Kayseri Uçak Bileti

Kayseri

Kayseri

İç Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş ve büyük şehirlerinin başında gelen Kayseri, pek çok yönden ilgi çekici bir noktadır. Kalabalık bir şehir olması nedeni ile bölgede birçok imkan mevcuttur. Ayrıca köklü bir tarihi bulunan şehir, sahip olduğu doğal güzellikler ile turistlerin de ilgisini çekmektedir. Kapadokya bölgesine olan yakınlığı da şehrin önemli avantajları arasında yer alır.

Şehirde bulunan Kayseri Havalimanı; hem iç hat uçuşları, hem de dış hat uçuşlarının yapıldığı oldukça önemli bir uçuş merkezidir. Bölgenin en büyük ve kapsamlı alanı olması da çevre il ve ilçelerden de yolcuların rağbet etmesine neden olur. 1998 yılından bu yana hizmette olan havalimanı, şehre yalnızca 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yıllık 1 milyonu aşkın yolcu trafiği ile oldukça işlek ve tercih edilir bir havalimanı olma özelliğini taşır. En ucuz Kayseri uçak bileti seçeneklerini kısa sürede inceleyip, seyahatinizi planlamak için bilet.net’i ziyaret edebilirsiniz.

Kayseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizin en önemli şehirlerinden olan Kayseri, yoğun nüfusunun yanı sıra gelişmiş bir şehir olması nedeni ile sıklıkla ziyaretçi ağırlayan bir noktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin tüm karakteristik özelliklerini taşıyan şehir, zengin mutfağı ve kültürü ile öne çıkıyor. Kayseri seyahatinizde dikkat etmeniz gerekenlerin başında, iklimi gelmektedir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde, kış ayları sert geçmektedir. Bu nedenle uçuş tarihinizi belirlerken, hava koşullarını göz önüne almanız uygun olabilir.

Erciyes Dağı, eski bir volkanik dağ olarak, Kayseri’nin simgesi haline gelmiştir. Dağın eteklerinde kurulu olan Kayseri, tarih boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu yönü ile büyük bir tarihsel mirası barındıran şehirde, geçireceğiniz zaman boyunca pek çok ilgi çekici detaya şahit olabilirsiniz. Asırlar boyu ilgi çeken doğası ve saklı cennetleri sayesinde her kesimden turist için önemli lokasyon olmuştur.

Kayseri'de Konaklama İmkanları

Kayseri seyahatinizde, konaklama seçenekleri arasından tercih yaparken; oldukça geniş bir yelpazeden seçim yapmanız gerekecektir. Kalabalık ve büyük bir şehir olması, Erciyes Kayak Merkezi’nin konumu ve Kapadokya’ya olan yakınlığı nedeni ile otel ve konaklama tesisi açısından son derece zengindir.

Kayseri kent merkezinde yer alan lüks ve donanımlı oteller, konuklarına pek çok farklı hizmet sunar. Beş yıldızlı otelleri ya da her şey dahil otelleri kolaylık ile bulabileceğiniz şehir merkezinde, ulaşım sorunu da yaşamazsınız. Ayrıca daha uygun fiyatlı konaklama seçenekleri de bulmanız kolay olacaktır. Kentin farklı merkezi noktalarında, pansiyon ve mütevazi oteller de yer almaktadır. Bu tesisler, daha yalın hizmet anlayışı ile hareket etmekte ve fiyat olarak daha makul bulunmaktadırlar. Kısıtlı bütçeye sahip misafirler için bu tesisler son derece idealdir.

Kentin cazibe merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi’nde pek çok konaklama tesisi yer almaktadır. Lüksten ve konfordan ödün vermeyenler için aranan her hizmeti bulabileceğiniz kaliteli oteller bölgenin dikkat çekici unsurlarıdır. Ayrıca her bütçeye ve beklentiye cevap verecek olan farklı seçenekleri de bir arada bulabilirsiniz. Pansiyon ve butik otel alternatifleri de kayak severlerin, kış boyunca rağbet ettiği tesisler arasında yer alırlar.

Havalimanına yakın noktada da otel bulmanız mümkün olacaktır. Havalimanının şehre yakınlığı da bu alternatiflerin zenginleşmesini sağlayan bir unsurdur. Zaman tasarrufu sağlayan bu seçenek ile kısa bir yolculuk ile alandan otele geçiş yapabilirsiniz.

Kayseri’de Yeme İçme İmkanları

Kayseri, kendine has mutfağı ve zengin kültürü ile yoğurulmuş lezzetli yöresel yemekleri ile öne çıkmaktadır. Çok sevilen mantının başkenti sayılan şehir olan Kayseri’de, farklı içerik ve malzeme ile hazırlanan mantılar bulmak mümkündür. Bu mantılar için klasik pişirme teknikleri dışında sıra dışı pişirim örnekleri de bulunmaktadır. Kayseri, mantı ile özdeşleşmiş mutfağı ile şehre gelen her ziyaretçinin tatmadan dönmediği bir lezzeti sunmayı başarıyor. Kentin hemen her lokantasında, mantı çeşitlerini bulmanız mümkündür. Yalnızca mantı yapan restoranlar da şehirde pek çok noktada yer almaktadır. Vaktiniz varsa mantı çeşitlerini mutlaka denemelisiniz.

Şehrin bir diğer önemli lezzeti ise Kayseri Yağlaması’dır. Yufkanın, kıyma ile birleşip, yoğurt ile tamamlanması sonucunda ortaya çıkan bu eşsiz yemek, Kayseri’deki evlerde ve restoranlarda bolca tüketilmektedir. Et severlerin beğenisini toplayacak olan Kayseri Yağlaması, aynı zamanda doyurucu ve sağlıklı bir alternatif olacaktır. Görenlerin ağzını sulandıran bu lezzeti tatmadan, şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Kayseri seyahatlerinde; almadan dönülmeyen, sucuk ve pastırma şehrin önemli simgeleri arasında yer alırlar. Oldukça büyük bir sucuk ve pastırma pazarına sahip olan şehir, tüm yurda bu konuda ürün pazarlamaktadır. Pastırmanın lezzetine büyük katkı sunan çemen de harika lezzeti ile deneyenlerden tam not almaktadır.

İster tavuk, ister et ile hazırlanan saray pilavı, kentin en sevilen tatları arasında kendine yer bulmaktadır. Görüntüsü ile de gönülleri fetheden bu lezzet, pek çok otelin de menülerine dahil ettiği lezzetler arasında bulunmaktadır.

Tavuk eti ve yufka ile yapılan ve bol tereyağı ile servis edilen Kayseri tiridi, doyurucu ve lezzetli bir alternatif olarak ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Şehirde et yemekleri dışında a sebze ile hazırlanan yemeklere de ulaşmanız mümkün. Çiriş otu ile pişirilen çiriş yemeği, hem sağlıklı, hem de ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Et tüketmeyenlerin iştah ile tüketeceği bu yemek, yalnızca çiriş otu mevsiminde yapılabilmektedir.

Kayseri'de Turistik Yerler

Ülkemizin önemli kentlerinden olan Kayseri, eski ve aktif olmayan bir yanardağ olan Erciyes’in eteklerinde kurulduğu için son derece popüler bir kış sporu lokasyonudur. Pek çok farklı pisti barındıran Erciyes Kayak Merkezi, kış aylarında görülmeye değer manzaralar sunuyor. Karın örttüğü muhteşem doğası ile Erciyes, şehri ziyaret edenlerin görmeden dönmediği bir yer olmaktadır. Kent merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Erciyes, sık ziyaret edildiği için ulaşım açısından son derece kolay alternatifler sunmaktadır.

Şehirde, gezilecek pek çok harika mekan bulabilirsiniz. Kayseri kent merkezinde, Kayseri Saat Kulesi, Kayseri Kalesi ve Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nı görebilirsiniz. Bu noktalara ulaşım için ekstra çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Ayrıca şehirdeki müzeleri de kent merkezinde kolayca bulabilirsiniz. Kentin tarihini daha yakından tanımanızı sağlayacak olan müzeler, pek çok önemli esere ev sahipliği yaparlar. Bir gününüzü, müzeleri gezmeye ayırarak, bölgenin görkemli tarihini yansıtan eserleri inceleyebilirsiniz.

Büyük usta ve Osmanlı Devleti’nin en önemli mimarlarının başında gelen Mimar Sinan’ın Kayseri ‘de doğduğu ve büyüdüğü ev de müze haline getirilmiştir. Farklı mimarisi ile şaşırtan taş evi, Melikgazi ilçesinde ziyaret edebilirsiniz.

Doğa ile baş başa kalmayı tercih edenler için Kayseri Kapuzbaşı Şelaleleri, son derece uygun bir nokta olacaktır. Şehir merkezine 150 kilometre uzaklıkta yer alan bu saklı güzellik, sıcak günlerde ziyaret etmek için cazip bir seçenek olabilir.

Melikgazi ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ağırnas Yeraltı Şehri, ilginç görüntüsü ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çeker. Kapalı alan fobiniz yoksa bu noktayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kayseri, İç Anadolu’nun binlerce yıllık köklü tarihine tanıklık etmiş bir nokta olma özelliğini taşır. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihsel dokusu sayesinde dikkat çekmektedir. Döner Kümbet ve Hunat Hatun Külliyesi, Selçuklu Dönemi mimarisini başarı ile yansıtan örneklerdir. Ayrıca dünyanın ilk tıp merkezi olarak kabul gören Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi de oldukça sıra dışı bir eser olarak şehre değer katmaktadır.

Kayseri'de Ulaşım İmkanları

Kayseri, kozmopolit ve gelişmiş bir şehir olması ile birlikte ulaşım ağını olabildiğince zamanın şartlarına uygun hale getirilmiştir. Kalabalık bir yerleşim yeri olarak, toplu taşıma araçları oldukça çeşitlilik kazanmıştır. Toplu taşıma araçları ile kolayca şehrin en merkezi ve önemli noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiler de şehrin hemen her caddesinde kolayca bulabileceğiniz taşıtlar arasında yer almaktadırlar. Kendi kullandığınız araçlar ile seyahat etmeyi tercih ederseniz, araç kiralama firmalarından da destek alabilirsiniz. Kentte çok sayıda araç tedarik şirketi hizmet vermektedir. Daha özel bir hizmet almak isterseniz, transfer araçlarını da tercih edebilirsiniz.

Popüler tatil noktalarından olan Kapadokya’ya yaklaşık 80 kilometrelik mesafede yer alan Kayseri Erkilet Havalimanı, özellikle dış hat uçuşları için sıklık ile kullanılır. Kapadokya tatiliniz için Kayseri Havalimanı’na iniş yapacaksanız, bu bölge için de alternatifler bulmanız zor olmayacaktır. Oldukça fazla turist ağırlayan bir bölge olduğu için ulaşım açısından büyük avantaja sahiptir.

Kayseri Havalimanı, Kocasinan ilçesinde yer alır ve merkeze oldukça yakın bir yere konumlanmıştır. Bu nedenle kolay ve pratik bir ulaşım deneyimi yaşayabilir ve kısa sürede alandan ayrılabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı uçuşunuz için en uygun Kayseri uçak bileti seçeneklerine göz atıp, biletinizi satın aldıktan sonra yolculuğunuzu şekillendirebilirsiniz. Şehre iniş yaptıktan sonra, kent merkezine ulaşımda faydalanabileceğiniz birden fazla ulaşım alternatifine sahipsiniz. Ulaşım yolunuzu seçerken; bütçenizi, zamanınızı ve şartlarınızı göz önüne almanız gerekmektedir. Hava şartları ve yolculuk saatiniz de tercihinizi etkileyecek unsurlar arasında sayılabilir.

Otobüs

Kayseri Havalimanı ile şehir merkezi arasında karşılıklı seferler yapan otobüsler, ekonomik ve pratik olmaları nedeni ile en sık tercih edilen araçlar arasındadır. Uçuş saatiniz ile otobüs seferleri uyumlu ise otobüs alternatifini değerlendirebilirsiniz. Üç ayrı hat ile şehrin pek çok farklı noktasına uğrayarak seferlerini tamamlayan otobüsler ile şehri daha yakından tanıyabilirsiniz. Otobüs hatları ve rotalar şu şekildedir:

100 numaralı hat: Mevlana Üst Geçit – Hastane

Kayseri Havalimanı – Mustafa Kemal Paşa Bulvarı – Yunus Emre Cami – Alpaslan Okulu -Yeni Mahalle Meydanı – Mevlana Plevne Caddesi – Mevlana Veterinerlik Okulu – Kayseri Adliyesi – Kayseri Devlet Hastanesi – Hastane Caddesi – İnönü Bulvarı 1 Aktarma Durağı – Kayseri Lisesi

101 numaralı hat: Mevlana Üst Geçit – İstasyon

Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı – Hunat 2- Medrese Önü – İstasyon Caddesi – Mevlana Plevne Caddesi 1 – Mevlana Plevne Caddesi 2 – 60. yıl Okulu – Mevlana Plevne Caddesi 4 – Mevlana 2 MİT Binası – Yeni Mahalle Meydanı – Alpaslan Okulu – Yunus Emre Cami – Seyrani Mahallesi Muhtarlığı – Havalimanı Yolu – Kayseri Erkilet Havalimanı

271 numaralı hat: Nato – 2000 Evler

Kayseri Erkilet Havalimanı – Kanal Boyu – Seyrani 5 – Bekir Yıldı Bulvarı – Dağ Tekin Konağı – Halk Eğitim Merkezi – Mevlana – OPET – Doğum Evi – Nato Caddesi – Sivas Caddesi – Sivas Bulvarı – Ordu Evi – Hunat – Yoğun Burç Suribi Aktarma Durağı

Gideceğiniz yerlere yakın durakları bulunan otobüs varsa siz de gönül rahatlığı ile otobüslerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Şehirde, otobüs yolculuğu oldukça sık kullanılır.

Taksi

Havalimanı ulaşımı için vazgeçilmez bir araç olan taksi, Kayseri Erkilet Havalimanı için de oldukça fazla tercih edilen bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Havalimanında; terminal çıkışında günün 24 saati yolcularını bekleyen taksiler ile şehrin dilediğiniz her noktasına yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca taksiler, alandan en hızlı ayrılma yollarından biridir.

Taksi seçeneği, ağır bagajlı yolcular için son derece cazip bir ulaşım seçeneğidir. Toplu taşıma araçlarında, bagajlar sorun olurken, taksilerde kolayca taşınabilirler. Bunun yanında, adres bilmenize ve yolları tarif etmenize de gerek yoktur. Taksi sürücüleri, şehri son derece iyi tanımaktadırlar. Bölge hakkında şoförlerden bilgi de edinebilirsiniz. Gece saatlerinde de yolcu taşımacılığına devam eden taksiler, bu saatlerde daha maliyetli olabilmektedir. Gece tarifesi ile ücretleri artan taksilerin, bütçenizi sarsmayacak bir seçenek olduğunu düşünüyorsanız oldukça konforlu bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Havaş

Kayseri Havalimanı yolcuları için oldukça pratik olan havaş servisleri hizmet vermektedir. Şehir merkezi ile karşılıklı seferleri bulunan havaşlar, uçakların saatlerine göre hareket etmektedir. Cazip fiyatlar ile yolcu taşıyan bu servisler, ekonomik oldukları için öncelikli tercihler arasında yer almaktadırlar. Havalimanı terminal kapısına yakın bir noktada yolcu alıp, yolcu indiren havaşlar, güvenli olmaları ile de dikkat çekerler.

Havaş servisleri ile yolculuk etmeyi tercih edecekseniz, servislerin güzergahlarını dikkat ile takip etmeniz gerekecektir. Havaşların havalimanı merkezli durakları ve takip ettikleri rotalar ise şu şekildedir:

•Kayseri Erkilet Havalimanı

•Kayseri Forum Alışveriş Merkezi

•Kayseri Tren Garı

•Yeni Sanayi DSİ Kavşağı

•Eski Şeker Karakolu

•Kayseri Şehirler Arası Otobüs Terminali

Kayseri şehir merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na havaş ile ulaşmak isterseniz:

•Kayseri Şehirler Arası Otobüs Terminali

•Kadir Has Stadyumu

•Anatamir Tramvay Durağı

•Kayseri Forum Alışveriş Merkezi'ndeki duraklardan havaş’a binerek, alana ulaşabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı ile Kayseri şehir merkezi arasında, lüks ve ayrıcalıklı bir aktarma deneyimi yaşamak için transfer hizmeti veren şirketlerden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sizi alanda karşılayıp, dakik bir şekilde yola çıkacak olan transfer araçları, son derece konforlu ve güvenli taşıtlardır. Yolcularına özel hizmet anlayışı ile hareket eden transfer araçları, donanımlı ve oldukça şık dizaynlara sahiptirler. Bu yönleri ile yolcuların seçkin bir ortamda yolculuk etmelerini sağlayan araçlar, diğer ulaşım seçeneklerine kıyas ile daha maliyetli olabilir. Ulaşım bütçeniz yeterli ise transfer hizmetinden memnun kalabilirsiniz.

Transfer hizmeti ile gideceğiniz yere direkt bir rota ile ulaşabilir ve deneyimli çalışanlar ile rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Araçlar, yolcuların memnuniyetini kazanmak için özen ile dizayn edilmiştir. Kullanılan kaliteli ve güvenlikli araçlar, yolcularına keyifli bir deneyim vaat etmektedir.

Transfer araçları, havalimanı içinde bulunan ofisleri ile de anlık hizmet verirler. Ama yolculuk öncesi rezervasyon yaptırarak, daha hızlı bir geçiş yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer dikkat çekici alternatif araç kiralama olacaktır. Havalimanı içindeki kontuarlarda ziyaret edebileceğiniz araç tedarik firmaları, son derece geniş araç filolarına sahiptirler. Aradığınız her model ve markaya uygun araç bulabileceğiniz bu şirketler, rekabetçi fiyatları ile müşterilerini memnun etmektedirler.

Araç kiralama seçeneği size şehirde zaman kazandırmanın yanı sıra dilediğiniz saatlerde bölgeyi keşfetme şansı da sunmaktadır. Kapadokya bölgesine geçiş yapacak olan yolcuların en sık tercih ettiği yöntem olan araç kiralama, alanı doya doya gezmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kiralık araç ile saat kısıtlaması da yaşamazsınız. Araç kiralama seçeneği,  değişen bir maliyet oluşturduğu için bu konuda şirketlerden detaylı bilgi almanız uygun olacaktır. Kayseri uçak bileti fiyatları ile beraber değerlendirebileceğiniz araç kiralama ücretleri, tatilinizin ne kadara mal olacağı hakkında bilgi verecektir.

Cmt
13,0°
Paz
12,87°
Pzt
12,55°
Sal
13,97°
Kayseri
24 Nis Çrş, Bulutlu
17,2°
Prş
19,24°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery