Kırşehir Otobüs Bileti

Kırşehir

Kırşehir Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Kırşehir

Kırşehir Hakkında

Türkiye’nin doğası ve tarihi dokusu anlamında en ilgi gören kentlerinden biri olan Kırşehir, her yıl on binlerce turistin yoğun seyahat planlamasında da yer alır. Öğrenciler için de rahat bir şehir olan kentin kaplıcaları ve gölleri en bilindik yerleri arasındadır. Kentin yabancı turistler dışında yerli turistler tarafından da ilgi görmesinin nedenlerinden biri de kentte düzenlenen festivallerdir. Kentin bahar aylarında sanatsal festivallerle bezenmesi bu dönemlerde kent yoğunluğunu arttırmaktadır. Ayrıca sanatsal faaliyetler açısından da sürekli etkinliklerin olduğu Kırşehir, bir İç Anadolu kenti gibi tarımda ülke için önemli bir yerde durmaktadır. Bu kenti ziyaret etme planınız varsa bilet.net üzerinden Kırşehir otobüs biletinizi düzenleyerek seyahatinizi yapabilirsiniz. Kırşehir otobüs bileti ile ilgili diğer tüm detaylara da aynı şekilde bilet.net aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Seyahat tarihinizi ve saatiniz belirleyerek istediğiniz saatlerde yapılan tüm seferleri görebilir ve bu seferler arasından ekonomik olarak en uygun tercihte bulunabilirsiniz.

Kırşehir’e giden otobüs firmalarının farklı bilet uygulamaları bulunur. Bu farklılıkların temel sebepleri arasında firmanın fiyat politikası olmaktadır. Ayrıca mesafenin uzunluğu ve seferin hangi saatlerde yapılacağı gibi detaylarda biletin fiyatını belirleyen etkenlerdendir.

Kırşehir'de Gezilmesi Gereken Yerler

Kırşehir, tarihi dokusu ile ön plana çıkmakla birlikte doğası ile rağbet görmektedir. Bu bağlamda doğa severler için oldukça ilgi uyandırıcıdır. Bu bağlamda Kırşehir bilet fiyatları araştırmasından sonra gezilip görülecek yerlere dair araştırmanın yapılması da planlama açısından önemlidir. İşte Kırşehir’de gezilip görülmesi gereken yerler;

 • Seyfe Gölü: Kırşehir’in en sevilen yerlerinden biri Seyfe Gölü’dür. Seyfe Gölü’nde hem çok sayıda hayvanı canlı görmek hem de doğa ile iç içe olmak mümkündür. Bu sebeple özellikle Kırşehir özelinde görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 • Cacabey Medresesi: Tarihi dokularıyla da bilinen Kırşehir’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri Cacabey Medresesidir. 1271 yılında yapılan bu yapı, tarihsel açıdan oldukça önemli bir yerde durmaktadır.
 • Kesikköprü: Kızılırmak üzerine inşa edilmiş ve Türkiye’deki en eski tarihi yapılardan olan bu köprü, 400 metre uzunluğu ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisine maruz kalmaktadır.
 • Mucur Yeraltı Şehri: Yerin altında bulunan ve eski tarihlere dayanan yapısı ile arkeolojik anlamda önemli bir mekan olan Mucur Yeraltı Şehri, Kırşehir’e gidenler tarafından gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 • Üç Ayak Kilisesi: Kentin tarihi dokuları içerisinde en önemli yapılardan biri Üç Ayak Kilisesi’dir. 10. Yüzyılda Bizans tarafından yapılan bu tarihi mekan, her yıl on binlerce kişiyi konuk etmektedir. Ayrıca bu yapının gezilmesi ise tamamen ücretsizdir.
 • Ahi Evran Zaviyesi: Tarihi yapılar arasında bulunan mekanın da gezilmesi ve görülmesi gerekir.
 • Aflak Baba Kümbeti: Eşsiz yapısı ve dokusu ile ilgi uyandıran bu yapının da mutlaka ziyaret edilmesi gerekmektedir.
 • Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi: Kentte yapılan arkeolojik kazılardan çıkan eserlerin sergilendiği bu yapı da tarihi kültür açısından son derece önemlidir. Bu sebeple, müzeyi gezmek ve görmek gerekmektedir.
 • Açık Saray Müzesi: Yapısı ile dünyada ilgi uyandıran bu yapı, her yıl özellikle yabancı turistlerin büyük beğenisiyle karşılaşmaktadır.
 • Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Arkeolojik anlamda diğer birçok eserin sergilendiği bu müzede de çok sayıda etkileyici kült bulunur. Bu sebeple ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri de bu müzedir.

Kırşehir'de Konaklama İmkanları

Kırşehir bilet işlemlerinin ardından planlanması gereken önemli bir diğer temel ihtiyaç konaklama ihtiyacıdır. Bu sebeple konaklama ihtiyacının gerekli rezervasyon işlemleri ile tamamlanması gerekir. Kente seyahat düzenlenmeden konaklamanın çözüme kavuşturulması önerilmektedir. Çünkü bazı dönemlerde kente ziyaret eden kişi sayısının çok olması nedeniyle konaklama tercihlerinin azalmasına neden olabilmektedir. Öte yandan konaklamaya dair seçenekler ise şöyledir;

 • Oteller: Kentin merkezinde birçok otel bulmak mümkündür. Ayrıca kent merkezinden uzak ilçelerde de oteller mevcuttur. Bu oteller arasında lüks olanlar ile birlikte daha uygun fiyatlı oteller bulunabilmektedir. Sizlerde kendiniz için en uygun oteli seçerek rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Motel – Pansiyon: Oteller dışında kalınabilecek yerlerden diğerleri motel ve pansiyonlardır. Motel ve pansiyon ücretleri otellere oranla daha düşüktür. Bu nedenle ekonomik düşünen kişilerin tercihi pansiyon veya motel olabilmektedir. Ayrıca motel ve pansiyonları hem kent merkezinde hem de ilçelerde bulmak mümkündür.
 • Kiralık Konut: Özellikle aileler, kalabalık gruplar ve uzun süreli kalımlarda kiralık ev tercihi yapılabilmektedir. Kiralık ev tercihi için birçok seçenek bulunabilmektedir. Bulunan kiralık evler ile günlük, haftalık veya aylık anlaşmalar sağlanabilmektedir.
 • Kamp – Çadır: Kırşehir’in tercih edilebilir bir diğer konaklama seçeneği ise kamp – çadırdır. Kamp kurmak için bazı kamp alanları herkese açık şekilde hizmete sunulmuştur. Bu bağlamda doğa ile iç içe olup en uygun şekilde konaklama ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, bu şekilde konaklayabilmektedirler.

Kırşehir'de Yeme İçme İmkanları

Kırşehir’de yeme – içme hizmetleri de gelişmiştir. Çok sayıda mekanın yer aldığı kentte hem Türkiye mutfağından örnekler bulunabiliyor. Hem de dünya mutfağı örnekleri görülebilmektedir. Yeme ve içmeye dair bazı seçenekler ise şöyledir.

 • Kırşehir’in kendine has lezzetleri bulunur. Bu nedenle Kırşehir’e özgü yemekler ve içecekler hizmeti sunan mekanlar hem kent merkezinde hem de ilçelerde kolayca ulaşılabilirdir. Ayrıca bazı mekanlarda ise İç Anadolu yemekleri repertuarı görülebilmektedir.
 • Kentin içerisinde yeme – içme ihtiyacının karşılanabileceği bir diğer seçenek ise büyük markalardır. Çok sayıda dünya çapında yeme ve içme mekanları da kent merkezinin işlek yerlerinde hizmet sağlamaktadırlar.
 • Kentin Türkiye mutfağını yansıtan mekanları da mevcuttur. Bu mekanlar her yerde bulunmakla birlikte kolayca ulaşılabilirdir.
 • Son olarak yeme – içme ve eğlenceyi bir arada yapmak isteyenler için de bazı mekanlar kent merkezinde hizmet sağlamaktadırlar.

Kırşehir Otogarı'na Ulaşım

Kırşehir, genel hatları ile küçük bir şehirdir. Bu sayede kent içerisindeki ulaşım ağı da son derece kolaydır. Günün ilk saatleri ile başlayan ulaşım ağı, gecenin geç saatlerine kadar devam edebilmektedir. Bu bağlamda tercih edilebilir ulaşım seçenekleri ve detayları ise aşağıda verilmiştir.

Otobüs

Belediye tarafından kamuya açık otobüs hatları hizmeti verilmektedir. Bu otobüsler ile ekonomik olarak yolculuk yapılabilir ve Kırşehir Otogarı – kent merkezi arasındaki ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca bazı ilçelerden de otobüs hatları direk otogara geçerek yolcuları buraya taşıyabilmektedirler.

Servis

Kırşehir otobüs seferleri sonrasında servis ihtiyacı da bazı firmalar tarafından çözüme kavuşturulmuştur. Bu bağlamda firmalara ait servisler ile ücretsiz bir şekilde kentin işlek bölgelerine geçilebilmektedir.

Taksi

Otogar ile kent merkezi ulaşımında önemli bir diğer seçenek ise taksi seçeneğidir. Görece ekonomik olarak daha pahalı olan taksiler, konforu nedeniyle de tercih edilebilmektedir. Öte yandan taksi hizmeti 7/24 aralıksız bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca otogar içerisinde bulunan taksi peronundan da her an taksi bulunabilir veya çağrılabilmektedir.

Minibüs

Kentin ana ulaşım araçlarından biri de minibüslerdir. Birçok farklı bölgeden otogara yolcu taşıyan minibüsler, otobüslere göre daha sık seferler düzenlediğinden de tercih edilebilmektedir. Ancak minibüs yolculuğu yapan birçok kişi düşük bagaj kapasitesine sahiptir. Bagajın çok olması durumunda minibüs tercihi zorlayıcı olabilmektedir. Ayrıca minibüs ile ulaşım da bütçe anlamında en uygun seçenekler arasında yer almaktadır.

Kırşehir Otogarları

Kırşehir Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kırşehir otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Kırşehir Hakkında
Nüfus:242.944
Telefon Kodu:0386
Plaka Kodu:40
Pzt
31,47°
Kırşehir
23 Tem Sal, Güneşli
23,81°
Çrş
23,45°
Prş
21,5°
Cum
21,1°
Cmt
22,03°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery