Pegasus Hava Yolları Uçak Bileti

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Airlines Popüler En Ucuz Uçuşlar
Stuttgart - Gaziantep
24 Temmuz 2024
9580,0'den başlayan
Malatya - Brüksel
19 Ağustos 2024
15693,3'den başlayan
Ankara - Berlin
27 Temmuz 2024
8656,0'den başlayan
Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları Hakkında

Pegasus Hava Yolları 12 Ocak 1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortaklığında kurulan hava yolu şirketi günümüzde Esas Holding A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Yönetim kurulu başkanı Ali Sabancı ve genel müdürlük makamında ise Mehmet Tevfik Nane yer alamaktadır. Pegasus, 2005 yılında tarifeli iç hat seferleri düzenlenmeye başlamıştır ve böylece Türkiye’de tarifeli hava yolu olarak işlem yapan 4. havayolu olmuştur. Genç ve dinamik filosu ile dikkat çeken Pegasus Hava Yolları 2019 yılında 87 adet uçaktan oluşan filosu ile hizmet vermekteydi. Filoda bulunan uçaklar; Boeing 737-800, Airbus A320ceo, Airbus A320neo ve Airbus A321neo model uçaklardan oluşmaktadır ve 5,3 yaş ortalamasına sahiptir. Dünya’nın birçok yerine seferler düzenlemekte olan hava yolu 42 farklı ülkede 111 destinasyona tarifeli seferler düzenlemektedir. 2006 yılından bu yana çeşitli ödüllere layık görülen Pegasus Hava Yolları 100’ün üzerinde ödül almıştır. 2018 yılında 70 bin kişinin oyladığı Turizm Teknoloji Ödülleri’nde “2018 yılının Dijital Türk Hava Yolu Taşıyıcısı” ve “2018 yılının Turizm Blogu” başlıklarında birinci olarak seçilmiştir. 2019 yılında, yolcularına ve ihtiyaçlarına gösterdiği büyük hassasiyet ve duyarlılık sayesinde Uluslararası İş Mükemmelliği Ödülleri kapsamında Müşteri Deneyimi ve Müşterinin Sesi kategorisinde birincilik ödülünü kazanmıştır. Son yıllarda görülen salgın etkisi ile işten çıkarmalar noktasında çalışanlarının iş hayatlarının sürdürülmesi konusunda aldığı önlemler ve gösterdiği çalışmalar sayesinde ‘2020 Yılın Havacısı Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Aynı yıl içerisinde, Secretcv İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamındaki İnsan Kaynaklarının Yıldızları ödül töreninde “En Çok Genç İstihdamı Yapan Şirket” ödülünü kazanarak dinamik ve memnun çalışan kadrosu ile yolcularına daha kaliteli bir hizmet sunmanın kapılarını aralamıştır.

Pegasus Hava Yolları Uçak Bileti Fiyatları

Bilet.net ile Pegasus Hava Yolları’nın en hesaplı uçak biletlerine kolayca erişmeniz mümkündür. Pegasus uçak bileti almada en güvenilir sitelerden birisi olan bilet.net ile zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde en ucuz Pegasus biletini bulup satın alabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları Uçak Bileti Satışı

Kurulduğugünden bugüne teknoloji açısından kendini geliştiren ve güncel ilerlemelerin paralelinde müşteri memnuniyetini arttırma gayretinde olan Pesagus Hava Yolları, Pegasus online bilet alımı konusunda yolcularına büyük kolaylıklar sunmaktadır. Bilet.net üzerinden Pegasus bilet sorgulama seçeneği ile ihtiyacınız olan bilgilere çok çabuk ve toplu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları Check-in

Yolcuların seçim yapabilecekleri birçok Pegasus Hava Yolları check-in yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; kiosk xheck-in, online check-in, kontuar check-in.

Bagajı olan yolcuların yapması gereken bir check-in olan kontuar check-in için uçağınızın kalkış saatinin öncesinde kontuar alanında bulunmanız gerekmektedir. Daha sonrasında check-in işlemleri için gerekli adımları havayolu personelleri ile birlikte tamamlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem olan online check-in, internet üzerinden koltuk yerinizi belirleyebildiğiniz bir check-in yöntemidir. Bu şekilde koltuk seçiminin yanı sıra ek hizmetler de satın alabilirsiniz.

Tüm havalimanlarında bulunmamakla birlikte self servis kioskları bulunan havalimanlarında bu araçlar aracılığı ile check-in yapmak çok daha pratik bir yöntemdir. Online olarak check-in yapmak kadar hızlı ve pratik olmasının yanı sıra belirli bir süre içinde bu işlemler gerçekleştirilmelidir. Pegasus Hava Yolları’nın check-in yapımındaki zaman limitlerini resmî web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca tüm bu işlemleri bilet.net aracılığı ile kolayca tamamlayabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Uzun boylu yolcular ve fazladan alan ile rahat bir yolculuk sürdürebilmek isteyen yolcular için ekstra diz mesafesi olan koltuklar bulunmaktadır. Kolayca binip inebilmek isteyen yolcular için de ön koltuklar sunulmaktadır. Rahatsız edilmek istemeyen ve manzaranın tadını çıkarmak isteyen yolcular için pencere kenarı koltuklar bulunmaktadır. Uçuş sırasında yerinden sürekli kalkma ihtiyacı duyan yolculara yönelik olarak, koridor kenarında bulunan koltuklar önerilmektedir. Birlikte oturmak isteyen yolcular için de koltuklar ayrılmaktadır. Tüm bu koltuk seçimleri internet üzerinden yapılmaktadır. Siz de belli miktarda ödeme yaparak bu özel koltuk seçimlerini yapabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Pegasus Hava Yolları bagaj hakkı süper eko paket kapsamında iç hatlarda ya da dış hatlarda 0 kg’dır. Eko paket kapsamındaki bagaj hakkında iç hatlarda 15 kilogramlık bagaj hakkı bulunurken dış hatlarda ya da Kıbrıs yolculuklarında 20 kilograma kadar müsaade edilmektedir. Avantaj paket ve Comfort Flex içeriğinde ise her iki terminalde de 20 kilogram kabul edilmektedir. Bunlara ek olarak 8 kilogramlık el bagajlarına müsaade edilmektedir. Kişisel eşyalarınızı uçakta yanınızda alabileceğiniz kabin bagajları boyutu 55x40x20 cm ya da 40x30x15 cm olan çantalardan meydana gelmektedir. Ancak bagaj çantalarının yalnızca bir parça olması gerekmektedir. Ek bagaj işlemlerinizi havalimanına gitmeden, internet üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz. Pegasus Hava Yolları’nın Mobil uygulaması, resmî web sitesi ya da seyahat acenteleri üzerinden aldığınız ek bagaj ücretleri ile çağrı merkezinden almış olduğunuz ek bagaj ücretleri arasında bir miktar farklılık bulunmaktadır. Size uygun olan yöntemi seçerek, kilo başına hesaplanan ek bagaj ücretlerini satın alabilirsiniz.

Pegasus Yolcu Hakları

Pegasus ile yolculuk yaparken onlarca menü çeşidi ve harika lezzetler tatmanız mümkündür. Uçak içerisinde yapacağınız kart alışverişlerinde belirli indirimler kazanma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca uçağınızın kalkış zamanından 24 saat kadar önce yaptığınız siparişlerde de belirli miktarlarda indirim alabilirsiniz. Bu zengin içerikli ve dengeli menüleri uçuş öncesinde bilet satın alırken, uçakta ya da uçuştan 24 saat öncesinde sipariş vermeniz mümkündür. Uçuş öncesinde sipariş vermeniz, uçuş esnasında bulunmayan seçenekler arasından seçim yapmanız konusunda size avantaj sağlamaktadır. Ayrıca verdiğiniz siparişlerin uçakta size servis edilmek üzere özel olarak ayrılmasından dolayı tükenme riski olmadığı gibi öncelikli olarak servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Genel yolcu kitlesine hitap edebilmek ve tüm ihtiyaçları karşılayabilmek adına diyabetik, düşük kalorili, düşük laktozlu, glütensiz, vejetaryen menüler ve dini inanışlara uygun olarak oluşturulmuş özel menüler bulundurulmaktadır.

Pegasus Özel İhtiyaçlı Yolcu Hakları

Tekerlekli sandalye kullanan misafirler için gerekli sandalye talebini bilet satın alırken ya da en az 48 saat öncesinde havayolunun çağrı merkezi ile iletişime geçerek bildirmeniz gerekmektedir. Havalimanında 2 saat öncesinde bulunmanız ve özel hizmet kontuarına rezervasyonunuzu bildirebilirsiniz. Ancak tekerlekli sandalye talebi yapılırken mevcut kullanım noktaları detaylarla bildirilmelidir.

Pegasus Havayolları’nın hamile yolculara özel olarak sunduğu kolaylıklar sayesinde, bu dönemlerde yapacağınız uçuşlarınızda herhangi bir sağlık raporuna ihtiyaç duymadan seyahat etmeniz mümkündür.

Tekil hamileliklerde 36 haftanın altındaki annelerin seyahatlerine müsaade edilmektedir. Çoğul hamileliklerde ise 32 haftanın üzerinde olan annelerin yolculuklarına izin verilmemektedir.

Yeni doğan bebeklerin doğumdan sonraki ilk 2 günde hekim izni ile başvursalar da uçuşlarına müsaade edilmemektedir. 2-7 gün arasındaki süreçlerde yapılacak yolculuk öncesinde doktorun bu seyahati onayladığına dair bir raporun alınması gerekmektedir.

7-13 yaş arası çocuklar ‘Refakatiz Çocuk Uygulaması’ kapsamında tek başlarına seyahat edebilmektedirler. Ancak 7 yaş altı tüm çocuklar 18 yaşından büyük bir birey ile seyahat etmek zorundadırlar.

Tıbbi oksijen gereksinimi duyan yolcular için Pegasus Hava Yolları acil durumların haricinde de yolcularına ilave oksijen hizmeti sunmaktadır. Vanası açık vaziyette bulunan boş oksijen tüplerinin taşınmasına izin vermektedir. Ancak bu bagajların da gerekli kontrolleri yapılması gerekmektedir. Bu tarz ilave oksijenler için 2 gün öncesinde talepte bulunmanız hizmetten kolayca yararlanabilmeniz adına önem arz etmektedir.

Spesifik ürünlere karşı reaksiyon gösteren anafilaksiden muzdarip bireylerin uçuş sırasında bulaş ya da çapraz bulaş riskine karşı, önlem almak istedikleri ürün hakkında yolculuk öncesinde havayolu çağrı merkezini haberdar etmeleri gerekmektedir.

Diyabeti olan yolcularımıza insülin ve diyabet iğnelerini kabin bagajlarında bulundurabilme hakkı tanınmıştır. Tıbbi belgenin taramalarda ibrazı ile gerekli materyalleri yanlarında götürmelerine ve uçak içerisinde kullanmalarına izin verilmektedir.

Pegasus Bilet İptali/İadesi Nasıl Yapılır?

Pegasus'tan yaptığınız bilet alışverişlerinde 24 saat içerisinde gerçekleşen bilet iptal ve iadelerinde ücretsiz tam iade almanız mümkündür. Pegasus Hava Yolları web sitesi ya da uygulama üzerinden uçak bileti satın alan yolcular için 24 saatin üzerinde bilet iptalinde, bilet.net web sitesinde ‘Bilet İşlemleri’ kısmını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Daha sonra gerekli kişisel bilgileri ve bilet bilgilerini girerek biletlerini iptal edebilirler. Yine aynı sistem üzerinden PNR numarası ve soy isim girilerek bilet ile ilgili değişimler ya da diğer bilet işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden iletişime geçmenin yanı sıra Pegasus müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmelerle de yapmak istediğiniz işlemleri tamamlayabilirsiniz. Pegasus Hava Yolları iletişim konusundahassas olduğu için mevcut tüm sorunlarınızda profesyonel bir çalışan kadrosuna sahip çağrı merkezi ile sizlere destek olmaktadır. 

Bolbol Programı Nedir?

Pegasus Hava Yolları kampanyaları kapsamında ‘bolbol’ ile kolay ve hızlı bir şekilde bilet satın alabilir, uçuş asistanı özelliğini kullanabilir, zaman ve kontenjan sınırı olamadan biletleme yapabilir ve tüm bunları yaparken bol bol puan kazanıp dilediğiniz yere uçuş yapabilirsiniz. Bolbol programı, Pegasus ile yapacağınız tüm uçuşlarda puan kazanmanızı ve sonrasında bu puanlarla ödül biletler edinmenizi sağlamaktadır. İlk uçuşa özel 250 puan hediye edilmektedir. Pegasus mobil uygulamasını kullanarak yaptığınız harcamalarla puan kazanımına devam edebilirsiniz. Bilet almak için sahip olmanız gereken puan sınırı 3000’dir. Bolbol Shop ve Pegasus’un iş birlikleri ile yapacağınız alışverişlerden ekstra puan kazanmanız mümkündür. Bolbol Programı’nın sağladığı kolaylık ve avantajlardan bazıları:

 • Uçuş asistanı özelliği ile PNR kodu ile uğraşmanıza gerek kalmadan bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Doğum gününe özel olarak yapılan indirimlerden yararlanabilirsiniz.
 • Size özel çağrı merkezinden faydalanabilirsiniz.
 • Ayrıca Pegasus Bolbol iş birliklerinden yaptığınız harcamalarla çok fazla puan kazanabilirsiniz. Bu iş birlikleri şu şekildedir:
 • Hotels.com
 • Memorial
 • Touristica Kampanyası
 • Central
 • Radisson Hotel Group
 • CarTrawler
 • MOOV
 • Enterprise & Alamo
 • TAV Passport
 • PepsiCo
 • sigortaladım.com
 • Sixt Rent a Car
 • Rent Go
 • Fibaemeklilik
Pegasus Airlines Hakkında
Merkez ofis:İstanbul
Kuruluş yılı:1990
Uçak Sayısı:78
Uçuş Noktası Sayısı:103
Uçtuğu Ülke Sayısı:40