Hakkari Otobüs Bileti

Hakkari

Hakkari Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Hakkari

Hakkari Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin en doğusunda yer alan Hakkari, av turizminin en gözde yeridir. İdeal pek çok ulaşım ağını sahip olan Hakkâri ilinde binlerce yıllık kadim tarihe ev sahipliği yapan medeniyetlerin izleri yer almakta olup, yaz aylarında yerli ve yabancı yüzlerce turist şehri ziyaret etmektedir. Hakkâri şehri, Türkiye’nin hayvancılık sektörünün en önemli bölümünü karşılamaktadır. Hakkari ilinin gelenekleri yerinde görerek, şehrin doğasını incelemek için Hakkari otobüs biletinizi çeşitli otobüs firmasının biletinin satışının yapıldığı bilet.net sitesinden fiyat karşılaştırması yaptıktan sonra en doğru fiyat garantisi ile otobüs biletinizi oluşturabilirsiniz.

Hakkari’de Gezilmesi Gereken Yerler

Eski çağlardan beri sahip olduğu yapıları ile ünlü olan Hakkari şehrinde gezilmesi gereken mekânlar;

 • Cennet Cehennem Vadisi
 •  Zap Vadisi
 • Ava Ore Şelalesi
 • Duran Kaya Yaylası
 • Golan Yaylası
 • Mor Dağı
 • Sat Dağı
 • Sümbül Dağı
 • Merga Bütan Kayak Merkezi
 • Meydan Medresesi
 • Hakkâri Kilim Müzesi
 • Zeynel Bey Medresesi

gibi cezbedici bu tarihi mekanları görerek bilgi sahibi olmak için Hakkari otobüs seferlerinden kriterlerinize göre bilet seçimi yaparak, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkari’de Konaklama İmkanları

İş toplantılarınız için geldiğinizde Hakkari ilinde bütçe dostu konaklama otellerini tercih ederek, konforlu bir konaklama yaşayabilirsiniz. Hakkari’de yer alan tüm oteller ulaşım güzergâh noktalarına yakın noktalarda konumlandırılmıştır. Oteller;

 • Hotel Şenler
 • Elite My Garden Hotel
 • Hotel Oslo
 • Hotel Sibar
 • Hotel Ufuk Zafer

Müşterilerine en iyi hizmetleri sunan bu otellerde kalıp Hakkari ilini gezerek şehri görmek için Hakkari bilet fiyatlarını sıralayarak bütçeniz doğrultusunda otobüs bileti seçimi yapıp kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra biletinizi satın alabilirsiniz.

Hakkari’de Yeme İçme İmkanları

Doğası gereği hayvancılığın yaygın olduğu Hakkari'de, yemeklerde büyük oranda et kullanılmaktadır Et ağırlıklı olan yemekler şehrin yüksek dağlarından toplanan otlar ile harmanlanarak özel fırınlarda pişirilmektedir. Hakkari'nin kendine has yemekleri;

Dağabağ, Kepaye,

Parmak Kebabı, Keledoş,

Yüksekova Kebabı, Laleped,

Çorti Aşi, Çevirmeli Pilav,

Tırşık Çelya, Maşin Çorbası,

Kemikli Kuzu Kavurma, Sengeser,

Jajik, Doleme,

Tandır Ekmeği, Kirece Yatırılmış Kabak Tatlısı, Aside Tatlısını şehrin en gözde mekanları arsında yer alan;

 • Hacı Baba Kebap Salonu
 • Özdamak Ocakbaşı
 • Navşar Lokantası
 • Derya Kebap Salonu
 • Sur Ciğer Evi
 • Şölen Lokantası’nda yemek için öncelikli olarak Hakkari biletinizi, güvenli ödeme sitemleri bulunan bilet.net'ten hemen satın alabilirsiniz.

Hakkari Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezinden uzak bir konumda olan Hakkari Otogarı'na ulaşım için kısıtlı ulaşım araçları hizmet vermektedir. Otogar noktasına bütçenize göre seçim yaptığınız ulaşım araçları ile gidebilirsiniz.

Otobüs

Hakkari’de hizmet veren halk otobüslerinden sadece bir hat otogar noktasına gitmektedir.

Otogar 1 numaralı otobüs hattı geçiş yerleri; Sağlık Caddesi, Hastane Kavşağı, Fidan Hanım Caddesi, 615. Sokak, Açık Öğretim Fakültesi Durağı, Bahadırlar Caddesi, Pınarlar Caddesi, Emniyet Müdürlüğü Son Durak, Seyhan Caddesi, Gençlik Caddesi, Hakkari Gençlik Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenevi, Hakkari Ek Hizmet Binası, 113. Sokak, Polis Amirliği Durağı, Şerif Ağca caddesi Son Durak, Valilik Mevki, Hükümet Konağı Arkası, Hakkari Van Bulvarı, 718. Sokak, Otogar.

1 numaralı otobüs hattı sadece hafta sonları hizmet vermekte olup 08:00, 11:00, 13:00, 15:00 19:00 saatlerinde otogara sefer düzenlemektedir.

Servis

Özel Doğa turizm, Hakkari'de otogara gitmek isteyen tatilcileri şehir merkezinin en işlek noktalarından alarak, 45 dakikalık yolculuk süreli ile götürmektedir. Servis araçları 10:00, 12:00, 17:00 ve 23:00 saatlerinde hizmet vermekte olup, konforlu araçlar ile ulaşım imkânı sunmaktadır. Servis araçları ile ulaşımın bedeli toplu taşıma araçlarına oranla biraz daha yüksektir.

Taksi

Pratik bir şekilde otogar noktasına gitmek için taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler diğer ulaşım araçlarına göre daha kısa bir sürede ortalama 35 dakikada kent merkezinden Hakkari Otogarı'na gidebilmektedir. Taksi ücretleri, taksinin sizi aldığı konumdan otogar noktasına göre belirli bir fiyat ile hesaplanarak oluşturulmaktadır. Dilediğiniz taksi firması ile önceden görüşme sağlayarak gece saatlerinde bile otogar noktasına gidebilirsiniz.

Minibüs

1 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Altay Caddesi, Ulu cami Caddesi, PTT Kavşağı, PTT, Hakkari Belediye Garajı Durağı, Hakkari Afad İl Müdürlüğü Önü, Atatürk Polis Merkezi Durağı, Polis Evi Durağı , İstiklal Caddesi, Fidan Hanım caddesi, Hakkari Halk Eğitim Merkezi, Hakkâri Van Bulvarı, Şerif Ağca caddesi, Hakkari Ek Hizmet Binası, 616. Sokak, Seyhan Caddesi, Bahadırlar Caddesi, 109. Sokak, 718. Sokak, Otogar.

2 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Şırnak Hakkari Yolu, Hakkari Hükümet Konağı, Hakkâri Van Bulvarı, Sümbül Parkı Son Durak, 718.Sokak, Otogar.

3 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Valilik, Adliye Binası, Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü, Fatih Kışlası Önü, Nüfus Müdürlüğü Durağı, İstiklal caddesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Şehit Mehmet Ceyhan Caddesi, Polis Amirliği Birimi, Polis evi, Karayolları, Fidan Hanım Caddesi, Hakkari Halk Eğitim Merkezi, Seyhan Caddesi, Hakkâri Van Bulvarı, 718. Sokak, Otogar.

4 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Emir Sultan Parkı, Kamyon Garajı Önü, Hakkari Kültür Merkezi, şehit Mehmet Ceyhan Caddesi, İstiklal caddesi, Fidan Hanım Caddesi, Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi Durağı, Seyhan Caddesi, Hakkari Van Bulvarı, 616. Sokak, Bahadırlar caddesi, 208. Sokak, Pınarlar Caddesi, Zap Caddesi, Haşimoğlu Caddesi, 113. Sokak, 718. Sokak, Otogar.

5 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Şehir Stadyumu Mevki, Hakkari Gençlik Merkezi, Gençlik Caddesi, Hastanesi Caddesi, Öğretmen Evi, Hakkari Ek Hizmet Binası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hakkari Van Bulvarı, 616. Sokak, Bahadırlar Caddesi, 208. Sokak, Pınarlar caddesi, 718. Sokak, Otogar.

6 numaralı minibüs hattı geçiş noktaları; Hakkari Devlet Hastanesi, Sağlık Caddesi, Hastane Caddesi, 522. Sokak, Seyhan Caddesi, Açık öğretim Fakültesi Durağı, Şehir Selahattin İlkokulu Durağı, Şehit Selahattin Caddesi, Hakkari Halk Eğitim Merkezi, Hakkâri Ortaokulu, Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü Durağı, 616. Sokak, Seyhan Caddesi, Bahadırlar Caddesi, 208. Sokak, Hakkari Van Bulvarı, Şehit Erol Olçok Ortaokulu Son Durağı, 718. Sokak, Otogar.

Yolcu Servisi

Van Gölü Hakkari Turizm, Hakkari Seyahat, Best Van Hakkari, Gever Turizm, Akpolat Turizm yolcu servislerini kullanarak gidebilirsiniz.

Yolcu servisleri yolcuları; Altay Caddesi, Ulus Cami Caddesi, Şırnak Hakkari Yolu, Hükümet Konağı, Hakkari Van Bulvarı, Hakkari Halk Eğitim Merkezi, Seyhan Caddesi, Bahadırlar Caddesi, 718. Sokak, Pınarlar Caddesi, Şehir Stadyumu, Hakkari Devlet Hastanesi, İstiklal Caddesi, Sağlık Caddesi, Valilik, Fidan Hanım Caddesi, Haşimoğlu Caddesi, Karayolları Durağı, 522. Sokak, Şerif Ağca Caddesi, PTT Kavşağı, Zap Caddesi duraklarından alarak otogara götürmektedir. Bu güzergâh noktaları dışında otobüsün geçiş sağladığı noktalardan yolcu servisine binmek için birkaç  saat öncesinden bilgilerinizi firma ile paylaşmanız durumunda o noktalardan yolcu alımı yapılmaktadır.

Yolcu servislerine bilet sahibi olan her yolcu ücretsiz bir şekilde binebilmekte olup, otobüs biletinin numarasının yolcu servisinin giriş kısmında gösterilmesi zorunludur. Bileti yanında olmayan yolcular kabul edilmemektedir.

Yolcu servisleri her saat başı kalkarak trafik yoğunluğuna göre ortalama 60 dakika süren yolculuğun ardından otogar noktasına ulaşmaktadır.

Hakkari Otogarları

Hakkari Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Hakkari otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Hakkari Hakkında
Nüfus:278.218
Telefon Kodu:0438
Plaka Kodu:30
Cum
15,85°
Cmt
8,37°
Hakkari
19 May Paz, Güneşli
7,67°
Pzt
8,96°
Sal
11,12°
Çrş
10,75°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery