Giresun Otobüs Bileti

Giresun

Giresun

Giresun Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ulaşım noktası üzerinden yer alan Giresun, dünyanın fındık ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Dünya’ya ulaşan kapı olarak da adlandırılan Giresun şehrinde, Türkiye’nin ticaret hanı bulunmaktadır. 4000 yıllık geçmişi ile muhteşem doğasının birleşimi somununda sahip olduğu imkânları ile mayıs ayından Eylül ayına kadar sanat festivalleri, yayla şenlikleri ile adından söz ettirerek, uluslararası pek çok yerden konukları ağırlamaktadır. Konukseverliği ile bilinen Giresun şehrini yakından tanıyıp, şehri gezmek için Giresun otobüs bileti satın alım işleminizi bilet.net sitesi üzerinden pratik bir şekilde işlem kolaylığı ile yaparak avantajlı gidiş ve dönüş otobüs biletine sahip olabilirsiniz.

Giresun’da Gezilmesi Gereken Yerler

Akdeniz ve Ege’yi aratmayan plajları ile adından söz ettiren Giresun ili, görülmeye değer pek çok simgesel yapısı ve doğa içerisindeki mekanları ile ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunmaktadır. Bu muhteşem simgesel yapılar içerisinde;

Giresun Adası,

Giresun Kalesi

Kulakkaya, Kümbet, Bektaş, Gölyanı Yaylası,

Kuzulan Şelalesi,

Mavi Göl

Karagöl Dağları

Giresun Müzesi

Gedikkaya Dağı

Uluburun Plajı yer almakta olup bu görsel şölenleri yerinde görmek için Giresun otobüs seferleri saatlerinden size en uygun olanı tercih ederek indirimli fiyatlardan yaralanarak otobüs biletinizin satın alım işlemini tamamlayabilirsiniz.

Giresun’da Konaklama İmkanları

Doğası ile kendine hayran bırakan Giresun, ahşap ve otantik dizayn edilmiş otel konaklama imkânları oldukça popülerdir. Şehrin coğrafyası gereği barınmada farklı yapılardan oluşan konaklama seçenekleri ziyaretçilere sunulmaktadır. İş seyahatleriniz için şehre geldiyseniz merkeze yakın otelleri, gezi ve tatil odaklı Giresun şehrine geldiyseniz ise doğa içinde kalan otellerde konaklama yaparak gezilerinizi farklılaştırabilirsiniz.

Birun Kümbet Dağ Evi

Ramada Giresun Piraziz

Labonita Concept Hotel

Aripsos Hotel

Amazon Aretias Hotel

Asteria Garden Hotel konumlarında konaklama yapmak için, Giresun bilet tercihleri arasından dilediğiniz bileti seçerek yolculuğu gerçekleştireceğiniz güne göre tarihlendirme yaparak biletinizi satın alabilirsiniz.

Giresun’da Yeme İçme İmkanları

Coğrafyası gereği doğallığı ile adından sıkça söz ettiren Giresun şehri, sahip olduğu geniş yemek kültürü ile ziyaretçilerine nefis tatlar sunmaktadır. Bu nefis tatlar çok eski zamanlardan gelen Balkan esintilerinden izler taşıyarak yörede üretilen doğal ürünler ile hazırlanmaktadır. Yemeklerde ağırlıklı olarak fındık, balık, değişik otlar ve ekşi kullanılmaktadır. Giresun mutfağının vazgeçilmez tatları arasında;

Karalahana Çorbası, Karalahana Sarması,

Hamsili Pilav, Pezik,

Görek Pidesi, Hamsi Böreği,

Yağlaş, Tel Kadayıf,

Mendek Çorbası, Isırgan Çorbası,

Darı Unu Helvası, Çalıçiçeği Çorbası,

Merciven, Pekmezli Hoşmak

Fındık Tuzlaması, Kiraz Tuzlusu bulunmakta olup bu tatları yerinden deneyimlemek için Giresun bilet fiyatlarını karşılaştırarak kendi ekonomik bütçenize en uygun olan otobüs firmasından biletinizin satın alım işlemini kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Giresun Otogarı'na Ulaşım

Giresun kent merkezine yakın bir konumda bulunan Giresun Otogarı'na ulaşım sağlayan pek çok taşıt yer almaktadır. Bu taşıtlar sundukları konfor alanı ve kalitelerine göre değişik ücretler talep etmektedir. Her taşıtın yolculuk süresi değişim göstermekte olup, günün her saati otogar noktasına ulaşım sağlayacak taşıtlar bulunmaktadır.

Otobüs

Oldukça makul fiyatlarla ulaşım gerçekleştiren otobüsler Giresun’da özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri birbirinden farklı noktalardan yolcuları alarak ortalama 20 dakikalık yolculuk süresinin ardından otogara ulaşmaktadır. Giresun Özel halk otobüslerinden kart sistemi ile ödeme kabul edilirken, belediye otobüslerinden nakit ödeme yaparak bilet imkânı bulunmaktadır.

Özel halk otobüsleri sabah saat 06:45 ile akşam saat 18:45 saatine kadar,

Belediye otobüsleri sabah saat 07:15 ile akşam 18:15 saatine kadar 20 dakikada bir olacak şekilde seferler yapmaktadır.

Resmî tatil günleri ve özel günlerde belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri ek seferler açarak 23:00 saatine kadar yolculara ulaşım hizmeti sunmaktadır.

1 numaralı özel halk otobüsü Etbaşoğlu güzergâh geçiş noktaları; Etbaşoğlu Caddesi, Aksu Motel Sanayi Durağı, Çırak Deresi, Gemiler Çekeği, Sütlaç Caddesi, Yeni Yol, Sokakbaşı Caddesi, Çınarlar, Şeyh Cami, Mal Pazarı Durağı, Hükümet Konağı, Doğum Hastanesi, Giresun Fizik Tedavi Merkezi, SGK Durağı, Otogar.

2 numaralı ekspres halk otobüsü güzergâh geçiş noktaları; Yalıköy Son Kalkış Durağı, Küçüklü Caddesi, Güre Sapağı, Üniversite, Üniversite Kapı Durağı, Boztekke Caddesi, İl Özel İdare, Cezaevi Arka Durağı, Otogar.

3 numaralı özel halk otobüsü Küçüklü-Yalıköy güzergâh geçiş noktaları; Etbaşoğlu Caddesi, Abacıbükü Caddesi, Sanayi, Gemiler Çekeği, Sütlaç Caddesi, Yeni Yol, Debboy Caddesi, Giresun City AVM, Mal Pazarı Durağı, Bulancak Durağı, Giresun Meydanı, Hükümet Konağı, Çıtlak Kale Durağı, Otogar.

4 numaralı özel halk otobüsü güzergâh geçiş noktaları; Yalıköy, Güre Sapağı, Boztekke Sapağı, İl Özel İdare, Cezaevi Arka Durağı, Giresun SGK Son Durak, Doğum Hastanesi, Giresun Fizik Tedavi Merkezi, Otogar.

Belediye otobüsleri 2 numaralı hat güzergâh geçiş noktaları; Küçüklü Caddesi, Boztekke Sapağı, Virandere, Virandere Sokağı, Virandere Muhtarlık, Virandere Son Durak, SGK, Doğum Hastanesi, Giresun Fizik Tedavi Merkezi, Otogar.

Belediye otobüsleri 2 numaralı ekspres hat güzergâh geçiş noktaları; Esenbük, Esenbük Konağı, Esenbük Bulvarı, Esenbük Caddesi, Aydınlar Mahallesi, Adan Hastanesi Son Durak, Sanayi 1, Sanayi Kavşağı, Gemiler Çekeği, Sütlaç Caddesi, Yeni Yol, Debboy Caddesi, Giresun City AVM, Mal Pazarı Durağı, Bulancak Durağı, Giresun Meydan, Hükümet Konağı, Çırtlak Kale Durağı, Otogar.

Belediye otobüsleri 3 numaralı Esenbük hattı güzergah geçiş noktaları; Esenbük, Esenbük Cami, Esenbük Caddesi, Esenbük Ortaokulu Son Durak, Aydınlar Mahallesi, Ada Hastanesi Kavşağı, Sanayi 1, Sanayi Durağı, Çeşme Mahallesi, Askeri Lojmanlar, Çırak Deresi, Çırak Dere Caddesi, Gemiler Çekeği, Sütlaç Caddesi, Yeni Yol, Sokakbaşı, Sokakbaşı Caddesi, Çınarlar, Çınarlar Bulvarı Son Durak,  Şeyh Cami Önü, Mal Pazarı Durağı, Hükümet Konağı, Doğum Hastanesi, Giresun Fizik Tedavi Merkezi, SGK Son Durak, Otogar.

Servis

Kaliteli ve son sistem ile donatılmış araçlar ile otogar noktasına ulaşmak için servis araçlarını kullanabilirsiniz. Servis araçları pazar günleri hariç her gün yolcuları Giresun Otogarı'na götürmektedir. Ortalama iki otobüs bileti fiyatına göre ulaşım bedeli alınmaktadır.

Taksi

Giresun şehrinde gideceğiniz otogar noktasını bilmiyorsanız deneyimli şoförler ve güvenli ulaşım sistemleri ile yolculuk sağlayan taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler günün her saati kullanılabilir olup, ortalama 20 dakikada otogar noktasına gitmektedir.

Minibüs

Otobüslerden sonra Giresun’da en çok tercih edilen ikinci ulaşım aracı minibüslerdir. Hem uygun fiyatlı olmaları hem de birçok yakın noktadaki ilçeden geçmeleri ile yolculara kolaylık sağlamaktadırlar.

Minibüsler; Eynesil, Piraziz, Bulancak, Keşap, Tirebolu, Espiye, Görele, Alucra, Dereli, Doğankent, Güce, Yağlı Dere, Çanakçı, Çamoluk, Şebinkarahisar ilçelerinden sabah ve akşam olmak üzere iki sefer halinde yolcuları otogara hiçbir noktada durmadan götürmektedir. Minibüsler ile otogar noktasına ulaşım ilçenin uzaklığına ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Yolcu Servisi

Giresun'da yabancıysanız otogar noktasına ulaşım yolcu servisini kullanarak transit bir şekilde otogar noktasına gidebilirsiniz. Yolcu servisleri yolcuların sahip oldukları biletlere bakarak yolcuları kabul etmekte olup, otobüs saatlerine göre düzenlenerek seferler ile yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Giresun Otogarları

Giresun Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Giresun otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Giresun Hakkında
Nüfus:450.154
Telefon Kodu:0454
Plaka Kodu:28
Prş
26,16°
Cum
24,65°
Cmt
25,22°
Paz
24,19°
Pzt
25,07°
Giresun
23 Tem Sal, Güneşli
25,13°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery