Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir

Eskişehir

Sosyal yaşamı, zengin kültür ile popüler tatil duraklarından bir olan Eskişehir, yıllık ortalama 2 milyon turisti şehrinde konuk etmektedir. Şehrin sahip olduğu doğası, antik mirası ve modern mimarisi ile modern kent olarak bilinen Eskişehir, öğrenci kenti olarak anılmaktadır. 889 bin 369 kişilik nüfusuyla her geçen gün gelişen Eskişehir, gelişmiş ulaşım ağlarıyla da ziyaretçilerine kolaylıklar sağlamaktadır. İç Anadolu bölgesinin en kendine özgün şehri olan Eskişehir’de bir kültür gezisi yaparak, şehrin güzelliklerini görmek için kampanyalı fiyatlar sunan bilet.net sitesinden en ucuz Eskişehir uçak bileti araması yaparak, arama sonuçlarından size en uygun olan uçak biletini hızlı işlem kolaylığı ile anında satın alabilirsiniz.

Eskişehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yenilikçi görüntüsü ile ülkede örnek şehirlerden biri olan Eskişehir, sahip olduğu öğrenci sayısı ve üniversiteleri ile ‘’eğitim şehri, öğrenci şehri’’ olarak adlandırılmaktadır. Pek çok büyük şehre yakınlığı ve ortak geçiş noktasından olması sebebiyle köprü görevi gören Eskişehir ile uluslararası olarak düzenlediği kültür ve sanat festivalleri ile tanınmaktadır.

Eskişehir'de Konaklama İmkânları

Popüler tatil destinasyon noktalarından biri olan Eskişehir, ziyaretçilerine konaklama için farklı otellerde kalma fırsatları sunmaktadır. Ziyaretçilerin her zevkine ve bütçesine uygun olarak seçim yapabileceği oteller; Odunpazarı, Tepebaşı, Bağlar ve şehir merkezi konumlarından yer almakta olup, ziyaretçilerin kent merkezindeki her noktaya kolaylıkla gidebilmeleri için oldukça merkezi bir mekânda bulunmaktadırlar. Şehri ziyarete gelen konukların tercihleri arasında; Ramada Plaza by Wyndham Eskişehir, Arwan Premium Residence Otel, The Merlot Hotel Eskişehir, Nova Vusto Deluxe&Suites Hotel, Park Dedeman Otel Eskişehir. Bir hafta sonu kaçamağı yaparak, eğlence ve kültür merkezi Eskişehir’de iş stresinizden uzaklaşmak için Eskişehir uçak bileti fiyatları kategorilerinden birini tercih ederek, satın alma işleminizi tamamlayıp, ardından yukarıdaki otellerden seçiminiz doğrultusunda odanızı rezerve edebilirsiniz.

Eskişehir’in Yöresel Yemekleri

Modern şehir olarak bilinen Eskişehir, diğer özelliklerinin yanı sıra yöresel lezzetleri ile de oldukça popülerdir. Tatar, Kırım ve Balkan yemek kültüründen harmanlanarak şehre özgü olmuş pek çok yemek çeşidi Eskişehir mutfağında bulunmaktadır. Pek çok şehre oranla oldukça dinamik bir yağıya sahip olan Eskişehir’de yemek çeşitlerinin özellikleri bu yapıya uygun olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu lezzetlerin arasında her öğünde yenilebilen Çiğbörek, Göbete(Tatar Böreği), Tabak Börek, Bamya Çorbası, Balaban Köfte, Sorba Çorbası, Kıygağa, Tavşan güveci, Yufkalı Büryan, Cevizli Haşhaşlı Ekmek, Kavurma Börek, Haşhaşlı Dolma, Abısta, Acı Gıcı, Kalem Dolması, Ağzı Açık, Nohutlu Mantı, Pasa, Harşıl, Bıt Bıt Çorbası, Pırpılçıka, Met Helvası, Leblebi Kurabiyesi, Haşhaşlı Lokum yer almaktadır.

Lezzetleri ile ziyaretçilerine enfes tatlar sunan Eskişehir’de yemekleri usulüne uygun olarak yapan yerlerden; Papağan Çiğbörek, Kırım Tatar Gurme Restoran, Abdüsselam Balaban Kebap Salonu, Ayten Usta Gurme Restoran, Kör Kâmil Restoran’da bu yemeklerin tadına bakarak hikayelerini yerinde dinlemek için en uygun Eskişehir uçak bileti seçenekleri içinden tercihlerine göre bir firma seçip satın alma işleminizin ardından uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Eskişehir'de Turistik Yerler

Arkeolojik dokularıyla Türkiye’nin en gözde kültür kenti olarak tanınan Eskişehir’de ziyaretçilerin, tatil süreleri boyunca gezmeye doyamayacağı kadar saymakla bitmeyen mekanlar yer almaktadır. Çok eski zamanlardan beri farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Eskişehir, sahip olduğu tüm tarihsel anıtları ile şehrin hikayesini gözler önüne sermektedir. Bu tarihsel dokular arasında; Şehrin tarihi mimarisini yansıtan Tarihi Odunpazarı Evleri, Savaş yıllarından kalma eserlerin sergilendiği Kurtuluş Müzesi, Eti Şehir ve Göç Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Talipoğlu Daktilo Müzesi, Eskişehir Havacılık Müzesi, Zaimağa Konağı…

Şehrin maneviyatını, ünlü pek çok el işi ürünlerini ziyaretçilere sunan; Şeyh Edebali Türbesi, Arasta Çarşısı, Şelale Park, Kurşunlu Cami, Sazova Bilim ve Sanat Kültür Parkı. Eskişehir dinamik yapısıyla ülkede sayılı şehirlerden biri olması gezilecek mekanların dinamikliğini ziyaretçilerine yansıtmaktadır. Bu mekanlar arasında; Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi, Balıkdamı Kuş Cenneti, Eskişehir Kent Park, Odunpazarı, Doktorlar Caddesi, Haller Gençlik Merkezi, Gürlayık Şelalesi, Atılahan El Sanatları Müzesi.

Eskişehir'de Ulaşım İmkanları

Şehir içi ulaşımı en kolay olan şehirlerinden biri olan Eskişehir, oldukça konforlu bir ulaşım fırsatını ziyaretçilerine sunmaktadır. Oldukça gelişmiş bir şehir olmasına rağmen trafik sorununun olmadığı kentte ulaşımda; halk otobüsleri, belediye otobüsleri, minibüsler, dolmuşlar, yolcu servisleri, taksileri, tramvay ve servisler kullanılmaktadır. Özel taşımacılık yapan araçlar hariç tüm toplu aşıma araçlarında ESKART kullanılmaktadır.

Otobüs

Eskişehir Havalimanı'na gitmek için en uygun fiyatlı ulaşım araçları arasında ilk sırada yer alan otobüsler, Eskişehir Belediyesi tarafından ziyaretçilere sunulmaktadır. Belediye otobüsleri günün belirli saatlerinde sefer yaparak, özel günlerde ek sefer hizmetini de ziyaretçilere vermektedir. Havalimanına sefer düzenleyen belediye otobüslerinin çalışma saatleri ve güzergâh geçiş noktaları bu şekildedir;

 • 4 numaralı belediye otobüs hattı; pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 07:20 ile 20:00 saatleri arasında,
 • 8 numaralı belediye otobüs hattı; haftanın her günü 06:50 ile 21:00 saatleri arasında,
 • 26 numaralı belediye otobüs hattı; haftanın her günü 06:10 ile 23:00 saatleri arasında,
 • 29 numaralı belediye otobüs hattı; pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 07:00, 21:30 ve 23:00 saatlerinde,
 • 55 S numaralı belediye otobüs hattı; pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 07:00 ile 18:00 saatleri arasında,
 • 63 K numaralı belediye otobüs hattı pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 06:10 ile 23:00 saatleri arasında sefer yapmaktadır.
 • 4 numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Köprübaşı, Köprübaşı Caddesi, Cengiz Topel 24. Cadde, Cengiz Topel 56. Cadde, Eskişehir Üniversite Bulvarı, Seylap 12.  Cadde, Seylap 10. Cadde, Gaffar Okkan Caddesi 2, Gaffar Okkan Caddesi 10, Gaffar Okkan caddesi, Akkaya Sokak, İlahiyat Cami, Mühendislik Durağı, Mimarlık Durağı, Şeref Sokak, İki Eylül İlk Durak, Havacılık Kurumu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 8 numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Odunpazarı, Odunpazarı Mevki, Odunpazarı Kavşağı, Yunus Emre Caddesi, Hasan Polat caddesi, Kırım Caddesi, Gazi Yakup Satar Caddesi, Sivrihisar 1. Cadde, Sakarya 1. Cadde, Sakarya 2. Cadde, Prof. Dr. Orhan Oğuz Caddesi, Eğitimciler Caddesi, Yeşil Meydan Caddesi, Esentepe Mahallesi, Ali Rıza Efendi caddesi, İstiklal caddesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi iki eylül Kampüsü Durağı, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 26 numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Şahin Caddesi, Doğruer Sokak, Ayşen Sokak, Damar Sokak, Yurdagül Sokak, Şahin Caddesi 2, Çolak Sokak, Göçen Sokak, Selcan Sokak, Denizhan Sokak, Ahmet Rasim Caddesi, Kanalboyu Sokak, Sigortacılar Caddesi, Ertuğrul Gazi caddesi, Çilem Caddesi, Gülçimen Sokak, Yalçıner Sokak, Bahadır Caddesi, Çilem Caddesi 9, Basın Şehitleri Caddesi 2, Basın Şehitleri caddesi 2, Porsuk Bulvarı, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi 2, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Atatürk Bulvarı 2, Atatürk Bulvarı 1, Atatürk Bulvarı Karşısı, Gençlik Bulvarı meydanı, Gençlik Bulvarı, Gençlik Bulvarı Kredi Yurtlar Kurumu Merkezi, Gençlik Bulvarı KYK Yurtları, Piri Reis Caddesi, Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Durağı, Tepebaşı, Tepebaşı Mevki, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 29 numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Şahin Caddesi, Doğruer Sokak, Ayşen So0kak, Damar Sokak, Yurdagül Sokak, Şahin caddesi, Çolak Caddesi, Göçen Sokak, Selcan Sokak, Denizhan Sokak, Ahmet Rasim caddesi, Kanal Boyu Sokak, sigortacılar Caddesi, Ertuğrul Gazi Caddesi, Gülçimen Sokak, Yalçıner Sokak, Bahadır Caddesi, Çilem Caddesi, Basın Şehitleri Caddesi 277. Durak, Basın Şehitleri Caddesi 253. Durak, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Atatürk Bulvarı, Tepebaşı, Tepebaşı Mevki, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 55 S numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Jandarma Er. Mehmet Alp Caddesi 5, Jandarma Er. Mehmet Alp Caddesi 4, Jandarma Er. Mehmet Alp Caddesi, Gençlik Bulvarı 5. Etap, Gençlik Bulvarı Önü, Osmangazi üniversitesi Nizamiye Arkası, Ulusal Egemenlik Bulvarı, Kütahya Yolu, Eti Caddesi, Seylap 12. Cadde, Seylap26. Cadde, Seylap 60. Cadde, Gaffar Okan Caddesi 2, Gaffar Okan Caddesi 10, Gaffar Okan Caddesi, Gazi Yakup Satar Caddesi, Akkaya Sokak, İlahiyat Cami Durağı, Mühendislik Durağı, Mimarlık Fakültesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Durağı, Havacılık Kurumu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 63 K  numaralı Belediye otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Bamsi Sokak 1, Bmasi Sokak 2, Bamsi Sokak 3, Bamsi Sokak 5, Nevruz Caddesi, Neslişah Sokak, İlker Sokak, Kürşat Bey Sokak, Nilüfer Caddesi Kavşağı, Nilüfer Caddesi, Özlem Bulvarı, Tillia City AVM Durağı, Kartopu Caddesi 2, Kartopu Caddesi 1, Mustafa Özel Bulvarı, Gençlik Bulvarı önü, Gençlik Bulvarı Kavşağı, Gençlik Bulvarı Kredi Yurtlar Kurumu Merkezi, Gençlik Bulvarı KYK Yurtları, Atatürk Bulvarı 4, Atatürk Bulvarı, Eskişehir Öğretmen Evi, Alaeddin Caddesi, İki eylül Caddesi, Yunus Emre caddesi, Eski Otogar Durağı, Gazi Yakup Satar Caddesi 1, Gazi Yakup Satar Caddesi 2, Gazi Yakup Satar Caddesi 3, Akkaya Sokak, İlahiyat Cami Arkası, Mühendislik Durağı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Durağı, Havacılık Kurumu,  Havalimanı Yolu, Havalimanı.

Servis

Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular için havalimanına ulaşımda bir seçenek olan HavaTur servisleri, havalimanı noktasına yolcu taşımacılığı yapmaktadır. HavaTur servisleri havalimanında yapılacak olan uçuşların saatlerine uygun olarak seferler düzenleyip, yolcuları belirli merkezi noktalardan almaktadır. HavaTur ulaşım bedeli sabit fiyat garantisi ile her durak alım noktasında aynı ücret alınmaktadır.

HavaTur servisinin yolcu alımı yaptığı noktalar; Çankaya, Odunpazarı, Belediye Önü, Sümer, Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Kumlubel, Sakintepe, Osmangazi, Üniveriste Bulvarı, Gençlik Bulvarı, Vadişehir, Karacaşehir, Fevzi Çakmak, Yenikent, Sazova Meydanı, Eskişehir Şehir Hastanesi, Üniversite evleri, Sakintepe, Batıkent, Gülpınar, Turgutlar, Keskin, Emek Mahallesi, 75. Yıl, Tren Garı, SSK, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Çukurhisar, Üç Saray.

Taksi

Havalimanına ulaşımda ticari taksileri kullanarak oldukça konforlu bir alanda yolculuk yapma imkanı bulabilirsiniz. Ticari taksiler Eskişehir’de, tekli ve paylaşımlı olmak üzere iki farklı özelliktedir. Tekli taksiler şehir merkezine 6 kilometre uzaklık yer alan havalimanına yolcuları ortalama olarak 15 dakikada götürmektedir. Tekli taksiler, sadece yolcunun bindiği duraktan havalimanı noktasına hareket etmektedir. Paylaşımlı taksiler ise belirli noktalardan geçiş sağlayarak yolcu toplama işleminin ardından havalimanına gitmekte. Taksilerin ücretleri yolcunuzun yapıldığı zamana ve taksinin sizi aldığı bölgenin uzaklığına göre değişim göstermektedir.

Minibüs

Şehrin pek çok noktasından Eskişehir Havalimanı'na yolcu taşımacılığı yapan bir diğer araçlardan minibüsler şehir içi ve ilçelerden yolcuları almaktadır.

Şehir içi havalimanı yolcu taşımacılığı yapan otobüsler haftanın her günün hizmet vererek bu güzergâh duraklarından yolcu almaktadır;

 • 2 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Nevruz Caddesi, Nevruz Caddesi 2. Kavşak, Adalet caddesi, Kartopu Caddesi, Beğeni Sokak, Uluçam 19. Sokak, Uluçam Sokak, Dilmen Sokak, Piri Reis Caddesi, Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Sinan Alaağaç Caddesi, Şehit Yüzbaşı Teğmen Güngör Caddesi, Atatürk Bulvarı, İki Eylül Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Eski Otogar, Hasan Polatkan Bulvarı, Gazi Yakup Satar Caddesi, Gaffar Okan Caddesi, Seylap caddesi, Eti caddesi, Rektörlük, Tepebaşı, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü, Havacılık Kurumu, Havalimanı yolu, Havalimanı.
 • 6 K numaralı minibüs hattı güzergah geçiş noktaları; Ayişanlar Sokak, Sinan Alaağaç Caddesi, Münir Güney Sokak, Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Piri Reis Caddesi, Gençlik Bulvarı, Gençlik Bulvarı Kredi Yurtlar Kurumu Merkezi, Gençlik Bulvarı KYK Yurtları, Ulusal Egemenlik Bulvarı, Kütahya Yolu, Çevre Yolu, İlahiyat cami, Eskişehir Teknik üniversitesi Mühendislik Durağı, Eskişehir Teknik Üniversite Mimarlık Fakültesi, Eskişehir Teknik üniversitesi Hazırlık Fakültesi, Havacılık Kurumu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 9 K numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Erenköy, Dereyalak, Aşağı Kuz Fındık Kavşağı, Kümbet Yeniköy, Kütahya Yolu Ulubatlı caddesi, Ulusal Egemenlik Bulvarı, birlik Caddesi, Kıraç Sokak, Çilem Caddesi, Basın şehitleri, caddesi, Vali Ali Fuat Bilen Bulvarı, Atatürk Bulvarı, İki Eylül Caddesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü, havacılık Kurumu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.
 • 11 numaralı minibüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Kıymetli Sokak, Kuruluş Sokak, Evliyagil Sokak, Çamlıyayla Sokak, Atatürk Bulvarı, Odunpazarı, Odunpazarı Mevki, Yunus Emre Caddesi, Sivrihisar 1. Cadde, Seylap Caddesi, Üniversite Bulvarı, Çevre Yolu, İstiklal Caddesi, Ulu Zafer Caddesi, Marmaralı Sokak, Bilgeç Caddesi, Seyit Ali Sokak, El Bir Sokak, Çetinöz Sokak, Sınır Boyu Sokak, Şehit Halit  İlbay Caddesi, Yeşiltepe Mahallesi, tepebaşı Yolu, Tepebaşı, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül kampüsü, Havacılık Kurumu, Havalimanı Yolu, Havalimanı.

Minibüsler; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Odunpazarı ilçelerinden de sadece hafta içi günleri havalimanına seferler düzenlemektedir.

Yolcu Servisi

Ulaşımda her zaman rahatlığı ön planda tutanlar için alternatif seçenekler arasında yer alan yolcu servisleri, Eskişehir’de ziyaretçilerin havalimanına geçişleri için hizmet vermektedir. Yolcu servisi hizmeti veren ESTUR firması haftanın her günü farklı zaman dilimlerinde her seferinde 23 yolcu ile hareket etmektedir. ESTUR yolcu servislerine bilet almak için uygulama üzerinden işlem yapabilirsiniz.

ESTUR yolcu servisinin yolcu aldığı noktalar; Üniversite Bulvarı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Gençlik Bulvarı, Gençlik Bulvarı KYK Yurtları, Eskişehir Belediyesi, AVM, Otogar, Eski Otogar, Meydan, Atatürk Bulvarı, Tepebaşı, Çilem Kavşağı, Adliye Sarayı, Valilik Önü, Öğretmen Evi, Liseler Kavşağı, Porsuk Caddesi, Hasan Polat Caddesi, İşler Mevki.

Tramvay

Havalimanı geçişlerde aktarma olarak kullanabileceğiniz toplu taşıma araçlarından bir olan tramvaylar oldukça pratik ve konforlu yolculuk deneyimini yolcularına sunmaktadır. Otobüslerin güzergâh noktası dışında kalan noktalardan tramvaylara binerek otobüs duraklarından geçtiği bir noktada inip otobüs aktarması ile havalimanına çok kısa bir sürede geçiş sağlayabilirsiniz. Tramvaylar sabah saat 06:30 saatinden gece saat 01:00 saatine kadar hizmet vermektedir.

Tramvayların yolcu durakları; Otogar, Borsa, Yunus Kent, Eskişehir Devlet Hastanesi, Gök Meydan, Alaönü, Atatürk Lisesi, Eskişehir Belediyesi, Stadyum, Vişnelik, Atatürk Bulvarı, Göztepe, Büyükdere, Porsuk, Eskişehir Osmangazi, Üniversitesi, Çarşı, Opera, Kumlubel, Çankaya, Sigorta Kavşağı, Eskişehir Şehir Hastanesi, 75. Yıl, Batıkent, Ertaş, Yeni Doğan, Tarih Bulvarı, Yaşar Kemal, Sultan Dere, Arıcılar, 19 Mayıs.

Paz
14,65°
Pzt
16,41°
Eskişehir
18 Haz Sal, Güneşli
16,43°
Çrş
17,54°
Prş
19,14°
Cum
16,47°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery