Çorlu Otobüs Bileti

Çorlu

Çorlu

Çorlu Otobüs Bileti

Trakya’da sanayi alanlarından biri olarak anılan Çorlu, Tekirdağ’ın büyük ilçelerinden biridir. Gelişen ekonomisi ve sahip olduğu değerler ile son yıllarda hafta sonu ya da kısa zamanlı tatil kaçamakları için ideal bir alan haline gelmiştir. Konumu ve İstanbul’a olan yakınlığı yerli halkın kısa sürede ulaşabileceği bir bölgedir. Modern yaşamın oldukça geliştiği ilçede hem yurtdışına karayolu ile çıkmak isteyenler hem de tatil için gelenler adına farklı gezi yerleri ve fırsatlar mevcuttur. Çeşitli yönleri ile yolcuları kendine çeken bu şehre bilinen otobüs şirketlerinin hepsinin Çorlu otobüs seferleri vardır. Eğer bu şirin ilçeye bir şans vererek gezi rotanıza eklemeye niyet ederseniz Çorlu otobüs bileti, bilet.net’te satın alınmaktadır. Biletlere göz atarak yerleşim yerine sefer düzenleyen tüm araçları tek seferde kontrol edebilir ve tatilinizi size uyan bilete göre düzenleyebilirsiniz.

Çorlu’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tekirdağ’a kırk kilometre mesafede bulunan ilçe geçirdiği tarih çağları boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bugün tüm bu uygarlıklara ait izleri mimari eserler ve kalıntılar üzerinde görmek mümkündür. İlk olarak halkın da toplanmak için buluştuğu Heykel Meydanı’nı ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Merkezdeki tarihi yapılar bu alanın çevresinde yer almaktadır. Mimari eserlerden devam etmek isterseniz Çorlu Kalesi ve Çorlu Muhacir Evi’ni sıraya eklemelisiniz. Kale merkeze 2 kilometre uzaklıkta olup araç ya da taksi ile ulaşımı oldukça rahattır. Kalıntıları bulunan kaleyi haftanın tüm günlerinde ücret ödemeden gezebilirsiniz. Muhacir Evi'ne ise merkezi Omurtak Caddesi üzerinden hareket eden dolmuşlar ile on dakika içinde ulaşabilirsiniz. Ahşap olan yapı günümüzde müze olarak değerlendirilmektedir ve pazartesi günleri gezilmeye açıktır. Gölbaşı Gençlik Parkı ilçe merkezine on kilometre mesafede yer almakta ve doğal gölün çevresinden yeme ve gezme alanlarından oluşmaktadır. Bu sakinleştirici ve dinlendirici yerde huzur bulabilir yiyecekleri deneyebilirsiniz. Olimpos Event Garden merkezden uzak bir at çiftliğidir. Doğa ve atlarla baş başa sakin bir hafta sonu geçirmek için ideal bir alandır ve yemek alanları oldukça popülerdir. Ek olarak halk plajında denizin tadını çıkarabilir ya da günübirlik Uçmakdere ile Kazak Gölü Piknik Alanı’na uğrayabilirsiniz.

Çorlu’da Konaklama İmkanları

Kapladığı metrekare ile ulaşım sıkıntısı çekmeyeceğiniz bu ilçede merkezde konaklama yerleri oldukça çeşitlidir. Yürüyerek ulaşabileceğiniz bu noktalar genellikle Omurtak Caddesi üstünde yer almaktadır.  Bu alanda bulunan öğretmen evi ve farklı konseptteki oteller konaklama ihtiyacınızı giderebilir. Hilton Garden Inn Çorlu, Divan Çorlu ve Çorlu Grand Park Otel geceyi geçirmek için alternatif olarak düşünebileceğiniz yerlerdir. Evim ve Shilla Oteller ise İstanbul’a giderken yol üstünde yer alan butik mekanlardır. Burada mola verip gece kalabilir ve yolculuklarınıza devam edebilirsiniz.

Çorlu’da Yeme İçme İmkanları

Çorlu, yakın dönemde gastronomi turizmine cevap veren yerlerden biri haline gelmiştir. Bölgeye geldiğinizde alana özgün olan yöresel çorbaları başlangıç olarak denemelisiniz. Tarhana, Çeneçarpan ve Kellepaça restoranlarda bulabileceğiniz meşhur çorbalardandır.

Tekirdağ Köftesi, Cizleme, Sini Mantısı, Burma Sucuk, Damat Bohçası, Kandilli Mantı, Bulama ve Hardaliye ise geleneksel yemekler arasındadır. Tüm bunları ve daha fazlasını bölgenin ödüllü restoranı olan Saydanlar Kanaat Lokantası’nda deneyebilirsiniz. Kazımiye’de bulunan yer 163 yılında Çorlu’da kurulmuş olan bir esnaf lokantasıdır. Çorlu sakinleri tarafından bilinen mekan son zamanlarda dünyanın da ilgisini çekmeye başlamıştır. Restoranda sulu yemeklere ve tüm ızgara çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Çorlu Otogarı'na Ulaşım

Otobüs

Satın aldığınız Çorlu bilet ile otobüs yolculuğu sonunda otogara iniş yapabilirsiniz. Bu noktada Çorlu Otogarı'nda bulunan otobüs durağını kullanarak, araçlar ile ilçenin her bir noktasına ulaşabilirsiniz. Otogar durağında yer alan 2, 4, 5, 7 ve 8 numaralı otobüs hatları ile ilçe merkezi de dahil olmak üzere kalacağınız yere gidebilirsiniz. Bu araçlar gününde büyük bir bölümünde hizmet vermektedir. 06.00-24.00 saatleri arasında aktif olarak çalışan otobüsler ile yolculuğunuz ulaşmak istediğiniz yerin uzaklığına göre değişmektedir. Çorlu bilet fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterse de belediye otobüsü kullanıcıları için bu durum geçerli değildir.  Yalnızca öğrenci ya da normal vatandaş olmanıza göre otobüs ücretleri değişmektedir.

Taksi

Kent merkezinden iki buçuk kilometre uzaklıkta yer alan terminale otobüsünüz ile giriş yaptıktan sonra yürüyerek ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak ağır valizleriniz varsa ya da zamandan tasarruf etmek istiyorsanız bu durumda otogar taksiler imdadınıza yetişmektedir. Terminale yakın mesafedeki taksi durağında ihtiyacınız olduğu anda kullanıma hazır olan taksileri bulabilirsiniz.  Taksileri diğer yolcular ile paylaşmanız dahilinde ücreti bölüşme şansınız vardır.

Minibüs

Minibüsler, her yarım saatte bir Çorlu Otogarı'na uğramaktadır. Bu nedenle yolcular tarafından talep görmektedir. Bu araçlar ile ulaşım sorunu yaşamadan ilçenin her mahallesine, caddesine ve önemli noktaların ulaşabilirsiniz. Aynı kent kartı minibüsler içinde geçerli olmamakta ve nakit ödeme yapmanız gerekmektedir.

Çorlu Otogarları

Çorlu Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Çorlu otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Çorlu Hakkında
Nüfus:284.907
Telefon Kodu:0282
Plaka Kodu:59
Cum
25,61°
Cmt
24,12°
Paz
23,03°
Pzt
23,34°
Çorlu
23 Tem Sal, Güneşli
25,03°
Çrş
23,51°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery