Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları

Turkish Airlines Popüler En Ucuz Uçuşlar
İstanbul - Antalya
24 Mayıs 2024
1698,07'den başlayan
Diyarbakır - Cidde
28 Mayıs 2024
12673,38'den başlayan
Kuwait - Hatay
31 Mayıs 2024
8680,71'den başlayan
İzmir - İstanbul
23 Mayıs 2024
1548,98'den başlayan
İstanbul - Varşova
15 Haziran 2024
7058,81'den başlayan
İstanbul - Taşkent
07 Haziran 2024
6890,84'den başlayan
İstanbul - Alanya
14 Haziran 2024
2047,69'den başlayan
İstanbul - Erzurum
17 Haziran 2024
2948,56'den başlayan
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Hakkında

Türk Hava Yolları 20 Mayıs 1933 yılında yaklaşık 30 çalışanı ve 5 adet uçağı ile beraber hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye’nin ilk havacılarından olan Fesa Evrensev’in genel müdürlüğü ile ilk adım atılmıştır. Devlet Hava Yolları adı altında açılan Türk Hava Yolları dünyanın en prestijli havayolu şirketlerinden birisidir. 1955’te 30’un üzerinde uçağa sahip filosu ile Devlet Hava Yolları artık ‘Türk Hava Yolları’ şeklinde anılmaya ve 120’den fazla ülkeye uçuş yapmaya başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin bir üyesi olmuştur. Hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden THY, 1958 yılına gelindiğinde filosunu 26 kat büyütmeyi başarmıştır. 5 adet Viscount model araçla beraber toplamda 794 adet uçağın hizmet verdiği kapsamlı bir filoya dönüşmüştür. 1973 yılında Avrupa’da ilk kez hizmet veren McDonnell Douglas DC-10 uçağının da filoya eklenmesi ile Türk Hava Yolları, sektöründe önem kazanmıştır. 10 yıl sonrasında 5 binin üzerinde personel sayısı ile çalışan kadrosunda ciddi bir noktaya gelinmiştir. 1998 yılında havayoluna özel internet sitesi faaliyete başlamıştır. Merkezi İstanbul’da bulunan ve aynı zamanda Star Alliance üyesi de olan Türk Hava Yolları, deneyimli çalışan kadrosuyla Avrupa’da ve Dünya’da birçok ödüle layık görüldü. Ülkemizin bayrak taşıyıcısı olan Türk Hava Yolları, 88 yıldır artan kalitesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.  

Thy Uçak Bileti Fiyatları

Yüksek standartlarda hizmet vermekte olan Türk Havayolları, uygun fiyattaki uçak biletleri ile siz yolcularına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Uygun fiyatlı Türk Havayolları uçak bileti satın almada web sitemizden yararlanabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti Satışı

Dünyanın en çok ülkesine uçan, aynı zamanda iç hat uçuşları hizmeti de veren ülkemizin uluslararası hava yolu olan, Türk Hava Yolları uçak bileti bilgilerini bilet.net’te bulabilirsiniz. Bilet.net ile Türk Hava Yolları bilet sorgulama işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kampanya ve fırsatlardan haberdar olur, böylece seyahat planınızı avantajlı hale getirirsiniz. Türk Hava Yolları bilet al seçenekleri ile biletinizi sorunsuz satın alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Check-in

Check-in işleminizi hızlı ve problemsiz bir şekilde yapmanız için birçok seçenek vardır. Bilgisayar, tablet veya telefonlarınızdan online check-in yapabilirsiniz. Uçuştan 24 saat önce açılan online check-in işleminde pnr numaranıza ve ad-soyad bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Online check-in hizmeti uçusa 90 dakika kala kapanır.

Türk Hava Yolları check-in hizmeti için bir diğer alternatif olan kiosklarda; uçuştan 12 saat önce sistem açılır. Dış hat uçuşlarında 75 dakika, iç hat uçuşlarında 60 dakika önce sistem kapanır.

Kontuardan check-in işlemi yapmak için; iç hat uçuşlarından 1,5 saat önce, dış hat uçuşlarından 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

Thy Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Uçuşlarınızda koltuk seçimi yapmak için online check-in işlemini yapmanız gerekmektedir. Standart koltuk seçimleri, ekonomi sınıfında ücretsiz yapılmaktadır. Pencere kenarı, koridor kenarı, acil çıkış yakını veya geniş diz mesafesi bulunan özel koltuklarda ekstra ücret ödenmektedir.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Türk Hava Yolları bagaj hakkı olarak tek parçada 32 kilogram olarak belirlenmiştir. Yurt içi ücretsiz bagaj hakkınız; promosyon sınıfı için 15 kilogram, ekonomi sınıfı için 20 kilogram, business sınıfı için 30 kilogramdır. Yurt dışı ücretsiz bagaj hakkınız; ekonomi sınıfı için 20 kilogram, business sınıfı için 30 kilogramdır. Kabin bagajında, ekonomi sınıfı için maksimum 8 kilogram olacak şekilde 1 el bagajı ve bir kişisel eşyanızı alabilirsiniz. Business sınıfında, 8 kilogramı aşmayacak şekilde 2 el bagajı ve bir kişisel eşyanızı taşıyabilirsiniz. Bebek yolcular için bagaj hakkı 10 kilogramdır. Ayrıca parça bagaj sayesinde uçuşlar sırasında yaklaşık 23 kilogram kadar bagaj bulundurabilirler. Bebek yolcular için ekstra bir kolaylık sağlayan hizmet de tüm seyahatlerde 115 cm’den küçük boyutlardaki pusetleri taşımalarına izin verilmesidir. Bagaj ücretlerinizi hesaplamakta güçlük çekiyorsanız eğer Türk Havayolları’na ait bagaj hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Limiti belirli bagaj hakkının üzerinde bagaja sahipseniz kilogram başına belirli bir ödeme karşılığında bu hizmetten faydalanmanız mümkündür. KKTC’de görevi olan ya da TBG üyesi askerlerin özel indirimleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler için de uygun bir ekstra bagaj fiyat tarifesi uygulanmaktadır. Ancak tüm bu indirimli tarifeler THY seferlerini kapsamakta ve Anadolu Jet seferleri hariç uygulanmaktadır. Tüm bu kurallarla birlikte yurtiçindeki direkt seferler ya da aktarmalı seferlerde fiyatlandırma fark gösterebilmektedir.

Türk Hava Yolları Yolcu Hakları

Yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetlere THY ile erişmeniz mümkündür. Koltuk seçimi, ekstra bagaj, ek menü ve seyahat sigortası gibi birçok önemli ihtiyaçlarınıza karşılık vermektedir. Tüm işlemlerinizi havayolunun gelişmiş internet sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden en pratik ve güvenilir şekilde yapmanız mümkündür. Yolculuk sırasında en önemli konulardan birisi olan diz mesafeleri konusunda da büyük bir kolaylık sunmakta olan THY ile dar mesafeli rahatsız yolculuklara veda edebilirsiniz. Bebekli aileler için bebek puseti kullanılabilen koltuk hizmeti sunmakta olan havayolu şirketi ebeveynlere karşı büyük bir hassasiyet ve farkındalık ile hitap etmeye çalışmaktadır.

Acil çıkış koltuklarını fazla alana ihtiyaç duyan yolcular seçebilir ve mesafe açısından daha avantajlı bu koltuklarda rahat bir şekilde yolculuğun tadını çıkarabilirler. Uçağın ön, arka ya da kanat bölümünde seyahat etmek istediğinizde yine internet üzerinden kolayca koltuk seçinizi yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı koltukları 79 cm diz mesafesi olan 15 cm kadar arkaya yatırılabilme özelliğine sahip koltuklar oluşmaktadır. Ayrıca bu koltuklar yolcuların rahatça seyahat edebilmeleri için 46 santim koltuk genişliği verilerek tasarlanmıştır. Kaldırılabilen kol desteği ayarlanabilir ayak desteği ve dört yönlü baş desteği sayesinde konforlu bir yolculuk sunmaktadır. Koltuk arkalarında kişisel ekranlar ve USB girişleri bulunmaktadır. Aynı zamanda üniversal prizlerle elektronik cihazlarınızı yolculuk boyunca şarj edebilirsiniz.

50 bine yakın kaliteli hizmet sunmakta olan güler yüzlü personel kadrosu ile yolcularına inanılmaz uçuş deneyimleri yaşatmaktadır. Dünya üzerinde 127 farklı ülke ve 326 farklı şehre uçuşlar düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları uçuşlarında, Türk ve Dünya mutfağının en lezzetli yemekleri, uçuş sırasında çalışmakta olan şefler tarafından yolcular için her zaman taze olarak hazırlanır. İkram servisi; uçuşun uzunluğuna ve uçuş sınıfına göre farklılık göstermektedir. Çeşitli ihtiyaçları, farklı inançları ya da beslenme ile ilgili sindirim hassasiyeti olan yolculara yönelik özel menüler hazırlanmaktadır. Uçuş sırasında sunulan menüler İslami usullere uygun olarak yapıldığı için Müslüman yolcuların ekstra talep oluşturmadan helal besinler tüketebilmektedirler. Bebek ve çocuk yolcular için de eşsiz ve keyifli tabaklar servis edilmektedir. Bu menüler için özel yemek talebi oluşturmanız gerekmektedir. Uçuştan 24 saat önce Türk Havayolları’nın internet sitesi, mobil uygulaması, çağrı merkezi ya da satış ofisleri üzerinden özel yemek talebinizi oluşturabilirsiniz.

Havayolu filosu uçak adedi, yolcu kapasitesi, azami kalkış ağırlığı, kanat açıklığı, gövde uzunluğu, yerden yüksekliği, azami yatay uçuş yüksekliği ve azami kargo kapasitesi açısından birbirinden farklı özelliklere sahip 18 ayrı uçak tipinden meydana gelmektedir.

Thy Özel İhtiyaçlı Yolcu Hakları

Türk Hava Yolları, ihtiyaç duyan yolculara tekerlekli sandalye hizmeti sunar. Ayrıca talep edilirse; check-in, pasaport, biniş işlemlerinde öncelik tanır. Özel ihtiyaçları olan yolculara, uygunluk durumuna göre yolculuk sırasında ön koltuklarda seyahat etme imkânı sunar.

Hamile yolcularımız; 28. haftanın başından, 35. Haftanın sonuna kadar doktorlarından aldıkları “seyahat etmesinde sakınca yoktur” raporuyla Türk Hava Yolları uçaklarında yolculuk edebilirler. Henüz 28. haftaya ulaşmamış hamileliklerde, rapora gerek olmadan uçak seyahati yapılabilir. 36. haftadan itibaren raporlu veya raporsuz hamile yolcularımızın seyahat etmeleri mümkün değildir.

Türk Hava Yolları Bilet İptali/İadesi Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları uçak biletlerinin iptal ya da iadesi yapılmak istendiğinde Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir. Business class uçuşlarda; uçuş saatinden en az 12 saat önce talep oluşturulduğunda, ödemede %10 kesinti yapılır. Uçuş saatine 2 saat kaldığında talep oluşturulursa, ödemenin %30’u kesilir.

Ekonomi sınıfı uçuşlarda; uçuş saatinden en az 12 saat önce işlem yapılırsa %20, 2 saat önce işlem yapılırsa %40 kesinti uygulanır. Türk Hava Yolları iletişim sağlamakta olduğu yolcularının gerekli bilet işlemlerini düzenlemekte ve gerekli kısımlarda müdahalelerde bulunmaktadır. Bu noktada iletişim konusunda bilet.net müşteri hizmetleri de yardımcı olabilmektedir. Türk Hava Yolları online bilet satın almada internet üzerinden pratik bir işlem sağlayarak yolcularına büyük bir kolaylık sunmaktadır.

 

Thy Miles and Smiles Programı Nedir?

Miles&Smiles ile seyahat, eğitim, alışveriş gibi birçok konuda yolcularına Türk Hava Yolları Kampanya fırsatları ile özel imkanlar sunmaktadır. Miles&Smiles temel fikir olarak kredi kartlarını ne kadar fazla kullanırsanız o kadar fazla Mil kazanmanızı sağlamaktadır. Mil kazanmak için; Uçuştan Mil kazanma, Banka iş birliklerinden Mil kazanma, Program ortaklarından Mil kazanma ve Shop&Miles ile Mil kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Mil kazanmanıza yardımcı olacak uçuşları Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Star Alliance üyesi bir havayolu firması ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Miles&Smiles kredi kartları ile alışveriş yaparak mil biriktirebilirsiniz. Böylece havaalanlarındaki salon ve özel park hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ve tatbikî Miles&Smiles kredi kartları anlaşmalı olan birçok markayı çok daha uygun fiyatlarla satın almanız mümkündür.

Miles&Smiles teknolojiden eğitime geniş bir yelpazedeki program ortaklarından alışveriş yaparak da mil kazanımına devam edebilirsiniz.

Miles&Smiles üyesi olduktan sonra Shop&Miles’ta kredi kartınız ile Shopandmiles.com’da çok farklı çeşitteki ürünler üzerinden alışveriş yaparak Mil kazanabilirsiniz. Sadece yolculuk sırasında değil sonrasında da sizlere destek olan THY ile araç kiralama ve otel rezervasyonları yaparak da ekstra mil kazanmanız mümkündür.

Kazanılan millerle edinebileceğiniz hizmetlerden birkaçı şu şekildedir; ödül bilet, uçak içi hizmet, kabin yükseltme, ekstra bagaj hakkı. Ayrıca Shop&Miles’taki binin üzerindeki kaliteli ürünlerden yararlanabilirsiniz. Program içeriğinde yer alan özellikler şu şekildedir; mil dönüştürme, mil transferi, mil satın alma, statü koruma, millerce alışveriş, Tax&Smiles, mil koruma, mil aktifleştirme, you&friends, kutlama pastası, smiling doctors, aile üyeliği, high five çocuk klübü. Miles&Smiles kartları farklı statü ve özellikleri içeren dört karttan meydana gelmektedir. Bu kartlar Classic, Clssic Plus, Elite, Elite Plus olarak adlandırılmaktadır. 

Seyahatinizin sonrasında da sizlere harika hizmetler sunmaya devam etmektedir. Bu uçuş sonrası hizmet içeriğinde araba kiralama ve otel rezervasyonu bulunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanarak ekstra mil kazanmanız mümkündür.

Turkish Airlines Hakkında
Merkez ofis:İstanbul
Kuruluş yılı:1933
Uçak Sayısı:334
Uçuş Noktası Sayısı:300
Uçtuğu Ülke Sayısı:117