Niğde Otobüs Bileti

Niğde

Niğde

Niğde Hakkında

Türkiye’nin tarımsal açıdan en önemli kentlerinden biri olan Niğde, ekonomisini tarımdan sağlamaktadır. Bunun yanında doğa güzellikleriyle de ön plana çıkan bu şehir, Bizans döneminden kalan tarihi yapılarıyla da dikkat çekmektedir. Birçok uygarlığın tarih boyunca hüküm sürdüğü Niğde’de bu uygarlıkların kültürlerine de rastlanılmaktadır. Tarihi yapısı ve doğası ile ilgi çekici olan kent, sanatsal açıdan da bu ilgiyi katlamaktadır. Yıl içerisinde çeşitli tarihlerde düzenlenen festivaller ve sanatsal etkinlikler ile Niğde’ye yerli ve yabancı birçok turistin akın etmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda sizlerde Niğde’yi ziyaret edecekseniz, bilet.net üzerinden otobüs bileti işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Niğde otobüs bileti ile ilgili diğer tüm detay ve bilgilere de yine buradan ulaşabilir ve dilediğiniz bileti satın alabilirsiniz.

Bilet işlemleri esnasında belirlediğiniz tarih ve saat aralığına göre birkaç Niğde otobüs firması seferi arasından kendiniz için en uygun bütçeli tercihi yapabilirsiniz. Öte yandan bu biletler arasında görülen fiyatlandırma farkları da çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bunların başında mesafe gelmektedir. Niğde’ye nereden gelindiği ve bu mesafenin uzaklığı fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerden biridir. Bir diğer faktör ise saat olmaktadır. Seçilen biletin hangi saatte olduğu da önemlidir. Bu bağlamda yoğun veya seyrek saatlerde seçilen otobüs seferleri farklı fiyatlara sahip olabilir. Son olarak ise otobüs firmaları tarafından kendileri için belirledikleri fiyat politikaları da bu bilet ücretini etkilemektedir.

Niğde'de Gezilmesi Gereken Yerler

Niğde’de gezilecek birçok mekan veya yer bulunur. Bu sebeple birkaç günlük gezi planı ile tüm istenilen yerleri dolaşarak eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hem tarihi hem de doğ açısından son derece ilgi uyandıran kentlerden biri olan Niğde’de öne çıkan bazı yerler ise şöyledir;

 • Niğde Kalesi: Alaaddin tepesi üzerine kurulu olan Niğde Kalesi’nin bulunduğu bölge eskiden kentin merkezi alanını oluşturmaktaydı. Tarihi dönemlerde yaşanan olaylar ve kültürel geçişler sonrasında bu kale yeni şehir merkezinin uzağında kalmıştır. Günümüzde fazlasıyla meraklısı bulunan bu kale, kentin kültür ve geleneğini de hissettirmektedir. Bu bağlamda buranın görülmesi gerekir.
 • Niğde Saat Kulesi: Tarihsel açıdan önemli bir diğer yapı olan Niğde Saat Kulesi de önemli yapılardan birini oluşturmaktadır. Tarihsel yapı olarak bilinmesinin yanında Cumhuriyet dönemine kadar buranın zindan olarak kullanılması da diğer önemli bir detaydır. Bu sebeple Niğde Saat Kulesi, gezilip görülecek listesinde olmalıdır.
 • Niğde Müzesi: Arkeolojik kazıların çokça yapıldığı Niğde ve çevresi birçok uygarlığa ait kültle taçlanmıştır. Tarihsel yapı ve eserlerin bir hayli fazla olduğu bu topraklardan çıkan eserler Niğde Müzesi’nde sergilenmektedir. Müzede kent içerisinde yapılmış olan tüm arkeolojik kazılar ve geçmişe dair bilgileri bulabilmek mümkündür.
 • Çiftehan Kaplıcaları: Niğde’nin önemli bir diğer tarafı ise kaplıcalarıdır. Kaplıcaları ile meşhur olan kentlerden biri olmakla birlikte bu kaplıcalardan önemli olan bir tanesi ise Çiftehan Kaplıcalarıdır. Burayı hem ziyaret etmek hem de deneyimlemek iyi olacaktır.
 • Kemerhisar İçmeleri: Sağlık açısından ziyaret edilen yerlerden biri olan Kemerhisar İçmeleri de mutlaka gidilmesi gereken mekanlardandır.
 • Köşk Höyük: Arkeolojik kazı anlamında en önemli bölgelerden biri olan Köşk Höyük, ziyaretçilere açılmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular ve yapılar buralarda tüm konukları için sergilenmektedir.
 • Roma Havuzu: Geçmişi çok eskilere dayanan ve Yunan mitolojisinde de kendisine yer etmiş olan Roma Havuzu da gezilmesi gereken yerler arasındadır.
 • Aladağlar Milli Parkı: Doğa harikalarından biri olarak görülen ve her yıl birçok kişinin ilgi odağı haline gelen Aladağlar Milli Parkı da gezilecek yerler arasındadır.

Niğde'de Konaklama İmkanları

Niğde bilet işlemleri sonrasında konaklamaya dair merak edilenlerin araştırılması gerekmektedir. Bu araştırma neticesinde konaklamaya dair gerekli olan rezervasyon işlemlerinin de yapılması önerilir. Bu bağlamda konaklama ihtiyacınızı gidermek için bilet işlemleri ile birlikte bu süreci de düşünmeniz gerekir. Öte yandan sık sık ziyaret edilen Niğde’de konaklamaya dair istediğiniz yeri bulabilmeniz anlık durumlara göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Bu bağlamda konaklama için tercih edilebilir seçenekler ise şöyledir;

 • Otel: Niğde’de konaklama açısından en çok tercih edilen seçeneklerin başında oteller gelmektedir. Birçok farklı firma tarafından verilen otel hizmetleri bu bölgeye bağlı kuruluşlar veya kişiler tarafından da verilmektedir. Bu sebeple farklı fiyatlara sahip birçok otel seçeneği arasından dilediğiniz otelde rezervasyonunuzu tamamlayarak kente öyle gidebilirsiniz.
 • Motel – Pansiyon: Kentin önemli konaklama seçeneklerinden bir diğeri ise motel veya pansiyon seçenekleridir. Motel veya pansiyon tercihi otellere oranla daha uygundur. Hem kent merkezinde hem de ilçelerde bulunabilir olan motel ya da pansiyonlar arasından dilediğinizi seçerek rezervasyon işleminizi yapabilirsiniz.
 • Kiralık Ev: Konaklama için en çok rağbet gören bir diğer seçenek ise kiralık ev seçeneğidir. Özellikle aile veya kalabalık gruplar tarafından tercih edilen ev seçeneği kentin birçok bölgesinde hizmet dahilindedir. Bu bağlamda istendiği taktirde günlük, haftalık ve aylık kiralık ev seçenekleri arasından seçim yapılabilir.
 • Kamp – Çadır: Kamp açısından doğa severlerin en çok ilgi gösterdiği illerdin başında Niğde gelmektedir. Eşsiz doğası ve havası ile dikkat çeken bu kentte konaklama için çadır kurulabilmektedir. Kentin farklı bölgelerinde yer alan kamp alanlarında ister kendi çadırınızı kurun isterseniz çadır kiralayarak buralarda konaklayın.

Niğde'de Yeme İçme İmkanları

Niğde’de yeme – içme imkanları bir hayli fazladır. Niğde bilet fiyatları gibi yeme – içme ihtiyaçları da belli başlı farklılıklar göstermektedir. Bunların birçok nedeni olmakla birlikte her bütçeye uygun birçok yeme – içme mekanı mevcuttur. Bu mekanlara dair bazı önemli detaylar ise şöyledir;

 • Kent merkezinde zincir restoran ve kafeler bulunur. Buralar daha çok bilindik yemekleri ile hizmet vermektedirler. Bu bağlamda her türlü mutfağa ait yiyecekleri bu restoranlarda bulabilirsiniz. Restoranlarla birlikte yine bilindik kafe mekanları da kent merkezinde hizmet sağlamaktadırlar.
 • Yörenin kendine has lezzetleri de bulunur. Bu lezzetleri bir araya getiren mekan sayısı ise azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle tarihi yerlere yakın bölgelerde bulunan bu lezzetler ile hem Niğde kültürünü anlayabilir hem de yeme - içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Niğde’de akşam saatlerinden itibaren eğlence mekanları da aktif olarak tercih edilmektedir. Bu mekanlar hem eğlence açısından önemlidir, hem de yeme – içme ihtiyaçlarını karşılamaları açısından önemli olmaktadır.

Niğde Otogarı'na Ulaşım

Niğde Otogarı ile kent merkezi arasında ulaşım seçenekleri birkaç tercih kapsamında yapılmaktadır. Kent ulaşımı açısından zorlayıcı olmayan Niğde’de otogar ulaşımında kullanılabilir birkaç seçenek mevcuttur. Kent ulaşımı günün ilk saatlerinden gece saatlerine kadar devam etmekle birlikte, gece saatlerinde ise ulaşım seçenekleri azalmaktadır. Bu bağlamda Niğde otobüs seferleri de bu düzene göre ulaşım saatlerine göre planlanabilmektedir. Birçok firma tarafından yapılan seferler kentin ulaşımına göre planlanmaktadır.

Otobüs

Belediye tarafından birkaç otobüs hattı ile otogar ulaşımı sağlanır. Kentin birkaç önemli bölgesinden geçerek otogara varan bu otobüs hatları ile ekonomik bir şekilde ulaşım hizmeti sağlanabilmektedir. Ayrıca otogarda bu otobüsler için durak bölümleri ayrılmıştır.

Servis

Bazı otobüs firmaları tarafından servis hizmetleri verilmektedir. Bu servis hizmetleri ücretsiz bir şekilde konuklarına sağlanır.

Taksi

Kentin ulaşımında özellikle gece saatlerinde en önemli araçlardan biri taksi ulaşımıdır. 7/24 bir şekilde kullanılabilir olan taksiler ile otogardan kentin istenilen her bölgesine gidilebilmektedir.

Minibüs

Kent ulaşımı açısından önemli olan minibüslerde otobüsler ile bazı farklı güzergahlara da sahiptirler. Sık düzenlenen minibüs seferleri de gündüz saatlerinden gece saatlerine kadar devam etmektedir.

Niğde Varış İstasyonları
Niğde Otogarları

Niğde Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Niğde otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Niğde Hakkında
Nüfus:363.725
Telefon Kodu:0388
Plaka Kodu:51
Paz
7,93°
Pzt
11,05°
Sal
13,18°
Niğde
24 Nis Çrş, Bulutlu
16,84°
Prş
18,26°
Cum
15,19°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery