Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş, Türkiye’nin tarihi kültürü açısından en önemli şehirleri arasındadır. Tarihi kitaplarda ismi geçen birçok büyük medeniyetin zaman içerisinde yer edindiği şehirlerden biri olan bu kent, birçok arkeolojik kazıya da ev sahipliği yapmaktadır. Dünya ortak mirası olmuş birçok tarihi eserini de içerisinde barındıran kentte yapılan arkeolojik kazılar ise her geçen gün yeni uygarlıkların ve kültürlerin yolunu açmaya devam etmektedir. Bu bağlamda Avrupa, Latin ve Asya ülkelerinden çokça bilim insanı ile birlikte, turistlerin ilgisine maruz kalmaktadır. Bu nedenle kente her daim birçok yerden ziyaretler yapılmaktadır. Bu ziyaretlerde önemli bir mekan olan Kahramanmaraş Otogarı ise günlük sayısız sefer ile hizmet vermektedir. Sizde bu ziyaretlerden birini yapmayı düşünüyorsanız Kahramanmaraş otobüs bileti için bilet.net sitesini kullanabilirsiniz. Bilet.net ile biletinizi kolaylıkla alabilir ve ziyaretinizi yapabilirsiniz. Ayrıca seferlere dair tüm detay ve bilgilere de buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş otobüs bileti işlemlerinde bütçenize uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu bağlamda kolaylıkla fiyatları karşılaştırabilir ve hızlıca biletinizi alabilirsiniz. Biletlerde fiyatlandırmalar arasında görülen bazı farklar ise firmanın fiyatlandırma politikası olabileceği gibi, Kahramanmaraş’a nereden gelineceği ve sefer saati gibi etkenlerin de bu farklılığa etki edeceğini bilmekte fayda olacaktır.

Kahramanmaraş'ta Gezilmesi Gereken Yerler

Son yıllarda arkeologlar tarafından en çok merak edilen kentlerin başında gelen Kahramanmaraş, tarihsel anlamda önemli bir miras olarak ön plana çıkmaktadır. Kentin birçok bölgesinde devam eden veya tamamlanan arkeolojik kazı bulabilmek mümkündür. Bu kazı alanları ise ziyaretlere açıktır. Ayrıca kentte birçok tarihi mekan ve doğa ile iç içe alanlar da mevcuttur. Tüm bu alanları birkaç günlük gezi planı ile ziyaret edebilir ve eşsiz bir deneyim sağlayabilirsiniz. İşte gezilip görülmesi gereken bazı önemli mekanlar;

 • Abdulhamid Han Camii: Bu cami, Türkiye’nin tarihsel olarak en önemli mekanlarından biridir. Ayrıca ülkenin en büyük 4. Camisi olması sebebiyle de dikkat çekicidir. Abdulhamid Han Camii başta olmak üzere, kent içerisinde birçok tarihi cami bulunur.
 • Başkonuş Yaylası: Kente gelenlerin birçoğunun geliş sebeplerinden bir tanesi Başkonuş yaylasıdır. Eşsiz tabiatı ile gezilmesi gereken bu mekanın en çok ziyaret edildiği mevsim ise kış mevsimidir.
 • Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi: Arkeolojik kazıları ile tanınan kentlerden biri olan Kahramanmaraş’ta arkeoloji müzesini ziyaret etmemek büyük bir kayıp olacaktır. Bu müzede, yapılan kazılar sonrasında elde edilmiş çok sayıda kültürel kalıntı bulunur.
 • Ashab-ı Kehf: Hem Hristiyanlık hem de Müslümanlık inancında önemli bir mekan olan Ashabı-ı Kehf’te mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.
 • Kahramanmaraş Kalesi: Manzarası ve tarihi yapısı ile en önemli mekanlar arasındadır. Haftanın 6 günü ziyarete açıktır ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 • Kahramanmaraş’ta Yedikuyular ismiyle bir tane kayak merkezi bulunur. Bu kayak merkezi de yine en çok uğranılan mekanların başında gelmektedir. Buna ek olarak Döngel mağarası ve Yeşil Göl gibi doğal mekanlarda en çok rağbet gören yerler arasındadır.

Kahramanmaraş'ta Konaklama İmkanları

Kahramanmaraş bilet fiyatları araştırmasından sonra öne çıkan diğer önemli ihtiyaç ise konaklama ihtiyacıdır. Temel ihtiyaçların başında gelen konaklamaya dair birkaç seçenek mevcuttur. Kahramanmaraş’ın yılın her ayında aktif olarak ziyaret edilmesi sebebiyle konaklama mekanları oldukça fazladır. Kış aylarında da yaz aylarında da bu kente ziyaret düzenleyecekseniz, konaklama ihtiyacınızı seferden önce çözmeniz daha iyi olacaktır. Bu bağlamda konaklamaya dair bazı seçenekler ise şöyledir;

 • Oteller: Kente gelen birçok yerli ve yabancı turist bulunur. Her yıl on binlerce kişiye ev sahipliği yapan Kahramanmaraş’ın merkezinde birçok otel mevcuttur. Bu oteller farklı fiyatlandırmalar ile her bütçeye hizmet verebilmektedir. Kent merkezi haricinde ilçelerde de oteller bulunmaktadır.
 • Motel – Pansiyon: Otellere ek olarak daha uygun fiyatlara sahip olan motel veya pansiyon tercihi de yapılabilmektedir. Bu bağlamda kentin birçok yerinde motel – pansiyon seçeneği mevcuttur.
 • Kamp: Kentin doğası için geldiyseniz konaklama için kamp kurarak çadırınızda kalabilirsiniz. Belediyelere ait birçok kamp alanı kamuya açık şekilde hizmet vermektedir. Bunun yanında özel kamp alanlarında da çadırınızı kurabilir veya kiralık çadırlarda konaklayabilirsiniz.
 • Kiralık Ev: Kentin sürekli turist ziyareti yaşaması sebebiyle günlük, haftalık ve aylık kiralık ev seçenekleri de gelişmiştir. Bu bağlamda kentin birçok bölgesinde kiralık ev seçeneği de konaklama için tercihleriniz arasında olabilir.

Kahramanmaraş'ta Yeme İçme İmkanları

Seyahat ve gezi planlaması içerisinde yapılan önemli araştırmalardan biri de yeme – içme mekanlarıdır. Kahramanmaraş bilet işlemleri sonrasında, yeme – içme mekanlarının araştırılması gezinin veya seyahatin daha sağlıklı geçmesine ön ayak olmaktadır. Bu bağlamda kentte birçok yeme – içme mekanı tercih edilebilirdir.

Kahramanmaraş, yöresel lezzetleri ile ön plana çıkan bir kent olmasına karşın, dünya mutfağından da birçok farklı seçenek sunmaktadır. Bu bağlamda kentte yeme – içme ihtiyaçlarının giderilebileceği bazı mekan tarzları ise şöyledir;

 • Kent içerisinde tarihi alanlarda geleneksel bölge mutfağından birçok mekan bulunabilir. Bu mekanlarda hem Kahramanmaraş hem de Türkiye mutfağından birçok sayısız lezzete ulaşılabilmektedir.
 • Kentin içerisinde hem yeme – içme hem de eğlence ihtiyacını karşılayan mekanlarda bulunur. Merkezi konumda yer alan bu mekanlar günün geç saatlerine kadar hizmet vermektedirler.
 • Kent içerisinde bir diğer yeme -içme mekanları ise zincir kafe, restoran ve fast-food seçenekleri olabilmektedir. Bu bağlamda istenilmesi taktirde bu mekanlarda tercihler arasında olabilmektedir.

Kahramanmaraş Otogarı'na Ulaşım

Kahramanmaraş otobüs seferleri kent ulaşımı dikkate alınarak planlanmaktadır. Ulaşım ağının etkin olduğu gün saatlerinde yapılan bu seferler, Kahramanmaraş Otogarı'na ulaşımı da kolay bir hale getirebilmektedir. Bu bağlamda otogar ulaşımında kullanılabilir seçenekler aşağıda detayları ile verilmiştir.

Otobüs

Kent merkezinin herhangi bir yerinden otogara ulaşmak zor değildir. Genellikle tek araç ile otogara ulaşabilmek mümkündür. Bu bağlamda yerel yönetim tarafından otogar ulaşımını sağlaması için birçok otobüs hattı kamuya açık hizmet vermektedir.

Belediye tarafından verilen otobüs hizmeti sadece kent merkezi ile sınırlı değildir. İlçelerden de günün belli saatlerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu otobüsler ile otogara varılabilmektedir. Ayrıca ilçelerden gelen yolcular için de ek otobüs hizmetleri otogar içerisinde son bulmakta ve yine otogardan seferlerine başlayabilmektedirler.

Servis

Kent merkezine ulaşım noktasında bir diğer seçenek ise servislerdir. Bu servisler günün belli saatlerinde farklı bölgelere yolcu taşımaktadırlar. Servis saatlerine göre planlanan otobüs seferleri de bu bağlamda yolcular için kolay bir ulaşım imkanı sağlayabilmektedir. Servis hizmetleri bazı firmalar tarafından kendi yolcularına sağlanan ayrıcalıklardan olurken, bazı firmalar ise ortak bir şekilde tüm yolcularına servis imkanı sağlamaktadırlar.

Taksi

Kent merkezi ve ilçelere ulaşım açısından en önemli taşıma hizmetlerinden bir tanesi de taksi hizmetidir. Günün her saatinde kolaylıkla bulunabilen taksiler ile otogara gitmek veya otogardan kente gitmek oldukça kolay ve konforludur. Ayrıca otogar içerisinde 7/24 aralıksız bir şekilde taksi imkanı mevcuttur.

Minibüs

Kent merkezi ile otogar arasındaki bir diğer ulaşım hizmeti de minibüslerdir. Günün ilk saatlerinden gece yarısına kadar devam eden minibüs hizmeti, birçok farklı bölgeden otogara yapılmaktadır. En ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olan minibüs taşımacılığı, gecenin belli saatlerinden sonra hizmet vermemektedir. Bu sebeple gün içerisinde işlek saatlerde minibüs kullanımı yapılabilmektedir.

Kahramanmaraş Otogarları

Kahramanmaraş Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kahramanmaraş otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında
Nüfus:1.171.298
Telefon Kodu:0344
Plaka Kodu:46
Kahramanmaraş
19 May Paz, Güneşli
19,88°
Pzt
19,68°
Sal
18,24°
Çrş
20,02°
Prş
20,12°
Cum
18,86°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery