Nevşehir Otogarı Otobüs Bileti

Nevşehir Otogarı

Nevşehir Otogarı Hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nin turistik noktası Nevşehir’in otogarı 2008 yılında yapılmıştır. Daha önce kullanılan otogar, ihtiyaçları karşılayamadığı için yeni yapılan otogar şehir merkezine 6.5 kilometre uzaklıkta konumlandırılmıştır. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan Nevşehir Otogarı mimari olarak peri bacalarına benzetilmiştir. 

Nevşehir Otogarı, 60 bin metrekarelik bir alana sahip olup; 6500 metrekare de açık alanı vardır. 29 peron bulunan otogarın 9 peronu gelen, 20 peronu giden yolcuların araçları için ayrılmıştır. Otogarın 4 adet bilet satış noktası, 14 adet gişesi bulunmaktadır. Yolculuğunuzu planlarken tüm otobüs firmalarının bilet ve seferlerine otogarda ulaşabilirsiniz. 

Mimarisi çizgisi ile dikkat çeken otogar; yolcu ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak donanımda dizayn edilmiştir. Otogarda bekleme sürecince yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği alanlar planlanmıştır. Restoran, market, kafe, yöresel hediyelik eşya dükkanı, gazete bayii, tuvalet, bekleme alanları bulunmaktadır. Bebekli aileler için ayrıca bebek bakım ve emzirme odası mevcuttur. Her türlü ihtiyacın en ince ayrıntısına kadar düşünülerek planlandığı otogarda kuaför dahi vardır.  Otogarda PTT’nin terminal şubesi bulunmaktadır. 

Otogara en yakın sağlık birimi Toki Aile Sağlık Merkezi’dir. En yakın tam teşekküllü devlet hastanesi ise; Yeni, Lise Caddesi üzerindeki Ürgüp Devlet Hastanesi’dir.

Nevşehir Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Her mevsim turizm potansiyeline sahip şehirde bulunduğunuz noktadan otogara ulaşmak ya da merkezden otogara gelmek oldukça kolaydır. Otobüs ve ücretsiz servis ulaşım imkanları arasındadır. Günün geç saatlerinde özellikle gece saymış olduğumuz ulaşım imkanları olmadığı için taksi kullanmanız gerekecektir. Minibüs ulaşımı bulunmayan Nevşehir’de turistik noktalara ulaşım otogardan hareket eden otobüs ve servislerle sağlanır.

Nevşehir Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şehir içi ulaşımda 1, 2, 4 ve 5 numaralı otobüs hatları ile terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir genelinde ulaşımı sağlayan otobüsler saat 21:00’e kadar hizmet vermektedir.

Nevşehir Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otobüs firmalarının bazıları yolcularına ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Ulaşmak istediğiniz otel ve/veya nokta için servis imkanı olup olmadığını yolculuk yaptığınız firmaya sorabilirsiniz. Nevşehir Otogarı otobüs bileti işlemlerini tamamladıktan sonra da otogara ulaşmak için ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz.

Nevşehir Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otobüs ya da ücretsiz servis kullanmayı tercih etmiyorsanız şehrin pek çok noktasından taksi ile konforlu ulaşımı mümkündür. Nevşehir Otogarı durağından taksi çağırmak için (0384) 214 10 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nevşehir Otogar İletişim Bilgileri

Otogar görevlileri ile görüşerek ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Nevşehir OtogarıTelefon Numarası: (0384) 213 40 25 

Nevşehir Otogarı Yol Tarifi: Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Nevşehir Merkez/Nevşehir

Nevşehir Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.