Niğde Otogarı Otobüs Bileti

Niğde Otogarı

Niğde Otogarı Hakkında

Niğde Otogarı, bulunduğu konum itibari ile İç Anadolu bölgesinin önemli kültürel turizm noktalarına yakın bir otogardır. Uzun yıllar bakımsız olarak idare etmiş, yolcu taleplerinin artması ile 2009 yılında yeniden yapılmıştır. Eskisinden daha büyük kapasitede inşa edilen otogarın yeni hali ile Ankara Karayolu üzerinde yer aldığından, bölgedeki illerden gelen yolcularını da rahatlıkla ağırlayabilmektedir. 

Yeni hali ile hizmete başlayan Niğde Otogarı, en çok bahar ve yaz aylarında yoğun olmaktadır. Nüfusunun az olması nedeniyle civar illere sefer düzenleyen birçok otobüs firmasının ortak noktasıdır. 20’den fazla otobüs firmasına ev sahipliği yapan otobüs firması alternatif otobüs seferleri ile de hizmet vermektedir. Bilet.net üzerinden onlarca firmaya ait Niğde Otogarı otobüs bileti seferlerini görüntüleyebilmek ve satın almak mümkündür.

Yeni hali ile Niğde Otogarı, yolcularının ihtiyaçlarını karşılayacak birçok imkan sunmaktadır. Yaklaşık 20 otobüs peronu ve tam kapasite olarak faaliyet göstermektedir. Niğde Otogarı, Niğde Belediyesi tarafından yönetilmektedir. Restoran ve kafeterya seçeneklerinin yanı sıra içerisinde küçük bir manav da bulunmaktadır. Kafeterya veya restoranları kullanmak istemeyenler için de çeşitli hediyelik eşya dükkanları mevcuttur. Ayrıca, mescit ve çeşitli (ATM) bankamatik imkanı da bulunmaktadır. Tuvalet, bebek bakım odası ve bekleme salonu gibi alanlara sahiptir. Sağlık hizmeti olarak yararlanılacak hizmet binası, otogara 5 dakika uzaklıktaki Niğde Devlet Hastanesi Acil Servis binasıdır. 

Niğde Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine 4 km mesafede Niğde Otogarına ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok ulaşım seçeneği bulunuyor. Yakın illerden gelecek olanlar ve otogardan gidecekler için belli istikametlerden giden ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Niğde Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara yakın çevre yerlerden gelmek için hızlı ve pratik bir ulaşım seçeneğidir. Özellikle yük konusunda sıkıntı olacak yolculuklarda oldukça rahat otogara ulaşılabilir. 

Niğde Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Niğde’ye ya da yakın civarlardaki farklı şehirlere seyahat etmek isteyenler, Niğde Otogarı'na uğrayan şehir dışı illerden gelen otobüs firmalarını tercih edebilirler.

Niğde Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım 

Yakın illerden gelecek olan yolcular için direk ya da aktarmalı minibüs seçenekleri bulunmaktadır. Ekonomik bir seçenek olan minibüs ulaşımı belli istikamet üzerinden ulaşımı sağlamaktadır.

Niğde Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Ücretsiz servis seçenekleri için tercih etmiş olduğunuz otobüs firmasının müşteri ilişkilerini arayarak veya firmanın şubesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Niğde Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar yetkilileri ile görüşme sağlayarak talep, şikâyet, firma ve peron bilgisine ulaşabilirsiniz. Niğde Otogarı iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Niğde Telefon Numarası: 0 (388) 232 35 37

Niğde Otogarı Yol Tarifi: Şahinali Mah. Emin Erişingil Blv. 51310 MERKEZ / NİĞDE

Niğde Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Niğde Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.