Kırklareli Otobüs Bileti

Kırklareli

Kırklareli Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Kırklareli

Kırklareli Hakkında

Türkiye’nin sanayi ve tarım açısından ekonomik gücünü taşıyan kentlerden biri olan Kırklareli, bulunduğu konum dolayısıyla yılın her ayından yabancı ülkelerden turistlerin yoğun uğrak yerlerinden biridir. Bulgaristan sınırında yer alan bu kent; hem Bulgaristan hem de Yunanistan’dan birçok yabancı turistin gezdiği yerler arasında olmaktadır. Bunun yanında doğası ve tarihi yapılarıyla da dikkat çeken kente her yıl on binlerce yerli turistte akın etmektedir. Kent merkezi ve ilçelerinde her yılın belli aylarında festivaller ve sanatsal etkinlikler yapılmaktadır. Bu nedenle de kente bazı dönemlerde yoğun bir ziyaret yapılabilmektedir. Kente ziyaret edeceklerden biri de sizseniz eğer bilet.net üzerinden gerekli tüm otobüs bileti işlemlerinizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Kırklareli otobüs bileti ile ilgi detayları bilet.net aracılığıyla kolayca öğrenebilir ve biletinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bilet fiyatlarını ve diğer tüm detayları da kıyaslayarak sizin için en uygun bileti satın alma şansına da sahip olmaktasınız.

Kırklareli otobüs biletlerinde fiyat farklılıkları da gözlemlenmektedir. Bu farklılıkları oluşturan temel etkenlerden bir tanesi Kırklareli’ne nereden gidildiğidir. Mesafenin farklı olması nedeniyle bilet fiyatlarında değişiklikler görülürken; firmaların fiyat politikası ve seçilen sefer saati de yine bu fiyatlandırma da değişkenlikleri belirlemektedir.

Kırklareli'nde Gezilmesi Gereken Yerler

Kırklareli tarihi dokusunun yanında oldukça etkileyici bir doğaya da sahiptir. Bu nedenle birçok kişi için tatil bölgesi olarak seçilen Kırklareli’nde gezilip görülmesi gereken çok sayıda mekandan önemli olan bazılarını ise sizler için derledik;

 • İğneada: Kırklareli’nin ve ayrıca Türkiye’nin en çok ilgi çeken yerlerinden biri olan İğneada, doğası ile birçok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır. Her yıl on binlerce kişinin uğradığı İğneada kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 • Longoz Ormanları: İğneada’da yer alan bu doğa harikası da yine görülmesi gereken yerler arasında not etmek şarttır.
 • Dupnisa Mağarası: Doğal mekanlardan biri olan Dupnisa Mağarası, en ilgi çekici yerlerdendir. Eşsiz yapısı nedeniyle birçok kişinin merakla gittiği bu mağara yerli – yabancı sayısız insanın odağında yer almaktadır.
 • Sokullu Mehmet Paşa Camii: Tarihi mekan ve dokulara merakı olanlar için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ancak sadece merakı olanlar değil herkesin Kırklareli’ne gittiğinde gezmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 • Atatürk Evi: Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısı olarak inşa edilmiştir. Bu evin içerisinde bulunan eşyalarda Selanik’teki evin bire bir halidir. Bu nedenle Atatürk’ün Selanik’teki evini ziyaret edemeyenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de burasıdır.
 • Mert Gölü: Eşsiz bir manzaraya sahip olan Mert Gölü, doğa yürüyüşü için oldukça güzel yerlerden biridir. Araç ile yakınına kadar gidilebilen bu gölde yürüyüş yolu mevcuttur. Bu sayede arabalardan uzak, eşsiz bir göl ile baş başa yolculuk yapma deneyimine varılabilmektedir.
 • Gazi Süleyman Paşa Cami: Küçük Ayasofya olarak da bilinen Gazi Süleyman Paşa Cami’si mutlaka görülmesi gereken tarihi mekanlardandır.
 • Sislioba Kalesi: Tarihi oldukça eskilere dayanan Sislioba Kalesi'de görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada tarihi dokuyu nüfuz ederek eşsiz bir gün geçirmek mümkündür.
 • Aşıklar Tepesi: Kırklareli’nin en etkileyici yerlerinden biri olan Aşıklar Tepesi de hem dinlenmek hem de doğa ile iç içe olmak için elverişli mekanlardan biridir.
 • Cehennem Şelaleleri: Doğa ile iç içe ve sessiz bir yer olan Cehennem Şelaleleri, özellikle doğa sever kişiler tarafından en sık uğranılan mekanlardan biridir.

Kırklareli'nde Konaklama İmkanları

Kırklareli bilet fiyatlarıyla birlikte yapılan bir diğer araştırma ise konaklama ihtiyacı olmaktadır. Bu bağlamda Kırklareli’nde konaklama ihtiyacı oldukça kolay çözülebilmektedir. Konaklama açısından son derece kapasitesi geniş olan şehrin sunduğu birkaç konaklama seçeneği ise şöyledir;

 • Oteller: Kırklareli’nde en çok tercih edilen konaklama seçenekleri arasında oteller bulunur. Birçok otelin bulunduğu şehirde hem kent merkezinde hem de ilçelerde rahatça konaklanabilmektedir. Dünyaca ünlü otellerin yanında ayrıca bölgenin konaklama ihtiyacını gideren çok sayıda otelde mevcuttur. Dilediğiniz gibi bütçenize uygun oteli seçerek konaklama ihtiyacını giderebilirsiniz.
 • Motel – Pansiyon: Kent içerisinde oteller ile birlikte motel ve pansiyon hizmetleri de son derece fazladır. Birçok bölgede bulunabilir olan motel ve pansiyonlar, otellere oranla daha uygun fiyatlıdırlar.
 • Kiralık Ev: Kiralık konutların en çok tercih edildiği yerler Trakya Bölgesi’nde bulunan kentlerdir. Her mevsimde ziyaretçisine açık olan Kırklareli’nde de kiralık konut bulmak mümkündür. Bu kiralık konutlar günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilmektedir.
 • Kamp – Çadır: Kırklareli’nde çok sayıda kamp alanı mevcuttur. Özellikle ilçelerde bulunan bu kamp alanları her gün binlerce kişiyi ağırlayabilmektedirler. Özellikle doğa ile iç içe olmak isteyenler bu kamp alanlarında ister çadırlarını kurabilir, isterlerse çadır kiralayarak konaklama ihtiyaçlarını giderebilmektedirler.

Kırklareli'nde Yeme İçme İmkanları

Kente varılmadan önce ihtiyaçlara göre araştırma yapmak gerekir. Bu bağlamda Kırklareli bilet işlemlerinden hemen sonra yeme – içme imkanlarını da araştırmak, hem iyi bir plan hem de etkili bir tatil için gereksinim olan şeyler arasındadır. Bu bağlamda Kırklareli içerisinde yeme – içme imkanları da birkaç seçenek altında değerlendirilebilir.

 • Kırklareli’nde en çok ilgi gören yeme – içme mekanlarından bazıları yöresel ürünler yapan ve sunan mekanlardır. Trakya bölgesine has lezzetler ve içeceklerin bulunduğu bu mekanlar hem kent merkezinde hem de ilçelerde bulunabilir. Ayrıca bazı dinlenme yerlerinde de bu tarz mekanlar ile konuklara gerekli hizmet koşulları sağlanabilmektedir.
 • Kent merkezinde zincir market yeme – içme mekanları arayanlar için de çok sayıda yer vardır. Bu bağlamda birçok dünyaca ünlü mekan şubelerine kent merkezinde rastlanabilmektedir.
 • Kırklareli’nde en eşsiz yeme – içme deneyimlerinden birisini ise eğlence mekanları oluşturur. Hem eğlenebilir hem de yeme – içme ihtiyacınızı bu mekanlarda karşılayabilirsiniz. Ayrıca kent merkezinde gece saatlerinden sabaha kadar açık birçok restoran vb. yeme – içme mekanı da bulunur.

Kırklareli Otogarı'na Ulaşım

Kent ulaşımı açısından en rahat şehirlerden biri olan Kırklareli’nde ulaşım ağı, birkaç farklı seçenek üzerinden yapılanmıştır. Kolay bir ulaşımı olan şehirde otogar ile kent merkezi arasında birkaç farklı ulaşım seçeneği arasından tercih yapılabilmektedir. Bu tercihlere dair detaylar ise şöyledir.

Otobüs

Kırklareli otobüs seferleri, otogar işletmesi ve firmalar tarafından belli saatlerde yoğunlaştırma üzerinden anlaşmaya tabidir. Bunun sebebi ise kent merkezi – otogar ulaşımının kolayca sağlanabildiği saatlerde konukları kente ulaştırma hedefidir. Bu bağlamda kent içerisinde hizmet veren şehir içi otobüsler oldukça önem arz etmektedir. Kent merkezinin birçok farklı bölgesinden kalkarak Kırklareli Otogarı'na ve buradan yine o bölgelere seferler düzenleyen otobüs hatları, yerel yönetim tarafından otogar konuklarının hizmetine sunulmuştur. Ayrıca bazı ilçelerden de otobüsler ile otogara varılabilmektedir.

Servis

Otogar içerisinde yer alan birçok firma tarafından servis hizmeti sağlanmaktadır. Bu servis hizmeti ile, firma yolcularına kolay ulaşım imkanı verilmektedir. Otogar içerisinden başlayan bu servisler, kent merkezinin önemli bölgelerine yolcuları taşımaktadırlar. Bu ulaşım türü maliyetsiz olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilebilmektedir.

Taksi

Kent içerisinden otogara ve otogardan kent merkezi ile ilçelere yolculuk için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de taksilerdir. Günün her saatinde hizmet veren taksiler ile konforlu ve hızlı bir yolculuk yapılabilmektedir. Özellikle gece saatlerinden itibaren taksi kullanımı oldukça artış göstermektedir. Ayrıca otogar içerisinde yer alan taksi peronu da bu anlamda tüm yolculara açık bir şekilde hizmet sunumu vermektedir.

Minibüs

Kentin en çok tercih edilen ulaşım türleri arasında minibüs hatları da bulunur. Kent merkezinin belli başlı yerlerine seferler düzenleyen minibüs hatları sık sefer yapmaları sebebiyle tercih edilebilir ulaşım seçeneklerinden biridir.

Kırklareli Otogarları

Kırklareli Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kırklareli otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Kırklareli Hakkında
Nüfus:366.363
Telefon Kodu:0288
Plaka Kodu:39
Pzt
34,6°
Kırklareli
23 Tem Sal, Yağmurlu
23,69°
Çrş
22,17°
Prş
23,08°
Cum
22,07°
Cmt
19,28°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery