Anadolu jet Uçak Bileti

Anadolu jet

Anadolu jet

Anadolu Jet Hakkında

Anadolu Jet firması, Türk Hava Yolları tarafından 5 uçaktan meydana gelen bir filo ile 2008 yılında kurulmuştur. Dış hat seferlerine 2020 yılında başlayan hava yolu bu uçuşlarını Sabiha Gökçen’de düzenlemiştir. Anadolu Jet’in kurulmasındaki asıl gaye başkent Ankara'nın Anadolu’daki şehirler arasında bağının olması ve mümkün olduğunca Türk Hava Yolları tarafından verilen hizmetlerin sadeleştirilmesidir. Aynı zamanda en büyük amaçlardan birisi de ekonomi sınıfının yapılandırılmasından elde edilecek kazanımlar vasıtası ile bilet ücretlerinin düşürülmesidir. Bu şekilde ulaşım hizmetlerinin daha uygun maliyetlerde olması, yolcular tarafından daha fazla tercih edilmesine sebep olmuştur. Ankara hatlarında bulunan mevcut yolcu sayısı %65 oranında artış göstermiştir. Bu artışlara ek olarak doluluk oranında ise %85 civarında bir yükseliş meydana gelmiştir. 2010 yılında filosunu genişleterek 16 adet uçaktan oluşan bir filo ile hizmet vermeye devam etmiştir. 2015 yılına gelindiğinde 30 uçaktan oluşan filosuna 9 uçak daha ekleyerek genişlemeye adım adım devam etmiş ve 52 uçaktan oluşan filosu ile iç hatlarda 40; dış hatlarda ise 48 farklı destinasyonda seferler düzenlemektedir. Başarılı bir proje olarak değerlendirebileceğimiz Anadolu Jet Hava Yolları 100 milyondan fazla yolcuya hizmet vermiştir. Uçuşlarda THY’nin markası olarak TK kodunu kullanmaktadır. Misyon olarak sundukları ücretsiz atıştırmalıkları ile yolcularına Anadolu misafirperverliğini yansıtabildikleri bir imaj sergilemeyi amaçlamışlardır. Anadolu Jet kara ve demir yolunun uzun süren seferlerine karşılık makul fiyatlarda uçakla ulaşım imkânı sunmayı gaye edinmiştir. Böylece Anadolu halkının zamandan tasarruf ederek seyahat edebilmesinin yolunu açmıştır.

Anadolu Jet Uçak Bileti Fiyatları

Temel fikir olarak Anadolu halkının daha ucuz uçak biletine ve kaliteli hizmete ulaşabilmesi için kurulmuş olan Anadolu Jet ile birlikte uygun fiyatlı biletlerle harika tatiller planlayabilirsiniz. Anadolu Jet’in uygun fiyatlı biletlerini incelemek için bilet.net web sitesini kullanabilir, Anadolu Jet bilet al butonuna tıklayarak ekonomi dostu bu biletlerden satın alabilirsiniz.

Anadolu Jet Hava Yolları Uçak Bileti Satışı

Anadolu Jet uçak bileti satın alırken bilet.net sitesini kullanabilir ve tüm işlemlerinizi kısa bir süre içerisinde kolayca halledebilirsiniz. Anadolu Jet bilet sorgulama seçeneği bulunan bilet.net ile biletinizin saati, içeriği ve kapsamındaki bagaj hakkını öğrenmeniz mümkündür.

Anadolu Jet Hava Yolları Check-in

Anadolu Jet check-in online ve self check-in olmak üzere iki farklı yöntemle yapılabilmektedir.

Online Check-in’i bilet.net üzerinden kolayca yapabilmeniz mümkündür. Check-in’ler yurt içi seyahatlerinde en geç uçuştan bir saat öncesinde yurt dışı seferlerinde ise uçuştan 75 dakika önce yapılması gerekmektedir. Online check-in kurallarına göre aynı PNR üzerinden bir seferde en fazla 9 yolcunun check-in yapmasına izin verilmektedir.

Online check-in yapan yolcular kendileri ve rezervasyon kaydı dahilindeki diğer yolcular için self check-in yapabilmektedirler. Bagaj bulundurmayan yolcular ise gidiş dönüşün aynı gün içerisinde olduğunda dönüşteki check-in işlemlerini de giderken yapıp zaman kazanabilmektedirler.

Online check-in yaptırmış olan yolcular mevcut seçilmiş koltukları üzerinde yer değişikliği yapabilmektedirler. Self check-in istasyonları maalesef her yerde bulunmamaktadır. Bu sebeple havalimanını kontrol etmeniz gerekebilir. Self check-in kiosklarının hizmet verdiği kent havalimanları şu şekildedir: Antalya, Adana, İstanbul (Sabiha Gökçen), İzmir, Ankara, Bodrum, Dalaman, Samsun, Konya, Kayseri, Trabzon ve Gaziantep.

Bu kiosklarda kimlik bilgilerine erişebilmek için birkaç yöntem kullanılmaktadır.

Bunlar:

  • Miles&Smiles kartının ya da banka kartının kart okuyucusuna yerleştirilmesi
  • Elektronik bilet numaralarının ya da PNR numaralarının girilmesi

Kartların kullanılmasındaki asıl amaç, kişisel bilgilere erişmek olduğundan bireysel kartlarınızı kullanmanız gerekecektir.

Anadolu Jet Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Online check-inin üçüncü adımında koltuk seçim ekranı belirmektedir. Bu ekran üzerinden yapacağınız koltuk seçimlerinde uygun koltukların boş olması halinde aynı anda rezervasyon yapıldığında yan yana ya da istenilen yerlerde koltuk seçimi atanabilmektedir. Bu durumda ücretsiz bir şekilde koltuk seçimini yapmanız mümkündür. Ancak dilediğiniz koltuk atamasının yapılmaması durumunda belirli bir ücret karşılığında istediğiniz koltuğu seçmeniz mümkündür.

Anadolu Jet Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Anadolu Jet içerisindeki serbest bagaj hakkı 3’e ayrılmaktadır. Serbest bagaj hakkında standart kilo hakkı 15 kilogramdır. Ekstra Jet bilet tipine göre ise 20 kilogramdır. Konfor Jet’te ise durum 25 kilogram olarak belirlenmiştir. Kabin bagajlarında ise standart, Ekstra Jet ve Konfor Jet de dahil olmak üzere yolcuların hepsi 8 kilogram bagaj hakkına sahiptirler.

Serbest Bagaj ve Fazla Bagaj hakkına göre ise durum daha farklı bir şekilde ilerlemektedir. Almanya, Avusturya, Belçika, İsveç ve Danimarka hatları ve tüm yurt dışı seferlerinde serbest bagaj hakkı ve fazla bagaj hakkı toplamda 50 kilogramın üzerine çıkmamalıdır. Yurt içi ve yurt dışı yolculuklarda fark etmeksizin serbest bagaj hakkı 10 kilogramdır.

Serbest bagajlarda 20 ile 25 kilogram arasında değişmekte olan bagaj haklarının yanı sıra serbest bagaj hakları da kilogram başına belirlenen ücretler bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Doğu Avrupa ve Balkanlar, Güney Avrupa, Kuzey Avrupa, Orta Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika olmak üzere serbest bagajda kilogram başına verilmekte olan ücretler dolar üzerinden verilmekte ve farklı oranlarda dağılım göstermektedir.

İhtiyacınız olan bagaj hakkını belirlerken bilet tipinize ve mevcut kişisel bilgilerinize göre hareket edilmektedir. Anadolu Jet bagaj hakkı konusundaki seçimlerinizi bu bilgiler rehberliğinde yapabilirsiniz.

Anadolu Jet Yolcu Hakları

Yurt dışına gerçekleştirilen seyahatlerde yolculara ücretsiz bir şekilde doyurucu ve lezzetli sıcak servis edilen sandviçler, kan şeker dengeniz için paket halinde kek ve meyve suları ikramı yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarındaki bu servislerden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrı tutulmaktadır. Bunun yanı sıra iç ve dış hatlardaki seyahatlerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan yolculuklarda ücretiz paketli su ikamı yapılmaktadır.

Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900ER ve Embraer E-190 model 52 adet uçaktan oluşan filosu ile yolcularına ekonomi sınıfı kabin kategorisinde kaliteli bir uçuş hizmeti sunmaktadır.

Anadolu Jet Özel İhtiyaçlı Yolcu Hakları

Özel durumu olan yolcuların yurt içi yolculuklarında bir saat önceden yurt dışı yolculuklarında ise 2 saat önceden terminalde bulunmaları gerekmektedir.

Hamile yolcularımızın 28 haftayı henüz doldurmadıkları hamilelik dönemlerinde yolculuk yapmaları için herhangi bir engel bulunmamaktadır.

28-35 hafta arasındaki hamilelik sürecinde bulunan yolculardan doktor tarafından seyahat edebileceği ile ilgili bir rapor alması gerekmektedir. Bununla birlikte 35 haftanın üzerindeki tüm hamileliklerde yolculuk yapmak yasaktır ve bu konu ile ilgili hiçbir rapor kabul edilmemektedir. İki ya da ikinin üzerinde bebek bekleyen yolcular için 28-31 hafta arasındaki süreçte doktor raporu almadan seyahat etmeleri mümkün değildir. Ancak seyahat edebilir raporu ile sorunsuz bir şekilde işlemlerini halledebilirler. Ancak bu tarz hamileliklerde 32 hafta ve üzerindeki süreçlerde rapor ibrazı da yapılsa seyahatlerine izin verilmemektedir. Hekimden alınan bu raporların en fazla 7 gün içerisinde yazılmış olması gerekmektedir.

Ayrıca rapor içerisinde hekimin ismi ve soy ismi, diploma numarası ve doktorun raporu verdiği tarih ile imzası net bir şekilde yer almalıdır. Raporlar antetli kâğıt üzerine Türkçe ya da İngilizce olarak yazdırılması gerekmektedir. Bakıma muhtaç olan hasta yolcularımızın seyahatlerine ancak refakatçi eşliğinde müsaade edilmektedir.

Görme ve duyma engeli bulunan yolcular için sağlık raporu ibrazına ihtiyaç yoktur. Ancak iki engele de sahip olan yolcuların refakatiz seyahat etmelerine izin verilmemektedir. Rezervasyon yapılarak ücretsiz rehber köpekler eşliğinde seyahat etmelerine müsaade edilmektedir. Kafessiz kabul edilen bu köpekler temiz olmalı ve refakat ettikleri yolcunun hemen önünde oturmalıdırlar. Uçağa kabul edilen köpeklerin ağzı kapalı olmalı ve görevliye ibraz edilmek üzere köpeğin sağlık belgesi, kimlik belgesi, aşı kâğıdı ve gideceği ülke için geçerli belgeler de eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.

Engelli yolcuların doktor raporu almalarına gerek yoktur ancak kendi ihtiyaçlarını yapacak durumda olmayan yolcuların refakatçi eşliğinde yolculuk yapmaları gerekmektedir.

Sedye ihtiyacı olan yolcular için gerekli talebin uçuştan tam 24 saat önce oluşturulması gerekmektedir.

Anadolu Jet tarafından oksijen tüpü ve taşınabilir solunum cihazları temin edilebilmektedir.

Henüz uçuş başlamadan uçakta astım krizi geçiren yolcuların o seyahati gerçekleştirmelerine izin verilmemektedir. 2 günlük bebekler de yolculuğa kabul edilmemektedir. Ve özellikle salgın hastalığa sahip bir yolcu hiçbir koşulda uçağa alınmamaktadır. Sedye ve tekerlekli sandalye ihtiyacı olan yolculara uçak ile terminal arasındaki ulaşımda sağlık ve yer hizmetleri kuruluşlarının uzman personeli tarafından gerçekleştirilmektedir. Sedye ya da refakat hizmetlerinden istifade edebilmek için uçuşunuzdan 1 gün öncesinde talepte bulunmanız gerekmektedir. Hemen hemen Anadolu Jet’in uçuş yaptığı her terminalde bu hizmetler verilmektedir. Tekerlekli Sandalye kabine kadar, uçak merdivenine kadar, sadece merdivene kadar olmak üzere üç tarz tekerlekli sandalye hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetlerin hepsi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Anadolu Jet Bilet İptali/İadesi Nasıl Yapılır?

Eğer biletinizi acente üzerinden aldıysanız 30 gün içerisinde bulunduğunuz şehirdeki mevcut ofisten biletiniz alabilirsiniz. Ancak acentenin şubesi bulunmuyorsa 31 gün ve sonrasında Anadolu Jet’e müracaat ederek ihtiyacınız olan işlemleri halledebilirsiniz. Anadolu Jet iletişim konusundaki duyarlı ve hassas yaklaşımı ile tüm yolcuların memnuniyetini kazanmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

İnternet üzerinden aldığınız biletlerin iptali sırasında, rezervasyonuz yapmış olduğun tüm biletler iptal edilerek biletinizi iptal edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bilet.net çağrı merkezi ile bu konuda yapacağınız görüşmeler ile biletinizi iptal etmeniz mümkündür.

Birden fazla (gidiş-dönüş, aktarmalı veya çoklu) uçuş bulunan biletlerde uçuşların sıralı kullanımı gerekmektedir. Uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde çağrı merkezimizi arayarak bilgi verilmemesi durumunda kalan uçuşların tamamı (dönüş parkurları dahil) otomatik olarak iptal edilecektir. Anadolu jet müşteri hizmetleri aracılığı ile bilet iptal talebinde bulunabilir böylece satın almış olduğunuz Anadolu Jet online bilet iptalini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Miles&Smiles Programı Nedir?

Miles&Smiles üyesi olarak yaptığınız uçuşlarda mil kazanıp sonrasında bu miller ile ücretsiz ya da indirimli Anadolu Jet bileti kazanmanız mümkündür. Anadolu Jet ile yapacağınız uçuşlarda uygulanmakta olan Anadolu Jet Kampanya kapsamında bu yolculuklardan statü mili kazanabilirsiniz. Aynı zamanda Elite Plus’a üye olmuş yolculara özel olarak sunulmakta olan yer garantili ödül biletler THY’nin alt markası olarak hizmet vermekte olan Anadolu Jet için şartlar sağlanamadığından uygulanamamaktadır. Mevcut şartlara bağlı olarak Charter ve Business Class uçuşları sırasında kazanılmakta olan mil ve kart avantajları burada geçerli değildir. Ancak bu uçuşlarda kazanmış olduğunuz milleri Türk Hava Yolları ile yapacağınız seferlerde kullanabilirsiniz.

Anadolu Jet Hakkında
Merkez ofis:Ankara
Kuruluş yılı:2008
Uçak Sayısı:52
Uçuş Noktası Sayısı:44
Uçtuğu Ülke Sayısı:2