Kütahya Uçak Bileti

Kütahya

Kütahya

Ege bölgesinde yer alan Kütahya kentinin yunanca adı Kotyaion olarak bilinmektedir. Sayısız ve çok fazla uygarlıklara ev sahibi olan bu kent, Osmanlı döneminden bu zamana kadar önemini koruyan pek çok mimari yapıya sahiptir. Marmara iklimi arasında geçiş özelliğine sahip olan Kütahya, yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk ve yağmurludur. Kütahya'yı ziyaret etmek için en ideal zaman aralığı ise yaz ayları veya ilkbahardır. Bu güzel ve kendine hayran bırakan Kütahya'yı gezmek isteyenler için enuygunKütahya uçak bileti bulmak mümkünüdür. Bu görülmeye değer kente gelmek istiyorsanız ve Kütahya uçak biletfiyatları konusunda uygun bilet bulmak istiyorsanız eğer bilet.net web sitesi üzerinden işlem yapabilir, kolay bir şekilde bütçenize uygun olarak uçak bileti alabilirsiniz.

Kütahya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kütahya; zengin kültürel ve tarihi yapıların bulunmasının yanı sıra termal kaynakları ve doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen gidilip görülmesi gereken bir şehirdir. Bu kentin kurulduğu tarih tam olarak bilinmemekle birlikte kentin tarihinin tahmini M.Ö 3000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir.  Jeotermal kaynaklar açısından çok zengin olan Kütahya, bu konuda termal turizmin başkenti konumuna sahiptir. Kütahya ilimize her yıl tarihini ve doğal güzelliklerini görmenin yanı sıra kaplıcalarına tedavi amaçlı yerli ve yabancı turistler gitmektedir.

Aynı zamanda Kütahya porselen, çini gibi el sanatlarında da oldukça gelişmiş ve çini konusunda Türkiye’nin merkezi olarak bilinmektedir. Bu şehre geldiğiniz zaman çiniler ile bezenmiş olan hediyelik eşyaları, hem kendinize hem sevdiklerini hediye alabilirsiniz.

Kütahya'da Turistik Yerler

Gerek doğal güzellikleri ile gerek ise tarihi yapısı ile insanları kendine hayran bıraktıran Kütahya'da gezmeye asla doyum olmuyor. Tarihin etkisin iliklerimize kadar hissediyor ve adeta bu konuda kendimizi büyülenmiş hissediyoruz. Bu şehir tarih boyunca çok fazla medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve tarih boyunca çok fazla devlet burada hüküm sürmüştür. Friglerden bu günlere kadar ulaşan mağaraları, Romalılar tarafından inşa edilen antik kentleri, Selçuklu Devleti'nden geriye kalan Hıdırlık mescidi gibi gezmeye görmeye doymayacağınız pek çok gezilecek görülecek tarihi mekanlar bulunmaktadır. Bu konuda kentte gezilmesi gereken yerlerin bir kaçı şöyledir;

Frig Vadisi: Bu doğal yapı geçmişten günümüze kayaların oyulması ile inşa edilen özgün ve kendine has bir yapıda tarihi bir mirastır. Kaya anıtlarından çeşitli ve zengin süslemeler bulunan vadi görmeye değer bir güzelliğe sahiptir.

 • Domaniç Ormanları: Yeşilin her tonunu ve en güzel tonlarını içinde barındıran bu orman, görenleri adeta kendine hayran bırakıyor. Temiz ve ferah olan havası ile sizlere sakin ve huzurlu bir an yaşatıyor. Aynı zamanda doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi bir öneme sahip olan bu ormanda Ertuğrul Gazi'nin yaz aylarını geçirdiği yönünde de rivayetler bulunuyor.
 • Kütahya Kalesi: Çok uzun yıllardır hatta antik çağlardan günümüze kadar varlığını ve güzelliğini korumuş olan bu kale, Kütahya’nın ilk yerleşim yeri olan Hisar Tepede bulunmaktadır. Bu kale önemli tarihi değerler arasındadır. Çok fazla döneme tanıklık eden bu kaleyi ziyaret etmeden ve görmeden Kütahya'dan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.
 • Müzeler: Kütahya, müzeler açısından da oldukça zengin bir şehirdir. Arkeoloji müzesi, Çni Müzesi. Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Zafer Müzesi, Kossuth Müzesi gibi çeşitli müzelere sahiptir.
 • Bedestenler: Büyük bedesten ve küçük bedesten olarak iki tane bedesten bulunmaktadır.
 • Kaplıcalar: Termal turizm merkezi olarak ilan edilmiş olan Kütahya, bu konuda oldukça zengin bir sağlık turizmine sahiptir.  Kaplıca sularının birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Kütahya da bulunan kaplıcalar; Yoncalı Kaplıcaları, Yeşil ve Kaynarca Kaplıcaları, Ilıcasu Kaplıcaları, Esire Kaplıcaları, Göbel Kaplıcaları, Dereli Kaplıcası gibi birçok kaplıcaları mevcuttur.

 Kütahya'nın Yöresel Yemekleri

Kütahya; gezip görülecek turistik mekanları dışında, sağlık turizm konusunda oldukça gelişmiş ve değerli bir şehir olmasının yanı sıra damaklarda özel bir tat bırakan yöresel yemekleri konusunda da oldukça gelişmiştir. Yüz yıllar boyunca çok fazla kültür ve medeniyete ev sahipliği yapan Kütahya'nın zenginliği, mutfağına da aynı şekilde yansımıştır. Kütahya mutfağında vazgeçilmez olan yöresel lezzetlerden başlıca olarak şunlar gelmektedir; kızılcık tarhanası, ak tarhana, sini mantısı, cimcik, ıspanaklı şibit, haşhaşlı gözleme, tosunum böreği, küp kebabı, göveç, dövmeç pek çok yöresel yemeklerden sadece bir kaçıdır.

Geleneksel Mekânlar: Şehir merkezinde çok fazla geleneksek yapıya sahip olan yeme içme mekânı bulunmamaktadır. En meşhur ve en bilinen mekânlar ise;

 • Germiyen Konağı
 • Mülayimoğlulları
 • Antre Gurme
 • Refika Ablanın Yeri
 • Pesmet
 • Antre Gurme

 

Kütahya'da Konaklama İmkânları

Ülkemizde önemli turizm noktalarından biri olan Kütahya, hem sağlık turizm hem doğa turizm olarak her sene çok fazla yerli yabancı turist ağırlamaktadır. Kütahya seyahat planı yaparken en ucuz Kütahya uçak bileti bulduktan sonra konaklama imkanları konusunda da arayış içerisine girmeniz gerekecektir. Kütahya'da sağlık turizminin gözbebeği kaplıcalar, nezih ve rahat oteller dışında günlük kiralık daireler ve butik oteller bulmak mümkündür. Konaklama konusunda gelişmiş bir şehir olan Kütahya, 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar sizlere çok fazla seçenek sunmaktadır. En çok tercih edilen konaklama yerleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Grand Çınar Otel
 • Hilton Garden Inn Kütahya
 • Yoncalı Termal Otel
 • Gülümser Hatun Termal Otel
 • Emet Termal Otel
 • Gül Palas
 • Ecrin Apart Otel
 • Atay Pansiyon

gibi pek çok ve her bütçeye uygun ekonomik konaklama imkanları tanıyan bir şehirdir. Sizler de erken rezervasyon ile daha uygun fiyatlarla tatil imkanı yakalayabilirsiniz.

Kütahya'da Ulaşım İmkânları

Kütahya'da tatil yapmak için oldukça fazla alternatif mevcuttur. Konaklama imkanı dışında ulaşımın kolay olduğu bir şehir olan Kütahya'ya karayolu veya Zafer Havalimanı varışlı şekilde havayoluyla kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Kütahya'ya otobüs ile gelirseniz, Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden taksi, belediye otobüsü veya ticari taksi gibi seçeneklerle şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Hava yolu ile ulaşım sağlamak da oldukça kolay olup, Zafer Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine birçok ulaşım imkanı mevcuttur. Bunlardan ilki olarak havalimanında bulunan servisler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda havalimanından otobüs seferleri de olmakla beraber taksiler veya özel araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım imkânı sunulmaktadır.
Pzt
3,27°
Sal
-0,09°
Çrş
2,65°
Kütahya
22 Şub Prş, Bulutlu
3,29°
Cum
3,13°
Cmt
5,12°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery