Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı

Çankırı Merkezli Otobüs Firmaları Tüm firmalar
Çankırı

Çankırı Hakkında

Türkiye’nin en önemli geçiş merkezlerinin ortak noktasında yer alan Çankırı, kaya tuzu rezervleri ile dünyada adından söz ettiren bir şehir. 1200’lü yıllardan beri süregelen tarihi ile İç Anadolu Bölgesi’nin en eski şehri olan Çankırı, yılın büyük bir bölümünde kış turizmi faaliyetleri için çevre illerden ve diğer ülkelerden ziyaretçilere kapısını açarak şehir hayatından uzaklaşıp tatil yapmak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği illerdendir. Şehrin merkezine yakın konumda yer alan otobüs terminali, şehrin nüfusun oranla daha gelişmiş sistemlere sahip olup, her gün binlerce ziyaretçiye hizmet sunmaktadır. Şehrin karmaşık yapısından kaçarak doğal ve sakin bir ortamda tatil yapmak için bilet.net web sitesinden Çankırı otobüs bileti satın alma işleminizi hızlı bir şekilde yaparak, otobüs biletinizi oluşturabilirsiniz.

Çankırı’da Gezilmesi Gereken Yerler

Kış turizmi için vazgeçilmez mekanlar arasında yer alan Çankırı ilinde ziyaretçilerin şehri gezilerinde görebilecekler birbirinden farklı özelliklere sahip alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar;

·         Çankırı Kalesi

·         Taş Mescit

·         Çankırı Müzesi

·         Tarihi Çamaşırhane Müzesi

·         Eski Çankırı Evleri

·         Cendere Höyük

·         Bayramören Tarihi Ahşap Köprü

·         Yıldıztepe Kayak Merkezi

Sakin bir şehir ortamında tarihi mekanları gezerek, şehrin tadını çıkarmak için Çankırı bilet fiyatları kategorisinden seçim yaparak otobüs bileti satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Çankırı’da Konaklama İmkanları

Yılın büyük bir bölümü karla kaplı manzarası ile ziyaretçilerine kış aylarında olağanüstü kış sporları yapmaya imkân tanıyan Çankırı ili, şehri ziyarete gelenlerin konaklamaları için pek çok farklı konseptte otel imkânı sunmaktadır. Bölgede yer alan tüm oteller yolcuların ihtiyaç duyabileceği özelliklere sahip olup, bu konaklama mekanları;

·         Ilgaz Otel

·         Slim Prestige Hotel

·         İpeksoy Thermal Hotel

·         Koç Otel

·         Akbak Otel

·         Thermal Kurşunlu Otel

Turizm faaliyetlerinden; atlı yürüyüş, kayak, kamping, avcılık gibi Çankırı bölgesine özgü aktiviteleri yerinde yapıp, aynı alanda yer alan otellerde konaklama yapabilmek için Çankırı bilet alımınızı güvenli bir siteden gerçekleştirerek yolculuğunuzun ardından tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çankırı’da Yeme- İçme İmkanları

Orta Anadolu yemek kültürünü devam ettirerek bölgeye özgü tahıl ürünleri ile yapılan Çankırı yemekleri hem Osmanlı mutfağından hem de Balkan mutfağından izler taşımaktadır. Yemekler ağırlıklı olarak leblebi ve hamur işleri ile birlikte hazırlanmaktadır. Birbirinden ilginç ve nefis yemek çeşitleriyle köklü Türk damak zevkini temsil eden Çankırı yemekleri arasında;

·         Sarımsaklı Et, Yaren Güveci,

·         Mıkla, Tatar Hamuru Çorbası,

·         İnce Ekmek Muskası, Yazma Çöreği,

·         Kül Çöreği, Nokul,

·         Bazlama, Hameyli,

·         Yumurta Tatlısı, Höşmerim,

·         Mıkla

Yöreye özgü, farklı lezzetleri Çankırı’da en çok tercih edilen bu restoranlarda deneyebilirsiniz;

·         Derya Lokantası (Sefer Usta’nın Yeri)

·         Durlanık Tesisleri

·         Eyüpoğlu Kebap

·         Osman Usta’nın Yeri

·         Canoğlu Pastanesi

·         Kurt Kardeşler Restoran

Farklı lezzetlerden tadarak, Anadolu mutfak kültürünü yakından tanımak için Çankırı otobüs seferlerini inceleyerek tatil gününüze uygun olan tarih aralıklarında otobüs biletinizi oluşturabilirsiniz.

Çankırı Otogarı'na Ulaşım

Çankırı şehir merkezine ortalama 1 kilometre uzaklıkta yer alan Çankırı otogarı, ulaşılabilirliği açısından oldukça kolay bir noktada bulunmaktadır. Bütün toplu taşıma araçlarının geçtikleri hat noktalarından belirli sefer sayıları ile ziyaretçileri otogara götürmektedir. Toplu taşıma araçları arasından bütçeniz doğrultusunda seçim yaparak otogara geçiş sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Çankırı’da otogara ulaşım için şehrin her noktasından geçiş sağlayan özel halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Özel halk otobüsleri Çankırı otogarına gitmek için en pratik ulaşım araçları arasında olup, ekonomik bir ücret ile ulaşım sağlamaktadır. Özel halk otobüsleri resmî tatil günlerinde ücretsiz olarak yolcuları otogar noktasına götürmektedir. Çankırı otogarına giden özel halk otobüslerinin hat numaraları ve geçiş durakları;

·         2 Numaralı Tekçam-Otogar Hattı 07:30 ile 17:30 saatleri arasında, 30 dakikada bir sefer yaparak;

Küçük Derbent Sokak, Tek Çam Siteler, Hürriyet Caddesi, Büyük Derbent Sokak, Şehit Yahya Ortaokulu Karşı Durağı, Zübeyde Hanım Caddesi, Kastamonu Caddesi, Tatlısu Adası Caddesi, Noter Durağı, Geçit Sokak, Çocuk Bahçesi Durağı, Org. İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı, Alparslan Türkeş Caddesi, Ankara Caddesi, Bayramlar Sokak, Otogar.

·         3 Numaralı Ken Bağ- Otogar Ekspres Hattı 06:40 ile 23:00 saatleri arasında 10 dakikada bir sefer yaparak;

Ken Bağ, Ören Sokak, Valilik Ek Bina, Org. İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı, Alparslan Türkeş Caddesi, Ankara Caddesi, Otogar.

·         4 Numaralı Ken Bağ- Otogar Hattı 06:40 ile 23:00 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer yaparak;

Ken Bağ Sokak, Ken Bağ Cami, Emektar Sokak, Kastamonu Caddesi, ÇİJK Kavşağı, Sosyal Konutlar Durağı, Paflagonya, Ören Sokak, Çankırı Sağlık Müdürlüğü Son Durak, Ağlar Kaya Sokak, Valilik Ek Bina Durağı, Taş Mescit Caddesi, Org. İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı, Alparslan Türkeş Caddesi, Kapalı Yüzme Havuzu Durağı, Ankara Caddesi, Otogar.

·         5 Numaralı Ulu Yazı- Otogar Hattı 07:30 ile 23:00 saatleri arasında 15 dakikada bir sefer yaparak;

Ulu Yazı Kampüsü, Ulu Yazı Kampüs Cami, Ulu Yazı Rektörlük, Ulu Yazı Kampüsü Ring Yolu, KYK Sabiha Anne Kız Öğrenci Yurdu Son Durak, Yapraklı Bulvarı, Tarım İl Müdürlüğü Sokağı, Mezarlık Caddesi, Ulu Yazı Taburu Caddesi, Şehit Mustafa Demir Caddesi, Çay Yolu Sokak, Ankara Caddesi, Otogar.

·         6 Numaralı TOKİ-Otogar hattı 07:00 ile 22:30 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer yaparak;

TOKİ Konutları Durağı, Damlama Caddesi, Şeyh Osman Cami Caddesi, Yeni Cami Sokak, Sultan Süleyman Cami Yanı Durağı, Bayram Sokak, İmaret Caddesi, İmaret MYD Durağı, Ali Ayhan Çevik Caddesi, Şehit Emrah Ersoy Sokak, Atatürk Caddesi, Çankırı TOKİ Konutları, Çankırı TOKİ Konutları Toplum Sağlığı Merkezi Mevki, Alparslan Türkeş Caddesi, Org. İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı, Ankara Caddesi, Otogar.

Servis

Ilgaz ve Çağdaş Güven firmaları özel olarak tahsis ettikleri servis araçları ile Çankırı şehir merkezinden ,otobüs terminaline gitmek isteyen yolculara belirli bir fiyat dahilinde ulaşım imkânı vermektedir. Servisler sadece sabah ve akşam saatlerinde yolcuların otobüs saatlerine göre opsiyonlanarak gerçekleştirilmektedir.

Taksi

Toplu taşıma araçlarının kısıtlı zaman dilimlerinde gerçekleştirdiği yolculuklar yerine kendi belirlediğiniz bir saatte, taksiler ile Çankırı Otogarı'na gidebilirsiniz. Taksilerde gece ve gündüz ayrı bir tarife sistemi uygulanmaktadır. Ortalama 7 dakikalık yolculuk süresi sonunda otogar noktasına rahat ve konforlu bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Minibüsler ile otobüslere ödeyeceğiniz ücretin yarısı kadar ödeme yaparak Çankırı Otogarı'na ulaşabilirsiniz. Minibüsler şehir içerisinde iki hat, yakın ilçelerden; Bayramören, Çerkez, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı noktalarından her gün 5 sefer yapmaktadır. Minibüslerin hareket saatleri 07:15 itibari ile başlayarak 22:00 itibari ile bitmektedir.

Yolcu Servisi

Ücretsiz bir şekilde hizmet veren yolcu servisleri; Çankırı Otogarı'na yolcuları Kampüs, Esentepe Caddesi, Atatürk Bulvarı, Yapraklı Bulvarı ve İstiklal Caddesi, Çankırı TOKİ Konutları, Valilik, Meydan Garı, Ulu Yazı Kampüs, Ulu Yazı Kampüs Kapısı, Ören Sokak, Emektar Sokak, AVM noktalarından alarak ulaşımlarını sağlamaktadır. Otogarda yer alan Özlem Seyahat, Metro Turizm, Türkay Turizm, Has Bingöl Turizm, Özlem Diyarbakır ücretsiz yolcu servislerini ilk otobüs seferinden son otobüs seferi saatine kadar iki saat ara ile yolcuların kullanımına sunmaktadır

Çankırı Otogarları

Çankırı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Çankırı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Çankırı Hakkında
Nüfus:196.515
Telefon Kodu:0376
Plaka Kodu:18
Paz
19,23°
Pzt
18,93°
Çankırı
18 Haz Sal, Güneşli
20,23°
Çrş
19,44°
Prş
20,43°
Cum
19,96°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery