Edirne Otogarı Otobüs Bileti

Edirne Otogarı

Edirne Otogarı Hakkında

Edirne, Marmara Bölgesi’nde yer alan, tarihte pek çok kez başkent olarak kullanılan, önemli tarihi bir yere sahip ve birçok turistik alana ev sahipliği yapan  bir şehirdir. Tarih boyunca pek çok sayıda insana ev sahipliği yapan Edirne şehri, parçalı hallerde bulunan otogar alanlarını 1960 yılında tek bir çatı altında toplayarak toplu bir otogar alanı oluşturmuştur. Ancak uzak bir alana konumlanan otogar artan yoğunluğa bağlı olarak ve trafik yükünü de azaltmak adına merkeze yakın bir otogar 1980 yılında oluşturulmuştur. Ancak var olan bu otogarda artan kalabalık nüfusta istenilen ihtiyacı karşılayamadığı için tekrar yenilenerek 1997 yılında şu anda kullanılmakta olan Edirne Otogarı hizmete açılmıştır.

Marmara Bölgesi’ne ait en önemli alanlardan birisi olan Edirne Otogarı en önemli jeopolitik konuma sahip olan şehirlerden biri olan İstanbul’ a komşu olması sebebiyle de sıklıkla bünyesinde İstanbul’dan gelen seferleri karşılamaktadır. Günde yaklaşık 150-200 sefer yalnızca İstanbul’dan düzenlenerek Edirne Otogarı bünyesinde karşılanmaktadır. 

Ayrıca Edirne Otogarı otobüs bileti satışı konusunda yalnızca yurtiçine değil yurtdışına da bilet satışı gerçekleştirerek müşterilerine en etkin hizmeti sağlamaktadır. 

Bilet satışı dışında yolcular için dinlenme ve mola alanları, sevdiklerine alabilecekleri hediye dükkanı noktaları, yemek yiyebilecekleri kafe ve restoranlar otogar bünyesinde yer almaktadır. 

Edirne Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Edirne Otogarı yol tarifi Google haritalar aracılığıyla kolaylıkla sağlanmaktadır. Otogar şehir merkezine yakın olarak konumlanması sebebiyle ulaşım da oldukça kolaydır. Ulaşım için pek çok araç imkânı sağlanırken, yürüyerek ulaşmak da seçenekler arasında yer almaktadır. 

Edirne Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Edirne Otogarı'na ulaşmak için kullanılabilecek bir seçenek şehir noktalarında yer alan otobüs duraklarıdır. Şehir merkezinden neredeyse yürüyerek bile gidilebilen otogara ilçelerden ve merkezden otobüs mevcuttur. 

Edirne Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Taksi ya da özel araçla da Edirne Otogarı’na ulaşabilmek mümkün olmaktadır.  Edirne’ye ulaşan veya Edirne’den gidecek olan yolcular için otogara yakın noktalarda pek çok taksi durağı noktası bulunmaktadır. Bu sayede şehre gelen konuklar, hızlıca ulaşım sağlayarak otobüs saatlerini kaçırmadan huzurla yolculuk edebilmektedirler. Edirne Otogarı'na en yakın taksi durağı telefon numarası, 0284 226 04 06.

Edirne Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otogarlarda yer alan bilet gişelerinden veya online olarak satın alınan biletler aracılığıyla şehir otogarına ücretsiz servis ile ulaşım mümkündür. 

Edirne Otogarı İletişim Bilgileri

Edirne Otogarı yolcularının konforunu sağlamak ve mağduriyetlerini önlemek adına kesintisiz bir iletişim imkanı sağlamaktadırlar. Günün her saatinde Edirne Otogarı yetkililerine ulaşabilmek, çalışkan ekipleri sayesinde mümkün olmaktadır. Otogarla iletişimde; otobüs saatleri, sefer sayıları, şehirlerarası firma bilgileri, bilet fiyatları, iptal ve iade koşulları ile ilgili tüm bilgiler firma çalışanları ve yetkilileri tarafından sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra tüm yolcular için otogara ulaşım, otogardan başka noktalara gitme yöntemleri ile ilgili de şehre gelen konuklarına danışmanlık vermektedirler. 

Edirne Otogarı Telefon Numarası: (284) 444 01 39 

Edirne Otogarı Adresi: İskender Köyü, Otogar İç yolu, No:22, Posta Kodu: 22020, Merkez/ Edirne

Edirne Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Edirne Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.