Gümüşhane Otobüs Bileti

Gümüşhane

Gümüşhane Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Gümüşhane

Gümüşhane Hakkında

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin milli parkları ile ünlü olan Gümüşhane, sessiz ve sakin doğası ile bilinmektedir. Stratejik konumu itibariyle önemli ticaret ana durakları üzerinde olarak, gelişmiş ulaşım ağlarına sahiptir. Gastronomisi, gelenekleri ve kültürü ile, antik çağ tarihini en iyi yansıtan Gümüşhane şehridir. Yaz ve kış aylarında yayla turizminin en gözde mekânı olan Gümüşhane ili, düzenli olarak yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. Doğayla iç içe tatil yaparak Gümüşhane şehrini yakından tanıyarak şehri gezmek için Gümüşhane otobüs bileti tercihlerinizi bilet.net sitesi üzerinden belirleyerek en uygun fiyat garantisi ile otobüs biletinizin satın alımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüşhane’de Gezilmesi Gereken Yerler

Yayla turizminin gözde şehirlerinden biri olan Gümüşhane’de, ziyaretçileri farklı kültürlerin ve doğanın sunduğu muhteşem yapılar karşılamaktadır. Gümüşhane gezisinde mutlaka gezilmesi gereken mekanlar arasında en çok tercih edilenler şöyledir;

Örümcek Ormanı Tabiatı Koruma Parkı

Çağlayandibi Şelalesi

Tomora Şelalesi

Limni Gölü

Karaca Mağarası

Taş Köprü Yaylası

Boyunyurt Yaylası

Krom Vadisi

Kov Kalesi

Satala Antik Kenti

Tatilinizi sesiz ve sakin bir şehirde muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapmak için Gümüşhane bilet fiyatları içinden seçiminizi yaparak biletinizi oluşturabilirsiniz.

Gümüşhane’de Konaklama İmkanları

Doğayla iç içe olmanın zekini çıkarabileceğiniz birbirinde farklı özelliklere sahip otelleri ile ziyaretçilerine en konforlu konaklama olanakları sunan Gümüşhane ilinde çok sayıda otel yer almaktadır. Kent merkezine yakın ve ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen oteller arasında;

Ramada By Wyndham Gümüşhane

Zigana Gümüşkaya Yaylakent Hotel&Bungalow

Çimenler Otel

Grand Yeniçeri Otel

Grand Teras Hotel

Limni Gölü Tabiat Parkı Dağ Evleri bu konaklama noktalarında Gümüşhane tatilinizi geçirmek için Gümüşhane bilet satın alma işlemlerinizi yaparak ardından oteller arasından seçim yapıp, odanızı hemen ayırtabilirsiniz.

Gümüşhane’de Yeme İçme İmkanları

Çok eski medeniyetlerin izlerini taşıyan Gümüşhane şehrinde yöreye özgü yemeklerde de kültürel lezzetler bulunmaktadır. Sebze ağırlıklı Karadeniz iklimin özelliklerine uygun olan hafif ama bir o kadar da gösterişli lezzetler arasında;

Gendirme Pilavı, Fasulye Diblesi,

Ayvalı Et, Fıt Fıt Haşılı,

Evelik Dolması, Lemis,

Kartol Yahnisi, Siron

Pancar Kavurması, Herle Tatlısı,

Köme ve Pestil

Giresun yöresel lezzetlerinin usulüne göre yapılarak ziyaretçilere en iyi hizmeti sunan mekanlar arasında;

Lale Lokantası

Cemil Ustam

Özdenoğlu Konağı Kafe ve Restoran

Balyemez Konağı

Zigana Zehir Hüseyin Tesisleri

Şehrin yemeklerini tatmak için Gümüşhane otobüs seferlerinden tatilinizi gerçekleştireceğiniz tarihlere göre seçim yaparak otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gümüşhane Otogarı'na Ulaşım

Türkiye’nin pek çok şehrine ulaşım sağlayan Gümüşhane Otogarı, şehir merkezinin biraz dışında yer almaktadır. Açık ve kapalı bekleme salonları ve peron alanları ile yolculara tüm olanaklar sunulmaktadır. Gümüşhane Otogarı'na bütün toplu taşıma araçları ve özel hizmet veren araçlar ulaşım hizmeti vermektedir.

Otobüs

Gümüşhane belediyesine ait otobüsler otogar noktasına ulaşım sağlamamaktadır. Sadece halk otobüslerinden 8 numaralı hat sabah saat 06:50 ile 19:00 saatleri arasında; Üniversite, KYK, Kazım Karabekir Caddesi, Değirmenönü Sokak, Hacı Kasım Sokak, Martı Anadolu Lisesi Durağı, Gazi Konağı Durağı, Elmalı Caddesi, İnönü Caddesi, Sanayi 1, Sanayi Kavşağı, Çamlıca Sokak, Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi, Malazgirt Sokak, Otogar.

Servis

Can turizm servis araçları ile 10 kişilik yolcu kapasitesi ile Gümüşhane otogarına ulaşım sağlamaktadır. Servis araçlarının hareket saatleri 09:00, 11:00,15:00 ve 19: 00 olarak belirli olup, yoğunluğa göre ek hareket seferleri de açılmaktadır. Servis aracı sadece üniversite önü, İnönü Caddesi, Malatya Caddesi, Elmalı Caddesi, KYK, Lojman noktalarından yolcuları almaktadır. Servis aracında sadece nakit ödeme kabul edilmektedir.

Taksi

Konforun üst noktada olduğu ulaşım araçlarından taksiler Gümüşhane otogarına ortalama 15 dakikada gitmektedir. Şehir merkezinden ister taksi duraklarından ya da bulunduğunuz konuma taksi çağırarak otogara gidebilirsiniz. Taksilerde taksimetre üzerinden fiyatlandırma alınmakta olup, diğer ulaşım araçlarına göre daha yüksek fiyat talep edilmektedir. Taksiler günün her saati otogara yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

Minibüs

Az sayıda yolcu ile 06:20 ve 23:00 saatleri arasında tüm ortak geçiş noktalarından geçen tek toplu taşıma aracı minibüslerdir. Minibüslerde kart sistemi kullanılmakta olup, karta sahip olmayan yolcular için tek kullanımlık kullan at biletler minibüs duraklarındaki otomatlarda satılmaktadır.

Çamlı Köyü hattı güzergâh geçiş durakları; Çamlı Köyü Yolu, Değirmenönü Sokak, Gümüşhane Organize Sanayi Bölgesi Durağı, Kıran Sokak, Hacı Kasım Sokak, Dere Sokağı, Halken Şelalesi Durağı, İl Jandarma Komutanlığı Durağı, Emirler Caddesi, Altın Sitesi, Transit Caddesi, İnönü caddesi, Aydın Doğan Caddesi, Daltaban Sanayi Sitesi, Gümüşhane Turizm Genel Müdürlüğü, Otogar.

Köprü Başı hattı güzergâh geçiş durakları; Erzurum- Trabzon Eski Tarihi Yol, Trabzon Gümüşhane Yolu, Doğankent Çayı Mevki, Harman Caddesi, Köy Durağı, Harşit, Kemal Araz Cami, Torut Cam Teras Durağı, Gümüşhane Şerhi Geçişi Çevre Yolu Durağı, Pirli Sokak, Çamlıca Sokak, Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Caddesi, Otogar.

Canca hattı güzergâh geçiş durakları; Canca, Canca Mahallesi, İstiklal Caddesi, Elmalı Caddesi, Güzel Caddesi, Kantek Sokak, Gümüşhane Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Tarım Kredi Kooperatifi, İnönü Caddesi, Otogar.

Süleymaniye hattı güzergâh geçiş durakları; Süleymaniye, Süleymaniye Mahallesi, Hasan Bey Muhtarlığı, Eskişehir Yolu, Meteoroloji Sokak, Ahmet Ziyauddin Merkez Durağı, Havuzbaşı Piknik Durağı, Otogar.

KYK hattı güzergâh geçiş durakları; KYK, Gümüşhane Devlet Hastanesi, Dere Sokak, Hacı Kasım Sokak, Kömürcüoğlu Sokak, Eski Bağlar Mezarlık Durağı, İl Jandarma Komutanlığı Durağı, Emirler Caddesi, Bayındırlık Müdürlüğü Lojmanları, Yeni Mahalle Lojmanları, Yeni Cami, Aydın Doğan Caddesi, Gümüşhane Mesleki Eğitim Merkezi, İnönü Caddesi, Otogar.

Üniversite hattı güzergâh geçiş durakları; Üniversite, Kazım Karabekir Caddesi, Zeynep Ana Öğrenci Yurdu Durağı, TEDAŞ, Sağlık Merkezi, Acil Servis Merkezi, Hacı Kasım Sokak, Gümüşhane-Bayburt Yolu, Şahbender Sokak, Kömürcüoğlu Sokak, Kazım Karabekir Caddesi, Transit Caddesi, İnönü Caddesi, Malazgirt Sokak, Otogar.

Hacı Emin hattı güzergâh geçiş durakları; Hacı Emin, Hacı Emin Muhtarlığı, Gümüşeli Caddesi, Elmalı Caddesi, Çitdüzü Mevki Durağı, İstiklal Caddesi, Güzel Caddesi, Gümüşhane Tarım Kredi İl Müdürlüğü, İnönü Caddesi, Otogar.

Bağlarbaşı hattı güzergâha geçiş durakları; Bağlarbaşı, Esentepe Mahallesi, Esentepe Cami, DSİ, TOKİ, KYK Erkek Öğrenci Yurdu Durağı, TOKİ 2. Etap, Gümüşhane Organize Sanayi  Bölgesi, Sanayi Cami, Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi, Üniversite, KTÜ Gümüşhane MYO, TOKİ  Cami Durağı, Zeynep Ana Öğrenci Yurdu Durağı, Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü, Kömürcüoğlu Sokak, Eskibağlar Mezarlık Durağı, İl Jandarma Komutanlığı Lojmanları, Emirler Caddesi, Bayındırlık Lojmanları, Afet Bölgesi Küme Evleri Sokak, Mevlana Cami, Fevzi Ataç Öğretmenevi, İnönü Caddesi, Vadi Sokak, Daltaban Sanayi Sitesi, Otogar.

Yolcu Servisi

Belirli otobüs firmaları yolcu memnuniyeti çerçevesinden yolcularına otogar noktasına kolay ulaşım sağlamaları için ücretsiz bir servis aracı hizmeti vermektedir. Firmaların sağladığı bu yolcu servisleri günde 4 sefer yaparak sadece ana yol güzergâh noktalarında yer alan duraklardan yolcularını alarak otogara götürmektedir. Yolcu servisi hizmeti sunan firmalar; Esedaş, Kâmil Koç, Metro Turizm, Aras Seyahat, Van Kalesi turizm, Yeni As Bayburt, Cesur Bingöl Seyahat.

Gümüşhane Otogarları

Gümüşhane Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Gümüşhane otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında
Nüfus:150.119
Telefon Kodu:0456
Plaka Kodu:29
Paz
19,73°
Pzt
14,55°
Gümüşhane
18 Haz Sal, Bulutlu
16,47°
Çrş
15,34°
Prş
16,16°
Cum
17,13°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery