Bilecik Otobüs Bileti

Bilecik

Bilecik

Bilecik Hakkında

Bilecik, ülkemizin kültürel mirasları ve zengin doğası ile ön plana çıkan ve Marmara Bölgesi’nde yer alan yerleşim yerlerimizden biridir. Ev sahipliği yaptığı doğal güzellikleri ve nüfusunun azlığının avantajı ile sakin, trafik yoğunluğu bulunmayan bir kentimizdir. Havalimanın olmadığı şehre ulaşım karayolu üzerinden yapılmaktadır. Yeni yerler gezip görmeyi ve bunu yaparken de tarihi eserlerden faydalanmayı seviyorsanız Bilecik’e bir gezi düzenleyebilirsiniz. Planladığınız gezi adına Bilecik otobüs bileti ayırtmak için bilet.net içindeki seçenekleri kullanabilirsiniz. Bilet.net kente yurdun her yerinden yapılacak olan otobüs seferlerini bir kerede görmezini ve hızlı bir şekilde bilet satın alma yapabilmenizi kolaylaştırmaktadır. Bilecik otobüs bileti fiyatları ise kente gitmek için kat edeceğiniz mesafeye göre artmakta ya da azalmaktadır. Biletlerinizi istediğiniz gün ve saatte alabilmek için seyahatinizden bir süre önce almakta yarar vardır. Ancak çoğu otobüs firmasının sefer güzergahı içinde yer aldığı için hızlı bir şekilde bilet bulabilirsiniz.

Bilecik’te Gezilmesi Gereken Yerler

Kent, gezilmesi kolay ve farklı tatil anlayışlarını sevenler için çok alternatifli bir yapıdadır. Özellikle soğuk kış aylarında tatil yapmayı uygun görenler için yaylacılık kültürü çok gelişmiştir. Çiçekli, Sofular, Uzunçam ve Kömürsu yaylası benzersiz tabiat manzaralarıyla iğinizi çekebilir. Yaylalar genellikle şehre 20-25 dakika uzaklıkta konumlanmıştır.

Doğal alanları ziyaret etmek isteyenler için Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı, Küçükelmalı Tabiat Parkı ve Bozcaarmut Göleti bulunmaz bir seçenektir. Her iki tabiat parkına da müze kart ile giriş yapılmaktadır. Ayrıca parklarda piknik ve yürüyüş alanları mevcuttur.

Gezi rotanızı tarihi yerlere çevirirseniz ilk olarak belediye binası alanı içindeki Bilecik Saat Kulesi’ni görmeniz gerekmektedir. Burayı haftanın her günü 08.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kaymakam Çeşmesi, Metristepe Zafer Anıtı ve İnönü Şehitliği merkeze yakın görülmeye değer yerlerdir. Osmanlı ve öncesinde Selçuklu Dönemi’ni geçirmiş bir kent olarak tarihten izler taşıyan türbeler ve camileri planlarınıza ekleyebilirsiniz. Ertuğrul Gazi, Şeyh Edebali, Dursun Fakı ve Bala Hatun Türbeleri hem şehre yakınlığı hem de dönem esintileri ile en çok görülen noktalardır. Ayrıca Çelebi Sultan Mehmet ve Orhan Gazi Camileri kentin simgesi olmuş mekanlardır.

Bilecik’te Konaklama İmkanları

Bilecik’te geçirmek istediğiniz geziyi keyifli ve olumlu kılabilecek pek çok konaklama birimi bulunmamaktadır. Temiz hava almaya doyabileceğiniz yaylalar, manzara ve yürüyüş için bire bir göletler, sağlığınıza odaklandığınız kaplıcalar ve kültürel mirasınıza katlı saplayabilecek tarihi alanlarda dinlenip geceyi geçirebileceğiniz oteller mevcuttur. Tatilinize dinlenmiş bir şekilde başlamak için çeşitli otellerin bulunduğu ilde gezmek istediğiniz konumlara olan uzaklıklarına göre tercih konaklama yeri tercihi yapabilirsiniz.  Kent merkezindeki tarihi alanları ziyaret etmek hedefiniz ise Hotel Eronur, Grand Kent Otel, Grand Hotel Başaran ve Bilecik Zirve Otel seçenekleriniz arasında olmalıdır. Kaplıca tatiline karar verdiyseniz tesisin yakınındaki Taraklı Termal Otel’i değerlendirebilirsiniz. Ayrıca göletlerin yakınındaki yasal kamp alanlarında kamp yapma imkanınız da vardır.

Bilecik’te Yeme İçme İmkanları

Köklü bir tarihe geçmişe sahip olan kentte yaşanılan bu dönemler bölgenin mutfağına da sirayet etmiştir. Civarda birbirinden lezzetli yöresel yemekler yapılmaktadır. Köklü tarihi ile dikkat çeken şehir, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle hamur işinin çok popüler olduğu ilde turistler için pek çok sokak üstü hamur işi satılmaktadır.

Şehrin kendine özgü mutfağı içinde Ovmaç Çorbası, Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası, Bıldırcın Kebabı, Cevizli Büzme Tatlısı ve Parmak Köftesi yer almaktadır. Şehrin simgelerinden olan Bıldırcın Kebabı etli bir fırın yemeğidir ve meşhur Cennet Vadisi isimli restoranda tüketilebilir. Ek olarak Bilecik Güveci, Bilecik Nohutlu Mantısı, Nişasta Helvası, Huris Tepsi gibi pek çok lezzet de denemeye değer kentin kendine has yemeklerindendir. Bunlardan Huris Tepsi daha çok bölge insanı tarafından evlerde yapılan yoğun etli bir yemektir. Oldukça doyurucu olan bu yiyeceği denemek isterseniz Gülana Bozyük isimli restorana göz atabilirsiniz.

Bilecik Otogarı'na Ulaşım

Otobüs

Bilecik Otogarı terminal binasını rotasında bulunduran belediye otobüsleri ile seyahat edebilme imkanınız vardır. Bunlardan ilki Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve terminal arasında çalışan H8 otobüsüdür.  Bu otobüs sabah 6.30-22.30 saatleri arasında hizmet vermekte olup otogarda her on beş dakikada bir seferi bulunmaktadır. Bu hat sayesinde çok büyük olamayan şehirde hemen hemen nokta ulaşabilirsiniz. Gece 24:00’dan sonra terminal ulaşmak için otogara gitmek için ise gece otobüsünü değerlendirebilirsiniz. Bu otobüs 24.00-06.00 arasında otogardan her saat başında hareket etmektedir. Kent içi otobüslerde geçerli olan Bilecik bilet fiyatları öğrenci ve sivil kişi için değişiklik içermektedir. Bunun yanında şehrin ulaşım kartını satına alabilir ya da tek kullanımlık Bilecik bilet seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Taksi

Şehirlerarası terminalden kente gitmek istediğinizde Terminal Taksi’den faydalanabilirsiniz. Haftanın bütün günlerinde ve tüm saatlerinde hizmet veren bu taksiler ile kent içindeki bir noktaya en fazla yirmi dakikada gitmeniz mümkündür. Ücret konusunda taksilerde geçerli olan taksimetre kullanılmaktadır. Şehirde bulunduğunuz noktadan terminal gitmek istediğinizde daha çok taksi durağı ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsü

Otogar binasında sıklıkla tercih edilen araçlardan biri uygun fiyatları ile halk otobüsleridir. Şehirlerarası otobüsünüzden indikten sonra halk otobüsleri ile belirlenmiş saatlerde şehrin çoğu noktasına varabilirsiniz. Bilecik otobüs seferleri ile mukayese edildiğinde daha sık aralıklar ile çalışan otobüslerde ücreti direkt şoföre verebilirsiniz. Bilecik Şehirlerarası Terminali’ne H1 nolu hat uğramaktadır. Bu hat hafta sonu ve içi farklı saatlerde çalışmaktadır. Hafta içi; ilk otobüs otogar durağında 06.55’te olmaktadır. Sonraki minibüsler sırası ile 07.20, 07.37, 07.55 ve 08.07’de terminalde hareket için beklemektedir. Hafta sonu binanın kullanım yoğunluğunun artmasına paralel olarak otobüs seferleri de arttırılmaktadır. Cumartesi ve pazar günü için ilk araç; 06.55’de durakta olurken kalan araçlar on beş dakika aralıklar ile binayı ziyaret etmektedir. Kente hizmet verene bu otobüslerin ücretleri belediye otobüslerine göre biraz yüksektir. Ayrıca otogar içinden ilçelere gitmeniz için olan halk otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Bu araçların hizmet ücreti ulaşmak istediğiniz ilçeye göre fiyatlandırılmıştır.

Yolcu Servisi

Şehir merkezinde yer alan otobüs firmalarının bilet satış noktaları civarından yolcu servisleri ile yolculuk etmek mümkündür. Bu servislerin hareket saatleri satış birimi tarafından belirlenmektedir. Bu neden ile bileti satın aldığınız otobüs firmasının servis saatlerini takip etmelisiniz. Servisler aracılığı ile yapacağınız yolculukta ücret istenmemektedir. Ayrıca servislerde valizlerinizin taşınması için yardım hizmeti bulunmaktadır. Servisler yolcu kapasitesini doldurdukları anda beklememekte ve otogara doğru yola çıkmaktadır.

Bilecik Otogarları

Bilecik Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Bilecik otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Bilecik Hakkında
Nüfus:228.334
Telefon Kodu:0228
Plaka Kodu:11
Pzt
28,98°
Bilecik
23 Tem Sal, Güneşli
21,76°
Çrş
20,28°
Prş
19,21°
Cum
19,75°
Cmt
18,62°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery