Ordu Otobüs Bileti

Ordu

Ordu

Ordu Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık 29. Kenti durumunda bulunan Ordu, tarım açısından önemli konumda olan kentlerimizdendir. Kentin rahat yapısı ve doğası nedeniyle uğrak bir yer olması açısından her yıl birçok kişiye misafirperverlik yapmaktadır. Kentin sanatsal yapısı oldukça gelişmiştir. Her yıl sayısız sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan kentin, bazı dönemlerinde tiyatro, sinema ve müzik festivalleri düzenlenmektedir. Özellikle bu dönemlerde çokça ziyaretçinin akınına uğrayan Ordu, yaz aylarında turistlerin ilgisini çekmektedir. Eşsiz bir doğaya sahip olan kentin yüksek rakımlı bölgeleri birçok kişi tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Sizde bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız Ordu otobüs bileti işlemleri için bilet.net üzerinden gerekli araştırmaları yapabilirsiniz. Bilet.net tarafından verilen hizmet kapsamında otobüs biletlerine dair fiyat ve diğer tüm detaylara ulaşılabilmektedir.

Ordu’ya gidecek olan kişilerin alacağı otobüs biletleri farklı fiyatlandırmalara sahip olabilmektedir. Otobüslerin fiyatlarının farklı olmasındaki temel sebepler; mesafe veya sefer saati olabileceği gibi; firma tarafından belirlenen fiyat politikası da olabilmektedir. Öte yandan Ordu’ya Türkiye’nin neredeyse her yerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu nedene herhangi bir şehirden Ordu’ya gidilebilmektedir.

Ordu'da Gezilmesi Gereken Yerler

Ordu’da gezilebilir birçok yer vardır. Özellikle doğası açısından görülmesi gereken mekanları bir hayli fazla olan şehrin görülmeden gidilmemesi gereken yerleri ise şöyledir;

 • Boztepe: Yüksekçe bir tepe ve dağa havası ile eşsiz bir manzara sunan Boztepe, Ordu’da en çok ilgi duyulan yerlerin başında gelmektedir. Buraya teleferik ile çıkılmaktadır.
 • Ordu Teleferik: Kentin en dikkat çeken deneyimleri arasında teleferik bulunur. Kentin harika doğasını izlemek için yukarıdan teleferik ile yolculuk yapmak hem keyifli hem de eşsiz bir doğa deneyimi sunmaktadır.
 • Ulugöl Tabiat Parkı: Doğal yapısı ile dikkat çeken Ulugöl Tabiat Parkı da yine en çok gezilen yerer arasındadır. Parkın içerisinde geçirilen zaman boyunca doğanın eşsiz hisleri ile baş başa kalınmaktadır.
 • Yason Kilisesi: Kent içerisinde bulunan en önemli tarihi mekanlardan biridir. Doğa ile iç içe olan bu kilise tarih meraklıları için ilgi çekicidir.
 • Perşembe Yaylası: Yaylaları ile meşhur olan kentlerden biri olan Ordu’da Perşembe Yaylası başta olmak üzere birçok yayla bulunur. Bu yaylalarda zaman geçirmek ve buralarda gezmek eşsiz bir tat sunmaktadır.
 • Çambaşı Kayak Merkezi: Kış aylarını sevenler için Ordu biçilmiş kaftan bir şehirdir. Özellikle kayak merkezine sahip olması nedeniyle kış aylarında birçok kişinin uğrak yerlerinden biridir.
 • Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi: Tarihi kalıntıların sergilendiği ve kent tarihine dair birçok izin bulunduğu Etnografya Müzesi de yine gezilmesi gereken mekanlardan biridir.
 • Kurul Kalesi: Tarihi alanlara ilgi duyanlar için eşsiz bir deneyimdir.
 • Kent içerisinde sayısız doğa güzelliği bulunur. Şelale, mağara vb. birçok doğa hissini Ordu’da tadabilmek mümkündür.

Ordu'da Konaklama İmkanları

Ordu’da konaklama imkanları birkaç farklı seçenekte değerlendirilmektedir. Konaklama açısından yeterli kapasiteye sahip olan kentte tercihler sizler için aşağıda sıralanmıştır. Ordu bilet fiyatları araştırmasından sonra gelen konaklama araştırmasına dair önemli detaylar şöyledir;

 • Otel: kent merkezinde ve ilçelerinde birçok otel imkanı bulunur. Bu oteller arasından dilediğiniz tercih edebilirsiniz. Bu otellerden bazıları lüks oteller olmakla birlikte, görece daha uygun otel imkanları da mevcuttur. Ziyaretiniz veya geziniz öncesinde konaklama ihtiyacınızı gidermeniz önerilmektedir. Bu bağlamda gerekli rezervasyonları önceden yapmanız daha iyi olacaktır.
 • Motel – Pansiyon: Otellere oranla daha uygun fiyatlara sahip olan motel ve pansiyon seçenekleri de konaklama açısından önemlidir. Kentin hem merkezinde hem de ilçelerinde konaklama için motel veya pansiyon bulabilmek mümkündür.
 • Kiralık Konut: Ordu’da konaklama için tercih edilebilir bir diğer seçenek ise kiralık ev seçeneğidir. Kiralık ev seçeneği günlük, haftalık ve aylık olmak üzere yapılabilmektedir. Özellikle doğası ile ilgi çeken yerlerde daha çok kiralık evler tercih edilebilmektedir.
 • Kamp Kurma: Konaklama açısından bir diğer önemli tercih ise kamp tercihidir. Kent merkezine yakın yerlerde ve ilçelerde çok sayıda kamp alanı bulunur. Bu bölgelerde kamp kurarak doğa ile baş başa kalabilir ve konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Ordu'da Yeme İçme İmkanları

Ordu’da sayısız lezzet mekanı bulunur. Hem Karadeniz’e ait yöresel lezzetler hem de dünya mutfağından örnekler bulmak mümkündür. Mutfak açısından hem ekonomik hem de lezzetli olan bu kentte bazı öneriler ise şöyledir;

 • Kent merkezi ile ilçelerde küçük yeme – içme mekanları bulabilirsiniz. Bu mekanlar oldukça sade görüntüleri ile dikkat çekerken, lezzetleri ile ön plana çıkmaktadırlar.
 • Yine kent merkezi ile ilçelerde yöresel lezzetleri buluşturan mekanlarda bir hayli fazladır. Özellikle kent merkezinde bu açıdan birçok farklı mekana rastlanılabilmektedir.
 • Kentin merkezinde fast-food vb. yeme – içme mekanlarına merakı olanlar için de bazı tercihler bulunur. Bu açıdan kent merkezinin yoğun yerlerinde bu tarz mekanlar görülebilmektedir.
 • Kent merkezinde ve ilçelerde küçük kulübeler şeklinde hizmet veren bölgesel yeme – içme yerleri bulunur. Özellikle sahil kenarlarında ve ormanlık bölgelerde bu tarz eşsiz mekanlara rastlanılabilmektedir.

Ordu Otogarı'na Ulaşım

Ordu bilet işlemleri yapıldıktan sonra sefer düzenlenerek kente gelinmektedir. Buradan itibaren otogar ile kent merkezi veya ilçeler arasındaki ulaşım önem kazanmaktadır. Bu bağlamda kent merkezi ile Ordu Otogarı arasındaki ulaşım ağlarını bilmek ve bu detayları araştırmak önemlidir. İşte Ordu’da kullanılabilir ulaşım seçenekleri ve detayları.

Otobüs

Ordu otobüs seferleri otogardan kent merkezine ulaşım açısından ulaşılabilir saatlere denk getirilmeye çalışılmaktadır. Firmalar tarafından gözetilen bu hassasiyet sayesinde otogar ile kent merkezi arasında önemli olan şehir içi otobüs hatlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir. Ulaşımın sağlanabildiği bu otobüsler otogar ile kentin farklı bölgeleri arasındaki taşıma hizmetlerini karşılamaktadır.

Servis

Bazı Ordu otobüs firmaları tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi de servis hizmetidir. Servis hizmeti firma yolcusu için kent merkezine ulaşmasında önemli bir taşımacılık alanıdır. Bu bağlamda otogardan kent merkezine ulaşım noktasında firmanın sağladığı servisler kullanılabilmektedir.

Taksi

Kent merkezinden otogara, otogardan kent merkezine ulaşımda en önemli taşımacılık tercihlerinden biri taksidir. Hem konforlu hem de hızlı olması sebebiyle tercih edilen taksiler günün her saatinde yolculara hizmet sunmaktadırlar. Bu bağlamda otogarda taksi bulmak oldukça kolaydır. Ayrıca otogar içerisinde taksi peronu da olduğundan, buradan kolaylıkla istenilen yere gidilebilmektedir.

Minibüs

Kentin birçok bölgesinden otogara geçişlerde minibüs kullanımı görülmektedir. Günün erken saatlerinden gece yarısına kadar çalışan minibüsler ile hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Özellikle bagajı olmayan yolcuların daha çok tercih ettiği minibüs taşımacılığı, sık olması sebebiyle de tercih edilebilmektedir. Ayrıca ulaşım noktasında en uygun fiyata sahip seçeneklerin başında gelmektedir.

Ordu Otogarları

Ordu Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Ordu otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Ordu Hakkında
Nüfus:760.872
Telefon Kodu:0452
Plaka Kodu:52
Pzt
15,95°
Sal
13,46°
Ordu
24 Nis Çrş, Bulutlu
15,34°
Prş
23,7°
Cum
18,34°
Cmt
14,89°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery