Erzincan Otobüs Bileti

Erzincan

Erzincan

Erzincan Hakkında

Kış turizminin gözde lokasyonlarından biri olan Erzincan ili, bölgedeki yoğun nüfuslu şehirler arasında yer almaktadır. Tarih boyunca büyük bir öneme sahip olan şehrin her köşesinden tarihi ve doğal hazineler mevcuttur. Her yıl haziran ayından düzenlenen bölgeye has festivallere farklı ülkelerden ve pek çok şehirden yerli ve yabancı turistler şehre akın etmektedir. Büyük yolcu yükünü karşılayabilecek donanıma sahip olan Erzincan Otogarı, en büyük karayolu ulaşım yollarıyla köprü görevi görmektedir. İş stresinden uzaklaşarak, aileniz ile kış tatillinizi Erzincan’da yapmak için Erzincan otobüs bileti satın alım işlemlerinizi bilet.net üzerinden erken rezervasyon indirimleri ile yaparak uygun fiyatlarla otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilmesi Gereken Yerler

Ziyaretçilerine her noktasında gezilmesi gereken cazibe alanları sunan Erzincan ili, tarihi ve doğa içindeki mekanları ile ziyaretçilerinin ilgi odağıdır. Ziyaretçilerin mutlaka gezmesi gereken yerler arasında;

Kemah Kalesi

Abrenk Kilisesi

Otlukbeli Gölü

Aygır Gölü

Erzincan Müzesi

Köroğlu Mağarası

Girlevik Şelalesi

Karanlık Kanyon

Ekşisu Kaplıcaları

Ergan Kayak Merkezi

Altıntepe Ören Yeri

Birbirinden farklı bu büyüleyici güzellikleri yerinde görmek için Erzincan bilet satış noktalarından veya bilet.net adresinden Erzincan otobüs biletinizi satın alarak, yolculuğun ardından şehrin bu güzide mekanlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Erzincan’da Konaklama İmkanları

Kış sporları, doğa gezileri için en çok ziyaretçi ağırlayan illerden biri olan Erzincan, şehri ziyarete gelenlere konaklama sağlayabilecekleri pek çok konseptte otel sunmaktadır. Bu oteller farklı fiyatlandırmalara sahip olup, özelliklerine göre de birbirinden ayrılmaktadır.

Hilton Garden Inn Erzincan

Meva Hotel

Çelebi Home Suit Hotel

Hotel Grand Alemdar

Berlin Otel

Eriza Boutique Hotel

Paradise Otel Erzincan

Hafta sonu tatillinizi keyifli hale getirip kış sporlarının tadını çıkarmak için Erzincan otobüs seferleri arasından uygun bir saat dilimi seçerek, biletinizi satın aldıktan sonra oteller arasından seçim yapıp odanızı ayırtabilirsiniz.

Erzincan’da Yeme İçme İmkanları

Yöresel yemek çeşitliliği ile adından söz ettiren Erzincan, ziyaretçilerine daha önce hiçbir yerde tatmadıkları yöresel lezzetleri sunmaktadır. Bölgeye has lezzetler ve ürünler Acem ve Arap mutfağından izler taşımaktadır. Bu lezzetler;

Kelecoş, Ayva Kalyesi,

Erzincan Çorbası, Tatar Böreği,

Gasefe, Yalancı Köfte,

Kemah Tiridi, Isırgan Aşı,

Evelik Dolması,

Erzincan Tulum Peyniri ve Erzincan Lokumu

Farklı tatları barındıran bu lezzetleri en çok tercih edilen;

Erzincan Döner

Çınar Restoran

Konak Mazlum Sofrası

Sefa Köfte Salonu

Seven Kevser Restoran

Cafetelli, mekanlarında tatmak için bilet.net adresinde, Erzincan otobüs seferleri seçeneklerinden ekonomik olan Erzincan otobüs biletini seçerek, bilgileriniz doldurup ödeme yaptıktan sonra otobüs biletinizi oluşturabilirsiniz.

Erzincan Otogarı'na Ulaşım

Modern olanakları ile ziyaretçilere birbirinden farklı imkanlar sunan Erzincan Otogarı kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta konumlandırılmıştır. Kent merkezine yakın bir konumda olması sebebiyle taksiler ve diğer toplu ulaşım araçları ile çok kısa bir süre yolculuğun ardından otogar noktasına ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs

Erzincan ilinde en ucuz ulaşım alternatifleri arasında yer alan belediye otobüsleri günün belirli saatlerinde belirli aralıklarla seferler düzenleyerek otogar noktasına   gitmektedir. Otogara ulaşım sağlayan otobüs hatlarının numarası ve ulaşım saatleri böyledir;

1 numaralı otobüs hattı saat 05:50 ile 22:30 saatleri arasında; Fatih Mahallesi, Fatih Cami, Hacı Bektaşi Veli Caddesi, 714. Sokak, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, Fevzi Paşa Caddesi, Şehir Jandarma Uzman Çavuş Fahrettin Aksu Parkı, 375. Sokak, Dede Korkut Caddesi, Otogar.

6 numaralı otobüs hattı saat 06:30 ile 23:05 saatleri arasında; İstasyon Bulvarı, Fatih Mahallesi, Fatih İlkokulu, Fatih Cami, Havuzlu Bahçe Site Durağı, Hacı Bektaşi Veli Caddesi, 714. Sokak, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, Atatürk Anadolu Lisesi Son Durak, Fevzi Paşa Caddesi, Konaklar, Hastane Son Durak, 375. Sokak, KYK Yurtları, Kampüs Kapısı, Halk Eğitim Merkezi, Behçet Ortaokulu Durağı, Dede Korkut Caddesi, Harman Önü Caddesi, Sanayi Kavşağı, Sebze Hali Durağı, Otogar.

7 numaralı otobüs hattı saat 07:00 ile 22:50 saatleri arasında; KYK Yurtları, KYK Yurt Müdürlüğü, 1400. Sokak, Esentepe Sitesi, Terzi Baba Caddesi, 476. Sokak, Kırklar Caddesi, Halı Saha Durağı, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, Dede Korkut Caddesi, Otogar.

8 numaralı otobüs hattı saat 06:45 ile 21:00 saatleri arasında; Halit Paşa Caddesi, 13 Şubat Caddesi, Dörtyol Meydanı, Fevzi Paşa Caddesi, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, KYK Yurtları, Dede Korkut Caddesi, Otogar.

10 numaralı otobüs hattı saat 06:15 ile 23:00 saatleri arasında; Meydan Bulvarı, Sümerbank Caddesi, Kampüs, Ring Durağı, KYK Yurtları, KYK Yurt Müdürlüğü, Esentepe Kavşağı, Terzi Baba Caddesi, 476. Sokak, Kırklar Caddesi, Halı Saha Durağı, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, Gençlik Merkezi Durağı, Dede Korkut Caddesi, Otogar.

Dörtyol hattı hafta içi her gün saat 06:00 ile 23:00 saatleri arasında; Dörtyol Meydan, 13 Şubat Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi, Aksu Çarşısı, Amasya-Erzurum Yolu Kavşağı, Sümerbank Caddesi, Erzincan Sosyal Tesisleri, Sanayi Durağı, Dede Korkut Caddesi, 786. Sokak, Otogar.

Üniversite hattı hafta içi ve cumartesi günleri saat 06:00 ile 23:15 saatleri arasında; Adalet Meslek Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, 1125. Sokak, 1130. Sokak, Sebze Hali, 1129. Sokak, Dede Korkut Caddesi, Erzincan Gençlik Merkezi, 970. Sokak, Mesleki Eğitim Merkezi, Otogar.

Servis

Otogar noktasına ulaşım için tercih edilebilir seçenekler arasında yer alan bir diğer araç içe servis araçlarıdır. Servis araçları yolcuları Dörtyol, Fatih Cami Önü, Kampüs Kapısı, Yer Altı Çarşısı, KYK yurtları ve havalimanı noktalarından alarak Erzincan Otogarı'na götürmektedir. Servis araçları en fazla 24 yolcu ile hareket etmekte olup, firmanın belirlediği makul bir ücreti yolculardan talep etmektedir. Servis araçları sabah 09:00 ile 11:00 saatlerinde, öğlen 12:00 ile 15:00 saatlerinde, akşam 17:00 ile 21:00 saatlerinde hizmet sağlamaktadır.

Taksi

Rahatlığı ile ne çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir olan taksiler Erzincan otogarın ortalama 10 dakikada varış sağlamaktadır. Yaz ve kış aylarından değişine fiyatlandırma politikalarına göre ücretleri değişen taksiler verdikleri hizmetler ve ulaşım kalitesine göre diğer araçlardan ayrılmaktadır. Erzincan’ı ziyarete gelen yolcuların, otogar noktasına dönüşleri için 7/24 olarak ulaşım sağlayabilecekleri tek araç taksilerdir.

Minibüs

Erzincan Otogarı'na ulaşım için çevre illerden yolcu geçişi sağlayan minibüsler yolcuları; Çayırlı, Kemah, Kemaliye, İliç, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve Üzümlü ilçelerinden alarak Şehir meydanı-Kampüs-Otogar hattı üzerinden şehir içinden de yolcu alımı yaparak otogara geçiş yapmaktadır. Minibüslerin yolculuk süresi diğer ulaşım araçlarına göre daha uzun süreli olup ulaşım bedeli de ilçelerinden otogar noktasına olan uzaklıklarına göre değişim göstermektedir. Minibüs seferleri sabah saat 06:00 ile başlayıp iki saatte bir hareket ederek son sefer saati 21:00 itibari ile bitmektedir.

Yolcu Servisi

Erzincan otobüs firmaları, düzenledikleri otobüs saatlerine göre opsiyonlanarak hizmet veren yolcu servislerini, müşterilerine ücretsiz olarak kullanım imkanı vermektedir. Yolcular firmaların belirlediği Meydan, Dörtyol, Üniversite Kampüs Kapısı güzergâh noktalarından bu yolcu servislerine binerek otogara geçişlerini sağlayabilirler. Ücretsiz yolcu servisi hizmeti veren firmalar arasında; Esadaş, Öz Sivas Seyahat, Kanberoğlu, Güney Akdeniz, Pamukkale Turizm, Dilmenler Mardin Seyahat, Star Batman, Balıkesir Uludağ Turizm yer almaktadır.

Erzincan Otogarları

Erzincan Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Erzincan otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Erzincan Hakkında
Nüfus:237.351
Telefon Kodu:0446
Plaka Kodu:24
Cum
18,34°
Cmt
15,32°
Paz
14,38°
Pzt
14,62°
Sal
14,07°
Erzincan
24 Nis Çrş, Bulutlu
16,9°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery