Uşak Havalimanı Uçak Bileti

Uşak Havalimanı

Uşak Havalimanı Hakkında

Uşak, Ege Bölgesi ve İç Anadolu arasında geçiş bölümünü oluşturan merkez bir şehirdir. Bu şehirde yer alan havalimanının adı ise Uşak Havalimanı’dır. Uşak Havalimanı, şehir merkezine 4 kilometrelik bir uzaklıkta yer alır. İlk kez 1998 senesinde hizmete açıldığı bilinmektedir. Terminal binası ise 1.460 metre kare büyüklüğündedir. Askeri ve sivil olarak da kullanılmaya devam edilse de bir süre sonra bu durumda birtakım değişiklikler meydana gelmiştir. Uşak Havalimanı 2011 senesi itibarıyla sivil uçuşlara kapatılmıştır. Fakat 10 Ocak 2014 tarihi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Uşak Havalimanı arasında karşılıklı seferler gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Günümüzde birçok kişi, Uşak Havalimanı’nı aktif olarak kullanmaktadır. Birçok uçuş buradan gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

 

Uşak Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Alan içerisinde yolcular için tasarlanmış konforlu bekleme salonu mevcuttur. Uşak Havalimanı’nda VIP bekleme salonu bulunmamaktadır. 

 

Sağlık Hizmetleri

Herhangi bir acil olayda yolculara müdahale edilmesi gerekirse sağlık ekipleri devreye girmektedir. İlk müdahale yapıldıktan sonra hastanın en yakın hastaneye nakli gerçekleştirilmektedir.

 

Bebek Bakım Odası

Bebeği ile yolculuğa çıkacak olan bireyler için Uşak Havalimanı’nda özel şekilde düşünülüp tasarlanmış bir bebek bakım odası yer almaktadır. Bu çok yönlü oda, iç hatlar terminalinde bulunmaktadır. Hijyen konusunda gerekli kontrollerin gerçekleştiği odada bebeğinizle alakalı işlerinizi güven içerisinde yapabilirsiniz. 

 

Bankacılık Hizmetleri

Uşak Havalimanı içerisinde banka yer almamaktadır. Fakat ATM olarak birçok seçenek burada bulunmaktadır. Giden yolcu salonuna giderek ATM’lerin her birini kullanabilirsiniz.

 

Döviz

Uşak Havalimanı’nda dövize çevirme uygulaması yaptırabileceğiniz ya da döviz bozdurabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmamaktadır.

 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Uşak Havalimanı, küçük bir havalimanı olduğu için bagaj ve kilitli dolap seçeneği yoktur.

 

Alışveriş Noktaları

Uşak Havalimanı sınırlarında alışveriş yapabileceğiniz noktalar yer almamaktadır.

 

İbadet Noktaları

Uşak Havalimanı sınırları içerisinde ibadet gerçekleştirilebilecek herhangi bir alan bulunmamaktadır.

 

Otopark

Uşak Havalimanı’nda 50 araçlık kapasitesi ile dikkat çeken orta büyüklükte bir otopark bulunmaktadır. Bu otopark sistemi baştan sonra ücretli şekilde sunulmaktadır. 

 

Wi-Fi/Şarj

Uşak Havalimanı içerisinde tablet bilgisayarınızı veyahut akıllı cep telefonunuzu bağlayarak kullanabileceğiniz ücretsiz Wi-Fi ağı yer almaktadır. TTNET Wi-Fi servis noktalarından havaalanında durduğunuz süreç boyunca faydalanabilirsiniz.

 

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Uşak Havalimanı bünyesinde farklı kafeler bulunmaktadır. Fakat küçük bir havalimanı olduğu için seçenek azdır. Otomatlardan da yiyecek ve içecek alımı yapılabilir. 

 

Yakın Oteller

Uşak Havalimanı’nın yakınlarında bulunan birçok kaliteli otel vardır. Konaklamayı talep edebileceğiniz yüksek düzeyde kaliteye sahip oteller ise şu şekildedir:

  • Ramada Uşak
  • Kremon
  • Nest
  • Yücell
  • Dülgeroğlu
  • Uşak Akdağ
  • Akdağ
  • On Arslan
  • Grand Uzcan

Şehir içinde konaklama gereksiniminiz olduğunda, otel.com internet sitesi üzerinden Uşak otelleri alternatiflerini görüntüleyebilir, rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada her zaman sizin için en uygun olacağını düşündüğünüz bir otel bulmanız mümkündür. Dilediğiniz zaman sizin için en uygun otellerden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Uşak Havalimanı Ulaşım Rehberi

Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın birçok farklı seçeneği vardır. Şehir merkezine varacağınız süre, tamamen seçtiğiniz gidiş yöntemine bağlı olarak değişir.

 

Metro/Tren

Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezi yönüne tren ve metro gibi herhangi bir araçla ulaşım sağlanmamaktadır.

 

Otobüs

Uygun fiyatlı olması sebebiyle otobüsler çok sık tercih edilir. Uşak Havalimanı’ndan çıkar çıkmaz otobüs duraklarını görebilirsiniz. Böylece kısa zamanda şehir merkezine ulaşmış olursunuz. Otobüsler uygun ve konforlu bir ulaşım şeklidir.

 

Taksi

Uşak Havalimanı’nın çıkış kısmında bulunan taksileri dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Havalimanından çıkan yolcular için her zaman yeterli sayıda taksi seçeneği sunulmaktadır.

 

Transfer

Uşak Havalimanı’nda transfer seçeneği sunulmamaktadır.

 

Shuttle

Uşak Havalimanı’ndan HAVAŞ otobüsleriyle dilediğiniz gibi şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde otobüse göre daha kısa sürede ulaşacağınız noktaya varırsınız. 

 

Araç Kiralama

Uşak Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ekonomik ya da lüks formda kiralayabileceğiniz birçok araç bulunmaktadır. Fiyat durumu firmadan firmaya değişim gösterir.