Kırıkkale Otobüs Bileti

Kırıkkale

Kırıkkale

Kırıkkale Hakkında

Kırıkkale, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve ülkenin merkezi konumunda yer alması sebebiyle önemli kentlerden biridir. Bu bağlamda Kırıkkale, ülke içerisinde yapılan kara ve raylı taşımacılığında uğrak mekanlar arasında yer almaktadır. Anadolu kültürünün yoğun bir şekilde devam ettiği kent, bu dokusunu koruması sebebiyle fazlasıyla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Her binlerce yerli – yabancı turistin uğrak mekanları arasında bulunan Kırıkkale’de bazı dönemlerde düzenlenen sanatsal festivaller ve etkinliklerde bu kente ziyaretçi akınına neden olmaktadır. Sizlerde Kırıkkale'ye bu sebeplerden veya bu sebepler dışında ziyarette bulunacaksanız, bilet.net üzerinden tüm bilet işlemlerinizi halledebilirsiniz. Kırıkkale otobüs bileti ile ilgili tüm detaylara da bilet.net aracılığıyla ulaşabilmek mümkündür. Bu platform aracılığı ile yapacağınız seyahatin detaylarına hızlıca ulaşabilir ve bütçenize en uygun şekilde tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kırıkkale bilet fiyatları bazı belli başlı sebeplerden kaynaklı farklılıklar gösterebilmektedir. Bu sebeplerden bir tanesi Kırıkkale’ye olan mesafedir. Bunun yanında seferin yapılacağı saat ve firmanın fiyat politikası gibi etkenlerle de biletin fiyatında değişimler yaşanabilmektedir.

Kırıkkale'de Gezilmesi Gereken Yerler

Kırıkkale, tarihi dokusunun yanında doğasının güzelliği ile de ön plana çıkan kentlerdendir. Kırıkkale bilet işlemlerinden sonra başlatacağınız araştırmada gezilebilir olan yerleri burada bulabilirsiniz. Bu bağlamda Kırıkkale’de gezilip görülmesi gereken önemli yer ve mekanlar ise şöyledir;

 • Obaköy – Yeşil Vadi: Doğası ile ön plana çıkan kentlerden biri olan Kırıkkale’de en önemli yerlerden bir tanesi Obaköy – Yeşil Vadi’dir. Burada çeşitli eğlence mekanları ve seçenekleri bulunmakla birlikte, şehrin yorgunluğunu atmak için de oldukça etkileyici bir yerdir. Bu bağlamda Kırıkkale’de gezilip görülmesi gereken mekanların başında Yeşil Vadi gelmektedir.
 • Çeşnigir Köprüsü: Tarihi dokusuyla da merak uyandıran kentlerden biri olan Kırıkkale’de tarihi mekanlardan biri Çeşnigir Köprüsü’dür. Çeşnigir Köprüsü’ne yapılan cam teras ise birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir.
 • Dinek Dağı: Hem dinlenme hem de doğa ile baş başa kalmaya karar verenler için Dinek Dağı’da oldukça etkileyici yerler arasındadır. Burada konaklamak için birçok işletmede mevcuttur.
 • Karaahmetli: Yürüyüş, piknik ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Sessiz ve sakin yapısı ile huzur dolu anların deneyimini sunar.
 • Sulu Mağara: Doğa harikaları arasında bulunan ve Kırıkkale’de en çok ilgi gösterilen mekanlardan biri de Sulu Mağara’dır. Mağaranın eşsiz yapısı, sizler için olağanüstü bir deneyim imkanı sunacaktır.
 • Lavanta Vadisi: Eşsiz bir Kırıkkale gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Lavanta Vadisi’dir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan bu vadide doğanın en güzel bitkilerinden biri olan lavantayla baş başa belli bir süre geçirebilirsiniz.
 • Hasandede Peribacaları: Kentin en önemli ve en çok ilgi uyandıran yapıları ise kuşkusuz peribacalarıdır. Birçok etkinliğin yapıldığı bu tarihi yer aynı zamanda doğanın da kazandırdığı eşsiz eserlerden biridir. Bu sayede kente özellikle yabancı birçok turist, peribacaları için gelmektedir.
 • Kent merkezi içerisinde birçok tarihi mekan ve dokuyu da gezip görmek gerekir. Bu mekanlar camiler, mektep, çarşı ve türbeler şeklindedir.

Kırıkkale'de Konaklama İmkanları

Kırıkkale bilet fiyatları ile birlikte araştırması yapılan önemli detaylardan bir tanesi de konaklama ihtiyacıdır. Konaklama ihtiyacının çözülmüş olması ve sonrasında kente gelinmiş olması önerilmekle birlikte, kent merkezinde ve ilçelerinde konaklamaya dair yeterince yer bulunmaktadır. Ancak olası aksilikleri düşünerek önceden rezervasyon yaptırmış olmanız önerilir. Öte yandan kentte konaklamaya dair diğer detaylar ise şöyledir;

 • Oteller: Kent merkezinde ve ilçelerinde konuklar için kalacak önemli yerlerden biri otellerdir. Bu bağlamda kentteki her noktada otel bulmak mümkündür. Özellikle en çok uğrak olan mekanlar ve yerlerde bulunan oteller, konaklama ihtiyacını farklı fiyat politikaları ile hizmete sunmaktadırlar.
 • Motel – Pansiyon: Oteller dışında en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biri de motel veya pansiyondur. Otellere oranlar daha uygun fiyatlı olan motel – pansiyon seçeneği ise kentin birçok bölgesinde konukların hizmetine sunulmaktadır.
 • Kiralık Ev: Kentin tarihi ve doğal yapılarının bulunduğu ve bu sebeple fazlasıyla ilgi gösterilen yerlerinde kiralık ev seçeneği de mevcuttur. Bu kiralık evler gündelik, haftalık veya aylık olarak kiralanabilmektedir. Özellikle aile ve kalabalık gruplar için kiralık ev seçeneği en çok tercih edilen konaklamalar arasındadır.
 • Kamp – Çadır: Kentin doğası birçok kampçı ve doğa severin de ilgisini çekmektedir. Bu bağlamda kentin birçok yerinde çadır kurularak da konaklama ihtiyacı giderilebilmektedir. Belli başlı bölgelerde yer alan kamp alanlarından da çadır kiralanarak buralarda kalınabilmektedir.

Kırıkkale'de Yeme İçme İmkanları

Kırıkkale’de yeme – içme imkanları, konuklar için yeterli düzeyi oluşturabilecek kadardır. Bu sebeple yeme – içme ihtiyacına dair herhangi bir aksilik söz konusu olmamaktadır. Bunun yanında tercihe göre yeme – içme seçenekleri ise şöyledir;

 • Kentin insanları tarafından tarih boyunca yapılan yemekler ve içecekler birçok farklı mekanda konuklar için hizmete açılmıştır. Özellikle buranın mutfağını merak edenler için birçok yöresel mekan görülebilmektedir.
 • Kent içerisinde fast – food vb. zincir yemek restoranlarının yanında zincir içme kafe alanları da bulunur. Kent merkezinde yer alan bu mekanlar da, istenildiği taktirde tercih edilebilmektedir.
 • Eğlence mekanlarına da sahip olan Kırıkkale’de hem eğlence hem de yeme – içme ihtiyacı bir arada giderilebilmektedir. Birbirinden güzel mekanlar arasından tercih yaparak bu gezi planınızı daha eşsiz hale getirebilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı'na Ulaşım

Kent merkezi ile Kırıkkale Otogarı arasındaki ulaşım oldukça kolaydır. Genel hatlarıyla ulaşımda rahat bir şehir olan Kırıkkale’de birkaç farklı seçenek ile otogar – kent merkezi ulaşımı sağlanabilmektedir. Bu ulaşıma dair detaylar ise aşağıdadır.

Otobüs

Kent için en önemli ulaşım araçlarından biri otobüslerdir. Yerel yönetim tarafından hizmete sunulmuş olan otobüsler ile kentin birçok yerinden otogara gidilebilmektedir. Kırıkkale otobüs seferleri için şehir içi otobüs ulaşımı oldukça önemlidir. Çünkü birçok firma, şehir içi otobüslerinin çalıştığı saatlerde seferlerini sağlamaktadırlar.

Servis

Kırıkkale Otogarı ile kent merkezi arasındaki önemli ulaşım araçlarından biri servislerdir. Birçok firma tarafından yolcularına özel olarak sağlanan bu ulaşımın detayları da bilet.net aracılığıyla ulaşılabilirdir. Bu servis araçları otogardan başlayarak kentin merkezi birkaç konumuna yolcu taşımaktadırlar. Ayrıca bazı firmalar tarafından sağlanan bu servislerle de kent merkezinden otogara kolaylıkla geçilebilmektedir. Bu ulaşım seçeneği, genellikle çok fazla bagajı olan konuklar tarafından tercih edilir.

Taksi

Otogardan kent merkezine ve kent merkezinden otogara ulaşım noktasında en önemli ve konforlu seçeneklerden biri de taksilerdir. Diğer ulaşım araçlarına göre ekonomik açıdan daha pahalı olan bu ulaşım seçeneği hem hızlı hem de konforlu olması sebebiyle çokça tercih edilir. Ayrıca otogar içerisinde taksiler için ayrılmış taksi peronları da bulunur. Bu peronlarda bulunan taksiler ile 7/24 aralıksız ulaşım hizmeti alınabilmektedir.

Minibüs

Kentin ulaşım ağının önemli bir diğer ayağı ise minibüslerdir. Otobüslere göre daha sık seferler yapan minibüsler, kent merkezinin birçok bölgesinden geçerek otogara yolcu taşımaktadırlar. Bu sebeple minibüs kullanımı da çok sık tercih edilmektedir. Ayrıca ulaşım araçları arasında en uygun tercihlerin başında da minibüsler gelmektedir.

Kırıkkale Otogarları

Kırıkkale Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kırıkkale otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Kırıkkale Hakkında
Nüfus:275.968
Telefon Kodu:0318
Plaka Kodu:71
Pzt
30,23°
Kırıkkale
23 Tem Sal, Güneşli
26,71°
Çrş
25,96°
Prş
23,03°
Cum
23,94°
Cmt
24,06°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery