Çorum Otogarı Otobüs Bileti

Çorum Otogarı

Çorum Otogarı Hakkında

Çorum Otogarı, Anadolu’nun geçiş noktalarından birisi olan şehre 1980 yılında inşa edilmiştir. Bu otogar uzun yıllar boyunca yolculara hizmet vermiştir. Ancak artan yolcu trafiğini kaldıracak kapasitede olmayan bu otogarın yerine merkezden uzak yeni bir otogar inşa edilmiştir. 2014 yılında hizmete başlayan yeni otogar, modern tasarımı ve geniş hizmet alanı ile yolcularına daha konforlu bir hizmet sunmaya başlamıştır. Terminal kapalı ve açık alanları ile beraber toplamda 54 metrekare bir alan üzerine kurulmuştur. İçerisinde bekleme salonları, park yerleri, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Çorum Otogarı otobüs bileti gişeleri terminalin bekleme salonuna doğru açılan koridorlarda bulunmaktadır. Çorum Terminal taksi durağının hemen yanında ATM’ler bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde; temiz tuvaletler, tuvaletlerde ayrı abdest alanları, bebek bakım odaları ve namaz kılmak için küçük mescitler bulunmaktadır. Terminal, Çorum Devlet Hastanesi’ne araç ile 11 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Çorum Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Yeni kullanıma açılan bu terminal merkezden uzak bir konumdadır ancak şehir yetkilileri, minibüs ve otobüs hatlarını bu terminale göre düzenlemiştir.

Çorum Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

445 otobüs durağı ve 29 otobüs hattı ile halka ulaşım hizmeti veren belediye otobüslerinin terminal duraklarının bulunduğu hatlar şu şekildedir;

Terminal – HİTÜ Hastanesi- Bahçelievler

Terminal- HİTÜ Hastanesi- Sülüklüevler

Terminal- HİTÜ Hastanesi- H.B.V. Külliyesi 

Sağlık Müdürlüğü- HİTÜ Hastanesi- KYK Yurtları- Terminal

Çorum Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Minibüsler dağınık konumlanmış durakları ve belediye otobüslerine göre daha sık düzenledikleri seferleri ile tercih edilmektedir. Siz de minibüsleri kullanarak çok ekonomik bir şekilde terminale ulaşabilirsiniz.

Çorum Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Turizm şirketlerinin yolcularına tanımış olduğu bu hizmetten yararlanmak için biletini almış olduğunuz acente ile iletişime geçebilirsiniz.

Çorum Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım otobüs ve minibüsle ulaşıma göre daha hızlı ve masraflıdır. Şehrin hemen her noktasında bulabileceğiniz taksi duraklarını kullanarak terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Terminal taksi: 0324 225 34 05

Çorum Otogarı İletişim Bilgileri

Çorum Otogar görevlileri ile iletişime geçerek talep ve beklentilerinizden bahsedebilir dilerseniz önerilerinizi ve memnun olmadığınız durumları da paylaşabilirsiniz.

Çorum Otogarı Yol Tarifi: Çepni Mh. Yeni Sanayi Cd. Merkez/Çorum

Çorum Otogarı Telefon: (364) 213 66 70

Çorum Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Çorum Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.