Kütahya Zafer Havalimanı Uçak Bileti

Kütahya Zafer Havalimanı

Kütahya Zafer Havalimanı  Hakkında 

Zafer Havalimanı, Kütahya ilinin Altıntaş ilçesinde bulunmaktadır. 2012 yılında tamamlanan havalimanı,  ülkemizin ilk bölgesel özellikteki havalimanıdır. Bölgesel özelliğini; Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya illerinde faaliyet göstermesi nedeniyle almıştır. İç ve dış hatlar terminali ile hizmet veren havalimanı yılda ortalama 2 milyon yolcuyu ağırlamaktadır. Türkiye'nin en büyük 4. havalimanı olma özelliği de bulunmaktadır. Havalimanının Kütahya merkeze olan uzaklığı 41 km’dir. Uşak Havalimanı'nın verimli bir şekilde kullanılamaması ve Eskişehir’de bulunan havalimanının da cazibesini kaybetmesi gibi nedenlerle yeni bir havalimanı yapılma ihtiyacı doğmuştur. Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen yeni havalimanı, 155 milyon TL’ye mal olmuştur. 910 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilen havalimanı 27.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Terminal binası büyüklüğü 17.600 metrekare olup, VIP ve CIP salonları ile yolculara hizmet vermektedir. 5 uçaklık apronu bulunan havalimanının pist büyüklüğü 240x150 metredir. Terminalde 19 adet check-in noktası, 4 adet de uçakların yanaşması için kapı bulunmaktadır. Ayrıca 4 adet bagaj bandı, 8 adet gümrük giriş çıkış kontrol noktası bulunmaktadır. 
 

Zafer Havalimanı  Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Oldukça modern olan terminal binasında bekleme salonları bulunmaktadır. Yolcuların uçakların geliş saatine kadar olan sürede vakit geçirebilecekleri alanlardır.

 

Sağlık Hizmetleri

Zafer Havalimanı içerisinde sağlık hizmeti veren bir merkez bulunmamaktadır. Ancak havalimanı çevresinde hem devlet hastanesi hem de özel hastane yer almaktadır. Acil durumlarda bu hastanelere ulaşmak mümkündür. 

 

Bebek Bakım Odası 

Havalimanı içinde bebeklerin alt değiştirme ve diğer ihtiyaçları için kullanılan ayrı bir bebek bakım odası bulunmaktadır. 

 

Bankacılık Hizmetleri

Terminal binası içinde bankacılık hizmeti verilmemektedir.

 

Döviz

Havalimanında yolcuların döviz işlemlerini yapması için ayrılan bir hizmete noktası bulunmamaktadır.

 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanında yolcuların eşyalarını bırakabilecekleri kilitli dolap bulunmamaktadır.

 

Alışveriş Noktaları

Havalimanında yolcuların alışveriş yapması için ticari mahal  yer almaktadır. Kütahya’ya özgü ürünlerin yer aldığı satış noktaları bulunmaktadır.

 

İbadet Noktaları 

Yolcuların ibadet etmesi için ayrılan bir özel alan bulunmamaktadır.
 

Otopark

Havalimanında 3150 metrekarelik otopark alanı mevcuttur. Bu otopark 87 otomobilin ve 8 otobüsün park etmesi için uygundur.

 

Wi-Fi/Şarj

 • Wi-Fi: Zafer havalimanında kablosuz internet hizmeti bulunmamaktadır.
 • Şarj: Havalimanında elektrikli cihazlar için düzenlenmiş şarj istasyonları yer almamaktadır.
   

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Havalimanında büfe, kafe ve restoran bulunmaktadır. Yolcular buralarda yiyecek, atıştırmalık ve içecek satın alabilmektedir.

 

Yakın Oteller

Zafer Havalimanı yakınında birçok otel yer almaktadır. Konaklama ihtiyacı olan yolcular bu oteller arasından kendilerine uygun olan alternatifleri değerlendirerek seçim yapmaktadır. Havalimanı çevresinde yer alan otellerden bazıları şunlardır:

 • Ömer Termal Tatil Köyü: Havalimanına 25.6 km uzaklıkta bulunan otel, Kütahya şehir merkezine yakındır.
 • Ecrin Apart Otel: Otelin havalimanı ile uzaklığı 6.2 km şeklinde belirtilmiştir.
 • Kütahya Garden Otel: Havalimanına 37.3 km uzaklığı olan otelin merkeze uzaklığı 15 km’dir.
 • Via Kütahya Otel: Bu Otel havalimanından 37.1 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Kütahya Menderes Otel: Havalimanına 37.5 km uzaklıkta olan otel, konaklamak için uygundur.
 • Sefa Termal Tatil Köyü: 38.6 km uzaklıkta olan bu otel, havalimanı civarında yer alan konaklama tesisleri arasında bulunmaktadır. 
 • Aforia Thermal Residences: Bu otel ise termal bir tesis olup havalimanına 42.4 km uzaklıkta bulunmaktadır. 
 • Nehir Thermal Otel & Spa : 36.7 km mesafesi ile bu tesis havalimanı çevresindeki oteller arasında yer almaktadır. 
 • Akrones Hotel : Otelin havalimanına uzaklığı 45.7 km olup, Kütahya’ya gelen yolcular için konaklama yapılabilecek bir noktadır. 
 • Grand Çınar Hotel : 34.6 uzaklığı ile bu otel, Zafer Havalimanı’na yakın konumda bulunmaktadır.

Havalimanına gelen yolcular, Kütahya’da konaklamak isterlerse, Kütahya otelleri konusunda birçok bilgiye otel.com üzerinden ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirler. 

 

Zafer Havalimanı Ulaşım Rehberi

Zafer Havalimanı'ndan Kütahya şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Yolcuların sahip olduğu bütçeye ve zamana göre uygun ulaşım alternatiflerinden biri tercih edilebilir.
 

Metro/Tren

Havalimanından merkeze ulaşmak için metro ve tren gibi araçlar Kütahya ilinde bulunmamaktadır.

 

Otobüs 

Otobüsler, havalimanından merkeze gitmenin uygun alternatiflerinden biridir. Uçaktan indikten sonra beklemeden otobüse binmek mümkündür. Konforlu ve rahat bir ulaşım aracı olan otobüslerle şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür.
 

Taksi 

Taksiler şehir merkezine gitmenin en hızlı yollarından biridir. Zamandan tasarruf etmek isteyen yolcular için uygun bir alternatiftir. Özellikle fazla eşyası olan yolcular daha çok taksi ile merkeze gitmeyi tercih etmektedir.

 

Transfer

Kütahya Zafer Havalimanı'nda yolcuların taşınması için transfer hizmeti veren araçlar bulunmamaktadır.

 

Shuttle 

Havalimanında hizmet veren yolcu servislerini shuttle hizmeti olarak değerlendirmek mümkündür. Kütahya merkeze yolcu taşıyan Simpaş servisleri havalimanında hizmet vermektedir. Uşak merkeze Sözler Turizm, Afyonkarahisar merkeze ise Katanoğulları servisleri hizmet vermektedir.

 

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Bu ofisler aracılığı ile araç kiralayarak merkeze ulaşmak mümkündür. Araç kiralayabileceğiniz bazı ofisler:

 • Tuğçe Oto Kiralama
 • Apex
 • Özaltuntaş 
 • Çizgi Rent 
 • Mega Rent