Edirne Otobüs Bileti

Edirne

Edirne

Edirne Hakkında

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı olan Edirne şehri, Osmanlı İmparatorluğu zamanından ülkeye başkentlik yapmış tarihi bir kenttir. Sahip olduğu sınır kapıları ile oldukça seçkin ulaşım yolları üzerinden yolcu akışını Türkiye üzerinden farklı ülkelere sağlayan bir şehirdir. Şehrin etnik yapısı gereği kültürü, doğası ve turistik imkanları ile her yıl yüz binlerce konuk şehri ziyarete gelmektedir. Bu ziyaretçilerden biri olmak için bilet.net web sitesi üzerinden Edirne otobüs bileti satın alım işleminizi yapıp, güvenli ödeme adımlarını takip ederek otobüs biletinizi hemen satın alabilirsiniz.

Edirne’de Gezilmesi Gereken Yerler

Marmara ve Trakya’nın kültürü ve tarihine başkentlik eden Edirne şehrinde ziyaretçileri her gezdiklerinde olağanüstü hikayeler ve görsel şölenler sunan mekanlar arasında;

Enes Kalesi

Bayezid Köprüsü

Edirne Sinogogu

Meriç Köprüsü

Rüştem Paşa Kervansarayı

Selimiye Cami

Kırkpınar Er Meydanı yer almakta olup bu görsel şölenleri yerinde görmek için Edirne bilet fiyatları arasından fitreme yaparak kendi bütçenize uygun olarak seçim yapıp ardından bilgilerinizi doldurduktan sonra otobüs biletinizin satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Edirne’de Konaklama İmkanları

Birbirinden farklı ahşap evleri, sahil lokasyonunda yer alan konaklama tipleri ile ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatan Edirne ilinde konaklama için yüzlerce çeşit otel imkânı yer almaktadır. Bu oteller içerisinden müşteri memnuniyeti en yüksek olanlar arasında;

Hilly Hotel

Margi Hotel

Kalevera Hotel

Ruys Hotel

Erikli Otel

Cavit Duran Prestige Hotel

Ramada Hotel&Suites by Wyndham yer almaktadır olup bu kaliteli ve konforlu otellerde Edirne tatilinizi geçirmek için Edirne otobüs seferleri içinden izin günlerinize uygun olacak şekilde otobüs biletinizi ayırtabilirsiniz.

Edirne’de Yeme İçme İmkanları

Edirne mutfağı, Osmanlı mutfak kültürünün izlerini içerisinden barındırarak ziyaretçilerine birbirinden farklı yemekler sunmaktadır. Tarihten gelen zenginliğini mutfağın da yansıtan Edirne ilinin mutlaka tadılması gereken simgesel yemekler arasında;

Tava Ciğeri, Yaprak Ciğer,

Bulgur Çorbası, Büryan,

Kadınbudu Köfte, Soğanlı Tavuk Yahni,

Piyaziye, Zirva, Kandilli Mantı,

Elbasan Tava, Mutancana,

Acı Badem Kurabiyesi, Kavala Kurabiyesi

Yukarıda yer alan simgesel lezzetleri;

Aydın Usta Tava Ciğer

Ciğerci Niyazi Usta

Keçecizade

Arslanzade

Tatlı Konağı mekanlarında yiyerek muhteşem lezzetlerin her birinin keyfini çıkarmak için Edirne bilet alımınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Edirne Otogarı'na Ulaşım

Edirne Otogarı uluslararası ve yerel birçok ziyaretçiye ulaşım imkânı sunan, sınır kapılarından yolcu akışı sağlayan bir otogar olma özelliğine sahiptir. Gelişmiş teknolojik sistemler ile yolcularına hizmetler veren Edirne otogarı şehir merkezine yakın bir konumda yer almaktadır.

Otobüs

Edirne şehir merkezinden, en uç noktalara kadar ulaşım güzergahı olan belediye otobüsleri ile Edine Otogarı'na ulaşım oldukça kolay ve pratiktir. Terk bir biniş kartı ile tek seferlik işlem ücreti ödeyerek aktarma halinde ya da direk seferler yapan otobüs hatları tercih edebilirsiniz. Edirne otogarına giden otobüs numaraları ve yolcuları aldıkları geçiş noktaları şöyledir;

3 numaralı otobüs hattı 07:30 saatinden 23:28 saatine kadar; Gazimihal, Banklar, Orduevi, Sosyal Bilimler Lisesi, Ayşe Kadın Cami, Ayşe Kadın Karakolu, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Caddesi 1, 14. Sokak, Ali Rıza Ataktürk Caddesi 6B, İlhami Ertem Caddesi, İbrahim Ay Caddesi 3, İbrahim Ay Caddesi 2, İbrahim Ay Caddesi 1, İbrahim Zağar Caddesi, Hadımağa TOKİ, Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi Hastanesi, Delta Park, Modavizyon Durağı, Mühendislik Fakültesi, Otogar.

3A numaralı otobüs hattı 07:05 saatinden 22:57 saatine kadar; Sarayiçi Yerleşkesi, Bayezid Külliyesi, Yeni İmaret Merkezi Durağı, Bademlik Altı, Yıldırım Merkez, Sarıbayır, Yıldırım Çeşme, Gazimihal, Orduevi, Sosyal Bilimler Lisesi, SGK, Ayşe Kadın Cami, Ayşe Kadın Karakolu, Erasta, Sanayi Orta Kapı, Sanayi Çıkış, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Köy Hizmetleri, Kipa, TEDAŞ, Olin, Hacı Kuşlar Durağı, Fatih Cami, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, TOKİ evleri, Hadımağa TOKİ, Eczacılık Fakültesi, Kız Öğrenci Yurdu, Tıp Fakültesi, Sabancı Kültür Merkezi, Modavizyon Durağı, Otogar.

3 C numaralı otobüs hattı 07:30 saati ile17:30 saati arasında; Ortaköy Caddesi, Felahiye Caddesi, Arifiye Caddesi, Arifiye Caddesi Son Durak, Lozan Caddesi, Söğütlük, Emirgan Durağı, Köprü Arkası Durağı, Tarla Kapı Caddesi 2, Tarla Kapı Caddesi 1, Şehit İstiklal Vardar Caddesi, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Caddesi, İlhami Ertem Caddesi, İbrahim Ay caddesi 2, İbrahim Ay caddesi, Hadımağa TOKİ, Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi Hastanesi, Delta Park, Modavizyon Durağı, Otogar.

3 E numaralı otobüs hattı 07:40 saatinden 23:24 saatine kadar; Pazartesi Pazarı, Tarla Kapı Caddesi 2, Tarla Kapı Caddesi, Şehit İstiklal Vardar Caddesi, Atatürk Caddesi, Jandarma Üsteğmen Ahmet Altın Caddesi, Eğitim Fakültesi, Emniyet Müdürlüğü, Bahriye Üçok Caddesi, Dershaneler Sokağı, Şükrü Paşa Muhtarlığı, Ören Sitesi, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu, Ayçiçeği Bulvarı, 500 Evler, Köy Hizmetleri, Muammer Aksoy Caddesi 3, Muammer Aksoy Caddesi 2, Muammer  Aksoy Caddesi 1, Türkan Seçkin Caddesi, İbrahim Zağar Caddesi, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Hadımağa TOKİ, Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi Hastanesi, Delta Park, Modavizyon Durağı, Otogar.

5 A numaralı otobüs hattı 07:20 saatinden 23:19 saatine kadar; Gazimihal, Bankalar, Çınaraltı, Kıyık Caddesi 3, Kıyık Caddesi 2, Kıyık Caddesi 1, Şehit Necdet Pehlivan Sokak, Atatürk Caddesi, Şükrü Paşa Caddesi 2, Şükrü Paşa Caddesi, İlhami Ertem Caddesi, Ümran Akkan Caddesi, İbrahim Zağar Caddesi, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Hadımağa TOKİ, Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi Hastanesi, Delta Park, Modavizyon Durağı, Mühendislik Fakültesi, Otogar.

7 E numaralı otobüs hattı 07:30 saatinden 23:30 saatine kadar; KYK, Gül Ferah Caddesi, Şahin Tepesi 11. Sokak, Şehit Cem Havale Sokak, Avrupa Ruhi Uğurlu Sokak, Abdi İpekçi Caddesi 3, Abdi İpekçi Caddesi 2, Abdi İpekçi Caddesi 1, Ahmet Yalçın Sarıgöl Caddesi, 168. Sokak, Haşim İşcan Caddesi, 42. Sokak, Hadımağa TOKİ, Eczacılık fakültesi, İktisat Fakültesi, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi Hastanesi, Delta Park, Modavizyon Durağı, Mühendislik Fakültesi, Otogar.

Servis

Havabüs firması servis araçları ile resmî tatil günleri hariç sabah saat 06:00 itibari ile başlayarak bir saat aralıklarla otogar noktasına yolcuları götürmektedir. Servis aracı; KYK, Gaziminal, İktisat Fakültesi, Hadımağa TOKİ, Atatürk Caddesi gibi önemli geçiş noktalarından yolcu alımı yapmaktadır.

Taksi

Sıkışık bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istemediğiniz anlarda taksileri kullanarak Edirne Otogarı'na çok kısa bir sürede geçiş sağlayabilirsiniz. Taksiler günün her saatinden yolcuları isteği doğrultusunda diledikleri güzergâh noktalarından geçerek otogara erişim sağlamaktadır.

Minibüs

Edirne kent merkezi içerisinde hizmet veren bir minibüs hattı yer almamakta olup, sadece ilçelerden yolcuları alarak direk olarak Edirne otogarına götüren E41 numaralı minibüs hattı hizmet vermektedir.

Yolcu Servisi

Ulaşıma ek ücret ödemeden otogar noktasına gitmek isteyenlerin en çok tercih etikleri taşıtlardan biri yolcu servisleridir. Yolcu servisleri günde 5 sefer yaparak en işlek caddelerden yolcuları alıp Edirne otogarına geçişlerini hızlı bir şekilde yapmaktadır.

Edirne Otogarları

Edirne Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Edirne otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Edirne Hakkında
Nüfus:412.115
Telefon Kodu:0284
Plaka Kodu:22
Pzt
14,88°
Sal
12,31°
Edirne
24 Nis Çrş, Bulutlu
11,49°
Prş
13,22°
Cum
9,66°
Cmt
11,65°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery