Kırıkkale Otogarı Otobüs Bileti

Kırıkkale Otogarı

Kırıkkale Otogarı Hakkında

Şehir merkezi ile arasında 3,5 km bulunan Kırıkkale Otogarı, Çalılıöz Mahallesinde yer alır. Otogar, ilk yapıldığında küçük olarak inşa edilse de Kırıkkale Üniversitesi’nin faaliyete girmesiyle birlikte ihtiyaç artmıştır. Artan ihtiyaçlara cevap vermek için otogarda büyümeye gidilmiştir. Otogar yenilenmesiyle üniversite öğrencilerinin ve Kırıkkalelilerin ihtiyacını karşılayacak donanıma ulaşmıştır. 

Kırıkkale Otogarı'nda yaklaşık olarak 20 otobüs firması bulunur. Her otobüs firmasının kendine ait yazıhanesi ve otobüs peronu vardır. Yazıhaneler yolcuların kolayca bulabileceği şekilde konumlanmıştır. 

Kırıkkale Otogarı’nın mimarisi modern yapıdadır ve günümüz şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Otogarda yolcular için bekleme salonları bulunur. Bu bekleme salonlarında rahatça vakit geçirebilirler. Kırıkkale Otogarı içerisinde yemek yenilebilecek kafeterya ve restoranlar yer alır. Bu yerlerde yolcular için çeşitli yiyecek içecekler bulunur. Otogarın içerisinde yer alan kadın ve erkekler için sağlık kurallarına uygun olarak lavabolar yer alır. Yine yolcuların alışveriş yapabilecekleri büfeler de otogar binasının içindedir. Otogar içerisine konulmuş olan şarj dolum cihazları telefonlarınızı şarj etme imkânı sunar. Şehre gelebilmek için bilet.net üzerinden tüm şehirlerden Kırıkkale Otogarı otobüs bileti alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Kırıkkale Otogarı şehrin merkez ilçesinde bulunur. Otogara ulaşımı sağlamak için birçok yöntem vardır. Bunlardan ilki kendi aracınızla otogara ulaşmaktır. Kırıkkale - Kırşehir karayolu üzerinde bulunan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi kullanarak şehir merkezi ve birçok ilçeden otogara ulaşabilirsiniz. Kırıkkale Otogarı’na gelebilmek için otobüs bileti aldığınız firma ile irtibata geçerek otogara giden servislerin kalkış saatini ve yerini öğrenebilir, servislerle otogara gidebilirsiniz. Çok sık kullanılan ulaşım araçlarından biri olan minibüsler ile de otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İl dışından Kırıkkale otogarına gelecekler otogar içinde bulunan Terminal Taksi durağını kullanabilirler. Terminal Taksi durağının iletişim bilgisi: 0542 323 05 78

Kırıkkale Otogarı İletişim Bilgileri

Kırıkkale Otogarı yol tarifi ve telefon bilgileri karşılaşılan sorular arasındandır. Adres ve telefon bilgileri şöyledir:

Kırıkkale Otogarı Adres: Çalılıöz Mahallesi, 71100 Merkez/Kırıkkale, Türkiye

Kırıkkale Otogarı Telefon: 0 (318) 224 40 60

Kırıkkale Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kırıkkale Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.