Kırşehir Otogarı Otobüs Bileti

Kırşehir Otogarı

Kırşehir Otogarı Hakkında

11 bin m2 açık, 7bin 300 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Kırşehir Otogarı 24 Mayıs 2015’te faaliyete geçmiştir. İki katlı olarak inşa edilen bina doğal güneş ışığından en fazla yararlanacak şekilde inşa edilmiştir. Ferah bir yapısı olan otogarda 13 peron bulunmaktadır. Yolcu otobüsleri için kapalı park alanları da kullanıma hazırdır. Doğu-batı yönünde inşa edilen otogara giriş ve çıkışlar kuzey batıdan yapılmaktadır. Binanın iç tasarımı bekleme salonu ve ticari alanlara odaklanılarak yapılmıştır.

Kırşehir Otogarı otobüs bileti almak ve yolculuk için ihtiyaç duyabileceğiniz bütün imkanlara sahiptir. Mescit, tuvaletler, alışveriş alanları, bebek bakım odası, restaurant ve kafeterya 24 saat kullanıma açıktır. Engelliler için özel tuvaletler de bulunmaktadır. Birinci katında bilet satış ofisleri, ikinci katta ise ofisler ve toplantı salonu bulunmaktadır. Otogarda çalışan personel için yemekhane, depo ve otogar idaresi de ikinci katta bulunmaktadır. Bekleme salonundan gelen ve giden otobüsler takip edilebilmektedir.

Kırşehir Otogarı'na en yakın hastane Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'dir. Otogar ve hastane arası yaklaşım 2 km uzaklıktadır. Acil durumlar için otogarda sürekli ambulans bulundurulmaktadır. Otogar için çeşitli bankalara ait ATM’ler de bulunmaktadır.

Kırşehir Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehrin kuzeyinde yer alan Kırşehir Otogarı yol tarifi çok kolaydır. Ankara Caddesi ve Meytaş Caddesi'nin kesişimde yer alan otogar, şehir merkezine 3.5km uzaktadır. Otogara ulaşmak için kişisel araçlar kullanılabileceği gibi, farklı dolmuş hatları da kullanılabilmektedir. Şehrin farklı noktalarına erişmek için yine bu araçlar kullanılabilmektedir. Firmaların sunduğu ücretsiz servis imkânını firma yazıhanelerinden öğrenebilirsiniz. 

Kırşehir Otogarı içinde taksi durağı bulunmaktadır. Otogarda faaliyet gösteren taksi durağı, Terminal Taksinin telefon numarası ise (0 386) 672 70 40.

Kişisel araçlar için 34 araç kapasiteli açık otopark ve bekleme alanları mevcuttur.

Kırşehir Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar yönetim birimleri, her türlü sıkıntının çözümü ve bilgi talebinin karşılanması için hizmet vermektedir.

Kırşehir Otogarı Adres: Ahievran Mahallesi Meytaş Caddesi No:1 Merkez/Kırşehir

Kırşehir Otogarı telefon numarası (0 386) 252 65 10’dur.

Kırşehir Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kırşehir Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.