Muş Uçak Bileti

Muş

Muş

Kış turizminin uğrak noktaları arasında yer alan Muş, yaz ve kış aylarında bambaşka özellikleri ile göz dolduran bir şehirdir. Kış sporları için yurt dışından ve yurt içinde yılda 1 milyon turisti, konukseverliği ile ağırlayan Muş; 300 yıllık tarihi bir geçmişe sahiptir. 420.000 nüfusu ile bölgedeki yoğun nüfuslu illerdendir. Kış aylarında tatilinizi çeşitli kış sporlarını yaparak geçirmek için en ucuz Muş uçak bileti seferlerine bilet.net üzerinden bakarak, uçak bileti satın alım işlemlerini dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Muş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de av turizmi için en ideal alanlara sahip olan sayılı illerden biri Muş’tur. Muş, diğer pek çok gelişmiş kente oranla, kış aylarında kayak turizmi için en çok turist ağırlayan şehirdir.

Muş'ta Konaklama İmkanları

Muş'ta yerli veya yabancı her turist için bütçesine uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Konfor ve modern konaklama imkânlarına önem veren ziyaretçiler için;

 • Muş Grand Otel
 • Mir Saray Hotel
 • Global Otel Muş

Ekonomik ve kent merkezinin en merkezi konumunda yer alarak, pek çok noktaya en kolay ulaşım fırsatı sunan oteller arasında;

 • Hotel Diyar Paris
 • Yücesoy Otel 

bulunmakta olup konaklamada bu otelleri tercih ederek tatilinizi geçirebilirsiniz.  Bilet.net aracılığıyla Muş uçak bileti fiyatları arasında karşılaştırma yaparak, kendi istediğiniz özelliklere en uygun olan uçak biletini seçebilir ve online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Muş’un Yöresel Yemekleri

Doğu Anadolu bölgesinin güzide şehirlerinden Muş, sert iklimi ve temel geçim kaynağı olan hayvancılığın etkisi gereği, et ağırlıklı lezzetleri ile ziyaretçilerine lezzet şölenleri yaşatmaktadır. Doğunun en eski şehirlerinden biri olması, yemek kültürünün çeşitliliğe ön ayak olmuştur. Muş’un başlıca yöresel lezzetler arasında;

Hez Dolması, Helimaşı Çorbası, Muş Böreği, Muş Köftesi, Muş Usulü Kengel, Uçkun, Mirtage, Kırçik, Çağ Salamurası, Teter Helvası yer almaktadır. Bu lezzetlerin her biri özel yapım aşamalarına sahip olup, özel baharatlar ile harmanlanarak servis edilmektedir. Bu lezzetlere;

 • Eywan Şark Kebap salonu,
 • Park Lokantası

Şark Kebap Lokantası, duraklarında tadarak Muş tatilinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. En uygun Muş uçak bileti satın alım işlemlerini bilet.net üzerinden tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, seyahatiniz için lezzet durakları planlaması oluşturmaktır.

Muş'ta Turistik Yerler

Tarihi çok eski medeniyetlere kadar uzanan Muş ilinde, tarihin önemli anları gözünüzde canlandırarak muhteşem simgesel eserleri yerinde görebileceğiniz; Muş Kalesi, Geleneksel Muş Evleri, Malazgirt kalesi, Murat Köprüsü en önemli tarihi yapılar arasında bulunmaktadır. Şehrin karmaşasından kurtularak, kafa dinleyerek, doğanın içinde zaman geçirmek isteyenler için Vato Kayalıdere Ören Yeri, Haçlı Gölü, Hamurpet Gölü, Kaz Gölü, Muş Ovası, Murat Irmağı, Karasu en ideal turistik noktalar olabilir.

Şehrin diğer gezilmesi gereken mekanları arasında; Künav Mağarası, Arak Manastırı, Yıldızlı Han, Muş Ulu Cami, Çanlı Kilisesi, Migre Hamamı, Yağcılar Höyüğü yer almaktadır.

Muş'ta Ulaşım İmkanları

Oldukça gelişmiş ulaşım ağı ile ziyaretçilerine pratik ulaşım hizmeti sunan Muş'ta; belediye otobüsleri, minibüsler ve diğer özel taşıma araçları ulaşım fırsatı sunmaktadır.

Otobüs

Halk otobüsleri ve belediye otobüsleri ayrı ayrı güzergâh noktalarından seferler yaparak Muş Havalimanı'na yolcu taşımacılığı yapmaktadır. En ekonomik ulaşım araçlarından biri olan otobüslere şehrin pek çok noktasından binebilirsiniz.

 • 1 numaralı havalimanı otobüs hattı; Tandoğan Mevki, Halk Eğitim Merkezi, Atatürk Bulvarı, 105. Sokak, Danişment Gazi KYK Kız Yurdu, Üniversite, Hürriyet Caddesi, AVM Durağı, Muş Öğretmenevi, Cumhuriyet Caddesi, Devlet hastanesi, Sanayi Sitesi, PTT Caddesi, TOKİ Konutları, Halk Kütüphanesi, Adliye Durağı, Oto Pazar kavşağı, 102. Sokak, Muş Bitlis Yolu noktalarından yolcuları alarak havalimanına geçişlerini sağlamaktadır.

Servis

Muş Havalimanı'na ulaşım sağlayan özel araçlardan HAVAŞ servisi, rahat olması sebebiyle ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Toplu taşıma araçlarının kısıtlı çalışma saatlerine oranla her saat başı servis hizmeti sunan HAVAŞ firması; Üniversite Kapı önü, KYK, Belediye durağı, Meydan, AVM durağı, Hastane Caddesi, Valilik, Muş Bitlis Yol kavşağı, Halk Merkezi, Vatan caddesi, Otogar, Mongok Caddesi, PTT Kavşağı duraklarından yolcu alımı yapmaktadır. Bu duraklar harici hiçbir noktadan yolcu alımı yapmayan HAVAŞ servisi,  resmî tatil günlerinde önceden rezervasyon sistemi ile bilet alımını açmaktadır.

Taksi

Aileniz ve sevdikleriniz ile beraber özel bir araçla havalimanı noktasına ulaşmak istediğinizde taksileri kullanarak, güvenli bir ulaşım kolaylığı yaşayabilirsiniz. Şehri ilk defa ziyarete gelen ziyaretçiler için  en pratik araçlardan olan taksiler, günün her saati hizmet vermektedir.

Minibüs

Kısıtlı çalışma saatlerine sahip olan minibüsler, Muş şehir merkezinden havalimanına gitmek için sıklıkla kullanılan araçlardandır. Sadece 7 hat numarası ile belirli güzergâh noktalında yolcu alan minibüslerde bagaj taşıma kapasite kısıtlaması bulunmaktadır. Havalimanı giden minibüslerin geçiş noktaları;

 • Bulvar-Havalimanı 4. Numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Atatürk Bulvarı, 4. Sokak, Tekel Caddesi, Lise Caddesi, Atatürk Bulvarı, Muş Merkez Farabi İmam Hatip Ortaokulu, Muş Öğretmenevi, Valilik, 178. Sokak, Vergi Dairesi Kavşağı, Halk eğitim ve Akşam Sanat Okulu Merkezi, Karayolları 113. Şube, Tarım İl Müdürlüğü, İl Özel İdare, Danişment Gazi KYK, 251. Sokak, Toprak Mahsulleri Ofisi, Muş Bitlis Yolu, Hürriyet Caddesi, Muş Kültür Merkezi, Muş Bitlis Dönüş Yolu, Vatan Caddesi, Havalimanı.
 • Meydan-Havalimanı 5 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Kent Meydanı, Muş Devlet Hastanesi Caddesi, Muş Devlet Hastanesi, İslami İlimler Fakültesi Yerleşkesi, Atatürk Bulvarı, Valilik Önü, Tapu İl Müdürlüğü Mevki, 206. Sokak, Muş Bitlis Yolu, Havalimanı.
 • Üniversite-Havalimanı 6 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Muş Alparslan Üniversite Yerleşkesi, Muş Devlet Hastanesi, Cumhuriyet caddesi, Vatan Caddesi, Muş Bitlis Yolu, Havalimanı.
 • Belediye-Havalimanı 7 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Belediye önü, Atatürk Bulvarı, PTT Caddesi, Bankalar Caddesi, Mongok Caddesi, 4. Sokak, Yeni Cezaevi Caddesi, Sanayi Sitesi Durağı, Sanayi Sitesi Son Durak, Muş Bitlis Yolu, Havalimanı.
 • Otogar-Havalimanı 8 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Otogar, 102. Sokak, Halk Kütüphanesi Durağı, 281. Sokak, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Merkezi, İller Bankası Durağı, Muş Bitlis Yolu, Havalimanı.
 • TOKİ-Havalimanı 10 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; TOKİ Caddesi, TOKİ konutları 1. Etap, Tandoğan Mevki, Muş Bitlis Yolu, Şeker Fabrikası Cami Önü, Mezarlık Durağı, Vatan Caddesi, Muş Bitlis Dönüş Yolu, Havalimanı.
 • 12 numaralı ekspres minibüs hattı geçiş noktaları; Muş Alparslan Üniversitesi Yerleşkesi, Sanayi Sitesi Durağı, Otogar, Muş Bitlis Yolu, Havalimanı.

İlçelerden yolcu alarak havalimanına geçiş yapan minibüsler; Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Varto ilçelerinden yolcuları almaktadır. İlçe minibüsleri ile havalimanı noktasına, pazartesi gününden cumartesi gününe kadar hizmet verilmektedir.

Yolcu Servisi

Yolcu servisi hizmeti veren Arte Firması, Muş ilinde sadece hafta sonları ulaşım hizmeti vermektedir. Yolcu servisi ziyaretçileri; Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Muş Alparslan Üniversitesi Yerleşkesi, Vatan Caddesi, Belediye, Valilik, TOKİ Konutları ve otogar noktalarında alarak havalimanına ulaştırmaktadır. Yolcu servisleri cumartesi günü 06:30, 11:30, 13:40, 16:20, 18:30, 20:30, 22:30 saatlerinde, Pazar günü ise 06:15, 10:00, 12:40, 15:50, 19:00, 21:00 saatlerinde olmak üzere günde  6 sefer düzenlemektedir.

Çrş
16,75°
Prş
17,53°
Cum
17,19°
Muş
15 Haz Cmt, Güneşli
17,6°
Paz
19,49°
Pzt
16,87°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery