Ordu Otogarı Otobüs Bileti

Ordu Otogarı

Ordu Otogarı Hakkında

Ordu Otogarı, 1985 yılında kurulmuştur. Ordu Büyükşehir Belediyesi yeni projesi ile Ordu Otogarı'nı, Eskipazar mevkii çevre yolunun hemen yanına taşımıştır. Böylece şehir merkezinde bulunan otogar yeni yerinde şehir içi ve şehirler arası taşımacılara yönelik hizmet vermeye başlamıştır. Yeni lokasyonu ile oldukça büyük bir alana sahip Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali, konumu itibari ile şehrin trafiğini rahatlatmıştır. Özellikle yaz aylarında şehir dışında yaşayanların memlekete gelmesi ve şehirde yaşayan öğrencilerinde tatil için evlerine dönmeleri sebebiyle oldukça yoğun bir sirkülasyon yaşanmaktadır. Turizm konusunda da ilerlemesi sayesinde artan Ordu Otogarı yolcu kapasitesini yeni yeri ile rahatça karşılayabilmektedir. 

Hizmete açılan Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali çağdaş teknoloji ve yenilikçi yapısı ile önemli bir yere sahiptir. Modern terminal anlayışı ile değerli ziyaretçilerine adeta lüks bir konfor sunmaktadır. 26 adet peron, ilçe ve köy minibüsleri için park alanı, ticari taksi durakları ve 50 araçlık misafir park alanı ile hizmet veren Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminalinde 20 adet firma yazıhanesi bulunmaktadır. Ayrıca tavanına yerleştirilmiş güneş panelleri sayesinde 320 KWP elektrik üreterek kendi kendine yeten terminal olma özelliğine sahiptir. Keyifle vakit geçirebileceğiniz restoran ve kafeteryaları ile ferah bekleme alanları bulunmaktadır. Tuvalet, bebek bakım odası, mescit ve ATM gibi alanlara sahip Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminalinde, ihtiyaca yönelik birçok detay mevcut. Sağlık alanı olarak Ordu Devlet Hastanesine 2,7 km uzaklıktadır. 

Ordu Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine 4 km mesafesi olan yeni Ordu Otogarı'na, şehir merkezi ya da çevre il ve ilçelerden birçok ulaşım seçeneğine sahiptir. İster ücretsiz, ister harici hatlar ile aktarmalı olarak, isterseniz de şahsi araç kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Ordu Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinde olması, taksi ulaşımını oldukça rahat ulaşım seçeneği haline getirmektedir. Yük bakımından da zahmetsiz olması ile ekonomik bir tercih olacaktır. 

Ordu Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Çevre il ve ilçelerden otogara yolculuk yapmak için minibüs seçeneği mevcuttur. Direk ya da aktarmalı olarak sık sık seferler düzenlenmektedir. Yine otogar üzerinden Ordu veya yakın civarlardaki farklı şehirlere seyahat etmek isteyenler de otogara uğrayan minibüslerle gidecekleri yere yakın duraklarda inebilirler. 

Ordu Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Çevre illerden gelmek isteyenler veya otogardan çevre illere gitmek isteyenler için Ordu Otogarı üzerinden geçen otobüsleri kullanabilirler. 

Ordu Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Eğer tercih ettiğiniz firmanın ücretsiz servis hatlarına yakınsanız, otogara ulaşmak için en kolay ve rahat bir seçenek olabilir. Taşıt aramak zorunda kalmayacağınız bir ulaşım seçeneği olan ücretsiz servisleri hakkında bilgi almak için Ordu Otogar otobüs bileti işlemlerini gerçekleştirdiğiniz firmayı arayabilirsiniz. 

Ordu Otogarı İletişim Bilgileri

Ordu Otogarı ile iletişime geçmek ve bilgi almak isterseniz 24 saat ulaşım sağlayabileceğiniz iletişim bilgileri şu şekildedir:

Ordu Otogar Telefon Numarası: 0 (452) 225 01 39

Ordu Otogar Yol Tarifi: Karşıyaka, Çiftlik Cad. 52200 Altınordu/Ordu

Ordu Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Ordu Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.