Erzincan Uçak Bileti

Erzincan

Erzincan Varışlı Uçuşlar
Şanlıurfa - Erzincan Uçak Bileti
19 Haziran 2024
4449,51başlayan fiyatlar
Erzincan

Doğunun mistik atmosferinde; özgün kültürü, tarihi ve tabiatı ile çevrili Erzincan, gezginler tarafından beğenilen kentler arasındadır. Kentin ekonomisi tarım ve hayvanlık üzerinden sağlanmaktadır. Ticaret ve sanayinin de geliştiği ilde, halk genel olarak tarım ve hayvancılık üzerinden geçinmektedir. 1992 senesinde Erzincan ve çevresinde büyük bir deprem meydana gelmiştir. Erzincan, bu yıkıcı depreme rağmen gelişmeye devam etmiştir. Düzenli bir şehir yapısına sahip Erzincan’da yaşam huzurlu ve sakindir. Kalabalık olmayan nüfusu ile sakin bir tatil için tercih edilen noktalardandır. Çok sayıda turiste ev sahipliği yapmakta olan Erzincan, genellikle yerli turistlerin doğu ekspres turlarında önemli gezi adreslerindendir. Özellikle doğası, uygun alışveriş durakları ile öne çıkan Erzincan, gezilmeye değer kentler arasındadır. Genel olarak ilkbaharda gezmek için ideal olan Erzincan, yemyeşil doğası ve temiz havası ile doğa gezileri için idealdir. Semaver, biblo, duvar kâğıdı ve vazo gibi süs eşyalarında ince işlemeleri ile öne çıkmaktadır. El bakırcılığı konusunda önde olan kentten özgün hediyelerle ayrılmak için alınabilecek parçalardır. Özellikle halı dokumacılığında da harika eserler ortaya çıkarmaya devam eden yerli halk, eşsiz sanat eserleri sunmaktadır. Kente kolayca erişim sağlayabileceğiniz merkeze 15 dakika mesafede bulunan Erzincan Havalimanı'nı kullanabilirsiniz. İç hat seferleri oldukça yaygın olan Erzincan’da, En ucuz Erzincan uçak bileti satın alabilmek için ufak stratejiler uygulayabilirsiniz. İlkbahar aylarında yoğun talep olmasından dolayı, yaz aylarının sonlarına doğru biletinizi daha uygun fiyatlara bilet.net üzerinden alabilirsiniz.

Erzincan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kent, binlerce yıllık tarihi içerisinde Urartular, Hititler ve Romalıların himayesi altına girmiştir. Osmanlı ve Selçuklu tarafından yönetildiği zamanlarda da çeşitli eserler inşa edilmiştir. Ve çoğu eser tüm ihtişamı ile günümüze kadar gelmiştir. Erzincan, kültürel ve tarihi geçmişi ile Doğu Anadolu’da yer alan önemli kentler arasındadır. Karasal iklimin hâkim olduğu kentte, maki ve çam ağaçları yaygındır. Merkez ve çevre illerde önemli birçok tarihi eser bulabilirsiniz. Tarihi gezilerden, kültürel gezilere varıncaya kadar birçok alternatif bulabileceğiniz Erzincan’da macera sporları için de zemin bulunmaktadır. Dünya üzerindeki en büyük kanyonlardan birisi olan Karanlık Kanyon içerisinde, macera filmlerini aratmayan yüksek sarp kayalılar bulunmaktadır. Yine sağlık turizminde de öne çıkan isimlerden olan Erzincan, sıcak su kaplıcaları ile birçok turisti ağırlamaktadır. Daha çok günübirlik tercih edilen Ekşisu Kaplıcalarına genel olarak mide ve solunum yolu ile ilgili problemi olan kişiler gitmektedir. Harika doğası ile ayrılmış olan piknik alanında da güzel vakit geçirebilirsiniz.

Karasal iklim özelliğine sahip Erzincan yüzey şekilleri, ovaları ve dağlarla çevrili olmasından dolayı yer yer değişik karakterli iklimlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Erzincan’ın Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ ve Malatya dışındaki diğer tüm illerden daha ılıman bir iklimi vardır.

Erzincan'da Konaklama İmkanları

Doğu Anadolu’da birçok medeniyetin kültürü etkisinde kalmış ve sahip olduğu coğrafi konumu sebebi ile üzerinde çok fazla mimari eser inşa edilmiş Erzincan, zamanında işlek olan İpek Yolu üzerinde yer alan önemli bir şehirdir. Özellikle civar kentlerle olan bağlantısından ötürü de oldukça kritik bir geçiş noktasında olan şehri, yerli yabancı birçok turist ziyaret etmektedir. Konaklama konusunda her bütçeye uygun hizmet çeşitleri ile yılın dört mevsimi hizmet vermektedir. Çeşitli tercihlere yönelik farklı otel seçenekleri ile Erzincan’da dilerseniz lüks otellerde dilerseniz butik otellerde konaklama imkânı bulabilirsiniz. İş gezilerinde de oteller, gerekli materyaller sağlayarak kaliteli bir hizmet sunmaktadırlar. Erzincan’da lüks ve geniş bir hizmet yelpazesi talep ettiğiniz bir gezide en ideal otel Grand Alemdar Otel’dir. Yine iyi bir hizmet kalitesi ile kalan ziyaretçilerinden tam not alan Halitpaşa Caddesi’ndeki Grand Simay Hotel de lüks otel seçenekleriniz arasında yer alabilir. Merkezde yer alan Eriza Hotel de butik otel severeler tarafından çokça tercih edilmektedir. Uygun fiyatları ile konaklamak isteyeceğiniz diğer otelleri ise şu şekilde sıralayabiliriz; Moonlight Apart Otel, Hotel Berlin, Er Şat Home Suit Otel. Düşük bütçeli bir tatil planladığınızda konaklama ve bilet fiyatlarının da uygun aralıklarda olması için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. En uygun Erzincan uçak bileti için bilet.net üzerinden bilet fiyatlarını inceleyebilir ve bayram ya da tatil tarihlerinin olmadığı kış aylarında, düşen bilet fiyatları ile beraber biletinizi alabilirsiniz.

Erzincan’ın Yöresel Yemekleri

Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Erzincan, çok gelişmiş bir mutfak kültürüne sahiptir. En bilinen özgün ürünleri ise; çökelek piyazı, Kemah Tiridi, Erzincan çorbası, keşkek, Erzincan döneri ve herkes tarafından sevilen meşhur lokumudur. Erzincan tulum peyniri Türkiye’nin birçok şehrinde tüketilen popüler ürünlerden birisidir. Erzincan Tarihi Bakırcılar Çarşısı civarında bulabileceğiniz yine özgün yöresel lezzetler arasında yer alan Kemah cevizi, Karakovan balı ve Erzincan leblebisini denemek isteyebilirsiniz. Sadece Erzincan’da bulabileceğiniz bu ürünleri sevdiklerinize hediyelik olarak da götürebilirsiniz. Erzincan mutfağının iskeletini hamur işleri oluşturmaktadır. Et yemeklerinin ve hamur işlerinin ağırlıkta olduğu Erzincan mutfağında en bilinen hamur işi ketedir. Ayrıca kesme çorbası, gah yahnisi, Erzincan köftesi ve gasefe de yöresel lezzetler arasında öne çıkanlardandır. Meşhur tatlısı gasefe; tereyağı, kayısı ve şekerden oluşan malzemeleri ile inanılmaz derecede şirin bir tatlıdır. Harika manzarası ile Girlevik Şelalesi de yerli halk ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilen mekanlar arasındadır. Et ve tavuk ızgara yiyebileceğiniz restoranda özellikle alabalık önerilmektedir.

Erzincan'da Turistik Yerler

İpek yolunda yer aldığından dolayı oldukça gelişmiş olan kültürel zenginliğine ek olarak, eşsiz tabiatı ile ilgi çeken kentlerden olan Erzincan’da gezebileceğiniz çok fazla mekân bulunmaktadır. Selçuklu mimarisinin önde gelen eserlerinden olan Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır. Şehrin simgesi haline gelmiş olan Erzincan kalesi, Türk mimarisinin önemli eserlerindendir. Dini açıdan da çok fazla mimari eser barındıran kentte Gülabibey Cami, Abrenk Kilisesi ve Hıdır Abdal Türbesi değerli eserler arasında yer almaktadır. Kentin tarihi belleği olan Erzincan Müzesi'de tarih severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir. Eski dokuma halılar, silahlar, çeşitli dönemden kalma paralar ve fosillere rastlayabileceğiniz Erzincan Arkeoloji Müzesi, incelemek isteyeceğiniz ilgi çekici müzelerden birisidir. Kentin doğası hakkında fikir edinmek için Karanlık Kanyon, Girlevik Şelalesi ve Köroğlu Mağarası ideal mekanlardandır. Eşsiz tabiatı ile ilgi çeken bu noktalardaki mesire alanlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Erzincan'da Ulaşım İmkanları

Erzincan’a ulaşmak için birçok ulaşım yöntemi bulunmaktadır. Tren, kara ve hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. En hızlı ve pratik bir yöntem olan ulaşım yolunu tercih edebilirsiniz. Erzincan uçak bileti fiyatları ile ilgi avantaj elde edebilmek için bilet fiyatlarını belirli kampanya zamanlarında takip edebilirsiniz. Kent içindeki ulaşımda ise genellikle halk otobüsleri kullanılmaktadır. Belediye otobüslerinde ise Cankart isimli kent kartlar kullanılmaktadır. Kartlar öğrenciler için çok uygun fiyatlara çıkarılmaktadır. Kentin belirli noktalarında kart doldurma işlemini çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kullanımı çok kolay ve sistematik olan bu kartlarla belediye otobüslerine rahatlıkla binebilirsiniz. Ayrıca sefer saatleri düzensiz olmakla beraber minibüs ve dolmuşlar da kent içinde ulaşımı sağlamak için kullanılan yöntemler arasındadır. Şehir içinde taksi kullanımı yerli halk tarafından çok yaygın olmamakla birlikte her ilçede çok rahatlıkla taksilere erişebilirsiniz.

Erzincan
15 Haz Cmt, Bulutlu
20,46°
Paz
17,51°
Pzt
19,9°
Sal
17,22°
Çrş
19,8°
Prş
23,44°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery