Zonguldak Otobüs Bileti

Zonguldak

Zonguldak Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Zonguldak

Zonguldak Hakkında

Zonguldak, sahip olduğu az nüfus yoğunluğu ve tabiatının sağladığı değerler ile Batı Karadeniz’de yer alan küçük bir kentimizdir. Şehir kuzey kıyılarımız için turistlerin yalnızca belirli dönemlerde ziyaret ettiği bir alan olarak bilinmektedir. Bu avantajı ile hiç değmemiş ve bozulmamış bir mimari mirası bulunmaktadır. Gezi planlarınıza dahil ettiğinizde 1-2 gün içinde bitirebileceğiniz bu pratik şehre ulaşım büyük oranda kara yolu ile olmaktadır. Kapladığı alanın az olması ile ulaşımda ve şehri gezmede de genellikle kara taşımacılığı kullanılmakta ve bir sorun yaşanmamaktadır. Siz de sadece bir bilet ile bu küçük ama şirin şehri görmek ve hafızanıza kaydetmek istiyorsanız bilet.net içinde otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. Bilet.net, kullanışlı ve kolay ara yüze ile bulabileceğiniz tüm Zonguldak otobüs bileti seçenekleri size kısa zaman içinde getirmektedir.

Zonguldak’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Zonguldak denilince akla ilk olarak, yeşil tonları ve sahip olduğu doğal oluşumlar gelmektedir. Genellikle manzara dahilindeki her alan turistler tarafından gezilebilir ve açık konumdadır. İlk olarak aklan gelen yer ise Kızlar Çayı ve hemen bu alanda inşa edilmiş olan Kızılcapınar Baraj Gölü olup halkın ve turistin odağı halindedir. Bu noktada yürüyüşler, koşular yapabileceğiniz gibi piknik için bölgelerde yer almaktadır.

Tabiatın eşsiz eserlerine yakın mesafede olan şehirde, pek çok sayıda mağara yer almaktadır. Erçek Deresi ve ona yakın mesafedeki Gökgöl Mağarası, büyüleyici atmosferi ile bu mağaraların başında gelmektedir. Sofular Mağarası, Cumayanı Mağarası, Çayır Köyü Su Mağarası aralarında araçla gidilebilecek mesafeler olmasına rağmen, yol üstündeki görüntüler ve mağaradaki oluşumlar ile görülmesi gereken alanlardır. Fethi Çınarları ise huzur bulup dinlenebileceğiniz yeşil bir bölgedir. Buradan Citdere Tabiat Koruma Alanı’na geçebilirsiniz. Bu alan çevresinde ve içinde bulundurduğu bitki ile hayvan türlerinden dolayı korumada olup, belirli saatlerde ziyarete açılmaktadır. Mitolojide içinde önemli bir yeri olan Cehennemağzı Mağaraları kentin simgesi olan yerlerden biridir. Burası doğa fotoğrafçıları için uygun bir bölgedir.

Kent sahil turizmi denilince ilk olarak akla gelmese de değerlendirebileceğiniz sahil yürüyüş alanları vardır. Ayrıca Filyos Antik Kenti, Köprülü Camii, Halil Paşa Köşkü ise kentin mimari mirasları olup antik kent içinde etkinlikler düzenlenmektedir. Son olarak kaplıca tatilleri favoriniz ise şehirde bulunan Kozlu Kaplıcaları önerilmektedir.

Zonguldak’ta Konaklama İmkanları

Eğer Zonguldak’ta kalmayı düşünüyorsanız, kentin en merkezi konumlarında zincir otellerde ya da daha uygun bütçeli otel ve apartlarda yer ayırtabilirsiniz. Mer Otel, Staron Hotel ve Onka Konaklama, standartlarınızı karşılayabilecek uygun ve ekonomik yerlerdir. Bunun dışında Dedeman Zonguldak; kentin ilk beş yıldızlı oteli olup lüksün standartlarınızı sonuna kadar müşterilerine sunmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile yolculara hem eşsiz bir deniz manzarası sunar hem de dinlenmek için huzur verebilecek sakin bölümlere sahiptir. Şehrin çeşitli etkinlik alanları içinde kamp yapabilir ya da kaplıca yakınındaki termal otelde de konaklayabilirsiniz.

Zonguldak’ta Yeme İçme İmkanları

Yer aldığı bölge sebebiyle şehrin kendine has denilebilecek bir damak tadı ve mutfağı vardır. Şehir deniz kenarı bir noktada yer almasına rağmen deniz ürünleri diğer Karadeniz illerine göre daha az tüketilmektedir. Ancak hamsi ve hamsi ile yapılan çeşitli yiyecekler şehirde rağbet görmektedir. Özellikle Hamsili Pilav kente gelenlerin tadına baktıkları yemeklerdendir.

Mutfak kültürüne buğday ve un yoğunluklu gıdalar hakimdir. Bu sebep ile tirit, mantarlı börek ve kabaklı börek, şehrin en çok tüketilen yiyeceklerindendir. Bunları Fırın Tatte, Berrak Simit Sarayı ve Çatı Kebap’ta yiyebilirsiniz.

Pumpum çorbası yine mısır unundan yapılan ve dilenirse üstüne sucukta ilave edilen eşsiz bir lezzettir. Ayrıca vitamin açısından oldukça zengin olan şehrin meşhur bu lezzeti gidebileceğiz her restoranda bulabilirsiniz.

Pırasalı mancar, Zonguldak’ın en bilinen geleneksel yemeklerinden biridir.  Pırasanın yanı sıra yemeği lezzetini vermesi için barbunya ve bulgur ile hazırlanmaktadır. Bu yemeği sıcak veya soğuk olmak üzere iki şekilde de tercih edebilirsiniz. Genellikle ev yemekleri yapan yerlerde en lezzetli halini tüketebilirsiniz.

Beyaz baklava; rengi ve lezzeti ile sıradan baklavadan ayrılan bir tatlıdır. Ceviz ile yapılan bu tat genellikle evlerde pişirilmek ile birlikte Baklavacı’da en iyi kalitede deneyebilirsiniz. 

Zonguldak Otogarı'na Ulaşım

Otobüs

Zonguldak bilet alternatiflerinden birini tercih ederek Zonguldak Otogarı'na ulaşım sağladıktan sonra, belediyenin işletmesinde olan otobüsler ile transferinizi yapabilirisiniz. Terminal binası, şehir merkezine yaklaşık bir kilometre mesafededir. Bu sebep ile otogardan kentin herhangi bir noktasına otobüs ile gitmek çok fazla zamanınızı almayacaktır. Alandan hareket eden otobüs numaraları ise 19 ve 14’tür. On dokuz numaralı rüzgarlı hattı terminalden birer saat ara ile hareket etmektedir ve ilk sefer saati sabah 06.40’dadır. Diğer otobüs seferi ise kırk beş dakika aralıklar ile çalışmaktadır. Her iki otobüsünde otogardan en geç hareket saati 23.30’dur.Belediye otobüsleri için Zonguldak bilet fiyatları yolcunun genç, öğretmen ya da sivil olmasına göre artmaktadır. Otobüsler içinde Elmas Kart geçerlidir.

Taksi

Zonguldak otobüs seferleri aracılığıyla yaptığınız seyahat sonucunda terminalden kente ya da başka bir bölgeye gitmek için terminalden hareket eden taksileri tercih edebilirsiniz. Taksiler gece gündüz demeden hizmet vermektedir. Ancak gündüz uygulanan ücret tarifesi ile gece ücretlendirmesi birbirinden farklıdır. Her iki ücretlendirme de taksimetre ile yapılmakta olup terminal şehirden çok uzak olmadığı için uygun bir taşıma aracı olarak tercih edilmektedir. Taksi ile kent merkezine en fazla 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Ağır bagajlarınız içinden kentten otogara ya da otogardan kente en doğru ulaşım tercihi taksiler olacaktır.

Minibüs

Özellikle yerli halkın sıklıkla tercih ettiği ulaşım aracı minibüslerdir. İlçelere ve şehrin her konumuna minibüsler ile ulaşabilirsiniz. Elmas kart bu araçlarda da geçerli olmak ile birlikte dilerseniz nakit ödeme de yapabilirsiniz. Otogarda on beş dakikalık zaman dilimleri ile araçlar şehrin çeşitli noktalarına hareket etmektedir. İlçelere ulaşımda ücretlendirme artmaktadır. Otogar içinde dönemsel olarak değişen sefer saatlerini takip ederek ilçelere transferinizi sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Dedeman otel başta olmak üzere genellikle beş yıldızlı otellerin otogara ulaşım sağlayan yolcu servisleri mevcuttur. Bu servislerden yararlanmak için kalacağınız otel ile bağlantıda kalmanız gerekmektedir. Bunun haricinde terminal şehir merkezine çok yakın olduğu için otogarı kullanan otobüs şirketlerinin yolcu servisleri bulunmamaktadır.

Zonguldak Otogarları

Zonguldak Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Zonguldak otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Zonguldak Hakkında
Nüfus:589.684
Telefon Kodu:0372
Plaka Kodu:67
Cmt
23,0°
Paz
16,86°
Pzt
16,91°
Zonguldak
18 Haz Sal, Güneşli
16,79°
Çrş
17,64°
Prş
18,09°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery