Konya Uçak Bileti

Konya

Konya Varışlı Uçuşlar
Paris - Konya Uçak Bileti
25 Haziran 2024
12380,69başlayan fiyatlar
Konya

Ülkemizin en büyük yüz ölçümüne sahip olan şehri olan Konya, nüfus olarak da oldukça kalabalık bir şehirdir. İç Anadolu’nun en önemli şehirlerinden olmasının yanı sıra oldukça gelişmiş bir kent olma özelliğini taşır. Tarımın ve hayvancılığın çok önemli olduğu şehirde, sanayi sektörü de büyük yer kaplar. İş nedeniyle yapılan yolculuklar dışında, şehri ziyaret edenlerin sayısı hiç de az değildir.

Görkemli bir tarihe ve farklı bir coğrafyaya sahip olan Konya, pek çok şehre yakın bir konumda yer almaktadır. Bu yönü ile ulaşımı kolay bir yer olarak bilinir. Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz, stratejik bir lokasyonda yer almaktadır. Ayrıca Konya son yıllarda turizm açısından gelişen bir grafiğe sahiptir. Şehirdeki tarihi ve kültürel yerlerin öne çıkması ve ulaşım ağının genişlemesi, şehre gelenlerin de memnuniyetini kazanmaktadır.

Şehir kalabalık bir Anadolu yerleşimi olarak, tarım ve hayvancılık açısından gelişmiş tesislere sahiptir. Şehirde, turist olarak da gezeceğiniz, ilgi çekici pek çok yer bulunmaktadır. Bunun yanında tam bir üniversite şehri olarak, genç nüfus açısından da zengindir. Kadim bir şehir olan Konya, tarihte çok sayıda önemli devletin gözbebeği olmuştur. Verimli toprakları ve konumu ile daima önemli bir yer olacak olan Konya seyahatiniz için uçak yolculuğu tercih edebilirsiniz. En makul Konya uçak bileti fiyatları için bilet.net’i ziyaret edebilir ve en uygun uçuş tarihleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Konya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Merkezi konumu ile Konya, pek çok şehre yakın bir lokasyonda yer aldığı için ulaşım konusunda daima rahat bir seçenek sunar. Şehir düz bir ova üzerine kurulu olduğu için şehir içi ulaşım da pratiktir.

Konya’da karasal iklimin hüküm sürmesi nedeni ile yaz aylarında, gündüz saatleri kuru ve sıcak iken gece saatleri serin olur. Kış ayları ise çoğu kez uzun ve sert geçebilir. Kar yağışının görüldüğü Konya’da; seyahat tarihinizi belirlerken, hava koşullarını göz önüne almayı unutmamalısınız. Yanınıza da bu hava koşullarına uygun giysiler almayı ihmal etmezseniz, keyifli bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Konya, klasik bir Anadolu şehri olarak verimli ve büyük arazilere sahiptir. Şehirden ayrılırken, yöresel gıda ürünleri alışverişi yapabilirsiniz.

Konya'da Konaklama İmkanları

Konya seyahatiniz öncesi, ayarlamanız gereken en önemli detayların başında konaklamanız gelmektedir. Şehirde ne kadar süre kalacağınızı planladıktan sonra bütçeniz ve aradığınız kriterleri dikkate alarak, bir otel tercihi yapabilirsiniz.

Konya kent merkezi, büyük bir şehir olması ve öğrenci yoğunluğu nedeni ile pek çok imkana sahiptir. Kent merkezinde çok sayıda lüks ve nitelikli otel bulabilirsiniz. Beklentilerinizi belirleyip, sizi rahat ettirecek otel alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Çok çeşitli hizmetler ile konuklarına konforu yaşatan oteller, tatiliniz boyunca size ayrıcalıklı imkanları ile lükse doyurabilir. Kent merkezinde daha uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulmanız da zor olmayacaktır. Pansiyon ya da daha mütevazi oteller de Konya kent merkezinde, yılın 365 günü hizmettedirler. Otelde vakit geçirmeyecek olan konuklar, genellikle daha uygun fiyatlı ve mütevazi otelleri tercih ederler. Merkezi oteller, ulaşım ve alışveriş gibi konularda avantajlı bulunurlar. Aradığınız hizmetlere kolay ulaşırsınız, toplu taşıma araçları da yakın noktalardan erişilebilir.

Konya’nın merkezi dışında, farklı fiyat aralıklarına sahip konaklama seçenekleri bulunabilir. Bu seçenekler, merkeze kıyas ile daha az sayıdadır. En uygun Konya uçak bileti arayışınız sonrası, konaklama seçeneklerinile de göz atarak, kararınızı verebilirsiniz.

Konya’nın Yöresel Yemekleri

Konya, İç Anadolu şehri olması nedeni ile çevre illerin yemek kültüründen fazlaca etkilenmiştir. Çok sayıda ortak ya da benzer yapıda yemek görmeniz mümkündür. Her damak tadı için uygun seçeneklerin bulunabileceği Konya’da, yetiştirilen tarım ürünleri ve hayvansal ürünler sık sık kullanılır. Bu nedenle taze ve sağlıklı yemek tarifleri ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Konya denince akıllara gelen ilk lezzet olan etli ekmek, şehrin her köşesinde bulunabilir bir lezzettir. Damaklarda iz bırakan etli ekmek, Konya ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken bir yemek.

Mevlana böreği de kıtır kıtır hamuru ve kıymalı harcı ile Konya’nın sevilen tatları arasında kendine yer bulmaktadır. Konya’daki fırınlardan erişebileceğiniz bu lezzeti çok seveceksiniz.

Şehirde kuzu eti oldukça sevilir ve tüketilir. Bir diğer kuzu eti ile hazırlanan lezzet ise tirit kebabıdır. Yalnızca tirit kebabı yapan restoranlar, şehrin hemen her sokağında müşterileri ile buluşmaktadır. Çok sevilen bir lezzet olan tirit kebabı, olağanüstü lezzeti ile turistlerin unutmadığı tatlar arasında. Kuzu ciğeri ile hazırlanan, çebiç ise sağlıklı ve doyurucu bir alternatif olabilir. Fırın kebabı tercihi de et severlerin memnun olacağı yemeklerden.

Hamur işi tarifleri, Konya’da çok ilgi görmektedir. Bayat ekmeklerin, en güzel şekilde değerlendirildiği papara ve  sacda pişen sac böreği, hamur işi seviyorsanız, seçeceğiniz yemeklerden olacaktır.

Konya’da görüp, deneyebileceğiniz diğer yöresel lezzetlerden birkaçı şunlardır:

• Bamya çorbası

• Arabaşı çorbası

• Topalak

• Dilber dudağı

• Sac arası

Konya'da Turistik Yerler

Konya, yılın her mevsimi gezilebilir ve bu yönü ile oldukça dikkat çekici bir kenttir. Binlerce yıl geriye dayanan, köklü bir tarihin üzerine kurulmuş olan Konya, meraklıları için keşfedilecek çok sayıda yere ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde; hem tarihi yerler, hem doğal güzellikler, hem de müzeler büyük yer tutarlar. İlgi alanlarınıza uygun mekanları inceleyebilir ve bu doğrultuda kendinize özel bir gezi listesi yapabilirsiniz.

Konya’nın en çok ziyaretçi ağırlayan yeri olan Mevlana Müzesi ve Türbesi, yılın 365 günü yoğun bir ilgi görmektedir. Türkiye’nin her yanından insanlar, Mevlana’nın yaşadığı bu yeri görmeye gelmektedirler. Konya’nın simgesi olan bu mekan, pek çok şehirden turlar ile gelen ziyaretçilerin ilk uğradığı yer olmaktadır.

Şehirdeki bir diğer önemli nokta da Çatalhöyük Neolitik Kenti’dir. Oldukça önemli bir tarihsel altyapıya sahip olan bölge, uzun uğraşlar sonucundan gün yüzüne çıkarılmış binlerce yıllık bir yaşam alanı olma özelliğini taşıyor. Tarihe ilginiz varsa, Çatalhöyük’ü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehirdeki bir diğer tarihi yer de Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları’dır.

Konya’da müzeler oldukça farklı alanlarda faaliyet göstermektedir. İlginizi çekecek bir müzeyi tatiliniz sırasında ziyaret edebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Şehirdeki müzelerin başlıcaları şunlardır:

•Atatürk Evi Müzesi

•Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müzesi

•İnce Minare Taş ve Ahşap Eserleri Müzesi

•Zaman Müzesi

•Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

•Karatay Müzesi ( Çini Eserler Müzesi)

Konya’da gezilecek yerler bunlar ile sınırlı değildir. Doğanın armağanı, harika manzaralı yerleri ziyaret etmekten zevk alıyorsanız, Beyşehir Gölü Milli Parkı ve Hadım Yer Köprü Şelalesi gibi ilgi çekici noktaları görmeye gidebilirsiniz. Sessiz ve doğa ile baş başa dakikalar geçireceğiniz bu yerlerde, özellikle bahar ve yaz ayları çok keyifli geçmektedir.

Ülkemizin tek gerçek çölü olan Karapınar Çölü, Konya’yı öne çıkaran ve görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Çöl deneyimini merak edenlerin, sıklık ile ziyaret ettiği bu lokasyon, oldukça özel bir yer olma sıfatını hak ediyor.

Konya’da son yıllarda bolca ziyaretçi ağırlayan bir diğer yer de Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’dir. Gezmesi çok keyifli olduğu için gününüzün bir kısmını buraya ayırabilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekecek olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Benzerini zor görebileceğiniz bu alanı, mutlaka görülmesi gerekenler listenize eklemelisiniz.

Konya'da Ulaşım İmkanları

Konya; büyük ve gelişmiş bir şehir olmasının sonucu olarak, pek çok alanda olduğu gibi ulaşımda da çeşitli imkanlara sahiptir. Şehir içi ulaşımı oldukça pratik ve kolaydır. Havalimanı ile kent merkezi arasında ulaşım için tercih edebileceğiniz birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu sayede durumunuza en uygun ulaşım yolunu tercih etme şansına sahip olursunuz.

Konya Havalimanı, kent merkezine yalnızca 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Selçuklu ilçesinde, 2000 yılından bu yana hizmette olan alan, Konya için oldukça önemli bir yolculuk noktasıdır. Bu öneme karşılık; şehirden havalimanı yönüne ve havalimanından da şehre doğru sefer yapan farklı araçları bulabilirsiniz. Ayrıca Konya Havalimanı ile kent merkezi ve kentin önemli noktaları arasındaki uzaklık fazla olmadığı için ulaşım oldukça basit ve hızlı olabilir. Havalimanı ulaşımı için toplu taşıma araçları gibi ekonomik seçenekler dışında, yolcuya özel yolculuk alternatifleri de tercih edebilirsiniz.

Havalimanı yolculuğu için tercih yaparken, tüm ulaşım seçeneklerini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Her ulaşım yolunun, farklı avantajları bulunmaktadır. Başta ulaşım bütçeniz olmak üzere, pek çok detayı göz önüne alarak, ulaşım tercihinizi oluşturabilirsiniz. En ucuz Konya uçak bileti seçiminiz sonrası; havalimanından, şehir merkezine ulaşımın tüm alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Konya’da havalimanı ulaşımı için faydalanabileceğiniz başlıca ulaşım seçenekleri ise şu şekildedir:

• Otobüs

• Shuttle ( havaş )

• Taksi

• Transfer

• Araç kiralama

Otobüs

Konya Havalimanı yolculuğunuz için tercih edebileceğiniz, ekonomik yolların başında otobüsler gelir. Akıllı toplu ulaşım sistemi olarak bilinen ATUS otobüsleri, Konya içindeki pek çok önemli noktadan geçerek, havalimanı ile kent merkezini birbirine bağlar.

ATUS otobüsleri, makul fiyatlı ücretleri ile özellikle öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Ayrıca bagajlarınız sizi yormayacaksa, otobüs tercihi daima güvenilir bir alternatif olmaktadır. Duraklara olan yakınlık da tercihinizi etkileyecek olan bir diğer unsur olabilir.

Konya Havalimanı ile şehir merkezi arasında karşılıklı sefer yapan ATUS otobüs hatları şu şekildedir:

•34-0: Konya Havalimanı – Bilim Merkezi

•43-0: Konya Havalimanı – Pınar Başı

•43-1: Konya Havalimanı - Pınar Başı, Sarıcalar Çaltı

•43-2: Konya Havalimanı – Pınar Başı, Huzur Bahçeleri

•44-0: Konya Havalimanı – 2. Organize Kayacık

•44-1: Konya Havalimanı – 2. Organize Kayacık

•44-4: Konya Havalimanı – Kayacık 2. Organize – 3. Organize

•44-5: Konya Havalimanı – Kayacık 3. Organize – 2. Organize

•44-6: Konya Havalimanı – 2. Organize Kayacık - Bahçe

•44-7: Konya Havalimanı – 2. Organize Kayacık - Tömek

•44-8: Konya Havalimanı – Kayacık Tömek, 2. Organize

•44-9: Konya Havalimanı – Bosna Kayacık – 2. Organize

•103-0: Konya Havalimanı – Fetih Caddesi Aykent 2. Organize

Oldukça geniş bir rota ağına sahip olan ATUS otobüsleri, kart sistemi ile ücret tahsili yapmaktadır.

Havaş

Konya Havalimanı ile şehrin merkezi noktaları arasında havaş otobüsleri seferler yapmaktadır. Havalimanı yolcuları için pratik ve konforlu bir yol olan havaşlar, oldukça sık tercih edilirler. Havaşlar ile havalimanı ve şehir merkezi arasındaki yolculuk süresi yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Havaşlar, yalnızca havalimanı yolcularına özel bir yolculuk seçeneği olduğu için konforlu bulunmaktadır. Ayrıca havaş, ekonomik yolculuk alternatifleri arasında kendisine yer bulur.

Havalimanına giderken de, alandan dönerken de havaşları tercih edebilirsiniz. Havaşların, Konya içinde takip ettikleri güzergah ise şu şekildedir:

•şehir merkezi

•Anıt Meydanı

•Fuar

•Zafer

•Alaaddin

•Sille kavşağı

•Kule Site

•Aydınlık Evler

•Konya Şehirler Arası Terminali

•Konya Havalimanı

Havaşların izlediği rotalar, sizin gideceğiniz noktaların yakınlarında ise makul fiyatlı bu seçenek sizin için ideal olabilir.

Taksi

Konya Havalimanı da diğer havaalanlarında olduğu gibi taksilerin gün boyunca bekleyeceği duraklara sahiptir. Alan içinde 24 saat yolcularını bekleyen taksi sürücüleri, yolcuların hızlı bir şekilde alandan ayrılmalarını sağlarlar. Bu yönü ile yolcuların pratik bulduğu taksiler, dilediğiniz her yere gidebilme özgürlüğü sunarlar. Saat kaç olursa olsun, taksiler hizmete hazırdır. Ayrıca havalimanı ulaşımı için Konya şehir merkezinde de taksileri kolayca bulmanız mümkün olacaktır.

Taksiler, yolun uzaklığına bağlı olarak değişen ücret tarifeleri ile kimi zaman maliyetli bulunabilirler. Ama taksilerin, konfor ve rahatlık sunmaları onları havalimanı ulaşımının en temel araçları arasına sokmuştur. Özellikle ağır bagajları olan yolcuların, ilk tercihleri taksiler olmaktadır. Toplu taşıma araçlarını rahatsız bulanlardansanız, taksiler size aradığınız konforu sunabilir.

Taksi ulaşımını ayrıcalıklı kılan bir diğer etmen de adres arama zorunluluğunuzun olmamasıdır. Şehri iyi bilen taksi sürücüleri, yolcularını en hızlı şekilde gidecekleri adrese taşırlar.

Transfer

Havalimanı içinde ve çevresinde hizmet sunan transfer aracı şirketleri, yolcularını alana geliş saatlerinde olabilecek en dakik şekilde karşılayıp, hızla alandan ayrılırlar. Şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya, tamamen size özel oluşturulmuş bir rota üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Transfer araçları, müşterilerin memnuniyetini kazanmak için son derece özenle tasarlanmış ve yolculuk sırasında ihtiyaç duyulacak tüm gereksinimler belirlenmiştir. Bu nedenle yolcular konforlu ve kaliteli bir ulaşım hizmeti almış olurlar.

Transfer araçlarının sürücülerinin güler yüzlü hizmet anlayışları ile devam edecek olan yolculuk boyunca güvenli bir araçta seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Transfer araçlarından yalnız başınıza faydalanabileceğiniz gibi, birlikte seyahat ettiğiniz aileniz ya da arkadaşlarınız varsa bu hizmeti onlar ile de paylaşabilirsiniz. Gideceğiniz yerin konumunu bilmenize gerek kalmadan, deneyimli transfer aracı sürücüsü tarafından gideceğiniz yere aktarımınız sağlanacaktır.

Transfer hizmeti, taksi yolculuğuna benzer bir seçenek olmasına rağmen daha ayrıcalıklı ve lüks bir ulaşım yoludur. Tüm bu nedenlerden dolayı daha maliyetli ve pahalı bir tercih olabilir. Ulaşım bütçeniz, transfer araçları için yeterli ise sizin için cazip bir seçenek olabilir. Hatta ulaşım masrafını beraber yolculuk ettiğiniz yakınlarınız ile bölüşerek, makul bir yolculuk fırsatı yakalayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolu keyif ile geçirmenin en ideal yollarından biri de araç kiralama seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Havalimanı içindeki, araç kiralama firmalarına ait kontuarlara giderek, işlemler hakkında detaylı bilgi alabilir ve firmaların filolarına göz atabilirsiniz.

Araç kiralama firmaları; müşterilerinin isteklerine bağlı kalarak oluşturdukları filolarında, her ihtiyaca cevap verecek modelleri bulundurmaya özen gösterirler. Kalabalık aileler için de yalnız yolcular için de araç seçenekleri bulmak mümkün. Ayrıca şehirde daha rahat ve konforlu bir gezinti yapmanızı sağlayacak olan kiralık araçlar, düzenli bakımları yapılmış ve kaliteli donanımlara sahip taşıtlar arasından seçilirler.

Kiralık araç firmalarını, alan içinde bulabileceğiniz gibi yolculuktan önce internet üzerinden de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Esnek fiyatlı bir seçenek olan araç kiralama, süreye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Şehirde gezmeyi düşünüyor ve araç ücretleri için bütçeniz varsa, araç kiralayarak en özgür yolculuk biçimine sahip olabilirsiniz. Konya, büyük bir şehir olduğu için kendi kullandığınız araç ile tüm şehri rahatlık ile gezebilirsiniz.

Konya
15 Haz Cmt, Güneşli
21,06°
Paz
19,49°
Pzt
22,07°
Sal
23,12°
Çrş
23,08°
Prş
23,75°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery