Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Uçak Bileti

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hakkında

1997 yılında hizmete açılan Koca Seyit Havalimanı; Edremit, Akçay ve Ayvalık gibi ilçelerden yolcu almaktadır. Her yıl sefer sayısını artıran bu havalimanı hem geniş hem de şık bir dizayna sahiptir. Tatil noktalarına yakın mesafede yer alan havalimanında pek çok uçak şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler arasında Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Onur Air, Anadolu Jet gibi firmalar yer almaktadır. Havalimanında Pegasus ve Sun Express gibi firmaların uçak biletlerine ulaşılabilmektedir. Bu havalimanı hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarda uğrak noktasıdır.

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 6,1 kilometredir. Havalimanı içerisinde inen yolcu terminali ve giden yolcu terminali olarak iki farklı kapı bulunmaktadır. Bu iki kapı arası yürüyerek gidilebilecek kadar yakın bir mesafeye sahiptir.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Havalimanı içerisinde yolcuların bekleyebileceği alanlar bulunmaktadır. Bekleme salonlarından bazıları ücretli hizmet verirken ana bekleme salonları ise ücretsizdir.

Sağlık Hizmetleri

Havalimanının içerisinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu nedenle havalimanının çevresinde yer alan Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi içerisinde tüm sağlık hizmetlerine erişebilirsiniz. Hastane oldukça kapsamlı olup kendi ambulansları ile hizmet vermektedir.

Bebek Bakım Odası

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içerisinde bebeklerin bakımını sağlayabilmek için özel odalar bulunmaktadır. Bu odaların içerisinde ebeveynlerin ve bebeklerin ihtiyaçlarının karşılanabileceği alanlar mevcuttur. Anneler bu odaları kullanarak bebeklerinin karınlarını doyurabilmekte ya da onlarla ilgilenebilmektedir.

Bankacılık Hizmetleri

Havalimanında para çekme, para yatırma, para kontrol etme gibi işlemleri sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için ATM’ler vardır. ATM’leri kullanarak gerçekleştirmek istediğiniz bankacılık işlemlerini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. ATM’ler üzerinde banka kartınız ile ya da kartsız bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Döviz

Koca Seyit Havalimanı'nda hem ulusal hem de uluslararası uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Yabancı misafirlerin ve yerel misafirlerin zorlanmaması amacı ile havaalanı, döviz işlemleri için döviz bürolarına yer vermektedir. Döviz bozdurma işlemlerinizi bu alanlar üzerinden kimliğiniz ile yapabilirsiniz.

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içerisinde bagajınızı bekletebileceğiniz kilitli dolap hizmeti vardır. Oldukça kapsamlı olan havalimanı, bagajlarınızı korumak amacı ile bu uygulamayı başlatmıştır. İhtiyaç duymanız durumunda kilitli dolapları kullanabilirsiniz.

Alışveriş Noktaları

Alan içerisinde duty free hizmeti yer almamaktadır. Alanda bazı hediyelik eşya mağazaları, kozmetik satan mağazalar ve alışveriş merkezlerini bulabilirsiniz. Aşağıda alanda ve çevresinde yer alan bazı özel işletmelerin isimlerine değinilmiştir:

 • Hanya Kozmetik Mağazası
 • Teknosa Teknoloji Mağazası
 • Özdilek Alışveriş Merkezi

İbadet Noktaları

Alanda bireylerin kişisel ibadetlerini gerçekleştirmeleri adına mescitler bulunmaktadır. Kadın ve erkek olarak ayrılan bu mescitler içerisinde ibadet edebilirsiniz.

Otopark

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın içerisinde hem havalimanı çalışanlarının hem de uçuş gerçekleştirecek yolcuların kullanabileceği açık bir otopark bulunmaktadır. Otoparkın araç kapasitesi tam olarak bilinmemektedir. Otopark hem minibüs hem de taksilerin girebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Otoparkın içerisinde engellilerin kolay park edebilmesi için özel alanlar mevcuttur.

Wi-Fi/ Şarj

Alan içerisinde WIFI hizmetine erişim bulunmaktadır. Havalimanı içerisine girdiğinizde telefonunuzun WIFI düğmesini açarak bu alanda bulunan internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. İnternete bağlanmanız için sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Alanda telefon, dizüstü bilgisayarı ya da tablet gibi taşınabilir cihazlarınızın şarjı için bazı noktalar vardır. Bu noktalara cihazlarınızı belirli bir ücret karşılığında şarj edebilirsiniz. Genel olarak bozuk para ile çalışan hızlı şarj noktaları, farklı şarj uçları ile hizmet vermektedir.

Yeme- İçme (Kafe ve Restoranlar)

Balıkesir Havalimanı içerisinde yemek yiyebilmeniz için çeşitli alanlar oluşturulmuştur. Havalimanı içerisinde küçük çaplı lokantalara ve işletmelere yer verilmektedir. Yemek için Duran Kafe ya da Airport Market’i tercih edebilirsiniz. Eğer bu alanlardan yemek istemiyor iseniz aşağıda Edremit ilçesinde yer alan yemek alanlarını görebilirsiniz:

 • Pizza Pizza
 • Çiçek Pide
 • Bolulu Hasan Usta
 • Cumhuriyet Restoran
 • Hadigari Restoran
 • Burhaniye Sofrası Restoran
 • Canteen Kafe
 • Çınaraltı Lokantası

Aşağıda belirtilen alanları kahve içmek amacı ile tercih edebilirsiniz.

 • Burhaniye Uçak Restoran
 • Kueffette
 • Taş Plak Kahve
 • Keyfen

Yakın Oteller

Havalimanının bir ya da iki kilometre uzağında yer alan bazı oteller bulunmaktadır. Bu otellerin isim listesine aşağıdan erişebilirsiniz:

 • Adramis Termal Otel
 • Tuşba Otel
 • Entur Otel

Balıkesir’e gerçekleştirdiğiniz uçuş sonrasında konaklama işlemleriniz için yukarıdaki otellerden birini tercih edebilirsiniz. Balıkesir otelleri için otel.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinden oteller ile ilgili tüm rezervasyon işlemlerine erişebilirsiniz.

 

Koca Seyit Havalimanı Ulaşım Rehberi

Havalimanından çıktıktan sonra Balıkesir merkeze ulaşabilmeniz için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu iki güzergâh arasını taksiyle, minibüs ile ya da otobüs ile gidebilirsiniz. Aşağıda bu yöntemlerin detayları yer almaktadır.

Metro/ Tren

Balıkesir ilinde havalimanına götürecek bir yeraltı treni hattı yer almamaktadır. Balıkesir’in havalimanına ulaşmak için tren seferleri de yoktur. Bu nedenle tren ya da metro yerine diğer ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Otobüs

Belediye otobüsleri, havalimanı yakınında yer alan duraktan hareket etmektedir. Toplu taşıma araçları Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerine kadar götürmektedir. Bu ilçelerdeki duraklardan şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bölgede Havaş’ın yolcu taşıma hizmeti bulunmamaktadır.

Taksi

Balıkesir Havalimanı’nda yer alan taksi duraklarından bir taksiye binebilir ve merkeze kadar gidebilirsiniz. Taksiler, konfor yönünden oldukça avantajlı ulaşım araçlarıdır. Ancak diğer ulaşım araçlarından daha pahalı bir seçenektir. Havalimanından kalkan taksiler 7/24 olarak çalışmakta ve sizleri dilediğiniz noktaya götürmektedir.

Transfer

Havalimanı içerisinde yer alan bazı araç kiralama firmaları gruplar için araç transferi gerçekleştirmektedir. Grup halinde Balıkesir’e geldi iseniz ve havalimanından merkeze gitmek istiyorsanız transfer seçeneği avantajlı olacaktır.

Shuttle

Transfer hizmeti sunan firmalar ile iletişime geçerek servis hizmeti talep edebilirsiniz. Grup şeklinde veya bireysel olarak bineceğiniz araçlar uygun fiyata sizi merkeze kadar götürecektir.

Araç Kiralama

Havalimanına ait ya da bağımsız bazı araç kiralama istasyonları bulunmaktadır. Bu istasyonları kullanarak Balıkesir merkeze ulaşabilirsiniz. Araç kiralama firmaları havalimanının gelen yolcu katında yer almaktadır. Bu firmalar ile yüz yüze iletişim kurarak fiyat konusunda anlaşabilirsiniz. Balıkesir’e inmeden firmalara ulaşmak ve araç randevusu oluşturmak için ilgili numaraları da arayabilirsiniz. Araç kiralama servisleri 7/24 aktif olarak çalışmaktadır.