Sinop Uçak Bileti

Sinop

Sinop

Karadeniz Bölgesi'nin en temiz şehri olarak bilinen Sinop, "mutlu şehir" olarak adlandırılmaktadır. Tertemiz doğası, el değmemiş ormanları ile doğa tutkunlarının cazibe merkezleri arasından yer alan Sinop, her yıl ortalama 1 milyon turisti şehrinde ağırlamaktadır. Sinop, 219.723 kişilik nüfusu ile Karadeniz Bölgesi'ndeki en sakin illerden biridir. Muhteşem doğa atmosferinin parçalarını görerek tatilinizi Sinop’ta geçirmek için en ucuz Sinop uçak bileti seçeneklerine bilet.net üzerinden ulaşarak, Sinop uçak biletinizi hemen oluşturabilirsiniz.

Sinop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin tek tip pirinç üretim merkezi Sinop şehridir. Trafik sorunlarının en az olduğu illerden biri olan Sinop’ta trafik ışıklarının sayısı oldukça azdır.

Sinop'ta Konaklama İmkanları

Birçok farklı destinasyon noktasından, ziyaretçi kabul eden Sinop, konaklama noktasında farklı fiyat aralıklarında imkanlar sunmaktadır. Konaklama noktaları deniz kenarı, liman kıyısı, Ada ve Meydan Mahallelerinde yer almaktadır. Farklı konseptlere sahip olan; kamp alanı içerisindeki kamp otelleri, pansiyonlar, apart tipi oteller, bungalovlarda konaklama için ziyaretçilere sunulan bir diğer alternatifler arasındadır. Oteller arasında;

 • Sinop Vira Otel
 • Beyaz Otel Gerze
 • Zinos Otel
 • Bossinop Otel
 • Yıldız Coutry Hotel
 • The Green Park Hotels Sinop 

bulunmakta olup, bu otellerde muhteşem anlar yaşamak için en uygun Sinop uçak bileti satın alım işlemlerini güvenilir bilet.net aracılığıyla yaparak, Sinop seyahatine başlayabilirsiniz.

Sinop’un Yöresel Yemekleri

Yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini farklı atmosferlere götüren Sinop'ta gezileriniz esnasında tatma imkanı bulabileceğiniz oldukça farklı lezzetler mevcuttur.

Mutfak kültürünün en gelişmiş olduğu Karadeniz illerinden Sinop’ta; sabah kahvaltılarından akşam yemeğine kadar yöreye özgü lezzetler özenle ziyaretçilere sunulmaktadır. Yörede yetişen meyvelerden elde edilen doğal reçeller ve yemyeşil doğadan elde edilen sebzeler ile hazırlanan kahvaltılar, şehrin vazgeçilmezleri arasındadır. Akşam yemeklerinde sunulan balıklar bir Karadeniz lezzeti olmaktan çok özel tütsülü sosları ile oldukça farklı aromalarıyla unutulmayacaklar tatlar bırakmaktadır. Şehirde yer alan diğer yöresel tatlar arasında;

Sinop mantısı, nokul, kabak millesi (azekabak nöreği), içli tava, kestaneli iç pilav, sirkeli pırasa, katlama mısır çorbası, ıslama, palamut pilaki, mısır pastası, kaşık çıkartması bulunmakta olup, bu özgü lezzetleri aşamalarına en uygun şekilde yaparak sunan restoranlar;

 • Teyze’nin Yeri Mantı Salonu
 • Öztürk Restoran
 • Okyanus Balık Evi
 • Şekerci Mehmet Gürbüz
 • Namlı Pide Salonu’dur. 

Bu leziz tatları yerinde deneyimlemek için en uygun Sinop uçak bileti seçeneklerine bakarak, satın alım işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Sinop'ta Turistik Yerler

Sakinliği ile bilinen Sinop ilinde, gezip görebileceğiniz pek çok mekan sizleri beklemektedir. Şehrin en uç noktalarında yer alarak dinginliği ve muhteşem havası ile doğa severlerin en uğrak noktaları arasında yer alan İnceburun Feneri, Sinop Hamsilos Koyu, Ertelek Tatlıca Şelaleleri, Babaçay Kanyonu ihtişamlı görüntüleri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır.

Tarih severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerde ilk sırlarda yer alan; Sinop Kalesi, Balatlar Kilisesi, Paşa Tabyası, Sinop Arkeoloji Müzesi, Boyabat Kaya Mezarları, İnaltı Mağazaları’dır.

Sinop'ta Ulaşım İmkanları

Sinop, gelişmiş ulaşım ağlarına sahip olup, her geçen gün değişime ayak uydurarak farklı ulaşım ağlarıyla da ziyaretçilere kolaylıklar sağlamaktadır. Şehrin ister en merkezi noktasından ya da ilçelerinde minibüs, servis, yolcu servisi ve taksi araçlarını kullanarak Sinop havalimanına oldukça kısa bir sürede geçiş yapabilirsiniz. Şehrin pek çok önemli noktasına geçişlerde dilerseniz ulaşım araçları arasında aktarma yaparak da gidebilirsiniz.

Servis

Ekonomik ücretlerle ziyaretçilere Sinop Havalimanı'na ulaşım desteği sağlayan HAVAŞ servisleri; hafta içi 05:50, 11:00, 17:00 saatlerinde, hafta sonu ise 06:00, 12:00 ve 17:30 saatlerinde olmak üzere günde 3 sefer yaparak Sinop havalimanı ulaşmaktadır. HAVAŞ servisleri; Gençlik merkezi, Şehir Meydanı, Sinop Belediyesi, Otogar Kavşağı, Üniversite, KYK, TOKİ lokasyonları önünden almaktadır. Bu noktalar haricinde sadece sabah saatlerinde yer alan servis hattında yolcu alımı yapılmakta olup bunun için HAVAŞ servisleri önceden görüşme yapılarak bilgi alınması gerekmektedir.

Taksi

Toplu taşıma araçlarının kısıtlı güzergâh noktaları dışında farklı bölgeden Sinop Havalimanı'na gitmek isteyen yolcular için en kolay ve rahat ulaşım aracı taksilerdir. Sinop ilinde yer alan taksiler, havalimanı noktasına belirli güzergâh noktalarından sabit fiyat garantisi sunmaktadır.7/24 olarak taksileri kullanarak havalimanına gitme imkanı bulabilirsiniz.

Minibüs

Sinop'ta en aktif şekilde ulaşım hizmeti sunan minibüs hatları, ekonomik ve hızlı olmaları sebebiyle ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Minibüslerde tüm ziyaretçilerinle kolaylık ödeme yapabilmeleri için nakit ödeme sistemi yer almaktadır.

 • Akliman-Havalimanı B2 minibüs hattı saat 06:30 ile 22:00,
 • Sinop Merkez C1 Havalimanı minibüs hattı saat 06:00 ile 22:15,
 • Korucuk B1 minibüs hattı saat 06:30 ile 22:30,
 • Üniversite-Havalimanı minibüs hattı saat 06:10 ile 22:00,
 • TOKİ-Havalimanı 4 numaralı minibüs hattı saat 06:00 ile 22:40,
 • Lise B1 Havalimanı minibüs hattı saat 06:25 ile 22:40,
 • Çevre Yolu-Havalimanı 5 numaralı minibüs hattı saat 06:35 ile 22:50 saatleri arasında hizmet vermekte olup bu noktalarda geçiş sağlamaktadır;
 • Sinop Merkez C1 Havalimanı minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Hakimiyet Caddesi, Okullar Caddesi, Sinop Müzesi Durağı, İtfaiye Caddesi, Nalbant Sokak, Görgün Sokak, Tütüncü Sokak, Batur Caddesi, Barbaros Caddesi, Lale Sokak, Stad Yolu, Milli Egemenlik Çocuk Parkı, Badem Sokak, Defne Sokak, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bostancılı Sokak, Sinop Stadyum, Bostancılı Köyü Yolu, Sinop Akliman Yolu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Üniversite-Havalimanı minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Sinop Üniversitesi Fen Fakültesi, Sinop Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Cezaevi Yolu, Bostancılı 9. Sokak, Bostancılı 31. Sokak, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Korucuk B1 minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Korucuk Samsun Sinop Yolu, Sinop Ayancık Yolu, Sinop Oto Pazarı Durağı, Korucuk 33. Sokak, Korucuk Muhtarlığı, Mezarlık Yolu, Bostancılı 23.Sokak, Sinop Akliman Yolu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Akliman B2 minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Akliman, Bostancılı 27. Sokak, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Toki-Havalimanı 4 numaralı minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Sinop TOKİ Konutları, Şehit Jandarma Fatih Eren İlkokulu, Ordu Köy Yolu, Ordu Sokak, 8. Mahalle Yolu, Babacan Yolu, Kayıkçıoğlu Cami, Sinop Üniversitesi Rektörlük Binası, Sinop Oto Pazarı, Urhan Erkek Öğrenci Yurdu, Bostancılı 23.Sokak, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Lise B1 Havalimanı minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Sinop Fen Lisesi, Sinop Ertelek yolu, Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Mezarlık Durağı, Sinop Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Cezaevi Yolu, Bostancılı 30. Sokak, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • Çevre Yolu-Havalimanı 5 numaralı minibüs hattının yolcu alımı yaptığı duraklar; Samsun Sinop Yolu, Bostancılı 23. Sokak, Sinop Akliman Yolu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.

Yolcu Servisi

Bazı hava yolu firmaları, kendi yolcularına özel olarak ücretsiz yolcu servisi hizmeti vermektedir. Belirli hava yollarının yolcu servisleri, şehrin en merkezi noktalarından biri olan meydan önünde yer alan PTT durağından değerli yolcularını alarak; konforlu bir şekilde Sinop Havalimanı'na ulaşımlarını sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için hava yolunun müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak bilgi almanız gerekmektedir.

Cmt
25,05°
Paz
24,73°
Pzt
24,54°
Sinop
23 Tem Sal, Güneşli
23,85°
Çrş
23,84°
Prş
23,73°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery