Tekirdağ Çorlu Havalimanı Uçak Bileti

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Hakkında

1998 yılında hizmete başlamış olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı sivil ve askeri statüde çalışmalarını sürdürmektedir. 3.000 metrekarelik bir piste sahip olan havalimanının yaklaşık 11 adet uçak kapasitesi bulunmaktadır. Havalimanları arasında ‘TEQ’ uçuş kodu ile tanınmaktadır. İç ve dış hatlarda hizmet vermekte olup 6.521 metrekarelik alanı kaplamaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 14 kilometrekaredir. Yıllık bir milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanında bir tanesi engelli yolculara özel olarak tahsis edilmiş 7 adet check-in bankosu bulunmaktadır. Giden ve gelen yolcu salonlarına eşit olarak dağılmış toplamda 10 adet pasaport bankosu bulunmaktadır. 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Genel Bilgiler

Bekleme Salonları

İç ve dış hatlarda yolcuların dinlenebilecekleri bekleme alanları bulunmaktadır. Burada uçağınızı beklerken vakit geçirebilirsiniz.

Sağlık Hizmetleri

Tekirdağ Çorlu Havalimanı 24 saat acil sağlık hizmeti ile yolcularına kaliteli bir yardım hizmeti sunmaktadır.

Bebek Bakım Odası

Anneler ve çocuklar için özel olarak ayrılmış temiz bebek bakım odaları bulunmaktadır. Buradaki konforlu ve güvenli alan sayesinde rahatça bebeğinizi emzirebilir gerekli bakımlarını yapabilirsiniz. 

Bankacılık Hizmetleri

Birçok bankaya ait ATM’ler havalimanında yolcuların hizmetine sunulmuştur.

Döviz

İhtiyacınız olan döviz bozdurma ya da para birimi değiştirme gibi işlemleri sağlayabileceğiniz döviz büroları bulunmaktadır.

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanında bulunan bagaj ambalajlama makinelerini kullanarak eşyalarınızın güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca alanda bagaj taşıma arabaları mevcuttur. Bu araçları ödünç alarak kullanabilir sonrasında görevlilere emanet edebilirsiniz.

Havalimanında emanet eşya alanlarına eşyalarınızı bırakarak şehir içindeki gezinizde özgürce vakit geçirebilirsiniz.

Alışveriş Noktaları

Pasaportların kontrol edildiği alanının hemen ardında yer alan Duty Free mağazalarından faydalanabilirsiniz. Yiyecek, içecek, giyim, kozmetik ve daha birçok alanda dünyaca ünlü kaliteli markaların ürünlerini çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

İbadet Noktaları

Terminal binası içerisinde erkeklere ve kadınlara özel olarak tasarlanmış iki ayrı mescit bulunmaktadır. Hijyen kurallarına dikkat edilerek gerekli bakımları yapılan bu mescitte huzur içinde ibadetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otopark

Havalimanında kapasitesi 190 otomobil ve 7 otobüs için yeterli otopark bulunmaktadır.

Wi-Fi/Şarj

Tüm havalimanında kullanılmak üzere kesintisiz internet ağı paylaşımı yapılmaktadır.

Kafeterya ve mescit gibi birçok alanda elektronik cihazlarınızı şarj edebileceğiniz prizler bulunmaktadır.

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Terminal içerisinde restoran bulunmamaktadır ancak yakın çevredeki çeşitli menüleri ile harika restoranlardan yararlanabilirsiniz. Bu restoranlardan bazılarının isimleri şöyledir; Özcanlar Köfte, Piknik Restaurant, Birtat Köfte, Saydanlar Kanaat Lokantası.

Yakın Oteller

Havalimanı içerisinde konaklama alanı mevcut değildir ancak civardaki otellerden faydalanabilirsiniz. Şehirdeki otelleri incelemek ve konaklamak için otel.com'dan Şanlıurfa otelleri seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

  • Grand Park Otel Çorlu: Özel araçla 20, 13 numaralı otobüslerle 25 dakikalık mesafededirler.
  • Hilton Garden Inn Çorlu: Özel araçla 12 dakikada otele ulaşabilirsiniz.
  • Elit Hotel Çorlu: 13 numaralı otobüslerle 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Ulaşım Rehberi

Metro/Tren

Havalimanından merkeze aktif olarak kullanılan metro ya da tren bulunmamaktadır.

Otobüs

Doğrudan Tekirdağ merkeze otobüs bulunmamaktadır ancak Çorlu merkeze seferler düzenleyen otobüsler mevcuttur. Otobüsler gelen yolcu salonunun çıkışındadır. Çorlu Belediyesi’ne ait otobüslerle şehir merkezi ile havalimanı arasında yapılan seferler bulunmaktadır. Siz de bu ekonomik ve hızlı yolla 20 dakika içerisinde Çorlu merkeze erişebilirsiniz. 

Taksi

Otobüs ya da servis beklemek istemeyen yolcular için en konforlu yöntem taksi ile ulaşımdır. Siz de zamandan tasarruf etmek için havalimanının hemen çıkışında bulunan havalimanı taksilerini kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz.

Transfer

Sabit fiyatlarla hizmet vermekte olan özel transfer araçları birden fazla yolcu ve bagaja sahip olan yolcular için en pratik alternatiftir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda tercih edebileceğiniz özel transfer firmaları şöyledir; Perinthos Travel, Sun Rent a Car. Bu firmalarla ayrıntılı bir rezervasyon kaydı ile çok memnun olacağınız bir seyahat planlayabilirsiniz.

Shuttle

Tekirdağ merkeze ulaşım sağlayan herhangi özel bir servis aracı bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde ufak bir gezi hem de pratik bir şekilde ulaşım ihtiyacınızı karşılamak için araç kiralama yöntemini seçebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz firmaları şu şekilde sıralayabiliriz; Avis, Budget, Hertz, Procar, Semerci Oto Kiralama, Sun Rent a Car, Pars 1 Rent a Car ve İnba Rent a Car