Selçuk Efes Havalimanı Uçak Bileti

Selçuk Efes Havalimanı

Selçuk Efes Varışlı Uçuşlar
Bingöl - İzmir
29 Nisan 2024
3117,43başlayan fiyatlar
Nevşehir - İzmir
19 Nisan 2024
2620,74başlayan fiyatlar
Selçuk Efes Kalkışlı Yurtiçi Uçuşlar

Selçuk Efes Havalimanı Hakkında

Ülkemizin en önemli turizm cazibe merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti yakınlarında yer alan Selçuk Efes Havalimanı, 1993 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Butik bir havalimanı olan Selçuk – Efes Havalimanı, İzmir il merkezine 85 kilometre, Aydın Kuşadası’na ise 21 kilometre mesafededir. Sene boyunca, dünyanın dört bir yanından turistlerin ilgi ile ziyaret ettiği Efes Antik Kenti’nin adının verildiği havalimanı, Türk Hava Kurumu'nun işletmesi altındadır. Paraşütle atlama, havacılık eğitimi gibi faaliyetlerin yapıldığı bölgenin en önemli havacılık merkezlerinden birisidir. Havalimanında; serbest düşüş, microlight uçuş, tandem atlayış gibi farklı çalışmalar da yapılmaktadır. Hem özel hem de ticari uçuş eğitim faaliyetleri için sıklıkla tercih edilen bir havalimanıdır.

Selçuk Efes Havalimanı Genel Bilgiler

Bekleme Salonları

Uçuş eğitimi ve ekstrem sporlara ilgi duyanların rağbet ettiği Efes Havalimanı’nda, özel kuruluşların ofis ve şubeleri bulunmaktadır. Ayrıca havalimanının kapalı alanında da oturabilirsiniz.

Sağlık Hizmetleri

Havalimanına oldukça yakın mesafede bulunan Selçuk Devlet Hastanesi sağlık hizmetleri ile 7 gün 24 saat açıktır.

Bankacılık Hizmetleri

Efes Havalimanı yakınlarında, farklı bankalara ait şubeleri ve ATM cihazlarını bulabilirsiniz.

Döviz

Havalimanı yakınlarında bulunan banka şubelerinden veya döviz bürolarından döviz alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otopark

Selçuk Efes Havalimanı, minimal yapısı gereği yoğun bir yolcu trafiği  yaşamaz. Bulunduğu konumun uygunluğu nedeniyle de aracınızı rahatça park edebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Yeme-İçme ( Kafe ve Restoranlar)

Efes Havalimanı içinde yer alan büfelerde bir şeyler içebilir ya da yemek yiyebilirsiniz.

Yakın Oteller

Ülkemizin en turistik noktalarından biri olan Efes'te yer alan havalimanı, bulunduğu yer açısından otellere son derece yakındır. Havalimanının çevresinde, farklı bütçelere uygun otel ve pansiyon seçenekleri mevcuttur.

  • Cella Boutique Hotel & Spa ile havalimanı arası 2.4 km
  • Ibri Hotel ile havalimanı arası 2.6 km
  • No 10 Hotel ile havalimanı arası ise yaklaşık 2.7 km’dir.

Efes Havalimanı ziyaretinizden sonra, konaklama ihtiyaçlarınız hakkında bilgi almak ve Efes otellerirezervasyon işlemleriniz için otel.com'a göz atabilirsiniz.  

Selçuk Efes Havalimanı Ulaşım Rehberi

Turizm açısından son derece önemli bir noktaya yakınlığı nedeniyle farklı ulaşım yolları bulunan Selçuk Efes Havalimanı için size en uygun alternatifi tercih edebilirsiniz. Efes Havalimanı ile Selçuk merkez arası yaklaşık 3 kilometredir.

Otobüs

Ekonomik ulaşım deyince ilk akla gelen araç olan otobüsler, havalimanı ulaşımında da çok sık kullanılır. ESHOT 770 hat numaralı otobüs, havalimanı yakınlarından geçmektedir. Bu otobüs ile Torbalı bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı ulaşımlarının vazgeçilmez aracı olan taksiler, Efes Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken de en ideal alternatiflerin başında gelir. Adres aramak veya yolu takip etmek zorunda kalmadan gideceğiniz yeri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Selçuk merkeze ulaşımınız ise yaklaşık 5 dakika sürecektir.

Transfer

Farklı havacılık eğitimlerinin verildiği Efes Havalimanı’nda serbest düşüş, tandem atlayış, paraşüt veya ultralight uçuş deneyimlerini yaşamak isteyenler için özel firmalar, transfer artı faaliyet paketleri oluşturmuştur. Bu şekilde havalimanından, gitmek istediğiniz destinasyona transferiniz firma tarafından sağlanacaktır.

Araç Kiralama

Selçuk veya İzmir şehir merkezinden kiralayacağınız bir araç ile havalimanından, şehir merkezine ve gezmek istediğiniz her lokasyona pratik bir şekilde gidebilirsiniz.

Selçuk Efes Havalimanı [IZM] Uçan Havayolları Tüm Havayolları