Çorum Otobüs Bileti

Çorum

Çorum Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Çorum

Çorum Hakkında

Anadolu kültür mozaiği içerisinde eşsiz bir konuma sahip olan Çorum ili, 7000 yıllık tarihi ile en eski şehirlerdendir. Karadeniz ve İç Anadolu bölgesindeki şehirlerin arasında bağlantı noktasında bulunan Çorum, ülkenin turizm açısından en nadide bölgelerindendir. Açık hava müzesi görüntüsü ile her yıl yüz binlerce turisti kendisine çeken şehir, pek çok destinasyon noktasına seferler yapan otogar alanına sahiptir. Geçmişe ışık tutan tarihi yerleri yakından görüp, Çorum şehrinin her noktasını en iyi detayına kadar gezmek için bilet.net üzerinden Çorum otobüs bileti filtrelemesi yaparak avantajlı otobüs biletini bulup, kısa bir sürede satın alabilirsiniz.

Çorum’da Gezilmesi Gereken Yerler

Anadolu coğrafyasının en önemli kültür merkezi olan Çorum ili içerisinde keşfedilmeyi bekleyen birçok mekân bulunmaktadır. Çorum gezilerinizde geçirmeniz gereken yapılar arasında;

Alacahöyük Müzesi ve Ören Yeri

Alacahöyük Kral Mezarları

Yazılıkaya Tapınağı

Çorum Kalesi

İskilip Kalesi

Hattuşa-Boğazkale

Ali Paşa Hamamı

Katipler Konağı

Koyunbaba Köprüsü

Abdullah Yaylası

İncesu Kanyonu

Şehrin zengin kültürel mirasını yakından görmek için Çorum bilet seçenekleri içinden avantajlı otobüs biletinizi seçerek, hemen ayırttırabilirsiniz.

Çorum’da Konaklama İmkanları

Tarihi dokularının çeşitli olması sebebiyle şehirde yer alan otellerde bu dokulara uygun olarak dekore edilmiş olup ziyaretçileri farklı ortamlarda konaklama imkânı sağlanmaktadır. Çorum gezilerinizde konaklamanız için alternatifler arasında ilk sıralarda;

Grandpark Hotel

Çorum Büyük Otel

Bilge Suit Otel

Armina Otel

Anitte Otel

Durak Otel yer almakta olup, bu oteller arasından birini tercih ederek konaklama yapmak için öncelikle Çorum otobüs seferlerinden tatil gününüze göre bilet seçimi yaparak biletinizi satın alabilirsiniz.

Çorum’da Yeme İçme İmkanları

Kültürler arası köprü görevi göre şehir adıyla anılan Çorum ilinde Anadolu’da yaşamış olan tüm medeniyetlerin mutfaklarından oluşan lezzetli yemekleri görmek mümkündür. Çorum mutfağında yöresel 100 yemek çeşidi tescillenmiştir. Yöreye özgü birbirinden farklı yemekler;

Zalpa, İskilip Dolması,

Yaprak İçi Aşı, Söbelek Dolması,

Keşkek, Çatal Aşı Çorbası,

Çorum Beşlisi, Sırık Kebabı,

Madımak, Leblebi, Alt-üst Böreği,

Soğan Gallesi, Tel Tel Helvası,

Çorum Şekerlemesi

Çorum iline ait bu Anadolu esintili yemekleri yerinde tadabilmek için Çorum bilet fiyatları içinden avantajlı fiyatlara sahip olan otobüs biletini satın alarak, şehrin yemeklerini doyasıya tadabilirsiniz.

Çorum Otogarı'na Ulaşım

Şehrin merkezi bir konumunda yer alan Çorum Otogarı yolcularına ulaşımda kolaylık sağlamaktadır. Otogar noktasına ulaşım için şehrin her noktasından geçiş sağlayan otobüs hatları, taksiler, servisi araçları ve yolcu servisleri hizmet sunmaktadır.

Otobüs

Şehrin hemen hemen her noktasından geçen belediye otobüsleri ile Çorum Otogarı'na en ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri sabah saat 06:30 itibari ile ilk seferlerine başlayarak gece 23:30 saatine kadar ulaşıma devam etmektedirler.

Çorum Otogarı'na sefer yapan otobüsler ve geçiş noktaları;

2A otobüs hattı güzergâh  geçiş noktaları; İdari Mahkeme, Htiü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Karayolları, Tarım Lojmanları, Tuzcular, Orman İşletme Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Saat Kulesi, Kubbeli Cami, Anitta, İŞKUR, MT Anadolu Lisesi, Hasan Paşa Hastanesi, Gülabibey Muhtarlığı, Sular, Mevlana, Kafkas Evler 9.Sokak,Kafkas Evler, Yılmaz Caddesi, Başöğretmen Ortaokulu, Aşıklar Tepesi, Hüyük Caddesi, Hüyük, Zaferler Sokak, Atayurt 5, Bahabey caddesi, Özdoğanlar, Bahçelievler Okulu,  Burcu Sokak, Melik Gazi Cami, Nadık Cami Sokağı, Sultan Ana, Dumlupınar Son Durak, Elitpark Hastanesi, Nikah Sarayı, Yunus Emre Parkı, Pirbaba Çamlığı, Meydan, Gazi Caddesi, Kubbeli Cami, Yedaş, Köy Hizmetleri Lojmanları, DSİ, İskilipli Atıf Hoca Kız Öğrenci Yurdu, Oto Galericiler Sitesi, YURTKUR, Otogar.

4A otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; İdari Mahkeme, Hitü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erzurum Dede Durağı, Karayolları, Tarım İl Müdürlüğü Lojmanları, Tuzcular, Orman İşletme Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Kubbeli cami, Anitta, İŞKUR durağı, Mesleki Teknik Anadolu lisesi, Hasanpaşa HASTANESİ, Gülabibey Muhtarlığı, Sular, Mevlana, Kafkas evleri 9. Sokak, DR. Sadık Ahmet Ortaokulu, Lozan, Çoraklı 8. Sokak, Kubatlar, Yunus Emre Ortaokulu, Çoraklık 47.Sokak, İpekli 56. Sokak, İpekli evler, Kocabıyık Cami, Barış Manço Parkı, Çağdaş Durağı, Bahar 14.sokak, Sülüklü Evler, Melik Gazi Cami Durağı, Nikah Sarayı, Yunus Emre Parkı, Pirbaba Çamlığı, Meydan, YEDAŞ, Köy Hizmetleri Lojmanları, DSİ, İskilipli Atıf Hoca Yurdu, Oto Galericiler Sitesi, Şehir Stadı, YURTKUR, Otogar.

9A otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Sağlık Müdürlüğü, Yüksek Okul, Kapalı Spor salonu, Atatürk Anadolu Lisesi, Vilayet, Çorum Park Durağı, Saat Kulesi, Nüfus Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Tuzcular, Tarım İl Müdürlüğü Lojmanları, Karayolları, Hitü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İdari Mahkeme, İlçe Terminali, Toptancılar Sitesi, Su Dünyası, Sevgi Evleri, Y Blokları, Ş.Şükrü Akyol Okul Durağı, TOKİ Cami, Akkent, Akkent Spor Salonu, K6 Blokları, Akkent Park, Köprüalan, Emirmuslu  Durağı, Otogar.

10A otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Anitta, İŞKUR Durağı, Hasanpaşa Hastanesi, Rüstem Eren Parkı, Bağcılar, Cuma Pazarı Durağı, Yörükevler Cami, Ortaköy Yolu, Su Deposu Durağı, Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Kapaklı 17.Sokak, Müftülük Lojmanları, Özdoğanlar Caddesi, Şenyurt Sokak, Melik Gazi Cami, Nikah Sarayı, Yunus Emre Park Durağı, Meydan, Gazi caddesi, Saat Kulesi, Kubbeli Cami, Yedaş, Köy Hizmetleri Lojmanları, DSİ, İskilipli Atıf Hoca Yurdu, Ot Galericiler Sitesi, Şehir Stadı, YURTKUR, Otogar.

11B otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Sağlık Müdürlüğü, Yüksek Okul, Kapalı Spor Salonu Merkezi, Atatürk Anadolu Lisesi, Vilayet, Saat Kulesi, Nüfus Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Tuzcular, Tarım İl Müdürlüğü Lojmanları, Karayolları, Hitü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İdari Mahkeme, İlçe Terminali, Otogar.

11C otobüs hattı güzergâh geçiş noktaları; Tuzcular, Orman İşletme Müdürlüğü, Çorum Park Durağı, Vilayet, Atatürk Anadolu Lisesi, Jandarma, Fatih Caddesi, Haz. Ömer Cami, Adil Candemir Parkı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Atalay Caddesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Mühendislik Fakültesi, Fatih caddesi, 75. Yıl, Meydan, yedaş, DSİ, İskilipli Atıf Hoca Yurdu. Oto Galericiler Sitesi, Şehir Stadı, Otogar.

Servis

Üniversite içinden yolcuları alarak otogar noktasına geçişlerini yapan servis araçları önceden rezervasyon sistemi ile yolcu kabul etmektedir. Servis firmasının online kanallarından yerinizi ayırtarak servis araçları ile kolay ve rahat bir şekilde Çorum Otogarı'na ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Rahatlığına düşkün olanların tercihleri arasında olan taksiler, temiz ve güvenli bir ulaşım hizmeti sunmaktadır. Taksiler, Çorum Otogarı'na 10 dakikada gitmektedir. Taksilerde valiz kısıtlaması bulunmamakta olup maksimum 5 yolcunun aynı anda yolculuk yapmasına izin verilmektedir.

Minibüs

Çorum’da minibüsler sadece yakın ilçelerden yolcuları alarak otogara ulaşım yapmaktadır. Şehir içerisine giriş yapmadan otogar noktasına giden minibüsler; Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mezitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu, Uğurludağ ilçelerinden yolcuları almaktadır. Minibüslerde kent kart sistemi kullanılmakta olup, kart sahibi olmayan yolculardan tam yolcu bileti ücreti alınmaktadır.

Yolcu Servisi

Metro, Esedaş, Çorum Turizm, Sahil Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Lüks Artvin ve Has Turizm firmaları kendi yolcularına özel olarak tahsis ettikleri servisi araçları ile yolcularını şehir merkezinin belirli hat noktalarında alarak otogara noktasına götürmektedir.

Çorum Otogarları

Çorum Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Çorum otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Çorum Hakkında
Nüfus:526.282
Telefon Kodu:0364
Plaka Kodu:19
Cmt
19,9°
Paz
20,48°
Pzt
21,92°
Çorum
23 Tem Sal, Güneşli
22,3°
Çrş
20,75°
Prş
19,59°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery