Hakkari Otogarı Otobüs Bileti

Hakkari Otogarı

Hakkari Otogarı Hakkında

Hakkari Otogarı; 2014 senesinde kurulmuştur. Yapıldığı güne kadar bölgenin yolcu talebini karşılayacak bir otogar bulunmamaktaydı. Ancak otogarın yapımı ile ulaşım sorunu büyük oranda çözülmüştür. Bu konuda bir diğer etken ise Van Otogarı’nın ana yolcu taşıma hattında bulunması ve kalan otobüslerin buraya geçmeleridir. 

Hakkari Otogarı, yaklaşık henüz sekiz yıldır açılmış olması ile genç ve yeni bir binadır. Bu sayede binada ulaşmak istediğiniz pek çok yenilik mevcuttur. Otogarda; yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme alanları, peronlar, firmalara ait yazıhaneler, lavabolar, polis ve zabıta alanları, çay ocağı, mescitler, revir, berber ve güvenlik kontrol noktası yer almaktadır. Böylece otobüsün seyahat saatini beklerken çay ocağından içecek temin edebilir ya da hediyelik eşya dükkanından sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Otogarın içinde restoran bulunmamasına rağmen çevresinde yürüme mesafesinde restoran bulunmaktadır. Ayrıca otogar yakınında petrol ofisi akaryakıt istasyonu imkânı bulunmaktadır.

Hakkari Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Otogar, şehir merkezine üç kilometre mesafede olmakla birlikte ulaşımı merkeze uzak konumdadır. Çünkü otogarın yeri Hakkari şehrinin girişinde yer almaktadır. Bu sebep ile otogara ulaşım için az opsiyon bulunmaktadır.

Hakkari Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şehrin merkezi bir konumunda yer almayan otogara ulaşım belediyenin girişimleri ile oluşturulan otobüsler ve özel halk otobüsleri ile kolay ulaşılabilecek şekilde sağlanmaktadır. Bu durumda şehrin belirli noktalarından düzenli aralıklarla seferi üstünde otogar olan otobüsleri seçebilirsiniz. Valizleriniz ağır değilse otobüs ile ulaşım çok pratik ve kullanışlı bir seçenektir.

Hakkari Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden kalkan taksiler ile otogara ulaşım sağlanmaktadır ve ağır bagajlarınız için en iyi çözümdür. Taksi ile ulaşım güvenli ve otobüs ile ulaşıma göre daha ergonomik bir çözümdür.

Hakkari Otogarı İletişim Bilgileri

Hakkari otogarı otobüs bileti ile ilgili sorularınız için otogarı iletişim numaralarından aramanız yeterlidir. Ayrıca Hakkari Otogarı yol tarifi, seyahat süreniz, seyahat zamanınız gibi bütün merak ettikleriniz otogar yetkilileri tarafından cevaplandırılacaktır.

Hakkari Otogarı Adres: Sümbül Mah. Hakkari - Van Bulvarı Üstü HAKKARİ

Hakkari Otogarı Telefon: 0 (348) 351 24 76

Hakkari Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Hakkari Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.