Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale

Çanakkale

Türkiye’nin tarihsel açıdan en önemli kentlerinden biri olan Çanakkale, özellikle Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadele ile akıllarda yer etmektedir. Tarih boyunca sayısız savaş gören Çanakkale, birçok farklı uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Yunan mitolojisinde de önemli efsanelerde yer edinen kentin tarihinin yanında doğası da ilgi uyandırıcıdır. Eşsiz doğası nedeniyle ilkbahar mevsiminden itibaren çokça yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan kentin içerisinde arkeolojik anlamda önemli birçok yapı mevcuttur. Turistler açısından bu arkeolojik yapılar oldukça ilgi çekicidir ve her yıl on binlerce turist bu yapıları görmek ve gezmek için Çanakkale’yi ziyaret etmektedirler. Yaşam açısından son derece rahat bir şehir olan kentte, öğrenci nüfusu da oldukça fazladır. Her yıl birçok sanatsal festival ve etkinliklere de ev sahipliği yapan kent, bu açıdan da son derece işlevsel bir şehirdir. Yılın bazı dönemlerinde görülen sanatsal aktivitelerin yanında spor aktiviteleri de kentin aktif dinamiklerini ortaya koymaktadır. Bu bağlamda birçok nedenden ziyaret edilen Çanakkale’yi sizlerde ziyaret edecekseniz; bilet.net üzerinden Çanakkale uçak seferlerini sorgulayarak, kolay bir şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. En ucuz Çanakkale uçak bileti satın almak için bilet.net üzerinden karşılaştırma yaparak bütçenize uyan bileti seçebilirsiniz.

Uçak biletini satın alırken planladığınız tarih ve saatleri baz alarak, kendiniz için olabilecek en uygun bileti satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda birçok havayolu firması arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Çanakkale uçak bileti fiyatlarında farklılıklar görülebilmektedir. Bu farklılıkları oluşturan temel etmenlerden biri uçuş saati ve mesafedir. Ayrıca uçuşun yapılacağı havalimanının çok işlek olmaması gibi durumlarda da bilet fiyat farkları ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanında firmalar tarafından belirlenen fiyat politikaları da fiyatlandırma farklılıklarını ortaya çıkaran etmenlerdendir.

Çanakkale Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geçmişi oldukça eskilere dayanan Çanakkale, birçok farklı uygarlığın boyunduruğunu yaşamış şehirlerdendir. Bu sebeple kentte tarihsel açıdan birçok önemli eser bulunur. Yunan mitolojisi dahil birçok tarihi olayda yer alan kent, bulunduğu konum açısından da son derece elzemdir. Kentin önemini artıran bir diğer etmen ise burada yapılan arkeolojik kazılardır. Yapılan kazılar neticesinde kent yaşamının 6 bin yıl öncesine Bakır Çağı’na denk düştüğü tespit edilmiştir. Türkiye’nin arkeoloji biliminde önemli bir yere sahip olan Çanakkale, Avrupa ülkelerinin de arkeoloji biliminde yeri oldukça büyüktür. Her yıl Avrupa ülkelerinden sayısız bilim insanı burada yapılan kazıları yerinde görmeye gelmektedirler.

Geçirdiği tarihsel süreçler nedeniyle bir hayli fazla uygarlığın hüküm sürdüğü Çanakkale, kozmopolit şehirlerimizden biridir. Birçok farklı medeniyetten insanın yaşamını sürdürdüğü şehir, bulunduğu konum açısından da göç alan bölgelerin başında gelmektedir. Kentin temel ekonomisi daha çok tarımdan sağlanırken, tarım ile birlikte kentin Türkiye geneline yaydığı birçok ürün mevcuttur. Ayrıca kentin bir diğer önemli aktivitesi ise yüzme yarışlarıdır. Her yıl düzenlenen ve tüm dünyadan profesyonel yüzücülerin katıldığı yüzme yarışları da Çanakkale’de son bulmaktadır. Bu yarış döneminde kentin birçok bölgesinde ciddi yoğunluklar yaşanmakta ve yerli – yabancı turistlerin kente akın ettiği dönemlerdir.

Çanakkale'de Konaklama İmkanları

En uygun Çanakkale uçak bileti işlemlerinden sonra yapılacak bir diğer araştırma ise konaklama ihtiyacının çözülmesidir. Konaklamaya dair önemli olan şey rezervasyon işlemlerinin uçuş öncesi çözüme kavuşturulmuş olmasıdır. Kent içerisinde yapılan aktivite ve etkinlikler nedeniyle bazı dönemlerde yoğun olması sebebiyle konaklama seçeneklerinde azalmalar yaşanabilmektedir. Bu sebeple kente varıldıktan sonra istenilen konaklama ihtiyacının karşılanamaması gibi durumlara karşılık uçuş öncesi rezervasyon işlemlerinin tamamlanması önerilmektedir.

Çanakkale’nin merkezi konaklama açısından en çok tercih edilen alanlardan biri olmakla birlikte, her ilçesinde farklı konaklama imkanları mevcuttur. Bu bağlamda Gökçeada, Ayvacık veya merkezde kalmak arasında konaklamaya dair belirgin farkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Konaklamaya dair seçenekler ve detayları ise şöyledir;

 • Otel: Özellikle kentin merkezinde konaklama açısından önemli olan oteller, birçok farklı bölgede hizmete açıktırlar. Farklı hizmet düzeylerine sahip olan bu oteller arasından tercihinizi yaparak bütçenize en uygun oteli seçebilirsiniz. Ayrıca kent merkezi dışında ilçelerde de otel imkanı mevcuttur. Otellerde her dönem belli yoğunluklar görülmekle birlikte, özellikle ilkbahar aylarından itibaren ciddi nüfus artışları yaşanabilmektedir. Bu nedenle ilkbahar aylarına planlama yapıyorsanız konaklama ihtiyacınızı öncelikler arasına almanızda fayda olacaktır.
 • Motel – Pansiyon: Otel dışında konaklama ihtiyacının çözülebileceği bir diğer seçenek ise motel veya pansiyon seçeneğidir. Kentin merkezinde de yer alan motel ve pansiyonlar daha çok ilçelerde tercih edilebilirdir. Gökçeada ve Ayvacık gibi ilçeler başta olmak üzere birçok Çanakkale ilçesinde çok sayıda motel ve pansiyon seçeneği bulunur. Bu konaklama seçeneği otellere göre daha uygun fiyatlı olduğundan da tercihler arasında yerini almaktadır.
 • Kiralık Ev: Kiralık ev seçeneğinin en çok tercih edildiği illerden biri Çanakkale’dir. Kentin tatil için elverişli olması sebebiyle her yıl buraya on binlerce turist gelmektedir. Bu sebeple kiralık ev seçeneği de kent insanları tarafından turistlere sağlanan konaklama hizmetleri arasına alınmaktadır. Bu bağlamda hem merkezde hem de ilçelerde kiralık ev seçeneği de tercih edilebilirdir. Günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilir olan evler, daha çok aile veya geniş gruplu gezilerde tercih edilen seçeneklerden biridir.
 • Kamp – Çadır: Çanakkale, doğası gereği kamp için uygun bir kenttir. Bahar aylarıyla birlikte kentin birçok bölgesi kamp için tercih edilebilir duruma gelmektedir. Bu sebeple özellikle doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için kamp kurma fikri önem kazanmaktadır. Doğa ile iç içe bir şekilde konaklama ihtiyacını karşılamak isteyenler, kentin bazı bölgelerinde bulunan kamp alanlarını kullanabilmektedirler. Bu kamp alanlarında dilerseniz çadırınızı kurabilir veya dilerseniz çadır kiralayarak buralarda kalabilirsiniz.

Çanakkale'nin Yöresel Yemekleri

Çanakkale uçak bileti fiyatları araştırmasından sonra yapılması gereken bir diğer araştırma ise yeme – içme imkanlarıdır. Bu bağlamda yeme – içme yerlerini bilmek veya Çanakkale’de ne yenileceğini bilmek iyi olabilir. Çanakkale’de her türlü farklı yeme – içme lezzeti bulunmaktadır. Bu yeme – içme yerlerine dair önemli bazı detaylar ise şöyledir;

 • Yöresel lezzetlerin sergilendiği ve hizmete sunulduğu birçok mekan mevcuttur. Bu mekanlarda Çanakkale’ye has yemekler ve içecekler bulunmaktadır.
 • Çanakkale’de büyük markalar tarafından verilen hizmetlerde mevcuttur. Bu bağlamda çok sayıda kafe ve restoran gibi mekanlar Çanakkale’nin merkezi bölgelerinde hizmete açıktır.
 • Yeme – içme ihtiyacını karşılarken eğlenme şansı da bulabilirsiniz. Bu bağlamda akşam saatlerinde yoğun olan eğlence mekanları, yeme – içme ihtiyaçlarını da karşılamaktadırlar.
 • Yeme – içme açısından yeteri kadar mekana sahip olan kentin neredeyse her sokağında farklı lezzetler ile karşılaşmanız olasıdır.

 

Çanakkale'de Turistik Yerler

Çanakkale, Türkiye için en önemli kentlerin başında gelmektedir. Bu önemin nedeni ise tarihsel mekan ve kültürden kaynaklanmaktadır. Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kent, birçok tarihi olayın başlangıç yeri veya önemli bir detayı durumundadır. Bu bağlamda dünya genelinde Çanakkale’ye olan ilgi büyüktür. Her yıl çok sayıda bilim insanı ve tarihe meraklı yerli – yabancı turist bu kenti ziyaret ederek tarihi alanlara akın etmektedirler. Kentin gezilmesi gereken önemli bazı mekanları ise şöyledir;

 • Aynalı Çarşı: Kentin en merak uyandıran yerlerinden biridir. Mutlaka görülmesi gereken tarihi ve kültürel bir yerdir.
 • Truva Atı: Çanakkale’nin dünya genelinde en çok ziyaret edilmesine neden olan yapıların başında gelmektedir.
 • Çanakkale Şehitler Abidesi: Kentin önemini en belirgin şekilde gösteren mekanlardan biridir. Türkiye için dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadelenin anlamı Çanakkale Şehitler Abidesi’nde görülebilir.
 • Troia Antik Kenti: Arkeolojik anlamda dünya çapında önemi bulunan bu alan mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
 • Troya Müzesi: Bu bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan buluntu ve kültlerin sergilendiği müzenin de gezilmesi gerekir.
 • Ayrıca kent içerisinde gezilip görülmesi gereken önemli bazı diğer mekan veya alanlar ise şöyledir; Kordon, Çanakkale Deniz Müzesi, Seramik Müzesi, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı, Tevfikiye Arkeo Köy, Porta Caeli Bağları.

 

Çanakkale'de Ulaşım İmkanları

Ulaşım açısından son derece rahat bir şehir olan Çanakkale, birçok farklı ulaşım seçeneğine sahiptir. Çanakkale Havalimanı ulaşımında farklı seçeneklere sahip olan kentte, ulaşıma dair detaylar ise şöyledir;

Otobüs

Çanakkale Belediyesi tarafından kent içerisinde ulaşım hizmetine dair belediye otobüsleri görevlendirilmiştir. Kent içerisinde oldukça aktif kullanılan bu otobüsler, havalimanı ulaşımında da önemli seçeneklerden biridir. Kentin farklı bölgelerinden havalimanına, havalimanından kentin işlek ve farklı yerlerine otobüs hatlarıyla ulaşabilmek mümkündür. Bu otobüsler için havalimanı içerisinde konumlandırılmış olan duraklardan otobüslere binerek hızlı ve güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz. Öte yandan otobüs seçeneği diğer birçok ulaşım seçeneğine göre daha az maliyetli olmaktadır.

Servis

Çanakkale Havalimanı'nda belli saatler aralığıyla servis imkanı verilmektedir. Bu servisler günün her saatinde hizmet vermekle birlikte, uçuş saatlerine göre de düzenlenmektedirler. Bu sebeple ulaşım açısından yolcunun servisi kaçırma gibi bir durumu söz konusu olmamaktadır. Havalimanı içerisinde özel olarak yerleri ayrılmış bu servisler belli ücretler karşılığında kent merkezinin birkaç bölgesine ulaşımı sağlamaktadırlar.

Taksi

Kent merkezi ile havalimanı ulaşımında en önemli seçeneklerden biri de taksilerdir. Taksi ile yolculuk yapmak hem hızlı hem de konforludur. Bu bağlamda 7/24 hizmet veren taksiler için havalimanı içerisinde peron ayrıcalığı tanınmıştır. Bu peronlarda bulunan taksiler ile kentin istenilen bölgesine yolculuk yapılabilmektedir.

Minibüs

Kent merkezi ile havalimanı arasında ulaşımı sağlayan bir diğer seçenek ise minibüstür. Günün erken saatlerinden gece yarısına kadar hizmet veren minibüsler ile havalimanına gidilebilmektedir. Minibüsler için havalimanı içerisinde durak olmasa da havalimanı kapısına kadar minibüsler ile gidebilmek mümkündür. Ayrıca minibüs ücretleri daha ekonomik olduğundan, havalimanı ulaşımında en ucuz seçeneklerin başında gelmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanında ulaşım seçeneklerinden bir diğer araç kiralama formülüdür. Araç kiralama seçeneği diğer birçok ulaşım seçeneğine göre daha konforludur. Özellikle kent merkezinde sürekli hareket halinde olacakların tercih ettiği araç kiralama seçeneği için, bazı firmalar tarafından bu hizmet sağlanmaktadır. Havalimanı içerisinde bulunan büroları ile yolculara hizmet veren bu firmaların araç kiralama işlemlerini uçuş öncesi çözmeniz tavsiye edilmektedir. Olası yoğunluk nedeniyle araç mevcudunun dolması sebebiyle önceden rezervasyon yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Pzt
14,99°
Sal
11,06°
Çrş
11,28°
Prş
11,63°
Cum
15,09°
Çanakkale
13 Nis Cmt, Güneşli
14,24°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery