Mardin Otobüs Bileti

Mardin

Mardin

Mardin Hakkında

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirleri arasında bulunan Mardin, tarihi dokusunu koruyan kentlerin başında gelmektedir. Dünya genelinde en ilgi uyandıran bu kentin her mevsimde yerli – yabancı turist ziyareti devam etmektedir. Kentin tarihi dokusunun günümüz yaşamında aktif olarak yer etmesi sebebiyle günlük ziyaretlerde tarihi bir yolculuk hissi vermektedir. Bu bağlamda Mardin’e her mevsim sayısız insan ziyaretlerde bulunmaktadırlar. Sizlerde bu tarihi dokuyu hissetmek ve kentin doğası ile eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız Mardin otobüs bileti araştırmalarına başlayabilirsiniz. Bilet.net üzerinden kolaylıkla bilet işlemleri yapılabilmekle birlikte; seferlere dair tüm detaylara da ulaşılabilmektedir. Kentin her mevsim ilgi uyandırması sebebiyle, farklı dönemlerde yapılan etkinliklere rastlanılabilmektedir. Sanatsal anlamda önemli kentlerin başında gelen Mardin’de eşsiz bir gezi yapmak adına biletinizi alarak tüm işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bilet.net aracılığıyla bütçenize uygun bilet alımını yapabilir ve bütçeye göre arama yaparak kendiniz için en uygun otobüs seferine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Mardin Otogarı'na düzenlenen otobüs seferlerinin fiyatları birbirinden farklılıklar göstermektedir. Fiyat farklarının ortaya çıkmasında ise bazı temel unsurlar vardır. Örneğin nereden gelineceği ve mesafenin ne kadar olduğu detayı, fiyatın değişkenliğinde önemli bir noktadır. Ayrıca firmanın fiyat politikası ve seferin saati de bu farklılıkların ortaya çıkmasındaki temel etkenleri oluşturmaktadır.

Mardin'de Gezilmesi Gereken Yerler

Mardin’i diğer tarihi kentlerden ayıran en önemli özelliği; tarihi yapıların aktif olarak kullanılıyor olmasıdır. Bu sebeple kentte aktif olan her yerde tarihi yapılara ve mimarlık eserlerine rastlanabilmektedir. Bunun yanında kent içerisinde ve ilçelerde gezilip görülmesi gereken birçok farklı mekan bulunur. Bu mekanlardan başlıca olanları ise şunlardır. Ayrıca Mardin gezisi için 3-4 günlük bir planlama yapmak, bu kente dair tüm ilgi uyandıran yerlerin gezilmesi için yeterli bir süre olacaktır.

 • Mardin Kalesi: Kentin en ilgi uyandıran yapılarından biridir. Kentin yerleşim alanları bu kalenin eteklerine kurulmuştur. Kale içine girmek ve gezmek ücretsizdir. Ayrıca günün belli saatleri dışında her zaman ziyaret edilebilir bir mekandır.
 • Midyat Saat Kulesi: Tarihi mekanlar arasında gezilmesi ve görülmesi gereken önemli yerlerden biri de Midyat Saat Kulesi’dir. Bu kule Midyat ilçesinin en önemli tarihi dokularından biridir.
 • Mardin Sokakları: Mardin’de günlük yaşamda kullanılan yapıları arasında dar sokakları da bulunur. Tarihi bir yolculuğa adım attıran bu sokaklar arasında gezinmek, eşsiz bir deneyim olmaktadır.
 • Mardin Tarihi Evleri: Mardin’de yıllara meydan okuyan tarihi evler bulunur. Bu evler aktif olarak kullanılmakla birlikte yerli ve yabancı tüm turistlerin büyülendiği alanlar arasındadır.
 • Müzeler: Kent içerisinde birçok müze bulunur. Bu müzeler tarihi yapılar olması sebebiyle de dikkat çekicidirler.
 • Kayseriye Çarşısı: Tarihi birçok küçük işletme burada bulunur. Mardin’e ve doğuya özgü birçok şeyi burada bulabilir ve anı olarak satın alabilirsiniz.
 • Kent içerisinde Hacı Şehmus Mete Konağı, Revaklı Çarşı, tarihi yapılarla dolu Cumhuriyet Meydanı gibi alanları da önemli yerler arasındadır.
 • Mardin’in doğa olarak en dikkat çekici mekanlarının başında ise Beyaz Su gelmektedir. Eşsiz doğasının yanında bu mekanda hem dinlenilebilir hem de yeme – içme gibi birçok ihtiyaç giderilebilmektedir.
 • Mardin’in sembollerinden bir tanesi de Turabdin Platosu’dur. Kentin birçok yerinden görülebilen bu mekan, her yıl on binlerce ziyaretçinin ilgi odağı haline gelmektedir.
 • Kent merkezine yakın ve ilçelerde birçok tarihi mağara da yine gezilip görülmesi gereken mekanlar arasındadır.

Mardin'de Konaklama İmkanları

Mardin bilet fiyatları araştırmasından sonra önemli bir diğer ihtiyaç ise konaklamadır. Bu ihtiyaca dönük kente gitmeden önce araştırma yapılması ve rezervasyon işlemlerinin tamamlanması daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır. Bu bağlamda Mardin’de konaklama ihtiyacının giderilebilmesi için birkaç farklı seçenek mevcuttur. Ancak kentin her mevsimde ziyaret ediliyor olmasından kaynaklı konaklama ihtiyaçlarının ziyaret öncesi tamamlanması önerilmektedir. Sizlerde konaklama ihtiyaçlarınızı Mardin gezisinden önce netleştirebilir, bu sayede daha iyi bir tatil planı kurgulayabilirsiniz. Konaklamaya dair tercihler ise şöyledir;

 • Otel: Kentteki en önemli konaklama mekanları arasında oteller gelmektedir. Şehrin her bölgesinde otel konaklaması için mekan bulmak mümkündür. Dünyaca ünlü otel markalarının yanında bölgede kurulmuş yerel ve bölgesel oteller ile konaklama ihtiyaçları giderilebilmektedir. Otel fiyatları için önceden araştırma yapmak ve bütçenize uygun bir tercih yapmanız gerekebilmektedir.
 • Motel – Pansiyon: Otellerin yanında tercih edilebilir bir diğer konaklama imkanı ise motel veya pansiyonlardır. Moteller ve pansiyonlar, otellere göre daha uygun fiyatlı olduğundan tercih edilebilirdir. Bu bağlamda kent içerisinde birçok farklı bölgede yer alan motel ve pansiyon seçenekleri de tercihleriniz arasında olabilir.
 • Kiralık Ev: Mardin’de konaklama açısından kiralık ev tercihi oldukça rağbet görmektedir. Özellikle tarihi evlerin kiralanması çok sık tercih edilen seçeneklerdendir. Günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanabilen bu evler genellikle geniş gruplu gezilerde tercih edilebilirdir.
 • Kamp – Çadır: Mardin’e yapılan gezilerde tercih edilebilir bir diğer konaklama seçeneği ise kamp kurmaktır. Bahar ayları ile birlikte kentin kamp konaklamasına uygun hale gelmesi sebebiyle, bu seçenekte önemli bir tercih olarak karşınıza çıkabilir. Kente uzak veya yakın mesafelerde kamp alanları mevcuttur. Bu kamp alanlarında doğa ile iç içe kalıp eşsiz bir deneyim kazanabilirsiniz.

Mardin'de Yeme İçme İmkanları

Mardin’i ziyaret eden yerli – yabancı turistlerin en memnun kaldıkları şeylerden bir tanesi de yeme – içme imkanıdır. Mutfağı ile lezzetli seçenekler sunan Mardin mekanları birçok farklı isteğe hitap edecek seçeneğe sahiptir. Ayrıca yeme – içme mekanları da tarihi yapılar içerisinde yer aldığından, Mardin’i gezenler için hem gezme, hem de kolayca yeme – içme ihtiyacını karşılama şansını sağlamaktadır. Mardin’de yeme – içme mekanlarına dair detaylar ise şöyledir;

 • Tarihi ve Yöresel Mekanlar: Mardin’in tarihi yapılarında yeme – içme mekanları bulunur. Bu mekanlarda hem yöresel yemekler bulunabilir hem de kente ve bölgeye dair eşsiz içecekler denenebilmektedir.
 • Kentin bazı bölgeleri hem eğlence hem de yeme – içme sektörü alanında hizmet vermektedir. Burada dilediğiniz gibi eğlenebilir ve bunun yanında yeme -içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle Mardin’in tarihi mekanlarının akşam saatleri ile buluşması bu mekanları daha eşsiz hale getirmektedir.
 • Kent içerisinde dünya genelinde hizmet veren yeme – içme mekanları da bulunabilir. Bu mekanları tercih edenler için, kentin her bölgesinde bu hizmete dönük yerler mevcuttur.

 

Mardin Otogarı'na Ulaşım

Mardin’de otogar ile kent merkezi arasındaki ulaşım birkaç farklı seçenek ile sağlanabilmektedir. Mardin otobüs seferleri kent ulaşımı ile paralel olarak düzenlendiğinden, yolcular için zahmetli bir ulaşım söz konusu değildir. Kent genel anlamda kolay bir ulaşım ağına sahiptir. Bu ulaşım ağına dair bazı önemli detaylar ise aşağıdadır.

Otobüs

Mardin bilet işlemleri yapıldığında kente varılacak saatler önemlidir. Kente varılacak saatler gece yarısını geçtiğinde ulaşım noktasında seçenek şansı azalabilmektedir. Kentin ulaşım ağının büyük bir yükünü çeken otobüs hizmetleri de günün erken saatleri ile gece yarısına kadar çalışmaktadırlar. Bu sebeple otobüs ulaşımını tercih etmek isteyen yolcular, bilet işlemlerinde bu detayı da dikkate almalıdırlar.

Kent merkezi ile ilçelerden belli saatlerde birçok farklı otobüs hattı ile otogara geçilebilmektedir. Bu açıdan kolay ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

Servis

Bazı firmalar tarafından Mardin Otogarı’nda servis hizmeti verilmektedir. Bu firmalar tarafından verilen servis hizmeti ile kent merkezinde önemli bölgelere gidilebilmektedir.

Taksi

Mardin’de en çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi de taksilerdir. Özellikle gece saatlerinden sonra daha çok tercih edilen taksiler her an bulunabilmektedir. Otogar ile kent merkezi arasında 7/24 hizmet veren taksiler ile hızlıca – konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Öte yandan otogar içerisinde de taksi durağı bulunur ve bu taksi durağı aralıksız bir şekilde yolcuların kullanımına hazırdır.

Minibüs

Kent içerisinde ve kentten otogara ulaşımda minibüs taşımacılığı oldukça önemlidir. Mardin’in en önemli ulaşım araçlarından biri olan minibüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Minibüslerin sık olarak sefer düzenlemesi sebebiyle acil ulaşım noktasında da önemli bir rolü bulunmaktadır.

Mardin Otogarları

Mardin Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Mardin otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Mardin Hakkında
Nüfus:862.757
Telefon Kodu:0482
Plaka Kodu:47
Cmt
31,92°
Paz
32,31°
Pzt
32,63°
Mardin
23 Tem Sal, Güneşli
33,64°
Çrş
34,87°
Prş
32,76°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery