Nevşehir Otobüs Bileti

Nevşehir

Nevşehir Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Nevşehir

Nevşehir Hakkında

Türkiye’nin turist açısından en çok ilgi çeken şehirleri arasında bulunan Nevşehir, yılın her ayında yoğun bir kenttir. Sayısız ziyaret ve turun yapıldığı kent, tarihsel açıdan önemli şehirlerden biri olmakla birlikte doğası nedeniyle de çokça rağbet görmektedir. Kentin temel yapısı da dahil kullanım alanları tarihi yapılar olmakla birlikte, tatil açısından gezilip görülmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Birçok tur firmasının da yabancı turistler için buraya ziyaretler yaptığı Nevşehir, sanatsal faaliyetler açısından da etkinlikleriyle bilinir. Her yıl özellikle bahar ayları başta olmak üzere sayısız festival ve sanatsal etkinlik yapılmaktadır. Kent merkezinde sinema, tiyatro ve müzik anlamında yapılan festival ve etkinlikler nedeniyle, birçok kişi Nevşehir’e gezi planlamaktadır. Sizde böyle bir plan yapıyorsanız otobüs biletinizi hemen bilet.net üzerinden düzenleyerek gezinizi yapabilirsiniz. Nevşehir otobüs bileti ile ilgili tüm detay ve bilgilere bilet.net üzerinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca bilet.net üzerinden biletleri kıyaslayarak planladığınız tarihte sizin için en uygun bütçeli bileti satın alabilirsiniz.

Bilet işlemlerinde ortaya çıkan fiyatlandırmalarda bazı farklılıklar görmeniz mümkündür. Birçok otobüs firmasının seferler düzenlediği Nevşehir’in otobüs ücretleri mesafe ve sefer saatine bağlı olarak farklı fiyatlar barındırmaktadır. Ayrıca otobüs firmaları tarafından belirlenen fiyat politikaları da bu fiyat değişimlerinin temel etkenleri arasındadır.

Nevşehir'de Gezilmesi Gereken Yerler

Nevşehir dünya genelinde en çok ilgi uyandıran kentlerden biridir. Bu sebeple Nevşehir bilet fiyatları araştırmasından sonra ivedilikle gezilecek yerlerin planlanması gerekir. Bu bağlamda kentte birçok gezilmesi gereken yer olmakla birlikte bu yerlere dair detaylar ise şöyledir;

 • Peribacaları: Kentin en önemli yapılarını oluşturan ve dünyada en ilgi çekici harikalar arasında ilk 25’lik listenin içerisinde bulunan peribacaları mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Burada bir iki günlük konaklayarak gezmek ise eşsiz bir deneyimi sunmaktadır. Bunun yanında balon ile uçarak peribacalarını her anlamda nüfuz edebilirsiniz. Burayı her yıl yüz binlerce kişi ziyaret etmektedir.
 • Asmalı Konak: Sayısız dizi ve filme de konuk olmuş muazzam yapılardan biri olan Asmalı Konak ise yine kesinlikle görülmesi gerekenler listesinde yer almalıdır. Bu konak mesai saatleri içerisinde gezilebilir durumdadır.
 • Derinkuyu Yer altı Şehri: Kentin en önemli doğa harikalarından biri de yer altı şehridir. Kentin altında bulunan bu muazzam yapılarda mutlaka gezilecek yerler arasında olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre bu şehrin inşa edildiği dönemlerde 50 bin kişinin aynı anda burada yaşadıkları belirtilmiştir. Ayrıca 8 katlı bir yapı olan bu şehir, eşsiz görünümü ile muazzam deneyimler hissettirecektir.
 • Göreme Açık Hava Müzesi: Kent geçmişine ve kültürüne dair ne varsa Göreme Açık Hava Müzesi’nde sergilenmektedir. Bu açık hava müzesi tüm birikmiş kültür ve deneyimi konuklarına sunarak eşsiz bir deneyim fırsatı vermektedir.
 • Güvercinlik Vadisi: Kentin doğa harikalarından biri olan Güvercinlik Vadisi de mutlaka gezilecek yerler arasında olması gerekir.
 • Kaymaklı Yer altı Şehri: Yeraltı şehirleri ile ilgi uyandıran Nevşehir’de önemli bir diğer yer altı kenti ise Kaymaklı’dır. Bu şehir de 5 bin kişilik ve 8 katlı bir yapıdır. Ziyaretlere açık olan bu yapının sadece 4 katı gezilebilir şekilde kamuya açıktır.
 • Uçhisar Kalesi: Kentin muazzam yapısını öne çıkaran yapılardan biri de Uçhisar Kalesi’dir. Doğa ile insan elinin bir araya geldiği ve tarihi geçmişi bir hayli eski olan bu yapı en büyük peribacasıdır.
 • Devrent Vadisi: En çok ziyaret edilen yerlerin başında Devrent Vadisi gelmektedir. Bu doğa harikasının da kesinlikle ziyaret edilmesi gerekmektedir.
 • Güray Müze: Bu müze dünya genelinde ilgi uyandırmaktadır. Dünyanın hali hazırda ilk ve tek yer altı müzesi olan burası, sayısız turistin ilgi odağı olmaktadır.
 • Saç Müzesi: En ilgi çekici yerlerden birisi olan Saç Müzesi’de yine gezilecek yerler arasındadır.
 • Zelve Açık Hava Müzesi: Kentin tarihi dokusu ile bu topraklarda yer edinmiş medeniyetlerin kültürlerini bu müzede görebilirsiniz.
 • Özkonak Yer altı Şehri: Yer altı şehirlerinden bir diğeri de Özkonak’tır. Bu mekan 4 katlıdır ve giriş ücreti oldukça düşüktür.
 • Mazı Yer altı Şehri: Önemli diğer mekanlardan biridir ve mutlaka gezilmesi gerekmektedir.

Nevşehir'de Konaklama İmkanları

Nevşehir bilet işlemlerinden sonra konaklama ihtiyacının çözülmesi gerekmektedir. Kentin sürekli yoğun olması ve turist akınına uğraması sebebiyle, sizler de Nevşehir’e gitmeden konaklama için tüm işlemlerinizi bitirmiş şekilde hazır bulunur. Aksi halde olası yaşanması muhtemel sorunlar nedeniyle konaklama probleme yaşayabilirsiniz. Ancak kentin konaklama kapasitesi fazlasıyla geniş olduğundan istediğiniz planlama olmasa da bir şekilde konaklama ihtiyacınızı karşılayabilecek alternatifi oluşturabilirsiniz.

 • Otel: Kent merkezinde ve tarihi tüm yerlerde ya da gezilecek yerlerde otel imkanı mevcuttur. Birçok otel tarafından verilen konaklama hizmetlerini önden rezervasyon ile çözmeniz önerilmektedir.
 • Motel – Pansiyon: Kent merkezinde de ilçelerinde de birçok motel veya pansiyon bulunur. Otellere göre daha uygun bütçelere hitap eden bu mekanlar arasından da tercih yapabilirsiniz.
 • Kiralık Ev: Kent merkezinde çok sayıda kiralık ev mevcuttur. Günlük, haftalık ve aylık olarak kiralamaya açık bulunan bu evler kalabalık gruplar için biçilmiş kaftandır.
 • Kamp – Çadır: Nevşehir’e gelen birçok kişinin konaklama için tercih ettikleri seçeneklerden biri de kamp olmaktadır. Kamp için oldukça elverişli koşulları bulunan şehrin birçok yerinde kamp alanı bulunur. Buralarda çadırınızı kurabilir veya çadır kiralayarak konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Nevşehir'de Yeme İçme İmkanları

Nevşehir’de yeme – içme adına birçok farklı imkan bulunur. Sayısız yeme ve içme markasının hizmet verdiği kentte bölgesel ürünler yapan mekanlarda mevcuttur. Bu bağlamda birçok farklı seçeneğe sahip olabileceğiniz Nevşehir’de öne çıkan lezzet seçenekleri ise şöyledir;

 • Kentin her bölgesinde dünyaca ünlü markalar bulunur. Restoran ve kafe mekanlarda dilediğiniz yeme – içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Nevşehir ve bu bölgelere ait yöresel lezzetlere de ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken birçok farklı mekan mevcuttur.
 • Kentin eğlence mekanları bir hayli fazladır. Bu mekanlarda da yeme – içme ihtiyaçları kolaylıkla giderilebilmektedir.
 • Kentin tarihi yapısını yansıtan çok sayıda kafe alanları da bulunur. Bu kafeler her bölgede hizmete açık şekildedir.

Nevşehir Otogarı'na Ulaşım

Nevşehir otobüs seferleri araştırmasını ulaşım açısını düşünerek yapabilirsiniz. Ancak kent ulaşımı oldukça kolaydır. Ulaşım açısından rahat şehirlerden biri olan Nevşehir’de her saat ulaşım imkanı mevcuttur. Bu bağlamda kentin otogar – kent merkezi ulaşımı ise şöyledir;

Otobüs

Belediye tarafından sağlanan hizmetlerden biri olan otobüs hizmeti ile kent merkezi ile Nevşehir Otogarı arasındaki ulaşım kolayca sağlanabilir. Birkaç farklı otobüs hattı ile kent merkezinin birçok bölgesine gidilebilmektedir.

Servis

Bazı firmalar tarafından gezi planlı servis hizmetleri verilmektedir. Kentin gezilecek yerlerine düzenlenen bu servis hizmetleri düşük ücretler karşılığında sağlanmaktadır.

Taksi

Nevşehir’de en çok tercih edilen ulaşım araçları arasında bulunan taksiler ile 7/24 aralıksız ulaşım hizmeti alınabilmektedir. Bu bağlamda otogar ile kent merkezi arasında taksi ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca otogarda bulunan taksi peronu da sürekli şekilde hizmet sağlamaktadır.

Minibüs

Kent içerisinde ulaşım noktasında en uygun taşımacılık seçenekleri arasında bulunan minibüslerle de yolculuk yapılabilir. Bu bağlamda minibüs ile yolculuk yapmak hız ve pratiklik açısından önemlidir.

Yolcu Servisi

Otogar içerisinde hizmet veren birkaç firma tarafından servis hizmeti verilir. Bu hizmet ücretsiz bir şekilde sadece müşterilerine dönük sağlanmaktadır.

Nevşehir Otogarları

Nevşehir Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Nevşehir Hakkında
Nüfus:308.003
Telefon Kodu:0384
Plaka Kodu:50
Nevşehir
15 Haz Cmt, Güneşli
20,94°
Paz
18,94°
Pzt
20,22°
Sal
20,92°
Çrş
20,05°
Prş
21,5°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery