmeye değer mimari eserlerdendir. Özellikle Topkapı Sarayı’nın çoğu kısmı müze olarak hizmet vermektedir. Doğal güzellikleri ile de oldukça zengin olan Kentte birçok park, orman ve çeşitli doğa sporları için elverişli alanlar bulunmaktadır. Özellikle şair Nazım Hikmet’in bahsettiği Gülhane Parkı edebiyat severlerin uğraması gereken yerler arasındadır. Bunla birlikte, Çamlıca Tepesi, Pierre Loti Tepesi, Anadolu Kavağı, Belgrad Ormanı, Atatürk Arboretumu, Emirgan Korusu, Fenerbahçe Parkı gibi alanlarda alabildiğine ağaçlarla kaplı yer yer deniz manzarası eşliğinde dinlenebilir ve huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz. İstanbul’da nakış ve motifleri, hayran bırakan mimarisi ile birçok cami, kilise ve sinagog bulunmaktadır. 3000’in üzerinde aktif camisi olan kentte; Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Süleymaniye Camii, Sultanahmet Camii, Eyüp Sultan Camii başlıca ziyaret etmeniz gereken camiler arasındadır. İstanbul’a ziyaretinizde birbirinden farklı tarzları ile ziyaret etmek isteyeceğiniz çeşitli adalar bulunmaktadır.  Yaz mevsiminde ziyaret için ideal Kınalıada, tarih severlerin ilgisini çekebileceği eserler içermektedir. Cami, manastır ve çeşitli mezarlıklara rastlayacağınız ada İstanbul’a en yakın adalardan birisidir. Heybeliada, Büyükada, Burgazada gibi adalara en az bir gününüzü ayırarak kaliteli vakit geçirebilirsiniz. İstanbul’da turistik gezilerde klasikleşmiş noktalardan birisi de Haydarpaşa Garı’dır. 1906 yılında Osmanlı’dan miras kalan eser, iki Alman mimar çizilmiş, Alman ve İtalyan taş ustalarının yardımı ile inşa edilmiştir. Sahilden manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından birisi olan Kız Kulesi, bina içerisinde de harika bir deniz ve şehir manzarasına sahiptir. Aynı zamanda içerisinde Kız Kulesinin senelerdir anlatılan efsane ve mitlerini okuyabileceğiniz bir müze ve restoran bulunmaktadır. Akşam yemeğinden kahvaltıya çeşitli menüler sunmakta olan restoranda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çeşitli tasarımları ve mimarisi ile göz doyuran kent hamamlarından Çemberlitaş Hamamı 1584 yılından bu zamana kadar hizmet vermeye devam etmektedir. New York Times’ın “Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 1000 Yer” adlı listesinde yer alan Cağaloğlu Hamamı, 1741 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bugüne çifte halk hamamı olarak çalışmaktadır. İstanbul’da kültürel geziler için de birçok değerli mekân bulunmaktadır. Ayasofya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Rahmi Koç Müzesi, Panorama 1453 Müzesi, Harbiye Askeri Müzesi, İstanbul Deniz Müzesi, Hababam Sınıfı Müzesi, Aşiyan Müzesi, Masumiyet Müzesi ve Oyuncak Müzeleri gibi birçok görülmeye değer müze yer almaktadır. Eğlencenin başkenti diyebileceğimiz İstanbul’da arkadaş grubu ya da çocuklu bir aileler için mükemmel bir gezi alternatifi de kent içerisindeki gelişmiş ve geniş bir alana yayılmış olan parklardır. Avrupa’nın en iyi 10 tema parkı arasında yerini alan İsfanbul, içerisinde heyecan veren alanlar bulunmaktadır. Bunlardan en ilgi çekici olanları; Nefeskesen, Adalet Kulesi, Fatih’in Rüyası’dır. Özellikle çocuklu aileler için önerilebilecek bir diğer eğlence alanı da İstanbul Akvayum’udur. İçerisinde 17 bin balığın sergilendiği bu akvaryumda, alternatif iklimler yaratılmaktadır. Ülkede tasarlanmış olan en başarılı mimari eserleri minyatür halde görebileceğiniz Miniatürk, 9 dilde sesli rehber hizmeti ile ziyaretçilerine hizmet etmektedir. İçerisinde havuzdan amfi tiyatroya kadar çeşitli eğlence duraklarının bulunduğu bu açık hava müzesi gezinizin son adresi olabilir.

İstanbul'da Ulaşım İmkanları

Gelişmiş mega kentlerden olan İstanbul’da çeşitli şehir içi ulaşım ağı sayesinde dilediğiniz noktalar arasında kolayca seyahat edebilirsiniz. Örneğin Belgrat Ormanı'ndan, tüm merkezi işlek caddelere farklı ulaşım vasıtası ile ulaşmanız mümkündür. İETT tarafından planlanmakta olan kara ve deniz yolu ulaşımı, kent içerisinde Belediye otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Marmaray, vapur ve teleferik gibi ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Avrupa ve Asya arasındaki ulaşımda kava yolu bulunmasının yanında deniz yolu ile de kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Kent içerisinde uzun mesafeler arasındaki yolculuklarda genellikle aktarma sistemi uygulanarak ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan ilçelerde yer alan otobüs terminallerine varıncaya kadar birçok konuma çeşitli vasıtalar yardımı ile ulaşmak mümkündür. Nerdeyse tüm ulaşım yollarında İstanbul kartı kullanarak pratik ve uygun fiyatlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. İstanbul’a olan seyahatlerinizde ise En uygun İstanbul uçak bileti satın alabilmek için biletinizi tatil tarihinizden daha öncesinde alabilir ve böylece daha uygun fiyatlı bir tatil planlayabilirsiniz. Toplu taşımanın yanı sıra kent içerisinde yaygın olarak kullanılan taksilerden de faydalanabilirsiniz. Standart tarifeler üzerinden ücretlendirilen taksilerle seyahat edebilmekle birlikte uzun bir tatil planlıyorsanız araç kiralama yolunu da tercih edebilirsiniz.

Sal
10,65°
Çrş
12,56°
Prş
13,11°
Cum
13,94°
Cmt
15,49°
İstanbul
19 May Paz, Güneşli
15,6°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery