Denizli Otobüs Bileti

Denizli

Denizli Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Denizli

Denizli Hakkında

Ülkemizin en çok turist ağırlayan doğal güzelliklerinden olan Pamukkale’nin sınırları içinde bulunduğu Denizli, yılın her mevsimi ziyaret edilebilir. Tam bir turizm şehri olmasının yanı sıra tarım ve hayvancılık da bölgenin ziyaret edilmesinin en büyük sebeplerinden.  Kara yolu ile ulaşımın son derece olduğu şehirde, kültür turları da yaparak, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Çeşitli antik kentler, şehrin tarihini yansıtan ve sıkça rağbet gören yerler arasındadır. Hierapolis Antik Kenti’nin görkemli kalıntıları arasında çıkacağınız zaman yolculuğunda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Adeta bir zaman yolculuğu yaşatacak olan ören yeri, dünyaca ünlü Pamukkale Travertenlerine de komşu durumda. Bir gününüzü bu bölgeye ayırarak, rahatça gezebilirsiniz. Ören yeri içindeki müze de, dönemin eserlerini barındıran eşsiz bir mekan. Dünyanın dört bir yanından yabancı turistlerin de gözbebeği olan Pamukkale bölgesi, sahip olduğu olağanüstü doğal güzellik ile görenleri büyülüyor. Şehre yapılan seyahatlerin büyük bölümü, bu bölgeleri ziyaret etmek için organize edilmiş durumda. Siz de, Denizli’yi keşfetmek ve popüler yerlerini yakından görmek için Denizli seyahati planı yapabilirsiniz.  Denizli; hem sakin ve dingin bir seyahat planı yapanlara, hem de hareketli bir seyahat deneyimi isteyenleri de memnun edecek niteliklere sahip. Zengin mutfağı, harika doğası ve saklı cennetleri ile tanışacağınız, Denizli ziyaretleri için otobüs seçeneğini tercih edebilirsiniz. Yurdun her bölgesinden, yapacağınız otobüs yolculuğu ile şehri keşfe çıkabilirsiniz. Dilediğiniz tarih ve saate uygun otobüs bileti seçeneklerini bir arada görmek, firmaların avantajlı fırsatlarını karşılaştırmak için bilet.net’i ziyaret edebilirsiniz. Denizli bilet fiyatları sorgulamanızda, en ekonomik ve makul fiyatları yine bilet.net üzerinden görebilir ve biletinizi hemen alabilirsiniz.

Denizli'de Gezilmesi Gereken Yerler

Denizli, ziyaret edilecek ve mutlaka görülmesi gereken onlarca yere sahiptir. Bu yerler arasında en bilineni olan dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri, şehir merkezine yalnızca 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve termal su kaynaklarının oluşturduğu olağanüstü bir bölgedir. Bu eşsiz güzellik, benzeri olmayan bir masal dünyasını andırır ve görenleri büyüler. Yalnızca Pamukkale’yi görmek için şehre gelenlerin sayısı hiç de az değildir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında, gezilmesi daha keyifli olan bölge yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezlerinin başında gelir. Çevresinde de pek çok turistik mekan bulunan Pamukkale, Denizli denince ilk akla gelen yer olma özelliğini taşıyor.

Şehir, tarihi açıdan da oldukça zengindir. Köklü ve dikkat çekici bir tarihe ev sahipliği yapan Denizli, birçok noktada tarihi kalıntı ve esere sahiptir. Bu eserler ile de şehrin cazibesi artmakta ve kültür turizminin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu bölgelerin en bilineni, Hierapolis Antik Kenti’nin tüm ihtişamı ile yer aldığı şehir, dünyanın dört bir yanından meraklılarını ağırlar. Pamukkale Travertenleri’ne komşu olan bölgede, Bergama Krallığı döneminden kalma eserler, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgeden çıkarılan eserlerin sergilendiği müze de ören yeri sınırları içinde yer alır. Pek çok ilgi çekici eseri burada yakından görebilirsiniz. Kleopatra Havuzu olarak da bilinen Antik Havuz da aynı bölgede ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunur. Olağanüstü atmosferi ile hala ziyaretçilerin beğenisini toplayan havuzda serinlerken, tarihte yolculuk edebilirsiniz. Laodikya Antik Kenti, şehrin cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini taşır. İncil’de adı geçen 7 kutsal kiliseden biri olan Laodikya Kilisesi de bu alanda görülmeyi hak eden eserlerden. Kent, pek çok ülkeden meraklıların ilgi ile takip ettiği bir ören yeri. Bir diğer tarihi alan olan Tripolis Antik Kenti, şehrin en merak edilen noktalarından.

Denizli, doğal güzellikleri ile baş döndürücü bir şehirdir. İklimi, yemyeşil doğası ve saklı cennetleri ile şehirde enerjinizi tazeleyebilirsiniz. Kentin, termal su zengini olmasının sonucu olarak, kırmızı suları ile bilinen Karahayıt Kaplıcaları, şehre birçok yerden ziyaretçi gelmesini sağlar. Yenilenip, şifa bulabileceğiniz termal sular ile kendinizi arınmış hissedebilirsiniz. Sağlık dolu termal sular ile keyifli zaman geçirebilir ve kaplıca tesislerinde pek çok farklı hizmeti alabilirsiniz.

Acıpayam ilçesindeki, Acıpayam Kanyonu da oldukça ilgi çeken doğal güzelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Doğa ve temiz hava sevenlerin uğrak noktalarından olan bölge, sıklık ile ziyaret edilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde, serinlemek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken Acıpayam Kanyonu serin sulara ev sahipliği yapıyor.

Şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken diğer yerler ise şu şekildedir:

-Kaklık Mağarası

-Keloğlan Mağarası

-Bağbaşı Teleferiği

-Yeşildere Şelalesi

Denizli’de Konaklama İmkanları

Denizli, yılın 4 mevsimi ziyaret edilebilecek mekanlara sahip özel bir şehirdir. Sahip olduğu kaplıca turizmi nedeni ile şehrin pek çok farklı noktasında uygun fiyatlı konaklama hizmeti bulmak mümkün. Denizli bilet alımınızı bilet.net üzerinden yaptıktan sonra, il içinde konaklama yapacağınız tesis alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz.

Şehirdeki kaplıcaların çevresinde, farklı bütçe tiplerine uygun tesisler öne çıkıyor. Termal otel alternatifleri oldukça geniş bir seçim olanağı sunar. Konuklarını memnun edecek onlarca farklı hizmetin sunulduğu termal tesislerde, yılın her mevsimi sağlık dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Termal otel seçeneklerinin yanında daha samimi bir konaklama deneyimi sunan butik oteller de konuklarını ağırlamaya devam etmektedirler. Misafirlerin, kişiye özel bir hizmet almasını sağlayan tesisler, ilgi çekici mimarileri ve konforlu hizmetleri ile öne çıkmaktadırlar.

Her beklentiye cevap verecek olan; otel, pansiyon ya da butik otel alternatiflerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Her tesiste, sunulan hizmetleri gözden geçirerek size uygun bir karar verebilirsiniz.

Denizli şehir merkezinde de konaklama yaparak, ulaşımda ve pek çok noktaya yakın olma konusunda avantaja sahip olabilirsiniz. Kent merkezinde, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra daha mütevazi ama makul fiyatlı otelleri de bulmanız mümkün. Konaklama bütçeniz ve otelde geçireceğiniz zamanı düşünerek, bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Denizli Otogarı civarında da konaklama seçenekleri bulmanız mümkün olacaktır. Otogar yolculuğu için pratik olması nedeni ile yakınlardaki otelleri, konaklama için tercih edebilirsiniz. Özellikle iş seyahatleri sırasında otogara yakın noktadaki oteller, şehir merkezine de yakın oldukları için büyük kolaylık sağlayacaktır. Farklı standartlara sahip otel seçenekleri, şehir merkezinde de kolayca bulunmaktadır.

Şehrin simge bölgesi olan Pamukkale, tam bir turizm merkezi olması nedeniyle pek çok otel ve konaklama tesisine ev sahipliği yapıyor. Yılın her mevsimi hizmette olan oteller, bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yönelik birçok hizmet geliştirmiştir. Otellerin ücretleri de bu sundukları imkanlar çerçevesinde değişmektedir. Ülkemizin en çok turist çeken bölgelerinden olan Pamukkale, turistik tesisleri ile konuklarına pek çok seçenek sunuyor. Bütçenizi hesaba katarak, pansiyon ya da oteller arasından birini seçmeniz zor olmayacaktır.

Denizli’de Yeme İçme İmkanları

Şehrin mutfağı, pek çok açıdan zengin ve çeşitlidir. Zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra etli yemekler de şehir dokusunda önemli bir yer tutar. Çevre iller ile ortak yemek tarifleri dışında yalnızca Denizli’ye özel alternatifler bulmanız da mümkündür. Şehrin, kendi yerel lezzetlerine menülerinde yer veren işletmeler, tüm ziyaretçilerin ilgisini çeker. İlk kez deneyeceğiniz ya da benzerlerini bildiğiniz tatları farklı sunumlar ile Denizli’de bulabilirsiniz.

Şehrin en simge içeceği, Zafer Gazozu’dur. Hemen her markette ve büfede bulabileceğiniz gazoz, kendine has aroması ve lezzeti ile mutlaka denenmesi gereken içeceklerden. Zafer Gazozu’nun ünü tüm Türkiye’ye yayılmıştır ve şehre ayak basan herkesin denemek için acele ettiği bir üründür.

Şehirde, patlıcan yemekleri oldukça sevilmektedir. Zeytinyağlı patlıcan gömme, bu yemeklerin en sık rastlananları arasında yer alıyor. Közlenmiş patlıcan ile yapılan yemek, hemen her evde pişen ve özellikle  ev yemekleri yapan lokantalarda da tadabileceğiniz lezzetlerden. Kızartılmış patlıcan ile yapılan patlıcanlı kapama ve çiğ dolma diğer deneyebileceğiniz patlıcan yemekleridir. Evlerde sıklıkla yapılan ve işletmelerin de yer verdiği bu lezzetler, tadanların unutamadığı yemekler arasında yer alıyor.

Et yemeklerini de oldukça değişik formlarda sunan Denizli mutfağı; tandır kebabı ile şehrin pek çok mekanında bulunan önemli bir lezzete sahiptir. Yalnızca tandır kebabı servis eden restoranlar, kentin en ünlü mekanları arasında yer almaktadır. Odun ateşinde pişen kuzu eti, lezzetini uzun saatler pişip, yumuşacık olmasına borçludur. Oldukça mütevazi bir sunum ile müşterilere sunulan Denizli tandır kebabı, hemen her köşe başında bulabileceğiniz bir şehir lezzeti. Et yemekleri denince, çaput aşı ve yoğurtlu köfte de kırmızı et ile hazırlanan ve bölgeye has yemekler olarak karşınıza çıkmaktadır.

Hamur işleri de her bölgede olduğu gibi burada da sıklık ile tüketilir. Mantıya benzerliği ile dikkat çeken hamur dolması, haşlanmış patates ile yapılan cızlama ve yen böreği; Denizli’nin en sevilen yerel lezzetleri arasında yer bulurlar. Bu lezzetleri, yerel lokantalarda deneme şansınız olabilir.

Şehrin dokusunu ve özelliklerini taşıyan yemekleri tadarak, Denizli seyahatinizi daha eğlenceli kılabilirsiniz. Yeni lezzetler keşfederken, bölgeyi de yakından tanımış olursunuz.

Denizli Otogarı’na Ulaşım

Denizli Otogarı, her yıl milyonlarca yolcunun geçiş yaptığı ve ülkenin her yerinden otobüs ile ulaşabileceğiniz bir konumda bulunduğu için oldukça yoğundur. Eski otogar kompleksi, şehre yeterli gelmediği için 2014 yılından bu yana yeni terminal hizmete girmiştir. Hizmete açıldığı günden bu yana, gelişen ve büyüyen terminal binası; şehre yeni ve taze bir soluk getirmiştir. Otobüs yolculuklarını daha kolaylaştıran yeni Denizli Otogarı, kullanışlı bir tasarım ile hayata geçirilmiştir. Temiz, düzenli ve tertipli bir yapıya sahip olmasının yanı sıra modern ve işlevsel bir ulaşım noktasıdır. Kompakt yapısı, yolcuların aradığı tüm hizmetleri bünyesinde barındırır. Yolcular tarafından oldukça beğenilen Denizli Otogarı, oldukça geniş otopark alanlarına, büfelere, yöresel ürün satışları yapılan dükkanlara ve hijyenik tuvaletlere sahiptir. Denizli otobüs seferleri günün her saati, her bölgeden karşılıklı olarak yapılır. Kent merkezi sayılabilecek bir lokasyonda konumlanmış olması nedeni ile şehrin merkezi noktalarına ulaşım oldukça basit olacaktır. Pek çok ulaşım alternatifi, yolcuların kullanımına hazırdır. Yolculuğunuzu tamamlarken aynı zamanda büyük kolaylık da sunan bu seçenekler, her bütçe ve ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Alternatifler sayesinde, yolcuların; otogara ulaşım sırasında ya da otogardan kent merkezine ulaşım esnasında çok vakit harcamasına gerek kalmadan seyahat etmeleri sağlanmaktadır. Tüm ulaşım yolları ile kısa sürede seyahat edebilirsiniz.

Denizli Otogarı, şehirler arası otobüs yolculukları dışında şehrin ilçelerine ve beldelerine de ulaşım için faydalanabileceğiniz otobüslerin de kalkış ve varış noktasıdır. Şehrin neredeyse tüm noktalarına, otogardan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçelere giden otobüslerden, sık aralıklar ile yapılan seferleri sayesinde rahatlık ile faydalanabilirsiniz. Özellikle turistik bölgelere ve kaplıcalara, yılın her mevsimi ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs

Denizli Otogarı yolculuklarında, ekonomik ve pratik bir yol arayan yolcuların en sık tercih ettiği araçların başında otobüsler gelir. Bu otobüsler ile şehrin pek çok farklı destinasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli içinde toplu taşıma araçları oldukça çeşitlidir ve halk tarafından sıklık ile kullanılır. Hemen her noktaya otobüs ile ulaşmanız mümkün olabilir.  Aşağıdaki otobüs hatları, otogar ve otogar kavşağından geçen toplu taşıma araçlarıdır.

120 hat numaralı otobüs: Karşıyaka – Valilik – Kervansaray

130 hat numaralı otobüs: Teleferik – Çınar – Servergazi Hastanesi

150 hat numaralı otobüs: Otogar – Ulus Caddesi – Üniversite

160 hat numaralı otobüs: Sümer Kavşağı – Kayıhan

170 hat numaralı otobüs: Otogar – Sokak Hayvanları Kliniği

191 hat numaralı otobüs: Otogar – Cankurtaran

210 hat numaralı otobüs: Valilik – Pınarkent

220 hat numaralı otobüs: TOKİ – Çınar – Aktepe

222 hat numaralı otobüs: Akvadi TOKİ – Çınar

230 hat numaralı otobüs: Valilik – Pamukkale

240 hat numaralı otobüs: Otogar – Kocadere Meydan – Çevreköy

250 hat numaralı otobüs: Eskihisar – Çamlık – Üniversite

251 hat numaralı otobüs: Eskihisar – Çınar

260 hat numaralı otobüs: Otogar – Goncalı – Salihağa

270 hat numaralı otobüs: Çınar – Irlıganlı – Eldenizli

300 hat numaralı otobüs: Karahasanlı  - Üniversite – Bağbaşı

360 hat numaralı otobüs: Otogar – Babadağlılar TOKİ

420 hat numaralı otobüs: Otogar – Üzerlik – Yukarı Şamlı

801 hat numaralı otobüs: Otogar – Devlet Hastanesi – Karaman

Otobüs yolculuğu şehirde sıklık ile kullanılan bir yol olduğu için otogar ulaşımlarında da tercih edilmektedir. Tüm merkezi noktalardan, otobüslere binebilirsiniz.

Taksi

Otogar yolculuklarında, en çok kullanılan taşıt türü olan taksiler, yolculara konforlu ve güvenli bir hizmet sunarlar. Otogar yolculuklarında, bagajlarınızı en rahat taşıma yolu da taksilerdir. Denizli Otogarı da şehir merkezi sayılacak bir konumda olduğu için taksi ücreti oldukça ekonomik olabilir. Kolay ulaşılabilir olmaları ve yolcularını aldıktan sonra en hızlı şekilde hareket etmeleri nedeni ile taksiler, yolcuların akıllarına ilk gelen seçeneklerin başında gelir. Otogar içinde ve yakınlarında 24 saat boyunca taksi bulmanız mümkündür.

Kent merkezi dışında, komşu olduğu ilçe ve beldelerden de taksi ulaşımı yapabilirsiniz. Taksiler, günün her saati hizmet vermeleri nedeni ile otobüs saatiniz kaç olursa olsun, sizin için ideal olacaktır. Ayrıca zorlu hava şartlarında da taksi seçeneği ile zahmetsiz bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Taksiler, kapıya kadar ulaşım sağladığı için eşyalarınız konusunda da endişe etmenize gerek kalmaz. Şehri bilmeyenler için de cazip bir ulaşım yolu olan taksiler sayesinde yolları bilme ve takip etme zorunluluğunuz da kalmaz.

Minibüs

Denizli Otogarı, konumunun sağladığı avantajlar sayesinde oldukça ulaşılabilir ve kolay bir noktada yer alır. Toplu taşıma araçları arasında yer alan minibüsler, oldukça sık aralıklar ile otogara yolcu taşımacılığı yaparlar. Şehrin merkezi ana caddeleri üzerinde kolayca bulabileceğiniz minibüs duraklarından binebileceğiniz minibüsler, gün içinde yolcularına hızlı bir yolculuk hizmeti sağlar. Aynı zamanda tasarruflu bir yol olan minibüs seçeneği ile otogara makul ücretler ile ulaşabilirsiniz.

Otogar çıkışlarında da minibüs duraklarını bulmanız kolay olacaktır. Otobüslere kıyas ile daha kısa sürede ulaşım sağlayan minibüs seçeneği, oldukça çeşitlidir.

Yolcu Servisi

Otogarda yolcu taşımacılığı hizmetinde bulunan şehirler arası otobüs firmaları, yolcularının Denizli Otogarı’na ulaşımlarını kolaylaştırmak için yolcu servisi hizmeti sunarlar. Denizli otobüs bileti alan yolcuların, seyahat edecekleri firmadan, yolcu servisleri hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Yolcu servisleri genellikle belli rotaları takip ederek, şehrin merkezi noktalarına uğrar. Otogar yolculuklarında, dakik ve güvenlikli bir ulaşım seçeneği olarak benimsenir.

Denizli Otogarları

Denizli Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Denizli otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Denizli Hakkında
Nüfus:1.051.056
Telefon Kodu:0258
Plaka Kodu:20
Pzt
18,0°
Sal
17,36°
Denizli
24 Nis Çrş, Bulutlu
18,83°
Prş
16,87°
Cum
12,52°
Cmt
15,43°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery