Ordu Uçak Bileti

Ordu

Ordu Varışlı Uçuşlar
İstanbul - Ordu Uçak Bileti
19 Haziran 2024
5733,5başlayan fiyatlar
Ordu

Türkiye’nin bozulmamış kıyı şeritlerine sahip olan tek ili olan Ordu, 760,872 kişilik nüfusu ile bilinmektedir. Zengin turizm potansiyeline sahip olan ilde kıyı, yayla ve doğa turizmi bölgeye göre oldukça gelişmiş özelliklerde fırsatları ziyaretçilerine sunmaktadır. Her mevsim ziyaretçileri bünyesinde barındıran Ordu'ya yılda ortalama 500.000 turist giriş yapmaktadır. Muhteşem kıyılarda dinlenerek, yılın stresini atmak için en ucuz Ordu uçak bileti alım işlemlerini güvenli ödeme kanallarına sahip olan bilet.net üzerinden hızlı işlem kolaylığı ile yapabilirsiniz.

Ordu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanayi kolları ve tarımsal faaliyetleri ile adından söz ettiren Ordu, dünyanın fındık ihtiyacının büyük bir  bölümünü karşılanmaktadır.19 ilçeye sahip olan şehir, Karadeniz bölgesinin büyük illerindendir.

Ordu'da Konaklama İmkanları

Her mevsim seyahate uygun olan Ordu'da ziyaretçilerin doğal ortamlardan, oldukça modern koşullar ile donatılmış otellere kadar konaklama yapabilecekleri çeşitli seçenekler yer almaktadır. Ordu kent merkezine yakın olan oteller ve deniz manzaralı oteller en çok tercih edilen seçenekler arasındadır bu oteller arasında;

 • Radisson Blu Hotel Ordu
 • Anemon Ordu Hotel
 • Atik Hotel
 • Balıktaşı Otel
 • The Wyspy Hotel
 • Ramada Resort By Wyndham Ünye
 • Sinema Hotel

Ordu’nun Yöresel Yemekleri

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Ordu'da Karadeniz'in meşhur otları ve balıkları ile hazırlanan yöresel çeşitli yemekler, ziyaretçilere eşsiz lezzetler sunmaktadır. Şehrin kıyı kesimlerinde var olan mutfak kültürü ile iç bölgelerinde yer alan mutfak kültürü arasında oldukça ayrı bir nokta yer almaktadır.

Şehrin karma kültüründen esinlenerek ortaya çıkan lezzetlerden Gürcü Kavurması, fasulye diblesi, fırın fasulyesi, galdirik kavurmasını; Akaray Boztepe Restoran, Kervansaray Lokantası, Tepe Restoran’da

Ordu ilinin meşhur balıkları ve otları ile harmanlanan lezzetlerden; hamsi köfte, aş sarması, pancar döşemesi, pazı mücveri, mısır yarmalı aş, pekmez yağlaşısını; Vanalı Pide, Fadik Ananın Ocağı, Derin Balık, Meşhur Balık Pide mekânlarında tatmak için öncelikli olarak bilet.net aracılığıyla en uygun Ordu uçak bileti tercihleri arasından birini seçip Ordu uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Ordu'da Turistik Yerler

Karadeniz Bölgesi'nin tatil cennetlerinde biri olan Ordu ilinde ziyaretçileri bekleyen yüzlerce ziyaret noktası bulunmaktadır.

Şehrin simgesi haline gelen yapıtlar; Kurul Kalesi, Ablak Taşı, Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi, Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi dikkat çekici noktalardandır. Şehrin en cazip doğal mekanları arasında sayılan Boztepe, Teleferik, Kordon Tepe, Perşembe Yaylası, Çambaşı Yaylası, Uzundere Şelalelisi, Karoluk Çiseli Şelalesi, Yason Burnu Feneri…

Bu cazibe noktaları gezmek için bilet.net Ordu uçak bileti fiyatları kategorilerinden karşılaştırma yaparak bütçenize en uygun olan uçak biletini seçip, kimlik bilgilerinizi doldurduktan sonra satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ordu'da Ulaşım İmkanları

Şehir içi ulaşımda oldukça fazla seçenekte araçlara sahip olan kentte,  Ordu - Giresun Havalimanı'na tüm toplu taşıma araçları hizmet vermektedir. Belediyeye ait ulaşım araçlarında Ordu kart sistemi kullanılmakta olup, daha uygun fiyatlı bir ulaşım sağlamak için Ordu kartı ulaşım araçları içerisinden ya da durak noktalarında yer alan kart alım merkezlerinden temin edebilirsiniz.

Otobüs

Ordu ilinde belediye otobüsleri ve halk otobüsleri sadece birer hat dahilinde havalimanı noktasına gitmektedir. Bu hat sadece otogar ve üniversite konumlarından saat 07:00, 12:00 ve 19:00 saatlerinde hareket ederek çift ulaşım bedeli ücreti ile Ordu havalimanına yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Otobüslerin çalışma saatleri resmî tatil günleri ve özel günlerde ek seferler ile değişmektedir.

Servis

Hızlı ve güvenli bir yolculuk deneyimi yaşatan HAVAŞ servisleri Ordu Havalimanı'na 95 dakikalık yolculuk süresinin ardından ulaşmaktadır. HAVAŞ servisi yolcuları Ünye otogar, Fatsa otogar, Ordu yeni otogar, Ordu eski otogar, Kumbaşı, Ordu Teleferik üst geçit, Ordu Rus Pazarı, Ordu Üniversite lokasyonlarından almaktadır. HAVAŞ servis saatleri iç hat uçuşlarının saatlerine göre firma tarafından düzenlenmektedir. HAVAŞ servisleri biletli sistem ile çalışmakta olup, yolcu gruplarının isteği üzerine gerektiğinde standart çalışma saatleri dışında da sefer düzenlemektedir. Bu esnek sefer için HAVAŞ firması ile bir hafta önceden iletişim kurarak bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.

Taksi

Kalabalık taşıtlarda yolculuk yapmayı sevmeyenlerin en çok kullandıkları araçlar arasında yer alan taksiler, konforlu ortamları sayesinden yolcularına en rahat şekilde ulaşım yapma imkânı vermektedir. Diğer ulaşım araçlarına göre daha kısa bir sürede havalimanı noktasına ulaşan taksiler günün her saati yolcuları diledikleri adresten veya kendi taksi duraklarından almaktadır.

Minibüs

Şehir içi noktalarından, havalimanı noktasına hizmet veren minibüsler hafta içi 60 dakikada bir hareket etmektedir. Minibüsler hafta sonları 40 dakikada bir sefer yapmaktadır. Ordu’nun yakın ilçelerinden yolcu alımı yaparak direk olarak Ordu Havalimanı'na geçiş sağlayan minibüsler; Ünye, Ulubey, Perşembe, Mesudiye, Kumru, Korgan, Kabataş, İkizce, Gürgentepe, Gülyalı, Gölköy, Fatsa, Çaybaşı, Çatal Pınar, Çamaş, Aybastı, Akkuş, Altınordu noktalarında yolcuları almaktadır.

 • 50 numaralı Üniversite-Havalimanı minibüs hattı güzergâh durakları; Üniversite, Mustafa Kemal Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ordu Adliye Son Durak, Sanayiciler Caddesi, 303. Sokak, 308. Sokak, Kahraman Sağra Caddesi, Şahincili Caddesi, 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi, 609. Sokak, 633. Sokak, Şahinciler Sokak, Bulvar Kent İlk Durak, Ordu Giresun Yolu, Hüseyin Topkaraoğlu Caddesi, Gülyalı Belediyesi, Alibey Köyü Yolu, Havalimanı.
 • 51 numaralı Bulvar-Havalimanı minibüs hattı güzergâh noktaları; 1390. Sokak, 1388. Sokak, 1356. Sokak, 1406. Sokak, 1374. Sokak, 1408. Sokak, Mustafa Kemal Bulvarı, Üniversite Yolu, Ferahlı Caddesi, Kazım Türkmen Caddesi, Mustafa Kemal Dönüş Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Giresun Yolu, Alibey Köy Yolu, Havalimanı.
 • 52 numaralı Kumbaşı-Havalimanı minibüs hattı güzergâh noktaları; Kumbaşı Mevki, Bülent Ecevit Bulvarı, Sıtkıcan Bulvarı, Kışla Caddesi, Ulukonak Caddesi, Kümkey Caddesi,1804. Sokak, Fatih Caddesi, Kültür Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Barbaros Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Serdarzede Mustafa Efendi Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Dr. Fahrettin Önsel Caddesi, Âtıl Kahraman Anadolu Lisesi Kampüs Durağı, Ordu Devlet Hastanesi, Ordu Devlet Hastanesi Sokağı, Ordu Giresun Yolu, Havalimanı.
 • 52 ek sefer havalimanı minibüs hattı güzergâh noktaları; Kumbaşı, Bülent Ecevit Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Adliye Sarayı, Mustafa Kemal Bulvarı, Ordu Üniversite Yerleşkesi Kapı Durağı, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü, Bulvar Mevki, Ordu Giresun Yolu, Havalimanı.
 • Yeşiltepe-Havalimanı minibüs hattı güzergâh noktaları; Yeşiltepe, 126. Sokak, 124. Sokak, 123. Sokak, Yeşiltepe Sokak, DR. Osman Hilmi Memecan Caddesi, Cavlık Sokak, Türk Sokak, Çocuk Geçidi Sokağı,156. Sokak, Ulukonak Caddesi, Kışla Caddesi, Alibey Köy Yolu, Ordu Giresun Yolu, Havalimanı.
 • B60 Akyazı-Havalimanı minibüs hattı güzergâh noktaları; Akyazı, 886. Sokak, Gazateci Bulvarı, Kazım Bulvarı Sokak, 1061. Sokak, 1068. Sokak, Soya Caddesi, Ahmet Cemal Mağden Caddesi, 295. Sokak, Erol Ataşan Bulvarı, Yunus Emre Caddesi, Atatürk Bulvarı, Hükümet Caddesi, Yalı Cami Önü, Bezenek Mevki Sağ Kavşağı, Ordu Giresun Yolu, Havalimanı.

Yolcu Servisi

En ekonomik ulaşım araçları ile havalimanı noktasına ulaşmak isteyenlerin tercihleri arasından olan yolcu servisleri Ordu Üniversitesi, otogar, valilik önü mevkilerinden yolcuları alarak havalimanına götürmektedir. Yolcu servisleri havalimanı tarafından düzenlenmekte olup, her hava yolunun yolcusunu hizmetten makul bir ücret ödeyerek yararlanabilmektedir.

Sal
18,24°
Çrş
20,54°
Prş
21,83°
Cum
21,92°
Ordu
15 Haz Cmt, Güneşli
21,21°
Paz
20,2°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery