Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep

Gaziantep

Dünyaca ünlü gastronomisi, tarihi ve çeşitli zenginlikleri ile bilinen Gaziantep, 2 milyonu aşan nüfusuyla her geçen gün büyüyen bir şehirdir. Sahip olduğu değerlerle ziyaretçilerine benzersiz deneyimler sunan Gaziantep, yıllık ortalama 765 bin turisti şehrinde ağırlamaktadır. Tarihi başarılarıyla dikkat çeken Gaziantep, Güney Doğu Anadolu bölgesinin en gözde tatil kentlerinden biridir. Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz dokuları, hikayeleri yerinde dinleyerek Gaziantep şehrinin her köşesini gezmek için en ucuz Gaziantep uçak bileti satın alma işlemini bilet.net üzerinden yapıp, güvenli ödeme kanalı aracılığıyla biletinize çok kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

Gaziantep Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kurtuluş Savaşı'nda aldığı ‘’Gazi’’ unvanıyla bilinen Gaziantep şehri, yaratıcı şehir olarak dünyaca tanınmaktadır. Mozaikleri, yemekleri, sanayisi ile pek çok imkânı bir arada sunan Gaziantep, dünyaca ünlü pek çok festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep'te Konaklama İmkânları

Dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Gaziantep'te konaklama için oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. Gaziantep ilinde konaklama için ulaşımı en kolay bölgeler arasında Şehitkamil, Şehir merkezi ve Şahinbey, Bey Mahallesi lokasyonları yer almaktadır. Gaziantep kültürünün ve tarihinin esintilerine göre özenle hazırlanan farklı yöresel oteller, oda tipi konaklama seçenekleri, apart oteller ziyaretçilerin konaklamaları boyunca ihtiyaç duyabilecekleri şekilde donatılmıştır. Bu oteller arasında en çok tercih edilenler arasında;

The Green Park Gaziantep Hotel, Dedeman Park Gaziantep Hotel, Teymur Continental Hotel&Convention Center, Zeynep Hanım Konakları, Holiday Inn Gaziantep Hotel.

Gaziantep’te Yöresel Yemekler

Gastronomi kenti olarak adlandıran Gaziantep şehri, mutfak kültürü ile oldukça ünlü bir şehirdir. Şehirde Türk mutfağının kalıntıları, bölgede yetiştirilen ürünler ile harmanlanarak özel pişirme aşamalarının ardından ortaya çıkarılmaktadır. Yemek kültüründe et ve kurutulmuş sebzeler ağır basan Gastronomi cenneti Gaziantep’te mutlaka tadılması gereken lezzetlerin en başında;

Soğan Kebabı, Keme Kebabı, Lahmacun, Küşleme, Beyran Çorbası, Firik Pilavı, İçli Köfte, Alinazik, Mahıtalı Köfte, Yuvalama, Nohut Dürüm, Kahke, Zahter Çayı, Katmer, Baklava, Melengiç Kahvesi bu benzersiz lezzetleri;

İmam Çağdaş Baklava, Üçler Kebap ve Lahmacun Salonu, Kebapçı Halil Usta, Katmerci Zekeriya Usta, Metanet Lokantası, Sakıp Usta, Nizipli Nohut Dürümcü, Tarihi Tahmis Kahvesi’nde deneyimlemek için en uygun Gaziantep uçak bileti tercihleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gaziantep'te Turistik Yerler

Tarihi ile adından söz ettiren Gaziantep'te unutulmaz görsel manzaralar sunan birbirinden farklı pek çok gezilecek mekân bulunmaktadır. Binlerce yıllık tarihin el değinmemiş şekilde saklandığı Bey Mahallesi, Tarihi Gaziantep Evleri, Şehrin simgesi olarak şehrin kuş bakışı görüntüsünü gözler önüne seren Gaziantep Kalesi, Rum Kale mistik tüm dokuları gözler önüne sermektedir.

Mozaikler şehri Gaziantep’te, tarih severlerin ve yöreye özgü anıtları yerinde görmek isteyenlerin ilk olarak gezeceği mekanlar arasında ise; Mozaik Müzesi, Zeugma Antik Kenti, Yaşayan Müze, Zeugma Mozaik Müzesi, Hamam Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Yemek Müzesi, Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi, Karkamış Antik Kenti, Pişirici Kasteli ve Mescidi, Kaleoğlu Mağarası, Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten…

Doğayla iç içe manzaralar sunan; Dülükbaba Tabiat Parkı, Köklüce Kanyonu, Sofdağı Yaylasında tatilinizi geçirmek için Gaziantep uçak bileti fiyatları arasından bütçenize göre seçim yaparak, uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz.

Gaziantep'te Ulaşım İmkanları

Oldukça seçkin ulaşım ağları ile şehrin en uç noktasından en merkezi noktalarına kadar Gaziantep şehrinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde hizmet veren ulaşım araçları arasında özel halk otobüsü, belediye otobüsü, tramvay, taksi, yolcu servisi, servis ve minibüsler yer almaktadır.

Otobüs

Gaziantep’te otobüsleri kullanarak, Gaziantep Havalimanı'na çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Otobüsler; Gaziulaş, Özel Halk Otobüsleri olarak havalimanına geçiş sağlamaktadır. Durak sayılarına göre ulaşım süreleri değişen otobüslerde Kent kart sistemi kullanılmakta olup, kent karta sahip olmayan yolcular için tek kullanımlık kullan at kartlar şoförler tarafından yolculara verilmektedir. Diğer ulaşım araçlarına göre oldukça makul oranlarda ücret ödeyerek havalimanına otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • B08 Ekspres otobüs hattı haftanın her günü 06:10 ile 16:10 saatleri arasında,
 • B10 Ek sefer otobüs hattı sadece özel günlerde ve remi tatil günlerinde 06:30 ile 18:10 saatleri arasında,
 • B28 otobüs hattı pazartesi gününden cuma gününe kadar 06:00 ile 19:00 saatleri arasında,
 • B38 otobüs hattı sadece cumartesi ve pazar günü hizmet vermekte olup, 06:20 ile 23:00 saatleri arasında,
 • B40 otobüs hattı haftanın her günü 06:50 ile 22:00 saatleri arasında,
 • B57, B66 otobüs hatları pazartesi gününden perşembe gününe kadar 06:30 ile 21:00 saatleri arasında,
 • B64 otobüs hattı sadece resmî tatil günlerinde hizmet vermekte olup, 06:00 ile 20:00 saatleri arasında,
 • B84, B93 K16, K20 otobüs hatları hatanın her günü 08:00,19:00 saatleri arasında hizmet vermekte olup sadece bu durak noktalarından geçmektedir;
 • B08 Ekspres Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Çamlı Tepe Mahallesi Son Durak, Gaziler Mahallesi Florya Sitesi, Gaziler Mahallesi 3, Gaziler Mahallesi, Gaziler Mahallesi 1, Gaziler İlköğretim Okulu Durağı, Çamlı Tepe F24, Çamlı Tepe Sağlık Ocağı Önü, Çamlı Tepe Muhtarlık, Beykent 1. Etap, İkra Bulvarı, Beykent Koru Evleri, Şirin Gül Site Mevki, Malabadi, Beykent Anadolu Lisesi Durağı, Beykent Eski Son Durak, Beykent C-11, Beykent Kavşağı, Turgut Özal Bulvarı, Merve Şehir 22. Cadde, Gaziantep Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi, Eyüp Sultan Muhtarlık Önü, Hanifi Yüceler Caddesi, Çağlayan Mahallesi, Zeugma, Yeşilova, Sani Konukoğlu Hastane Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Kemal Köker Caddesi,  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şihcan Bulvarı, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B10 Ek sefer Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Hayvanat Bahçesi Karşı Durağı, Burç Park 1, Burç Kavşağı, Üniversite Arkası, Üniversite Bulvarı, Çeşme Durak, Şahinbey Polis Merkezi Önü, Binevler Karşısı, Fıstık Park, Gaziantep Öğretmen Evleri, Kavaklık, Amerikan Hastanesi Durağı, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B28 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Şehir Gösteren Mahallesi, Su Deposu Arkası, Günevler 78. Cadde, 1006. Durak, Osmanlı Parkı, M. Uğur Gögüş Parkı önü, Emek Sağlık Ocağı, Yaşam Sitesi, Muammer Aksoy Bulvarı, Demokrasi Meydanı, Amerikan Hastanesi Durağı, Gaziantep Lisesi, Kilis Garajı, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B38 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Dülüklü Mahallesi, Beylerbeyi 22. Cadde, Beylerbeyi Meydanı, Beylerbeyi Kavşağı, M1 Merkez Avm, TEİAŞ Mezarlık Durağı, Zeugma Müzesi, Karşıyaka Cami, Katip Hoca Caddesi, Aydıntepe Sosyal Tesisler Durağı, 728. Durak, 79. Cadde, Çetin Emeç Caddesi, Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi İlk Durağı, Eski otogar, Şehitkâmil Belediyesi Önü, Demokrasi Meydanı, Yeşil Su, Gaziantep Lisesi, Kilis Garajı, Amerikan Hastanesi Durağı, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B40 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Burç Kavşağı, Gaziantep Üniversitesi Postahane Önü, Gaziantep Üniversite Bulvarı, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Durağı, Güllüoğlu Cami, Primemall AVM, Çocuk Hastanesi Önü, Vali Kemal Kalender Caddesi 1, Süleyman Kamçi Caddesi, Cemal Sait Barlas Caddesi, 74. Cadde, Abdulkadir Aksu Bulvarı, Ali Şiir Nevai Caddesi, Fuat Bilen Parkı, 25 Aralık Devlet Hastanesi, Kilis Garajı, Amerikan Hastanesi Durağı, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B57 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Gazi Kent Son Durak, Burak Mahallesi 29. Cadde, Melisa Akar Parkı 4. Durak, 26. Cadde, 19. Cadde, PTT 2. Kısım Önü, Gatem Kavşağı, Zeugma Müzesi, Karşıya Merkez Cami, Kalyon Kavşağı, Fevzi, Çakmak Caddesi, 25 Aralık Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B64 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Dülük Mahallesi 3. Durak, Amatem Önü, Beylerbeyi caddesi, Beylerbeyi Meydan Durağı, Beylerbeyi Kavşağı, Akkoza, Ritaş, Teiaş Mezarlık Arkası, Askeri Şehitlik Karşısı, Zeugma Müzesi, Karşıyaka Merkez Cami, Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği 1. Durak, Kâtip hoca caddesi 1, Katip Hoca Caddesi 3, 728. Durak, Çetin emeç Caddesi, Şehit kamil Devlet Hastanesi Caddesi, Kayaönü İtfaiye durağı, Topcuoğlu, Şehitkamil Belediyesi, Demokrasi Meydanı, Yeşil Su, Amerikan Hastanesi, Gaziantep Lisesi, Yeşil Cami, Kilis Garaj, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B66 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Ülkerli Mahallesi, Yığınlı Mahallesi Meydan, Tavşan Tepe, Konaklı Mezra Durak, Ak Toprak Jandarma Önü, Ak Toprak Sosyal Tesisleri, Ak Toprak Yolu, 887. Durak, Adliye Sarayı, Çetin Emeç Caddesi, Şehitkamil Devlet Hastanesi, 726. Durak, Pir Sultan Parkı, sekizler Emek, 727. Durak, Katip Hoca Caddesi, Yeşilova, Eski Otogar, Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Müzesi Durağı, Demokrasi Meydanı, Yeşil Su, Amerikan Hastanesi Durağı, Kilis Garajı, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B84 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Çamlı Tepe Mahallesi Son Durak, Gaziler Mahallesi, Gaziler Mahallesi İlköğretim Okulu Durağı, Çamlı Tepe Mahallesi Sağlık Ocağı, Beykent 1. Etap, Beykent Kavşak, Turgut Özal Bulvarı, Şehitkamil Devlet Hastanesi, Bölge Adliyesi, Kalyon Kavşağı, Fevzi Çakmak Caddesi, 25 Aralık Devlet Hastanesi, Kilis Garajı, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • B93 Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Sam Mahallesi Meydanı, Sam Mahallesi, 887. Durak, Erikçe Girişi, Adliye Sarayı, Topçuoğlu, Zafer Caddesi, İstasyon Meydanı, Gaziantep Müze Durak, Büyükşehir Belediyesi Önü, Gaziantep Lisesi, Yeşil Cami, Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • K16 ek sefer Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; İnceyol Mahallesi, Gebeköy Mahallesi, Kayalı Pınar Mahallesi, Tüm Yazılı Mahallesi, İkizkuyu caddesi, Küçük Karacaören Mahallesi, Araplar Mahallesi, Gedik Mahallesi, 1438. Durak, Altınyurt Mezarlık Durağı, Sazgın Mahallesi, Havalimanı Durağı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • K20 ek sefer Gaziulaş otobüs hattı güzergâh noktaları; Yayıktaş, Çaykuyu 2, Çaykuyu 1, Uğruca Mahallesi, Karasakal Caddesi, Güngürge, Adıyaman Yolu Kavşağı, Döşman Caddesi, Beylerbeyi Kavşağı, Otogar, Merve şehir, Demokrasi Meydanı, Kilis Garajı, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • M19 Özel Halk Otobüsü güzergâh noktaları; Mehmet Akif İlköğretim Okulu ilk Durak, Girne Sağlık Ocağı Önü, Girne 12. Sokak, Fatih Cami, Hamdi Kurtlar Caddesi, 956. Durak, Yaprak Mahallesi, Şehitkamil Belediyesi karşısı, Kalyon Kavşak, Fevzi Çakmak Caddesi, Balıklı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.

Servis

Gaziantep Havalimanı'na ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer ulaşım araçları arasında yer alan HAVAŞ servisleri, ziyaretçiler tarafında en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. HAVAŞ servisleri, Gaziantep Havalimanı'nda gerçekleşecek olan uçuş saatlerine göre seferlerini düzenlemektedir. 1 ve 2 numaralı HAVAŞ servisi 35-40 dakika, 2 numaralı HAVAŞ servisi ise 60 dakikalık ulaşım süresinin ardından ziyaretçileri havalimanına götürmektedir.

 • Şehir merkezi- Gaziantep Havalimanı HAVAŞ servis güzergâhı; HAVAŞ Şehir Ofisi, Nizip Caddesi, Mezarlık Kavşağı, İpek Yolu Caddesi, Çimento Kavşağı, Köylü Garajı, Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı, Oğuzeli Kavşağı, Gaziantep Havalimanı.
 • 1 numaralı HAVAŞ servisinin Yolcu alma noktaları; HAVAŞ Şehir Ofisi, Novotel Önü, Mezarlık Kavşağı, BP Petrol önü, Köylü Garajı, Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı.
 • 2 numaralı HAVAŞ servisinin yolcu alma noktaları; Gaziantep Lisesi, Fıstık Araştırma Durağı, Paşa Mangal Önü, Üniversite Opet Önü, Üniversite Petrol Ofisi Otobüs Durağı, Hanımlar Yüzme Havuzu Karşısı, Kule Rezidans Önü, Karataş Barbaros Cami Önü, Akkent Opet Önü, 16. Noter Önü.
 • 3 numaralı HAVAŞ servisinin yolcu alma noktaları; Karataş, Akkent, Çevre Yolu.

Taksi

Havalimanına yolculuk süresince rahatlık açısından tercih edebileceğiniz araçlar arasında yer alan taksiler, Gaziantep Havalimanı'na 20 kilometrelik mesafeyi, trafiğin yoğunluğuna göre ortalama 35 dakikada gitmektedir. Taksiler, havalimanına en konforlu şekilde ulaşım sağlayan sınırlı araçlardan olup, haftanın her günü her saati ziyaretçilere ulaşım hizmeti imkanı sunmaktadırlar. Taksilerin havalimanına ulaşım bedeli ücretleri, taksilerin sizi aldığı bölgenin havalimanına olan uzaklığına göre değişim göstermektedir.

Minibüs

Günde sadece tek sefer yaparak yolcuları Araban, Nizip, Şahinbey, İslâhiye Nurdağı, Şehitkamil, Kırkamış, Oğuzeli, Yavuzeli noktalarından ayrı ayrı seferler ile alan minibüs hatları, hafta sonu hariç her gün ziyaretçilere hizmet vermektedir. Minibüsler diğer ulaşım araçlarına göre daha uzun mesafeli yolculuk yaptıkları için ulaşım bedelleri diğer toplu taşıma araçlarına göre daha fazladır. Minibüsler 06:30 saatinde hareket etmektedir.

Yolcu Servisi

Kolay bir şekilde havalimanına geçiş imkânı sunan yolcu servisleri, birçok farklı firma tarafından hizmete sunulmaktadır. Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Hava yolu firmaları, kendi yolcuları için hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ayrı seferler yaparak; havalimanına ulaşım fırsatı sağlamaktadır. Hava yollarının yolcu servisleri, planlı olarak gerçekleşecek olan uçak saatlerine göre opsiyonlanarak gerçekleştirilmektedir.

 • Hava yollarına ait olan yolcu servislerinin yolcuları, aldığı güzergâh geçiş noktaları; Beylerbeyi Mahallesi Ana Kavşak, Nizip Yolu Caddesi, Sadi Konuk Caddesi, İpek Yolu 2. Mevki, Gaziantep Üniversitesi Kampüs Önü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kampüs Önü, Novotel Önü, Köylü Garajı, Fıstık Araştırma Durağı, Gaziantep Sosyal Tesisler Önü, Karataş Meydanı, Şahinbey Parkı, Akkent Kavşağı, Altınyurt, Sazgın Sokak, Sekizler Mevki, Emekler Caddesi, Mavi Kent Meydanı, Seyran Tepe, Balıklı, Havalimanı.

Tramvay

Gaziantep şehrinde en ucuz ulaşım araçlarından biri olan tramvayları kullanarak havalimanı noktasına, aktarma araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • T3 tramvay hattı ile; Burç Kavşağı, Gaziantep üniversitesi Giriş Kısmı, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Durağı, Binevler Karşısı, Rasaf Yolu Kavşağı, Kadı Değirmeni, Sanko Okulları, Olimpik Havuz 1. Etap, Ali İhsan Gögüş Caddesi, İbrahimli Merkez, Güvenevler Site Durak, Adliye Sarayı Mevki, Balıklı noktası,
 • T1 tramvay hattı ile; İbn-i Sina Durağı, Akkent, Akkent Meydanı, Akkent Parkı, Karataş 1. Bölge, Karataş Merkez, Şahinbey Parkı, Güney Kent, Gaziantep Üniversitesi Giriş Kısmı, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Durağı, Binevler Karşısı, Rasaf Yolu Kavşağı, Kadı Değirmeni, Harikalar Diyarı Arkası, 25 Aralık Devlet Hastanesi, Gazi Muhtar Paşa Önü, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Kilis Garaj, Balıklı noktası  durağında inerek buradan Gaziulaş, Gaziantep özel halk otobüslerine binerek havalimanına geçiş sağlayabilirsiniz.
Sal
15,91°
Gaziantep
24 Nis Çrş, Bulutlu
19,47°
Prş
21,5°
Cum
21,87°
Cmt
23,77°
Paz
23,38°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery